Jump to content
IGNORED

Alternatywa dla używanych Monitor Audio PL300/PL200, Gold300/200

djdom111
 Share

Recommended Posts

Godzinę temu, Kejup napisał:

No niestety nie ale musisz traktować moje propozycje tylko i wyłącznie jako podpowiedź do ewentualnego sprawdzenia. Sam osobiście nie kupiłbym tak drogich kolumn bez wcześniejszego sprawdzenia bo jak sądze grają one na pewno wyśmienicie, kwestia tego czy wpasują się w Twój gust i oczekiwania 🙂

Pozdrawiam.

Do YB niestety daleko na odsłuch, więc raczej je odpuszczę, też nie widzę możliwości kupienia kolumna za takie pieniądze w ciemno.

43 minuty temu, felix napisał:

Jasne, rozumiem. Tylko tak jak mówię - to taka trochę pułapka. Jak posłuchasz powiedzmy TDAI-1120 i czegoś z jego pułapu cenowego, to stwierdzisz że gra fajnie. Ale jeśli posłuchasz go obok TDAI-3400 to już wypadnie kiepsko i to wrażenie zostaje w pamięci. Dlatego przynajmniej moim zdaniem, lepiej odpuścić odsłuchy droższego sprzętu, jeżeli nie możemy rozszerzyć na niego budżetu. Bo niestety prawie zawsze to ten droższy zagra lepiej 🙂

Nie testowałem, więc tu nie pomogę. Wiem tyle, co ludzie piszą. Są wątki na temat RPi jako streamera. Może po prostu poczytaj i spróbuj znaleźć odpowiednie info. O ile wybór nakładki wiąże się z wydatkiem (choć uważam, że w przypadku transportów cyfrowych nie ma co szaleć), to już wybór softu jest o tyle prosty, że możesz po prostu jeden i drugi przetestować.

Znowu - YB nie słyszałem, więc nie będę się wypowiadał. Wiem tylko, że mają bardzo dobre opinie.

Natomiast tu trzeba się chyba skupiać na poszczególnych modelach. YB robi duż konstrukcji "customowych" pod gust klienta i one mogą grać zupełnie inaczej. W przypadku firm typu Monitor Audio, Dynaudio czy B&W masz tzw. "formowy dźwięk". Czyli można zwykle względnie bezpiecznie założyć, że skoro tańszy model brzmi tak czy siak, to doższy będzie miał podobną charakterystykę, tylko zagra lepiej. W przypadku YB już tak chyba nie jest, więc lepiej rozmawiać o konkretnych modelach.

Panowie bardzo wszystkim dziękuję za dotychczasową konwersację, szczególnie Tobie @felix jako najbardziej aktywnego w tej dyskusji. Jadę na weekend odpocząć, odpuszczę temat kolumn, zresetuję myślenie, a w następnym tygodniu podzielę się moimi mam nadzieję bliżej ostatecznymi przemyśleniami. 

• 2 weeks later...
On 10/8/2021 at 12:09 PM, djdom111 said:

Do YB niestety daleko na odsłuch, więc raczej je odpuszczę, też nie widzę możliwości kupienia kolumna za takie pieniądze w ciemno.

Zgadza sie, ale nawet odsluchy w salonie tez maja sredni sens, bo ta kolumna u Ciebie bedzie grac zawsze troche  inaczej. 

Jesli chodzi o wzmacniacz do AP to jednym z najlepszych wyborow bedzie jednak Naim.  

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.