Jump to content
IGNORED

2 X sub w obudowie zamkniętej pod stereo i Auro 3D

max720
 Share

Recommended Posts

• max720 changed the title to 2 X sub w obudowie zamkniętej pod stereo i Auro 3D

Możemy polecić ze swojej strony nowe subwoofery firmy SVS z serii SB. To konstrukcje zamknięte świetnie sprawdzą się w stereo jak i w kinie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Powinny dać radę, ale dostępne są już tylko modele SVS SB1000 PRO.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Cześć,

poszukaj na rynku wtórnym Rel T5/T5i, swoją prywatną ze dwa lata temu sprzedawałem właśnie w takiej cenie.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

21 godzin temu, Seb1 napisał:

U mnie gra jeden Martin Logan Dynamo 700 w 16m2 i jestem zadowolony. Łamacz klaty to nie jest, ale w stereo i kinie spokojnie daje radę.

I , chyba to będzie mój kierunek  🙂

2 takie będą pod Choinkę  🙂

Dziękuję kolego za podpowiedź  , sam nigdy bym na niego nie zetknął  . Nawet nie wiedziałem , że taki jest 🙂

Xajas masz pewnie rację 😉 U mnie stoi sobie obok kolumny z fazą na zero, podłączony do preout i całkiem przyjemnie sobie mruczy. W stereo jest poprawnie. W kinie też daje radę, aż czasami małżonka krzyczy z drugiego pokoju, że wytrzymać nie może od hałasu. Jedynie co się nie sprawdziło, to transmisja bezprzewodowa, trochę piszczało. Cena też zachęcająca.

max720 lepiej nie czekaj do świąt, bo mało ich zostało, a następca jest ponad dwa razy droższy.

Glowna roznica w wysterowaniu miedzy „stereo“ a „KD“ polega miedzy innymi w tym, ze Amplituner KD ma mozliwosci uwzgledniania roznych odleglosci subwoofera i glownych glosnikow. Roznice te sa kompensowane przez rozne delays (opoznienia) dla tych kanalow. Dzieki temu (teoretycznie) fazy tych kanalow sa poprawnie zgrane. W systemach „stereo“ nie masz tej mozliwosci (w wzmacniaczu), wiec musisz probowac dobrac optymalna faze/zgranie korzystajac z funkcji, ktore oferuje subwoofer. Wiekszosc subwooferow oferuje jedynie dwa stale nastawienia 0/180°, ten powyzszy Martin Logan nawet 0/90°/180°, ale pozadne subwoofery oferuja plynna regulacje w calym zakresie.

Inna wazna roznica, to wejscie wysokopoziomowe. Kazdy amplituner ma wyjscie LFE. Ale nie kazdy wzmacniacz stereo ma regulowane wyjscie Pre Out. Wiec jedyne co pozostaje to podlaczenie subwoofera do wyjscia glosnikowego (albo zmajstrowanie dzielnika napiecia).

16 godzin temu, max720 napisał:

I , chyba to będzie mój kierunek  🙂

2 takie będą pod Choinkę  🙂

Dziękuję kolego za podpowiedź  , sam nigdy bym na niego nie zetknął  . Nawet nie wiedziałem , że taki jest 🙂

Głośnik 10" i wzmacniacz 300W? Nawet jak kupisz takie dwa, to przy byle pierdnięciu to się przesteruje...

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

17 godzin temu, Seb1 napisał:

W normalnym poziomie "głośności" nic się absolutnie nie przesterowuje. Jest rytmicznie, nic nie buczy i się nie ciągnie.

U mnie przy "normalnym poziomie głośności" w kinie nie dawał rady Klipsch RSW-115 więc jeżeli z kol. xajas macie podobne wymagania to (proszę mi wierzyć, nie piszę tego złośliwie) mogę Wam tylko pozazdrościć.

Edited by opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...