Jump to content
IGNORED

Genesis Last Domino tour

jacekm22
 Share

Recommended Posts

Na YT pokazały się fragmenty z brytyjskich koncertów Genesis. Wywołują u mnie bardzo mieszane uczucia...Nie wiem po co ( tylko kasa ??) zdecydowano się na to tournee . P.Collins wygląda na nich kiepsko i absolutnie nadaje się na trasę koncertową w aktualnym stanie. Syn Collinsa ( moim zdaniem ) jest gorszym perkusista od swego ojca. 

Tego się obawiałem, chociaż opinie tych którzy byli na koncercie są raczej entuzjastyczne. Nie ma już tego rozmachu  ta machina, jak na Stadionie Śląskim, chociażby. Lata lecą czasu  nie  da się oszukać, a Phila za perkusją  nie zastąpi nikt, bo mistrz jest tylko jeden. Zostaną płyty -Mam na winylu i CD wszystko łącznie z Brand -X.

2 godziny temu, chick napisał:

a Phila za perkusją  nie zastąpi nikt, bo mistrz jest tylko jeden

Bez przesady. Chester Thompson cały czas go zastępował i robił to nawet lepiej niż on sam, bo to lepszy perkusista jest.
A syn Collinsa może być tak samo dobry, albo nawet lepszy.
Syn Bohnama też się świetnie sprawdził w Led Zeppelin.

Posted (edited)

A propos Chestera Thompsona , polecam bardzo ten koncert : Steve Hackett The Tokyo Tapes: Live in Japan . doskonały koncert , gdzie na perkusji gra C.Thompson a na basie J. Wetton na klawiszach J.Colbeck  ..Grają utwory Genesis , Asia i King Crimson...Koncert ukazał sie w Japonii na DVD z bardzo dobrą jakością dzwięku w LPCM. W Europie dostępny na CD. 

Edited by jacekm22

14 godzin temu, soundchaser napisał:

Bez przesady. Chester Thompson cały czas go zastępował i robił to nawet lepiej niż on sam, bo to lepszy perkusista jest.
A syn Collinsa może być tak samo dobry, albo nawet lepszy.
Syn Bohnama też się świetnie sprawdził w Led Zeppelin.

Nikt Panie  nie neguje umiejętności perkusisty który grał  u Zappy czy w Weather Reaport, ale Chester jest tylko Doskonałym Kopistą tego co wymyślił, zaaaranżował i zagrał w studio i na setkach koncertów Phil  Collins. 

Swoją drogą  gdyby nawet grali w Polsce nie wiem czy odważyłbym się kupić bilety.  Chcę ich zapamiętać takimi przemoczonymi kurami które widziałem na Stadionie Śląskim 🙂 

Rzutem na taśmę pojechali w trasę, bo patrząc na kondycję Phila można podejrzewać, że niedługo z domu nie będzie w stanie wychodzić. Tak (niestety) wygląda starość. Przykre, że ze sceny wieje nudą, bo - jak dla mnie - same animacje wyświetlane za muzykami spektaklu nie robią. Chestera brak, jego symultanicznego grania z Philem też. Nicholas perkusistą przeciętnym jest. Pamiętajmy jednak, że musi wejść w dość duże buty, które zostawił mu za zestawem ojciec. Chłopak ma dopiero 20 lat, więc niewykluczone, że o nim jeszcze usłyszymy. O ile ma talent, a nie tylko nazwisko.