Skocz do zawartości
IGNORED

Banany, wtyki


Gość tulifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tedi02 napisał:

z mojego i nie tylko doświadczenia wynika że te śrubki  bardziej psują brzmienie niż dobra cyna

Którzy to z podobnym doświadczeniem?

***

Co ma sposób mocowania do powierzchni kontaktu?

Dokręcenie przewodu śrubkami, aby na odcinku np. 1,5 cm ściśle przylegał do ścianek wtyku zapewnia DOSKONAŁE połączenie i nie wymaga żadnego innego.

Cena urządzeń nie ma nic do rzeczy.

Lutowanie - przez wysoką temperaturę - niszczy powierzchnię styku. Choć nie o ten akurat fragment się rozchodzi, bo kabel głośnikowy zwykle styka się na większym obszarze. Mocne dokręcenie (np. 2 śrubkami) do wtyku jest najprostsze i najlepsze. Lutowanie czy zaciskanie pod ciśnieniem tylko zapewnia jeszcze bezpieczniejszy kontakt, jeśli chodzi o przypadkowe wypadnięcie kabla.

***

Rozumiem, że testowałeś różne śrubki i sprawdziłeś jak każda wpływa (źle) na jakość. Bo jeśli nie wymieniałeś SAMYCH śrubek, to co najwyżej przetestowałeś różne wtyki. I może miałeś pecha, że te ze śrubkami były gorsze brzmieniowo.

Jeśli dzielisz się wnioskami z doświadczeń - bądź precyzyjny w opisie. Jeśli chcesz generalizować teoretycznie - na dziś bazujesz na wymysłach. Jeśli byś bardzo był pewny swego - zapraszam na test. Wykażesz, że w każdym przypadku masz rację i POTRAFISZ w 100% prób odsłuchowych to wykazać.

A ja zadbam, aby te ze śrubkami co drugi raz były najlepsze. Z pewnością tak będzie :-))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o bananach i wtykach, to może poszerzę o terminale,żeby nie zakładać osobnego wątku.

Chcę wymienić terminale w głośnikach na jakieś sensowne i niedrogie. Jest coś z miedzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy robi się raz a dobrze. Tanio jest względne, ale "dobrze" już nie. To będzie dobre...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Wuelem napisał:

Którzy to z podobnym doświadczeniem?

***

Co ma sposób mocowania do powierzchni kontaktu?

Dokręcenie przewodu śrubkami, aby na odcinku np. 1,5 cm ściśle przylegał do ścianek wtyku zapewnia DOSKONAŁE połączenie i nie wymaga żadnego innego.

Cena urządzeń nie ma nic do rzeczy.

Lutowanie - przez wysoką temperaturę - niszczy powierzchnię styku. Choć nie o ten akurat fragment się rozchodzi, bo kabel głośnikowy zwykle styka się na większym obszarze. Mocne dokręcenie (np. 2 śrubkami) do wtyku jest najprostsze i najlepsze. Lutowanie czy zaciskanie pod ciśnieniem tylko zapewnia jeszcze bezpieczniejszy kontakt, jeśli chodzi o przypadkowe wypadnięcie kabla.

***

Rozumiem, że testowałeś różne śrubki i sprawdziłeś jak każda wpływa (źle) na jakość. Bo jeśli nie wymieniałeś SAMYCH śrubek, to co najwyżej przetestowałeś różne wtyki. I może miałeś pecha, że te ze śrubkami były gorsze brzmieniowo.

Jeśli dzielisz się wnioskami z doświadczeń - bądź precyzyjny w opisie. Jeśli chcesz generalizować teoretycznie - na dziś bazujesz na wymysłach. Jeśli byś bardzo był pewny swego - zapraszam na test. Wykażesz, że w każdym przypadku masz rację i POTRAFISZ w 100% prób odsłuchowych to wykazać.

A ja zadbam, aby te ze śrubkami co drugi raz były najlepsze. Z pewnością tak będzie :-))

 

Spróbuj, przy dobrym sprzęcie usłyszysz różnicę na srubkach stalowych A mosieznych ,tak samo na zasilaniu.

Śrubki stalowe powodują dziwne znieksztal enie, swistanie dźwięku, mosiężne mniej ,uspokajają, i dziwne nie jest że w droższych gniazdach, wtykach stosowane są mosiężne, może miedziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

Śrubki stalowe powodują dziwne znieksztal enie, swistanie dźwięku, mosiężne mniej ,uspokajają, i dziwne nie jest że w droższych gniazdach, wtykach stosowane są mosiężne, może miedziane.

Śruby / Mocowania w Bananach Jantzen Audio są wykonane z tego samego materiału co cały wtyk. Śruby nie są stalowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Felixs napisał:

Chcę wymienić terminale w głośnikach na jakieś sensowne i niedrogie. Jest coś z miedzi?

Viborg. Wiem, że do tanich nie należą ale zdecydowanie warto. Są faktycznie zrobione z miedzi, co sprawdzałem Precyzja wykonania w niczym nie odbiega od bardziej "prestiżowych" odpowiedników 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wtyki Deltron Components.

Są dostępne w wykonaniu z różnych stopów i mają rozmaite "wykończenia", czytaj: pokrycia.

Przykładowe zdjęcie:

550-0100(2).jpg.1647d0f53eb26d64dfe611cb911c7a98.jpg

Używane w laboratoriach i urządzeniach pomiarowych, mimo śrubek🙂 Więc każdy model wtyku dobrze opisany, np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Używa ich do swoich przewodów Chord i sprzedaje osobno ze swoim brandingiem w trochę absurdalnych cenach ale za to bez tych wszystkich nieaudiofilskich danych 😉

Kupowane jako Deltron, mają znacznie bardziej przystępne ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tedi02 napisał:

Spróbuj, przy dobrym sprzęcie usłyszysz różnicę na srubkach stalowych A mosieznych

Śrubki nie wpływają na przewodzenie. One tylko ustalają kabel w danym położeniu. Kluczowy jest jego styk z wtykiem.

Jak masz uwagi do śrubek, to zrób sobie z plastiku lub zabij kołkiem z drewna (jak meble). Na 100% będą bez wpływu na (przewodzenie...) dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale to śmieszne nie jest ,znam ludzi którzy używają plastikowych.

Śrubki nie wpływają na przewodzenie ,oj kolego ,skoro się stykają z elementem przewodzacym😀ale niech Ci będzie.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd i dokąd przewodzą?

Myślisz, że jak dotkniesz materiałem nieprzewodzącym, to cała konstrukcja przestanie przewodzić.

Ewentualna modyfikacja by stanowiła 0000,1% wpływu na cały sygnał. Siła dokręcenia śrubki czy mocowania tego czegoś ma większe znaczenie.

Ja najzwyczajniej jestem za rozwiązywaniem problemów, a nie ich tworzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Wuelem napisał:

A skąd i dokąd przewodzą?

Myślisz, że jak dotkniesz materiałem nieprzewodzącym, to cała konstrukcja przestanie przewodzić.

Ewentualna modyfikacja by stanowiła 0000,1% wpływu na cały sygnał. Siła dokręcenia śrubki czy mocowania tego czegoś ma większe znaczenie.

Ja najzwyczajniej jestem za rozwiązywaniem problemów, a nie ich tworzeniem.

Jeśli musiałbyś zakonfekcjonowac kabel miedziany o przekroju powiedzmy  2.5mm2 to jaki sposob wg. Ciebie bylby optymalny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowe wtyki bananowe z mocowaniem na 2 śrubki.

Ale końcówki bananków takie zwarte, całe - nie kręcąca się wokół osi nakładka, która ma luźny kontakt z resztą. Wiem, teraz dużo takich jest, ale to dla mnie bez sensu. Na szczęście są też te z sensem, gdzie kontakt jest stały i niezmienny. Dwie śrubki mocują tak, że kabel nie wylezie. Mam nawet takie wtyki, że każda śrubka jest z przeciwnej strony tulei. Zdaje się firmy Cyrus, ale to bardzo dawny zakup. Bardzo sprytnie obmyślone - daję im lajka 🙂 Tylko czy dziś gdzieś takie można kupić...

Ktoś wie coś o takich?

Dla mnie lutowanie powoduje, że już drugi raz nie chcę użyć tego samego wtyku. Weź to pod uwagę, bo możesz mieć inne podejście.

Jeśli natomiast kabel byłby bardzo ciężki (bo grubasek), to bym raczej skorzystał z wideł - skierowane w dół w naturalny sposób likwidują kłopotliwe zgięcie kabla.

Ja osobiście teraz zaopatrzyłem się we wtyki tylko zakręcane. Rozczapirza się kabel na wszystkie strony (więc to nie dla solid core) i drugą połówką dokręca. Nie trzeba mieć lutownicy ani nawet śrubokręta. Nie sprawdziłem tego jeszcze w praktyce, na teraz mam już kupione 2 rodzaje takich wtyków. Z myślą o tym, że będąc u kogoś w minutę mogę przygotować eleganckie wtyki do dowolnego gołego kabla.

Śrubki uważam za optymalne, jeśli nie jest to konfekcja fabryczna. Gdyby kierować się różnicami w brzmieniu, to trzeba mocować goły kabel obrany z izolacji. To jedyna opcja - dla bezkompromisowców. Ale odcinanie co 3 miesiące tego centymetra - szczególnie przy drogim kablu - to już za dużo fatygi nawet dla mnie.

Jeśli któraś z uwag się przyda - fajnie. Najlepiej wypracować sobie własne podejście. Oby takie z głową...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Wuelem napisał:

Zdaje się firmy Cyrus

Oczywiście nie wiem jakie wtyki Ty konkretnie masz ale tak przy okazji 😉to Cyrus używał też m.in. Deltronów z własnym brandingiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Firmowe wtyki bananowe .

Śrubki uważam za optymalne, jeśli nie jest to konfekcja fabryczna. Gdyby kierować się różnicami w brzmieniu, to trzeba mocować goły kabel obrany z izolacji. To jedyna opcja - dla bezkompromisowców. Ale odcinanie co 3 miesiące tego centymetra - szczególnie przy drogim kablu - to już za dużo fatygi nawet dla mnie.

Jeśli któraś z uwag się przyda - fajnie. Najlepiej wypracować sobie własne podejście. Oby takie z głową...

Dobrze tak wszystko rozumiem 

Dla jasności wiadomo miedz się utlenia .Piszesz że można goly czysty kabel z miedzi co jakis czas przyciac .A co proponujesz jesli kabel miedziany  bylby z tych  drogich  Ma być wykonany już docelowo bez ingerencji i przycinanie odpada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dawid2011 napisał:

Dobrze tak wszystko rozumiem 

Dla jasności wiadomo miedz się utlenia .Piszesz że można goly czysty kabel z miedzi co jakis czas przyciac .A co proponujesz jesli kabel miedziany  bylby z tych  drogich  Ma być wykonany już docelowo bez ingerencji i przycinanie odpada?

Osobiście nigdy czegoś takiego nie praktykowałem. Skoro nadal gra to aż tak bardzo nic się nie skurczyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dawid2011 napisał:

Ma być wykonany już docelowo bez ingerencji i przycinanie odpada?

Wiele kabli się konfekcjonuje (ładne określenie...), bo są na tyle złożone konstrukcyjnie, że go najzwyczajniej w otwory gniazd kolumn nie wetkniesz. Dla przykładu wiązki drutów (solid core) Audioquesta. Grube to, trudno skręcić - zarobienie wtykami rozwiązuje problem.

Czyli funkcjonalność a nie brzmienie decyduje o formie końcówek kabla. Często można wybrać zakończenia z banankami albo widełkami. W sumie kupienie gotowca daje komfort, można nie czytać takich wątków... 🙂

Miedziany się utlenia, co jawnie widać. Tu masz rację i nie jestem z tych, którym poprawia do nastrój. Czarna powłoczka mnie by zmuszała do działania. We wtyku też się miedź będzie utleniać, ale... tego nie widać. Samopoczucie jest lepsze. Tu nawet producenci wtyków nie ściemniają, że tworzy on jakąś barierę dla dostępu powietrza. Można niby cyną powlec, ale dla mnie to zepsucie kabla z czystej miedzi. Nie dla mnie takie triki.

Wychodzi na to, że mając kabel we wtyku też trzeba co jakiś czas przyciąć (co pół roku albo raz na rok). Wtedy śrubki są jak znalazł - prosto i szybko.

Już padła sugestia oklejenia taśmą izolacyjną. Pozostaje tylko kwestia estetyki. Są w różnych kolorach - można wybrać swój ulubiony albo dobrać do koloru kabla albo kolorystyki wtyku. Na dobrą sprawę to i zwykła taśma przezroczysta sprawdzi się dobrze w takiej roli. Z odległości 2 metrów widać jej nie będzie.

10 centymetrów naddatku kabla wystarczy na 4-5 przycięć. Nawet przy kosztownym kablu te dodatkowe 20 cm nie zrujnują. Osobiście bym chyba kupił ciut więcej, jako gwarancja dobrej zabawy w troskliwego audiofila.

Trzecia opcja to ciągle zmieniać kable, wtedy miedź nie zdąży się utlenić. W sumie sporo tu takich na forum, co mają takie przebiegi w zmianie przewodów. Ale tu odsyłam do nich, jak im się z tym żyje.

Nad kolejnymi sposobami pomyślę i jak przyjdzie mi coś na myśl, to napiszę. A może Ty na coś wpadniesz i uznasz, że to COŚ zapewni Ci wystarczający poziom komfortowego spokoju. Nie ma co przesadzać, bo zaraz wejdziemy na orbitę lepiej single czy bi-wire. Lepiej kupić lepszy kabel i byle jak podłączyć niż kiepściejszy i odprawiać nad nim magię.

Dobre samo w sobie gra zawsze - słabe zawsze nie gra, co by nad tym nie wyprawiać. Czyli super kabel i zwykłe wtyki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Wuelem napisał:

Można niby cyną powlec, ale dla mnie to zepsucie kabla z czystej miedzi. Nie dla mnie takie triki.

Cyna niczego nie psuje. Dźwięk psuje opór który powstaje na kiepsko dociśniętym połączeniu, ale w światku audiofilskim legendy są najważniejsze 😉 - otwórz na Internecie zdjęcie ze środka swojego wzmacniacza i zobacz czy w środku masz połączenie skręcane, ściskane czy lutowane -jak lutowane to jak żyć ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

czy lutowane

Bo urządzenie ma być trwałe. Ma przeżyć transport z fabryki do sklepu i do klienta. Koszt serwisowanie by położył biznes producenta, a na pewno by sprawił niekonkurencyjność cen. Lutuje się płytki przemysłowo, nie robi tego człowiek lecz maszyny.

Kabel ma określoną strukturę i dlatego jest, jaki jest. Ingerowanie czymkolwiek w czysty materiał jest PSUCIEM tego materiału. Robi się to - znów dla trwałości albo wygody użytkownika.

Są firmy, które wykonują wtyk z dokładnie tego samego materiału co sam przewodnik. Jest to jednak kosztowne i trudne, więc produkt jest finalnie drogi.

Argument, że coś się robi w konsumenckim świecie nie jest argumentem. Nawet reklamy się kręci, by sprzedać, pisząc drobną czcionką, pokazywane przez sekundę, ostrzeżenie. Na forum - na szczęście - nie ma reguły drobnej czcionki, ale postępowanie korporacji trzeba oceniać, jak na to zasługują. A lutują, bo to im się opłaca.

Ludzie ciągną za kabel zamiast za wtyczkę, itp. A potem przyjdzie do sklepu z reklamacją i powie, że samo wypadło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Cyna niczego nie psuje. Dźwięk psuje opór który powstaje na kiepsko dociśniętym połączeniu, ale w światku audiofilskim legendy są najważniejsze 😉

👍

 

15 godzin temu, Wuelem napisał:

Ingerowanie czymkolwiek w czysty materiał jest PSUCIEM tego materiału.

Nie bądźmy tacy ortodoksyjni, bo okaże się, że wszystko dookoła nas jest zepsute. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, np. powietrze z dodatkami (którym oddychamy) jest zepsute.

Masz rację, tak jest ze wszystkim. Czysta miedź to czysta miedź. Czyste Cu i nic więcej.

Za to płacisz, jak kupujesz dobry kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wuelem napisał:

Czysta miedź to czysta miedź. Czyste Cu i nic więcej.

Zgadzam się. Dlatego mam polskie 2,5mm z Zamela z hurtowni elekteycznej, z polutowanymi wtykami Bfa Kacsa. Zagrało to lepiej niż Qed którego miałem wcześniej zaciskany w terminalach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na odwrót. Byłem zwolennikiem polskiej miedzi, ale Tellurium Q Black II okazał się lepszy - jest więcej detali w górnych rejestrach a bas jest bardziej "sprężysty".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Franz-007 napisał:

A u mnie na odwrót. Byłem zwolennikiem polskiej miedzi, ale Tellurium Q Black II okazał się lepszy - jest więcej detali w górnych rejestrach a bas jest bardziej "sprężysty".

A ile kosztowala ta Polska miedź za 2x2.5m a ile  Tellurium)2x2.5m?.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Dawid2011 napisał:

A ile kosztowala ta Polska miedź za 2x2.5m a ile  Tellurium)2x2.5m?.

 

Stosunek jakieś 1 do 35. Dźwięk nie jest 35 razy lepszy 😄, ale wszystko zależy od punktu odniesienia.

Gdy grałem na Yamaszce A-S701 była polska miedź, do Moona postanowiłem podłączyć lepsze przewody, żeby wydobyć więcej z jego potencjału. Niestety powyżej pewnego poziomu (szczególnie w temacie przewodów, wtyków, itp.) wzrost ceny o 100% daje kilka - kilkadziesiąt promili poprawy. Gdy poprawa jest o kilka procent to już jest nieźle 😉. Na szczęście tak jest nie tylko w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Dlatego mam polskie 2,5mm z Zamela z hurtowni elekteycznej

Taki kabel nie ma żadnej przemyślanej konstrukcji.

Do takiego kabla w temacie bananków, to można również w hurtowni elektrycznej kupić takie za 1,50 zł sztuka i jest git.

Pierwsza lepsza próba z czymś PRZEMYŚLANYM i już więcej go nie wepniesz. Pamiętajmy, że nawet znane firmy w swoich najtańszych produktach nie implementują (ładne słowo...) w nie nic swojego. Kupują gotowca, oznaczają marką - i do ludzi.

Ale w tych droższych już jest postęp jakościowy. Taśmy płaske, solid-core'y, dodatek srebra, utrzymanie odległości między żyłami, różne przekroje..., ... . Surowiec staje się tylko bazą dla produktu finalnego.

Według mnie czystość miedzi to podstawa. Wiele firm nie podaje, ile jest dziewiątek. Wszystko do 4 włącznie można na starcie sobie odpuścić. Minimum to 9,99999 czystości miedzi. W obróbce i tak się straci i będzie gorzej. Ale lepiej gorzej z 6N, niż zanieczyścić 4N.

Wtyki nie mają podawanej czystości materiału. Każde psują (teoretycznie), ale już ustaliliśmy, że czasem się przydają (praktycznie). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wuelem napisał:

Pierwsza lepsza próba z czymś PRZEMYŚLANYM

Spróbuj połączenia lutowanego z dobrym wtykiem o dużej powierzchni i przekonasz się ze wszystkie audio bajki które opowiadane z zadeciem  są, no cóż bajkami... wszystkie moje kable to mniej niż pół procent wartości systemu, bo taki jest mniej więcej wpływ kabla.... 

No przepraszam, nawet na porządnych metalowych terminalach gole druty, nawet najbardziej audiofilskie tak dużo psują ze ich wpływ jest na poziomie nawet 10-20 % na minus w stosunku do zwykłej miedzi ale dobrego połączenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, marcinmarcin napisał:

. wszystkie moje kable to mniej niż pół procent wartości systemu, bo taki jest mniej więcej wpływ kabla.... 

Przyjmując że  interkonekt łącznie z kablem głośnikowym to koszt 100zl to wychodzi że system jest wart 20tys.

Niezła dysproporcje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiadasz?!?:

46 minut temu, marcinmarcin napisał:

gole druty, nawet najbardziej audiofilskie tak dużo psują ze ich wpływ jest na poziomie nawet 10-20 % na minus w stosunku do zwykłej miedzi ale dobrego połączenia 

W wysokiej klasy kablach miedź jest podstawą. Nawet nie mów, z czego niby mają być wykonane te, które uważasz za gorsze od miedzianych.

47 minut temu, marcinmarcin napisał:

Spróbuj połączenia lutowanego z dobrym wtykiem o dużej powierzchni

Nie doradzaj mi. Nie wiesz co mam i jak to gra. I (dla ciebie) lepiej żebyś nie usłyszał.

Lutowanie już było omówione. To konsumencki kompromis. Nie poprawia powierzchni styku, a wprowadza barierę dla uporządkowanej struktury CZYSTEGO przewodnika. Dlatego dodaje się srebro do spoiwa, ale to też bez sensu.

2 minuty temu, Dawid2011 napisał:

Przyjmując że  interkonekt łącznie z kablem głośnikowym to koszt 100zl to wychodzi że system jest wart 20tys.

Racja, przy cenie 100 000 zł na kable przeznaczył 500 zł.

A przy cenie 5 000 zł za system - szalone 25 złotych.

Śmiech... przez łzy. BRAWO!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wuelem napisał:

Lutowanie już było omówione. To konsumencki kompromis.

Przykro mi bardzo ale to że wypowiedziałeś swoje zdanie, nie znaczy że tak jest 😉

8 minut temu, Wuelem napisał:

W wysokiej klasy kablach miedź jest podstawą. Nawet nie mów, z czego niby mają być wykonane te, które uważasz za gorsze od miedzianych.

Co ma piernik? Używam miedzianych i sobie chwalę. Problemem jest połączenie gołego drutu z terminalem - to akurat u mnie w systemie od razu słychać jako bardzo duża degradacja sygnalu (i to przy porządnych masywnych terminalach w których dało się mocno dokręcić przewód) 

11 minut temu, Wuelem napisał:

Nie doradzaj mi. Nie wiesz co mam i jak to gra. I (dla ciebie) lepiej żebyś nie usłyszał.

Przerost formy i ego nad treścią 

12 minut temu, Wuelem napisał:

Śmiech... przez łzy. BRAWO!!!

👍

13 minut temu, Dawid2011 napisał:

Przyjmując że  interkonekt łącznie z kablem głośnikowym to koszt 100zl to wychodzi że system jest wart 20tys.

Niezła dysproporcje.

 

😉 niektórzy tu mają kable wartości połowy systemu... 

Dobrze Ci liczenie wychodzi 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marcinmarcin napisał:

to że wypowiedziałeś swoje zdanie, nie znaczy że tak jest

Żadne ego, nie używasz żadnego argumentu za lutowaniem.

Argument u mnie jest tak i tak - nie jest żadnym. U mnie jest odwrotnie i co z tym zrobisz?

***

Cyna zmienia ci brzmienie na plus. Zrób sobie cały kabel z czystej cyny 🙂

PS. W sumie nie musisz robić - sprzedają ją na rolce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.