Jump to content
IGNORED

Ostrość Epson Tw 6700


RaffS
 Share

Recommended Posts

Witam.

Posiadam epsona tw 5400 , którego chciałem zmienić na coś lepszego- robię salę kinową.Kupiłem na początku tw 7000 ale odesłałem z powodu braku interpolacji przy 4K i małej różnicy jakości do tw 5400.Udało mi się kupić tw 6700 w dobrej cenie . Po zamontowaniu nadal mam wrażenie, że mój stary epson tw 5400 ma o wiele lepszą ostrość niz tw 7000 czy 6700 . Z czego to wynika ? Kupiłem uszkodzony model czy po prostu tw 5400 jest świetnym sprzętem? Najbardziej rozczarowała mnie jakość epsona tw 7000. W całe nie widać było tej jakości

Link to comment
Share on other sites

Sam używałem eh tw 5400 i ostrość była dobra jednak moim zdaniem mocno skupiona na środku ekranu gdzie rogi były już nie ostre.Dla mnie jego jedyna wadą w tej cenie była głośność pracy.Teraz użytkuje Eh tw 9300 i obraz jest ostry na całym ekranie z lekkim tylko spadkiem na skrajnych miejscach i do tego cichy. Też chciałem brać eh tw 7000 ale trafiłem okazję w podobnych pieniądzach na 9300 z bardzo niskim przebiegiem i nie żałuję.Co do interpolacji w 4k to niestety nie działa nawet u mnie w najwyższym modelu lampowym.Tak to już jest w tych epsonach z e- shiftem.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
15 godzin temu, rumburak80 napisał:

Tak to już jest w tych epsonach z e- shiftem.

W LS10000 działa, ale jak dla mnie to nie warto tego używać. Na materiale 1080p ostrość jest sporo słabsza niż bez włączonego e-shift, poza tym nie można włączyć wtedy upłynniacza, a ja bez niego nie oglądam... Tak więc e-shift niby jest, ale odbieram to jako mało użyteczny bajer.

Edited by qbakos

Epson LS10000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Paradigm Monitor 9 v7 + Center 3 v7 + Studio 10 v5 + sub Paradigm Seismic 110; Schiit Asgard 3

Link to comment
Share on other sites

 

5 godzin temu, qbakos napisał:

Na materiale 1080p ostrość jest sporo słabsza niż bez włączonego e-shift

Dokładnie pixele są mniej widoczne nawet z bliska ale obraz jakby rozmyty.Jak u kolegi jest z materiałem 4k? Dobra jest wtedy ostrość? Pytam bo nie wiem czy warto mi  inwestować w blu ray uhd przy e shifcie. 

Link to comment
Share on other sites

Z e-shiftem pixele znikają całkowicie, nawet z kilku centymetrów nie widać siatki pikseli. Tylko co z tego jak oglądając z normalnej odległości obraz traci na ostrości... A zobacz, że wszędzie w testach pokazują zrzuty ekranu maksymalne powiększonych fragmentów obrazu i się tym podniecają, że tu widać mniej czy więcej... tylko kto tak ogląda? Obraz powinno się oceniać z odległości z której normalnie go oglądamy.

Ja materiały 4K najczęściej skaluje w dół do 1080p za pomocą madVR. Jakość jest rewelacyjna i nie muszę włączać e-shifta. A blu-ray uhd u mnie odtwarzacz niestety nie czyta. Jak dla mnie szkoda zachodu, ale widzę, że ludzie się tym jarają.

Epson LS10000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Paradigm Monitor 9 v7 + Center 3 v7 + Studio 10 v5 + sub Paradigm Seismic 110; Schiit Asgard 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.