Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór wzmacniacza do Focal sopra no2


Marcin99

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Marcin99 napisał:

Rozumiem że to wzmacniacz pracujący w  klasie A?

Mialem kiedyś wzmacniacz cayin cs-85 bodajże na lampach kt88

W połączeniu z sopramu grało to nieziemsko ale narazie tranzystor. 

Dlatego właśnie rekomenduję posłuchać ich ze wspomnianym modelem Esoteric, to klasa A ale czysty tranzystor. Miałem już okazję sprzedawać go zarówno do serii Sopra jak i chociażby do B&W serii 800 i z tymi kolumnami daję świetny efekt.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Na Temat Audio said:

Dlatego właśnie rekomenduję posłuchać ich ze wspomnianym modelem Esoteric, to klasa A ale czysty tranzystor. Miałem już okazję sprzedawać go zarówno do serii Sopra jak i chociażby do B&W serii 800 i z tymi kolumnami daję świetny efekt.

Pozdrawiam,

Michał

Mieszkam w Norwegii i w moim mieście niestety nie ma dealera tej marki (tylko w oslo)Szkoda,bo chętnie bym posłuchał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się też posłuchać Audia Flight, najlepiej dzielonej Fls4+Fls1 lub samej końcówki jeśli masz dobre sterowanie głośnością w DACu. Ja wzmacniam nią Mezzo Utopie i jest wybornie i znam też ludzi, którzy są zadowoleni z połączenia z Soprami właśnie. Na pewno nie brakuje góry, ale jest też wszystko inne na swoim miejscu i zero sterylności tranzystorowej. Do tego bardzo energetyczne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z focalami w starszej wersji Utopia ,fenomenalnie współpracował ASR Emitter 2 . Od 2008 r w pełnej wersji rozbudowanej 132 kg . Można go kupić za jakieś 30 tys zł.  Warto spróbować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin99

Czyżby Tellurium załatwiły cały temat, grzebiąc nieodwołalnie muła Heimdalla 2 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, audioburak said:

@Marcin99

Czyżby Tellurium załatwiły cały temat, grzebiąc nieodwołalnie muła Heimdalla 2 😉 

No tak.Heimdalia sie pozbyłem (choć cały czas myślałem ze to dobre druty)jednak tellurium q ultra silver pokazał lepsza scenę,odseparowanie,detale.Ogolnie macintoshe są czule na kable i ten się sprawdził.Jest lepiej, scena bardziej poukładana,i to słychać odrazu

Ciekawe czy mój xlr tyr2 by również poległ z telluriumem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprawdzisz nausznie, ale wydaje się, że z 7 x 24 AWG powinien odeprzeć atak 😉 

Z drugiej strony sporo zależy też od współpracujących impedancji. No i gustu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 15:53, Marcin99 napisał:

Mieszkam w Norwegii i w moim mieście niestety nie ma dealera tej marki (tylko w oslo)Szkoda,bo chętnie bym posłuchał 

Dzień Dobry Imienniku ,

zatem spróbuj Electrocompaniet -a ECI 5 ... tylko pierwszą wersję , nie MK2 ...

i - oczywiście tylko na XLR - ach ... ale o tym już było .

Uprzejme Pozdrowienia - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Maarcin said:

Dzień Dobry Imienniku ,

zatem spróbuj Electrocompaniet -a ECI 5 ... tylko pierwszą wersję , nie MK2 ...

i - oczywiście tylko na XLR - ach ... ale o tym już było .

Uprzejme Pozdrowienia - Marcin .

 

Witam Marcin,z electrocompaniet mialem już styczność.

Norweska manufaktura to fajne cieple, barwne brzmienie.ECI5 nie próbowałem i choć Sopry2 nie są pradozernymi kolumnami, to wydaje mi się ze chyba lepiej zgrałyby się powiedzmy z czymś mocniejszym np.monoblokami AW180 lub końcówka AW250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Marcinie ,

nie będzie owej "magii" , którą daje ECI 5 ... choć na pewno więcej dynamiki i częstotliwości powyżej 8 kHz ... jeśli potrzebujesz .

Spróbuj posłuchać ECI 6 - ale "gołego" bez DAC - a ... myślę , że oszalejesz 😚 ...

posłuchaj koniecznie !!!

Pozdrowienia Szczere - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ECI6 tylko wersje DX tylko wtedy mialem kolumny Monitor Audio Gold300.Fajnie to grało,fakt.

Zamienilem go na hegla h360 i zawialo chłodem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/7/2021 at 1:25 PM, Arek80 said:

Postaraj się też posłuchać Audia Flight, najlepiej dzielonej Fls4+Fls1 lub samej końcówki jeśli masz dobre sterowanie głośnością w DACu. Ja wzmacniam nią Mezzo Utopie i jest wybornie i znam też ludzi, którzy są zadowoleni z połączenia z Soprami właśnie. Na pewno nie brakuje góry, ale jest też wszystko inne na swoim miejscu i zero sterylności tranzystorowej. Do tego bardzo energetyczne granie.

Audio flight nigdy nie mialem okazji słuchać ale wiem ze to dobra marka.Ciezko dostępna na rynku wtórnym w norwegii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę że nie możemy proponować koledze wzmacniaczy 3 razy tańszych niż ma obecnie. Oczywiście, że pieniądze same nie grają ale jednak zauważmy że zastanawia się nad zmianą mając już bardzo wysokiej klasy zestaw.  Moim skromnym zdaniem ECI 5 w stosunku do tego co ma teraz to jednak krok w tył a chyba nie o to tu chodzi.

Z propozycji które padły Esoteric w klasie A mógłby być dobrym wyborem. Audia moim zdaniem wyższą  średnicę ma dosyć nieciekawą ( potrafi podostrzyć ) i będzie to sporo odbiegało od grania tego zakresu przez Maka. Nie widziałbym tu z Soprami realnej konkurencji do obecnego brzmienia. Ewentualnie jeszcze Accu 470 można by sprawdzić by dostać może coś dodatkowego na górze a nie tracić zalet na dole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem  Audia Flight  z Mezzo Utopia i nie słyszałem tego podostrzenia ,co prawda Mezzo grają inaczej niż Sopry ale średnicę mają podobną ,jest tak, że gra cały system i dlatego mogą być takie różnicę w ocenie ,każdy doświadczony audiofil wie o tym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Mgrzybek said:

Panowie myślę że nie możemy proponować koledze wzmacniaczy 3 razy tańszych niż ma obecnie. Oczywiście, że pieniądze same nie grają ale jednak zauważmy że zastanawia się nad zmianą mając już bardzo wysokiej klasy zestaw.  Moim skromnym zdaniem ECI 5 w stosunku do tego co ma teraz to jednak krok w tył a chyba nie o to tu chodzi.

Z propozycji które padły Esoteric w klasie A mógłby być dobrym wyborem. Audia moim zdaniem wyższą  średnicę ma dosyć nieciekawą ( potrafi podostrzyć ) i będzie to sporo odbiegało od grania tego zakresu przez Maka. Nie widziałbym tu z Soprami realnej konkurencji do obecnego brzmienia. Ewentualnie jeszcze Accu 470 można by sprawdzić by dostać może coś dodatkowego na górze a nie tracić zalet na dole.

Tak naprawdę to prócz Esoteric zastanawiam się nad Mcintoshem ma12000 lub Gryphonem diablo 300 ew. kolega podpowiada Accuphase E-800.

Nie zalezy mi na dacu bo używam zestawu auralica

Wiem ,ze w/w wzmacniacze kosztują krocie, ale wiadomo ze szukam raczej zestawów powystawowych.Mcintosh wciąż cieszy się dobrym zainteresowaniem na rynku wtórnym,tak więc nie będę musiał aż tak głęboko sięgnąć do kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ciężki wybór. Wszystkie na swój sposób znakomite. Tu już raczej odsłuch dałby odpowiedź. Accuphase E-800 to też duża klasa i dobra góra. Nowy model więc o dobrą cenę będzie trudno. Był chyba niedawno kilkumiesięczny na Giełdzie Hi-Fi za ok. 55kzł. Z drugiej strony marka tak jak McIntosh trzyma ceny i łatwo zbywalna. Tu masz solidne porównanie MA 9000 i Accu E 800

DAC też mi nie jest w integrze potrzebny i wolałbym np. ML 585 bez niego ale taniej. Niestety tu nie jest akurat w opcji. 

1 godzinę temu, szwejo napisał:

Słuchałem  Audia Flight  z Mezzo Utopia i nie słyszałem tego podostrzenia ,co prawda Mezzo grają inaczej niż Sopry ale średnicę mają podobną ,jest tak, że gra cały system i dlatego mogą być takie różnicę w ocenie ,każdy doświadczony audiofil wie o tym .

To oczywiste. Dużo zależy też od nagrań, okablowania. Na przejrzystych, neutralnych kolumnach z podobnym okablowaniem w rocku pojawiają się te podostrzenia. Z Soprami i okablowaniem silver może to się pojawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często spotkałem sie z opiniami ze McIntosh to dźwięk przytłumiony, zgadzam sie ze bardzo łatwo go niedobranym okablowaniem do takiego brzmienia doprowadzić, (Shunyata Furutech itp. zamula i z kolumnami z podbitą średnicą niektorym pasuje, a moim zdaniem bardziej pokrzywić dźwięku nie można) ta marka cechuje sie "analogowym" brzmieniem, muzykalnym i na szczęście nie idzie w kierunku cyfrowej lupaniny, to nie F1 i muzykalność z szybkością jest na bakier ale każdy ma własną interpretacje muzykalności
Focal to tez żaden "wariat" w pokazywaniu super detali -brillance (on może być głośniejszy czy trochę inny ale jest gow....) a z pustego dzbana nie polejesz ....... czy jakoś tak 😉
Podłącz Sonus faber Amati i dostaniesz podbicie na wysokich, (ale to tez jest przekombinowane w smaczkach)  Focal na wysokich jest twardy, jest to zaleta ale w połowie bo uniwersalność to możliwość pokazania także smaczków słodkich, zwiewnych, delikatnych itd. rozpraszanie, wszystko w jednym i wtopienie sie, abyś nie potrafił określić cechy

W skrócie podsumowanie, charakteru Tweetera Focali na uniwersalny nie zmienisz, dlatego dodaj ST o przeciwnej, innej charakterystyce, wtedy uzyskach możliwość pokazania uniwersalności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Często spotkałem sie z opiniami ze McIntosh to dźwięk przytłumiony, zgadzam sie ze bardzo łatwo go niedobranym okablowaniem do takiego brzmienia doprowadzić, (Shunyata Furutech itp. zamula i z kolumnami z podbitą średnicą niektorym pasuje, a moim zdaniem bardziej pokrzywić dźwięku nie można) ta marka cechuje sie "analogowym" brzmieniem, muzykalnym i na szczęście nie idzie w kierunku cyfrowej lupaniny, to nie F1 i muzykalność z szybkością jest na bakier ale każdy ma własną interpretacje muzykalności
Focal to tez żaden "wariat" w pokazywaniu super detali -brillance (on może być głośniejszy czy trochę inny ale jest gow....) a z pustego dzbana nie polejesz ....... czy jakoś tak 😉
Podłącz Sonus faber Amati i dostaniesz podbicie na wysokich, (ale to tez jest przekombinowane w smaczkach)  Focal na wysokich jest twardy, jest to zaleta ale w połowie bo uniwersalność to możliwość pokazania także smaczków słodkich, zwiewnych, delikatnych itd. rozpraszanie, wszystko w jednym i wtopienie sie, abyś nie potrafił określić cechy

W skrócie podsumowanie, charakteru Tweetera Focali na uniwersalny nie zmienisz, dlatego dodaj ST o przeciwnej, innej charakterystyce, wtedy uzyskach możliwość pokazania uniwersalności

Tak mi się wydaje ,że bardziej słychać badziewne elementy zastosowane w zwrotnicy niż ten berylowy głośnik, przynajmniej z własnego doświadczenia wiem jak może super zagrać Tioxid  z odpowiednimi częściami w zwrotnicy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szwejo napisał:

Tak mi się wydaje ,że bardziej słychać badziewne elementy zastosowane w zwrotnicy niż ten berylowy głośnik, przynajmniej z własnego doświadczenia wiem jak może super zagrać Tioxid  z odpowiednimi częściami w zwrotnicy .

Ja sie odnosiłem do wizji Focala

Podobnie jak ktoś szczyci sie szybkim albo super szybkim "systemem" to powinien mieć świadomość ze określił własny system, bo w muzyce to jest szybko i wolno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zwolennikiem łączenia mcintosha tylko srebrem...z małymi wyjątkami oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Ja sie odnosiłem do wizji Focala

Podobnie jak ktoś szczyci sie szybkim albo super szybkim "systemem" to powinien mieć świadomość ze określił własny system, bo w muzyce to jest szybko i wolno

Ja po naczytaniu się takich opinii w internecie bardzo długo omijałem Focala. Ale jak już posłuchałem Mezzo Utopii czy JmLab Antea to wiedziałem, że to były jakieś legendy i zabobony ludzi, którzy albo nigdy tych kolumn nie słyszeli, a na pewno nie słyszeli ich poprawnie wysterowanych. Straciłem przez słuchanie tych bredni kupę lat podczas których mogłem się cieszyć znakomitym dźwiękiem. Także przestań już pisać o jakiejś twardości góry Focala czy braku uniwersalności, a nie daj Boże wyrafinowana, bo to wprowadzanie ludzi w błąd. Ja tego słucham na co dzień i ta góra to mistrz wysublimowania, detalu i jednocześnie jest aksamitna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mztv napisał:

jestem zwolennikiem łączenia mcintosha tylko srebrem...z małymi wyjątkami oczywiście 🙂

Kiedyś podłączyłem od A-Z srebrem, wybrzmienia skróciły się do minimum
u mnie wyszło to przesadnie analitycznie, efekt utracenia dociążeń nawet na średnicy, nasyceń, wszystko wydawało sie jaśniej, detaliczniej, przejrzyściej, dla mnie utraciło to muzykalność i przyjemność słuchania.
Na dzień dzisiejszy systemie mam (zależy do którego urządzenia) około 10% srebra w przewodnikach i wszystkie wtyki/styki srebrne a reszta czysta miedz

Uważam ze z kolumnami jak np. Audiophysic Codex "więcej" srebra jest wskazane ale czy z Focal ? Na pewno dla McIntosha dla odmulenia trzeba ale jak pisałem wyżej lepiej nie przesadzić i szukać dobrej miedzi (nie grube węże tylko dobra jakosc)
Oczywiście kazdy stroi pod własny gust

39 minut temu, Arek80 napisał:

Ja po naczytaniu się takich opinii w internecie bardzo długo omijałem Focala. Ale jak już posłuchałem Mezzo Utopii czy JmLab Antea to wiedziałem, że to były jakieś legendy i zabobony ludzi, którzy albo nigdy tych kolumn nie słyszeli, a na pewno nie słyszeli ich poprawnie wysterowanych. Straciłem przez słuchanie tych bredni kupę lat podczas których mogłem się cieszyć znakomitym dźwiękiem. Także przestań już pisać o jakiejś twardości góry Focala czy braku uniwersalności, a nie daj Boże wyrafinowana, bo to wprowadzanie ludzi w błąd. Ja tego słucham na co dzień i ta góra to mistrz wysublimowania, detalu i jednocześnie jest aksamitna. 

Moze dla ciebie to mistrz, posłuchaj Focal a później zamień na np. Wilson Audio to może zrozumiesz o czym pisze (ze brzmią różną własną charakterystyką) to ze ty w konfiguracji wpłyniesz na jakąś zmianę to jego natury ne zmienisz.
Ciężko o kolumny z uniwersalnymi wysokimi i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Moze dla ciebie to mistrz, posłuchaj Focal a później zamień na np. Wilson Audio to może zrozumiesz o czym pisze (ze brzmią różną własną charakterystyką) to ze ty w konfiguracji wpłyniesz na jakąś zmianę to jego natury ne zmienisz.

Ciężko o kolumny z uniwersalnymi wysokimi i tyle

Tak się składa, że miałem okazję do porównania Wilsonów z Focalami i to dwa razy w bardzo komfortowych warunkach i mocno osłuchanym towarzystwie. Zresztą ostatni raz jakieś 3 tygodnie temu, czyli całkiem na świeżo. I zaskoczę Cię, nadal uważam, że powtarzasz zasłyszane gdzieś, nieprawdziwe opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze ja tez słuchałem i jak one maja ten sam charakter to znaczy ze mam omamy słuchowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Tak sie składa ze ja tez słuchałem i jak one maja ten sam charakter to znaczy ze mam omamy słuchowe

Ale o czym Ty piszesz w ogóle? Przestań po prostu powtarzać te bajki o ostrości i twardości góry w Focalach, a już na pewno Utopiach, bo wprowadzasz ludzi w błąd. A co do Wilsonów to z całą pewnością masz omamy słuchowe, bo od razu słychać, że tam Focal na wysokich jest. Tyle, że to zdecydowanie zaleta i Wilson to wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Arek80 napisał:

Ale o czym Ty piszesz w ogóle? Przestań po prostu powtarzać te bajki o ostrości i twardości góry w Focalach, a już na pewno Utopiach, bo wprowadzasz ludzi w błąd. A co do Wilsonów to z całą pewnością masz omamy słuchowe, bo od razu słychać, że tam Focal na wysokich jest. Tyle, że to zdecydowanie zaleta i Wilson to wiedział.

Przestań to ty filozofować bo juz zaczynasz w...

Nie wiem o jakich szrotach piszesz ja pisze o aktualnych wersjach

Tweeter Wilon Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Focal

Lautsprecher-Focal-Grande-Utopia-EM.thumb.jpg.83396743f176f48fce1337e31b445a65.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Przestań to ty filozofować bo juz zaczynasz w...

Nie wiem o jakich szrotach piszesz ja pisze o aktualnych wersjach

Tweeter Wilon Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Focal

Lautsprecher-Focal-Grande-Utopia-EM.thumb.jpg.83396743f176f48fce1337e31b445a65.jpg

Tak właśnie myślałem. Wrzucasz wszystko do jednego wora, tym razem padło na Wilsony. Kończę już, bo wystarczająco jasno się wyraziłem w poprzednim poście o co mi chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne ze nie miałem na myśli tych samych przetwornikow
Podałem tylko przykład, chodziło mi ze wstęga, kopułka jedwab, beryl maja własne różne charakterystyki, każdy z nich ma wady i zalety, nie ma przetwornika który ma same pozytywne cechy w jednym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcin99 napisał:

Mialem ECI6 tylko wersje DX tylko wtedy mialem kolumny Monitor Audio Gold300.Fajnie to grało,fakt.

Zamienilem go na hegla h360 i zawialo chłodem...

Drogi @Marcin99 , właśnie dlatego zaproponowałem EC .

Oczywiście sam Wiesz , że brzmienie MA Gold300 i Focal - to różne brzmienia ,

zachęcam do posłuchania z EC6 bez DAC - a .

Z mojego doświadczenia - jeśli HEGEL - to "setka" ta poprawiona ( bez brumiącego trafo ) , ewentualnie 200 - tka ... to jedwabiste i dynamiczne brzmienie .

Takie moje sugestie ... w cenach zdroworozsądkowych .

Zawsze możesz - myślę w ciemno - kupić : Trilogy Audio System 925 - najpiękniejsza tranzystorowa barwa - chyba 130 W lub elektrownię - PASS LABS INT 250 , kawał kloca !!! ... niezwykle barwny i precyzyjny .

( O kablach nie piszę , gdyż najpewniej zasady znasz 🙂  ) .

Ukłony Niskie - Marcin .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Maarcin said:

Drogi @Marcin99 , właśnie dlatego zaproponowałem EC .

Oczywiście sam Wiesz , że brzmienie MA Gold300 i Focal - to różne brzmienia ,

zachęcam do posłuchania z EC6 bez DAC - a .

Z mojego doświadczenia - jeśli HEGEL - to "setka" ta poprawiona ( bez brumiącego trafo ) , ewentualnie 200 - tka ... to jedwabiste i dynamiczne brzmienie .

Takie moje sugestie ... w cenach zdroworozsądkowych .

Zawsze możesz - myślę w ciemno - kupić : Trilogy Audio System 925 - najpiękniejsza tranzystorowa barwa - chyba 130 W lub elektrownię - PASS LABS INT 250 , kawał kloca !!! ... niezwykle barwny i precyzyjny .

( O kablach nie piszę , gdyż najpewniej zasady znasz 🙂  ) .

Ukłony Niskie - Marcin .

 

 

Hej!

Hegla miałem h360 i h390.Obydwa fajne ale co najwyzej do MA.

Przy soprach to juz gasły.

Pass int-250 słyszałem ze to b.dobry klocek,podobno trochę ciemne granie ale precyzyjne,jak wspomniałeś. Niestetu trudno dostepny na rynku wtórnym. 

Pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.