Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór wzmacniacza do Focal sopra no2


Marcin99

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Marcin99 napisał:

Hej!

Hegla miałem h360 i h390.Obydwa fajne ale co najwyzej do MA.

Przy soprach to juz gasły.

Pass int-250 słyszałem ze to b.dobry klocek,podobno trochę ciemne granie ale precyzyjne,jak wspomniałeś. Niestetu trudno dostepny na rynku wtórnym. 

Pozdrawiam 

 

Drogi Imienniku ,

... powiedziałbym , że bardziej "gęste" niż ciemne ( choć to raczej semantyka ) , w połączeniu z zaskakującą precyzją , buduje znakomity klimat .

Nie chcę być nudny czy nachalny , jednak myślę , iż podobny klimat oddaje EC ... chociaż - oczywiście - w mniejszej skali ... różnica w cenie , niespełna trzykrotna .

Do tego interkonekty "Cardas Clear Beyond " XLR ... i ... nirwana 🙂  🙂 .

Ukłony - Marcin .

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/11/2021 at 4:33 PM, Maarcin said:

Drogi Imienniku ,

... powiedziałbym , że bardziej "gęste" niż ciemne ( choć to raczej semantyka ) , w połączeniu z zaskakującą precyzją , buduje znakomity klimat .

Nie chcę być nudny czy nachalny , jednak myślę , iż podobny klimat oddaje EC ... chociaż - oczywiście - w mniejszej skali ... różnica w cenie , niespełna trzykrotna .

Do tego interkonekty "Cardas Clear Beyond " XLR ... i ... nirwana 🙂  🙂 .

Ukłony - Marcin .

 

 

 

Hej Marcin.

A co powiesz o np. AW600 ew AW400?Widzę, że można dostać na rynku wtórnym w calkiem niezłej cenie..W połączeniu z przedwzmacniaczem np. 4.7 lub 4.8 może to być to czego szukam?Masz jakieś doświadczenia z monoblokami?

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi @Marcin99 , niestety nie słuchałem u siebie "Nemo" . 

U mojego przyjaciela w Audio Styl - u w Katowicach , jakiś czas temu grały owe monobloki .... chyba z Sonusami ( Aidą ? ) ,

już nie pamiętam , niestety nie przysłuchiwałem się , gdyż byłem nie czasowy 🙂 , coś kupowałem i musiałem uciekać do pracy ... pytanie nachodzi mnie tylko , czy warto wydawać kupę kasy na 2 x 600 W , plus przedwzmacniacz , plus dodatkowe kable - a wyjątkowe muszą być , by zakup miał sens pod względem brzmieniowym , plus platformy antywibracyjne pod monobloki wydają się konieczne  etc., etc.

Drogi i Szanowny Marcinie , o ile pamiętam Sopry 2 , grają neutralnym czystym dźwiękiem z wspaniała mikrodynamiką ,

przy efektywności 86 czy 87 dB , nie potrzebują tak gigantycznej mocy ( oczywiście im większa moc wzmacniacza , tym zniekształcenia się "przesuwają" itd. ) , zakres 100 - 200 W , w moim odczuciu będzie optymalny .

Konkludując NEMO AW 600 - to na pewno niezwykły / kłe kloce ... i jeśli masz wszelkie możliwości , warto posłuchać .

 

Uprzejmie Pozdrawiam - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Maarcin said:

Drogi @Marcin99 , niestety nie słuchałem u siebie "Nemo" . 

U mojego przyjaciela w Audio Styl - u w Katowicach , jakiś czas temu grały owe monobloki .... chyba z Sonusami ( Aidą ? ) ,

już nie pamiętam , niestety nie przysłuchiwałem się , gdyż byłem nie czasowy 🙂 , coś kupowałem i musiałem uciekać do pracy ... pytanie nachodzi mnie tylko , czy warto wydawać kupę kasy na 2 x 600 W , plus przedwzmacniacz , plus dodatkowe kable - a wyjątkowe muszą być , by zakup miał sens pod względem brzmieniowym , plus platformy antywibracyjne pod monobloki wydają się konieczne  etc., etc.

Drogi i Szanowny Marcinie , o ile pamiętam Sopry 2 , grają neutralnym czystym dźwiękiem z wspaniała mikrodynamiką ,

przy efektywności 86 czy 87 dB , nie potrzebują tak gigantycznej mocy ( oczywiście im większa moc wzmacniacza , tym zniekształcenia się "przesuwają" itd. ) , zakres 100 - 200 W , w moim odczuciu będzie optymalny .

Konkludując NEMO AW 600 - to na pewno niezwykły / kłe kloce ... i jeśli masz wszelkie możliwości , warto posłuchać .

 

Uprzejmie Pozdrawiam - Marcin .

 

Dzieki za odpowiedź.Powiem szczerze ze w mieście w którym mieszkam jeden salon posiada monobloki AW180 na stanie.Moze faktycznie skoro sopry tyle prądu nie potrzebują warto byloby wypożyczyć i przetestować. Cenowo taniej i brzmieniowo pewnie lepiej niz integra.Wiadomo kable,antywibracje ale to przecież hobby😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Ponownie Szanowny Marcinie ,

odnosnie "przewagi" , systemu dzielonego nad zintegrowanym ... hm... myślę , że nie koniecznie . Systemy dzielone powstają najczęściej z powodu zastosowania dużej mocy wzmocnienia , gdzie po prostu system zasilania mógłby się nie zmieścić w obudowie , która musiałaby być ogromna ... choć to oczywiście uogólnienie ... są "wyjątki" np. MF .

W systemach zintegrowanych , także występuje architektura "dual mono" .

Wiele prestiżowych i uznanych Firm , w ogóle nie produkuje systemów wzmacniających dzielonych albo ma ich wybór bardzo ograniczony np. Luxmann , Accuphase , Audionet .

Przetestować zawsze warto ... jednak koniecznie w ujęciu porównawczym , zatem trzeba wypożyczyć kilka interesujących Cię kloców i słuchać ... pamięć słuchu jest stosunkowo krótka .

Odnośnie hobby ... tak nasze hobby jest drogie i często bywa ... bardzo drogie i coraz bardziej wciągające . 

Ta ... pogoń za coraz lepszym dźwiękiem , w pewnym momencie staje się po prostu - opętańczo obłąkana i wprowadza nas w opary absurdu i bezmyślności - piszę to z autopsji - niestety 😞  ... zatem nie daj się zapędzić - Drogi Marcinie - w owe opary .

Nie dajmy się ubezwłasnowolnić marketingowym bełkotom a nadmiar kasy dajmy np. biednym dzieciakom ... przepraszam za patos ( nomen omen 🙂  ) ale mnie trochę poniosło .

Drogi Marcinie , przyszła mi jeszcze na myśl - Yamaha 3000 - myślę , że warto posłuchać ... oj warto !!!

Ukłony Niskie - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Maarcin said:

Dzien Dobry Ponownie Szanowny Marcinie ,

odnosnie "przewagi" , systemu dzielonego nad zintegrowanym ... hm... myślę , że nie koniecznie . Systemy dzielone powstają najczęściej z powodu zastosowania dużej mocy wzmocnienia , gdzie po prostu system zasilania mógłby się nie zmieścić w obudowie , która musiałaby być ogromna ... choć to oczywiście uogólnienie ... są "wyjątki" np. MF .

W systemach zintegrowanych , także występuje architektura "dual mono" .

Wiele prestiżowych i uznanych Firm , w ogóle nie produkuje systemów wzmacniających dzielonych albo ma ich wybór bardzo ograniczony np. Luxmann , Accuphase , Audionet .

Przetestować zawsze warto ... jednak koniecznie w ujęciu porównawczym , zatem trzeba wypożyczyć kilka interesujących Cię kloców i słuchać ... pamięć słuchu jest stosunkowo krótka .

Odnośnie hobby ... tak nasze hobby jest drogie i często bywa ... bardzo drogie i coraz bardziej wciągające . 

Ta ... pogoń za coraz lepszym dźwiękiem , w pewnym momencie staje się po prostu - opętańczo obłąkana i wprowadza nas w opary absurdu i bezmyślności - piszę to z autopsji - niestety 😞  ... zatem nie daj się zapędzić - Drogi Marcinie - w owe opary .

Nie dajmy się ubezwłasnowolnić marketingowym bełkotom a nadmiar kasy dajmy np. biednym dzieciakom ... przepraszam za patos ( nomen omen 🙂  ) ale mnie trochę poniosło .

Drogi Marcinie , przyszła mi jeszcze na myśl - Yamaha 3000 - myślę , że warto posłuchać ... oj warto !!!

Ukłony Niskie - Marcin .

 

A to  ciekawe co napisałeś odnośnie sprzętu dzielonego.Ja myślałem ,ze prawdziwy hi-end zaczyna się od monoblokow i końcówek mocy.To samo słyszałem o Mcintoshu,ze niby prawdziwy charakter pokazuje ponad integrami.Uwazam ze mój ma9000 jak na 28m2 w zupełności wystarczy, więc może zbyt daleko zapędzam się i szukam dziury w całym.Tak jak wspomniałeś,czasami człowiek się zatraca i brnie niewiadomo gdzie.Ciekawie piszesz, masz wiedzę i pewnie doświadczenie.

Co do yamahy to mialem kiedyś niższy model i kilka amplitunerów i nie do końca było to moje granie(ale s3000 nie słuchałem)

A jeśli mogę spytać to jaki wzmacniacz Ty posiadasz?

dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maarcin napisał:

Wiele prestiżowych i uznanych Firm , w ogóle nie produkuje systemów wzmacniających dzielonych albo ma ich wybór bardzo ograniczony np. Luxmann , Accuphase , Audionet .

Czy to żart? Jeśli nie, to zastanowiłbym się nad wiarygodnością takich porad. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcin99 napisał:

A to  ciekawe co napisałeś odnośnie sprzętu dzielonego.Ja myślałem ,ze prawdziwy hi-end zaczyna się od monoblokow i końcówek mocy.To samo słyszałem o Mcintoshu,ze niby prawdziwy charakter pokazuje ponad integrami.Uwazam ze mój ma9000 jak na 28m2 w zupełności wystarczy, więc może zbyt daleko zapędzam się i szukam dziury w całym.Tak jak wspomniałeś,czasami człowiek się zatraca i brnie niewiadomo gdzie.Ciekawie piszesz, masz wiedzę i pewnie doświadczenie.

Co do yamahy to mialem kiedyś niższy model i kilka amplitunerów i nie do końca było to moje granie(ale s3000 nie słuchałem)

A jeśli mogę spytać to jaki wzmacniacz Ty posiadasz?

dzięki i pozdrawiam

Dzień Dobry Szanowny Marcinie ,

... hi-end czy "prawdziwy hi-end" , to znaczenia umowne . To trochę tak , jak klasyfikowanie / szufladkowanie rodzajów czy gatunków muzyki , filmów . Zestaw za 1 mln ... będzie hi-end-em a za 150 tyś,- ... już nie ? Wzmacniacz dzielony np. Acuphase C2450 / A47 za 80 tyś,- będzie Hi-end a np. E800 za 79 tyś,- ... już nie ?

Można - oczywiście - "zejść" kilka poziomów niżej np. Rogue Audio Pharaoh - za 20 tyś,-  czy EC ECI 6 za podobna cenę .

Itd. itd. ... myślę , że jeżeli przekroczy się pewną granicę , dotyczącą jakości dźwięku jaki się oczekuje , to dla danego użytkownika zaczyna się - ów umowny hi-end . Za naprawdę niewielkie pieniądze , można kupić znakomicie brzmiące klocki ... np. niedoceniany , niemiecki "Block" czy "Emotiva" ... jedni szukają precyzji , neutralności i możliwie najbardziej wiernego odbioru , inni wolą więcej ciepła , gęstości , czaru ... muzyki . Trudno wówczas polemizować .

Aktualnie posiadam EC ECI 5 MkII ... to już trzeci Electrocompaniet .

Najserdeczniej Pozdrawiam - Marcin .

PS. Odnośnie wpisu Szanownego @Mgrzybek ... nie będę się odnosił ... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Maarcin said:

Dzień Dobry Szanowny Marcinie ,

... hi-end czy "prawdziwy hi-end" , to znaczenia umowne . To trochę tak , jak klasyfikowanie / szufladkowanie rodzajów czy gatunków muzyki , filmów . Zestaw za 1 mln ... będzie hi-end-em a za 150 tyś,- ... już nie ? Wzmacniacz dzielony np. Acuphase C2450 / A47 za 80 tyś,- będzie Hi-end a np. E800 za 79 tyś,- ... już nie ?

Można - oczywiście - "zejść" kilka poziomów niżej np. Rogue Audio Pharaoh - za 20 tyś,-  czy EC ECI 6 za podobna cenę .

Itd. itd. ... myślę , że jeżeli przekroczy się pewną granicę , dotyczącą jakości dźwięku jaki się oczekuje , to dla danego użytkownika zaczyna się - ów umowny hi-end . Za naprawdę niewielkie pieniądze , można kupić znakomicie brzmiące klocki ... np. niedoceniany , niemiecki "Block" czy "Emotiva" ... jedni szukają precyzji , neutralności i możliwie najbardziej wiernego odbioru , inni wolą więcej ciepła , gęstości , czaru ... muzyki . Trudno wówczas polemizować .

Aktualnie posiadam EC ECI 5 MkII ... to już trzeci Electrocompaniet .

Najserdeczniej Pozdrawiam - Marcin .

PS. Odnośnie wpisu Szanownego @Mgrzybek ... nie będę się odnosił ... 

 

Hej,Dzieki za odpowiedz.Zgadzam się, ze hi-end to tak naprawdę nie kończąca się opowieść.Dla jednych to powiedzmy zestaw marzeń za 100tys a dla innych to dopiero kable w tym budżecie kupują.Mozna oszaleć.Ja na szczęście słucham muzyki i czerpie z tego mnóstwo przyjemności.

Pojde do sklepu i spytam o integre Jeci 6,jesli będą mieli na stanie to biorę na weekend

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Marcinie ,

chętnie i z zaciekawieniem przeczytam Twoją opinię .

Uprzejmie Pozdrawiam - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maarcin napisał:

PS. Odnośnie wpisu Szanownego @Mgrzybek ... nie będę się odnosił ... 

A ja się jednak jeszcze odniosę.

Nie chodzi o pojęcie hi-and ale o publikowanie nieprawdziwych informacji. Szczególnie gdy nie jest to wiedza tajemna. Jeśli choćby obecnie Accuphase posiada w ofercie 7 końcówek mocy i podobną ilość preampów to jak można pisać, że ten uznany skądinąd hi-andowy producent praktycznie nie ma w ofercie zestawów dzielonych. A potem z takich nieprawdziwie podawanych faktów wysnuwać i głosić na forum wnioski, że zestawy dzielone są przereklamowane co do klasy brzmienia bo skoro Accu ich prawie nie robi ..... . 

Po prostu nie piszmy różnych nieprawd, półprawd itd. Ktoś to potem czyta i jest przez takie bardzo "swobodne" wypowiedzi wprowadzany w błąd.

Pomijam fakt, że akurat kilka ECI 5 Mk II jest wystawianych na sprzedaż. Bo to może być przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Szanowny @Mgrzybek , przeczytaj dokładnie to co napisałem - bardzo proszę ... nie tylko ten jeden post ,

nigdzie nie napisałem , że zestawy dzielone są przereklamowane ! ... przywołałem nawet jeden z zestawów dzielonych Acuphase - a .

Ostatnie zdanie ... pomiń - proszę - ten fakt , gdyż nie sprzedaję swojego wzmacniacza !

Skąd w Tobie tyle złości i wymuszonej podejrzliwości ? 😟

Pozdrowienia - Marcin .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgrzybek nie odnosił się do klasyfikacji tylko twojego wpisu dezinformacje o ograniczonej ofercie Accuphase
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 16:10, Maarcin napisał:

odnosnie "przewagi" , systemu dzielonego nad zintegrowanym ... hm... myślę , że nie koniecznie . Systemy dzielone powstają najczęściej z powodu zastosowania dużej mocy wzmocnienia , gdzie po prostu system zasilania mógłby się nie zmieścić w obudowie , która musiałaby być ogromna ... choć to oczywiście uogólnienie ... są "wyjątki" np. MF .

W systemach zintegrowanych , także występuje architektura "dual mono" .

Wiele prestiżowych i uznanych Firm , w ogóle nie produkuje systemów wzmacniających dzielonych albo ma ich wybór bardzo ograniczony np. Luxmann , Accuphase , Audionet .

Drogi Marcinie to cytat z Twojej wypowiedzi. Nie ma we mnie złości ale ta wypowiedź po prostu wprowadza w błąd. Zwróciłem na to uwagę by nie przyjmować jej bezkrytycznie. Również pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 13:17, Maarcin napisał:

przy efektywności 86 czy 87 dB , nie potrzebują tak gigantycznej mocy ( oczywiście im większa moc wzmacniacza , tym zniekształcenia się "przesuwają" itd. ) , zakres 100 - 200 W , w moim odczuciu będzie optymalny .

Tak,ale te zestawy mają spadek impedancji do 4 omów,a to wymaga wydajnego prądowo wzmacniacza

Zresztą Focale zawsze "lubiły" mocne wzmacniacze

Ps. przepiękne zestawy głośnikowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 10/3/2021 at 8:13 AM, Marcin99 said:

Zrodlem w moim systemie jest Auralic Aries g2.1,dac Vega g2.1

Wedlug mnie tu tkwi problem, o ktorym piszesz. Mam diablo 300 i on Ci nie pomoze na to co chcesz osiagnac. Mcintosh znam dobrze. Robilem odsluchy na nim. Vega pierwsza wersje mialem kilka miesiecy. Focal tez nie sa mi obce. 

Wedlug mnie Mcintosh to zupelnie inne granie niz Gryphon. Po pierwsze inna barwa po drugie Mcintosh to mul do Gryphon. Ale co kto lubi...tak czy inaczej ja bym go odpuscil I zostal z Makiem. 

Vega to byl swietny, dynamiczny dac z dobra przestrzenia, ale jak wymienilem na Reimyo to moj system wskoczyl na inny poziom. Gora jest wybitna. Gladka, nasycona, jak to sie powszechnie mowi "koc zlecial". Wiecej szczegolow, duzo lepsze wybrzmienia i gra pelna paleta barw. W Auralic bylo w porównaniu do tego co jest teraz szaro i nudno. 

Mam tez u siebie rozne kable...w tym tellurium silver, ultra black, chord signature... zmiany w dzwieku pomiedzy nimi sa, ale w porównaniu do wymiany dac znikome. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Huberto1984 said:

Wedlug mnie tu tkwi problem, o ktorym piszesz. Mam diablo 300 i on Ci nie pomoze na to co chcesz osiagnac. Mcintosh znam dobrze. Robilem odsluchy na nim. Vega pierwsza wersje mialem kilka miesiecy. Focal tez nie sa mi obce. 

Wedlug mnie Mcintosh to zupelnie inne granie niz Gryphon. Po pierwsze inna barwa po drugie Mcintosh to mul do Gryphon. Ale co kto lubi...tak czy inaczej ja bym go odpuscil I zostal z Makiem. 

Vega to byl swietny, dynamiczny dac z dobra przestrzenia, ale jak wymienilem na Reimyo to moj system wskoczyl na inny poziom. Gora jest wybitna. Gladka, nasycona, jak to sie powszechnie mowi "koc zlecial". Wiecej szczegolow, duzo lepsze wybrzmienia i gra pelna paleta barw. W Auralic bylo w porównaniu do tego co jest teraz szaro i nudno. 

Mam tez u siebie rozne kable...w tym tellurium silver, ultra black, chord signature... zmiany w dzwieku pomiedzy nimi sa, ale w porównaniu do wymiany dac znikome. 

Czyli uważasz ze problem tkwi w źródle ?Wiesz,mi ogólnie podoba się granie auralica, jest gładkie,troche analogowe,kupe szmalu zainwestowałem w ten sprzęt.Teraz szukam jeszcze zegara Leo gx.Mak to fakt,troche muli, ale przy dobrze dostarczonym prądzie i dobrymi kablami można z niego wycisnąć max.A niewiesz jak młodszy brat diablo(120)poradziłby sobie z moimi kolumnami w pomieszczeniu 25m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Marcin99 said:

Czyli uważasz ze problem tkwi w źródle ?Wiesz,mi ogólnie podoba się granie auralica, jest gładkie,troche analogowe,kupe szmalu zainwestowałem w ten sprzęt.Teraz szukam jeszcze zegara Leo gx.Mak to fakt,troche muli, ale przy dobrze dostarczonym prądzie i dobrymi kablami można z niego wycisnąć max.A niewiesz jak młodszy brat diablo(120)poradziłby sobie z moimi kolumnami w pomieszczeniu 25m2?

Tak samo odbieralem vega. Gladkie, czyste, "analogowe" brzmienie. Oferuje bardzo dobrze kontrolowany bas, dobre zejscie i potrafi lupnac dolem, ale mimo wszystko z gora mozna trafic lepiej. Sprobuj pozyczyc jakiegos dcs paganini, debussy, badz wspomnianego reimyo (tylko z reimyo to do jakosci cd jestes ograniczony). 

Co do diablo 120 to ciezko powiedziec. Z reguly im wiecej pradu tym lepiej. Mysle jednsk, ze sobie poradzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy miałeś okazje testowac auralica z dedykowanym upsamplerem sirius2.1 i powiem Ci że gora robi sie ciekawsza .Ale możliwe że vega sama w sobie nie pokazuje tylu szczegółów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.