Skocz do zawartości
IGNORED

PRE 2020 - przedwzmacniacz audio


Waldi_06

Rekomendowane odpowiedzi

Na mojej stronie opublikowałem przedwzmacniacz, który złożyłem i sam używam.
Jest to trzecia odłsona tego PRE.
Początki to pre pod soft MsFalcona. Potem powstało oprogramowanie dedykowane już temu pre.
Poniżej zdjęcie płytki warstwy górnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I warstwy bottom

190127841_PRE20204.thumb.JPG.e2831ec40c9e8c86066ec53b4d113b9b.JPG

No i schemat. Dla czytelności w pdf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolejne zdjęcie to pre w obudowie.

Pre2020_1.thumb.JPG.59661ab9147bdc12110f363db8a1254b.JPG

Przedwzmacniacz gra od tego roku, czyli jak się złożył i uruchomił a następnie zajął miejsce poprzedniego.

Mam 6 płytek, które są duże, bez mała 16cm x 30cm.
Oprogramowanie napisał Piotr (Warysz).
Płytka jest dostępna wraz z oprogramowaniem wgranym do Atmego w wersji DIP.
Przedwzmacniacz to:
-selektor,
-bufor,
-10cio stopniowa regulacja głośności (1024kroki) z czego arbitralnie wybrano kroki co ok 2,5dB,
-przedwzmacniacza o małym wzmocnieniiu,
-symetryzatora - wyjście XLR (uwaga na łączenia masy),
-sterowania mikroprocesorem (reakcja na pilota jest bardzo szybka),
-oprogramowanie oparte na zdażeniach,
-wyświetlacza HD77480,
-pomocniczego wyświetlacza OLED 1,3" - wyśiwtla postfactum - czyli nie obciąża procka (czysty bajerek - chiński gotowiec),
-zegara na DS3231 , który jest bardzo stabilny i ma własne zasilanie (Chiński gotowiec),
-sekwencyjnego włączania kolejnych obwodów (w standby jest zasilany tylko procek i wyświetlacz),
-do zasilania używam dwóch transormatorów 40watowych (ale mogą być mniejsze) o napięciu 2x12 i 2x15,
-obecnie mam przekaźniki na 5 i na 12 volt (jest osobny stabilizator dla PVC i osobny dla selektora).

W razie pytań na PW.

Pre2020_2.thumb.JPG.8321eaa61fc8cd6b93d024d303443acd.JPG

 

Pre2020_1.JPG

Ostatnie zdjęcie jakieś niesforne.

Piotr napisał długą instrukcję do MENU. też będzie do każdej PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Waldi_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakieś płytki do sprzedania to jestem chętny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grze_sio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, jeśli to możliwe, to daj zdjęcia frontu i aktywnych wyświetlaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fajnie, ale strasznie ten sygnał musi się nagimnastykować zanim od początku do końca dobiegnie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wystawiony na publiczny widok i tak bez żadnych sankcji czy tajemnicy 😉.

Miło widzieć Cię ponownie w akcji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 21:35, Rick napisał:

Waldek, jeśli to możliwe, to daj zdjęcia frontu i aktywnych wyświetlaczy.

Postaram się jutro zrobić foto,

Ale soft jest pod 4x20 z opcją na 2x20 - zmiana w menu
A ten wyświetlaczyk na pcb to napisy o funkcjach wyświetla.

W dniu 4.10.2021 o 21:44, jurek1 napisał:

Wyglada fajnie, ale strasznie ten sygnał musi się nagimnastykować zanim od początku do końca dobiegnie 🙂

No tyle co mu napiecie każe - bo zakrętów nie ma.
Natomiast ten pre nie miał być jedynie potencjometrem z wejściem i wyjściem.
Słuchając jakiejś tam ilości konfiguracji uważam, że pasywka nieco zmula.

23 godziny temu, Nakamichi napisał:

Wreszcie wystawiony na publiczny widok i tak bez żadnych sankcji czy tajemnicy 😉.

Miło widzieć Cię ponownie w akcji .

Wiesz co - po oglądaniu moich schematów u chińczyków a nawet na stronie Softeca gdzieś mam tajemnice.
Mam już siwe włosy, do grobu nie zabiorę, a złodziej to złodziej niech sobie klonuje - i tak nie zrozumie dlaczego jest tak a nie inaczej.
Józek - ale to już omawialiśmy.
Pozdrawiam

Oprogramowanie umożliwia wybór wyświetlacza - 4x20 oraz 2x20.

W dniu 4.10.2021 o 21:35, Rick napisał:

Waldek, jeśli to możliwe, to daj zdjęcia frontu i aktywnych wyświetlaczy.

W sumie obudowa to twój wyrób z przed 15 lat - czarna farba czołgowa trzyma sie do dzisiaj a i klej wypalany w piecu również trzyma.
Ta z przyciskami z lewej strony.
Same przyciski są wykorzystane bo PRE umożliwia sterowanie przyciskami oraz enkoderami.
Enkoderów jak i VFD jeszcze nie podłączałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Waldi_06 napisał:

No tyle co mu napiecie każe - bo zakrętów nie ma.
Natomiast ten pre nie miał być jedynie potencjometrem z wejściem i wyjściem.
Słuchając jakiejś tam ilości konfiguracji uważam, że pasywka nieco zmula.

23 godziny temu, Nakamichi napisał:

Miłem na myśli bufor, potem przedwzmacniacz, a na końcu wzmacniacz operacyjny. Jak dla mnie trochę dużo, ale nie wykluczam że gra dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zrobiona płyta główna, wizualnie przydałby się złącza montowana na płytce, no ale rozumiem, że to mniej wygodne. Obie strony ground plane masy i masa przelotek. Może dwa zdania o prowadzeniu masy, dla mnie to najbardziej "magiczne" zagadnienie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jurek1 napisał:

Miłem na myśli bufor, potem przedwzmacniacz, a na końcu wzmacniacz operacyjny. Jak dla mnie trochę dużo,

Zasadniczo nie wiem jak reagować na takie wpisy. Nic nie wnoszą i nie są prawdziwe.
Bufor - można zrobić bez bufora, ale uważam, że jest lepiej jak on jest przed PVC.
PVC - kluczowa jest praca tej regulacji w stałych warunkach, czyli ze stopniem aktywnym przed i po.
Pre - tego jestem pewien, że w całym układzie musi być przynajmniej jeden stopień aktywny. Najlepeij za PVC.
A za Pre jest wyjście. I już.
Symetryzator jest dla chętnych - a skoro ten cały PRE jest stereo to w jakiś sposób chętni muszą otrzymaś sygnał zbalansowany. nie znam innego sposobu. Za to znam kilka drogich pre symetrycznych które sa zrobione własnie w taki sposób. Tor symetryczny nie zmienia brzmienia dzwięku, za to zmienia funkcjonalność. Tylko symetryczne źródła sygnału są "za darmo" w pozostałych elementach toru płaci sie za symetrię spora cenę tak funkcjonalną jak i finansową.
Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania jak pokazałem w tym pre.

Oczywiście pominięcie bufora i pominięcie pre da nam regulację pasywną. Cos czego nie lubię.

Puryści i zwolennicy minimalizmu powinni słuchać na potencjometrze za źródłem sygnału wpiętym wprost na wzmacniacz o dość małym wzmocnieniu napięciowym. I wówczas dla nich (owych purystów ) jest idealnie.
Jednakże wnosi to sporo ograniczeń i komplikacji.

Pominięcie bufora ma opłakany skutek w postaci znacznego wpływu tego co przed pre na PVC, którego impedancja jest za mała dla wielu układów. Zaczynają "grać" przewody, gniazda, źródła sygnału zkończone stopniem wzmacniającofiltrującym itd. A-fuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lost napisał:

Pięknie zrobiona płyta główna, wizualnie przydałby się złącza montowana na płytce, no ale rozumiem, że to mniej wygodne. Obie strony ground plane masy i masa przelotek. Może dwa zdania o prowadzeniu masy, dla mnie to najbardziej "magiczne" zagadnienie 😉

Sa zwolennicy projektowania gniazd na płytce. Główną zaletą jest ładny wygląd zmontowanej płytki , której celem jest sprzedaż jak największej ilości.
Cała reszta nie poradzi sobie z wykoaniem obudowy pod taki układ. Pomijam, że wówczas gniazda musza być dokładnie takie jak projektant przewidział, a spora grupa preferuje zakupy u chuńczyka lub na alli, lub ebay. A projektant wybiera te ze sklepu i to markowego tak aby parametry (wymiary) były powtarzalne.
Są firmy które z checią zobaczą nasze projekty robione pod ich panele, lub ich uwarunkowania. No ale nie ma z tamtej strony nic w zamian.
Znana jest mi tylko jedna osoba która rozmawiała ze mną o gniazdach na pcb wiedząc co to SolidWorks i potrafiąc z tego zrobić użytek. Marcin - pozdrawiam.
Co do masy - ta jest prosta, zasadniczo w gwiazdę. Z rozdzieleniem brudnej i czystej tam gdzie się dało. Priorytetem było ułożenie PVC i pre tak aby sygnał był jak najkrótszy i aby masa PVC była tylko jedna w jednym punkcie.
Oczywiście nie zawsze jest możliwe idealne położenie mas głównie z powodu braku miejsca.
Jak zauwazysz jednym ze sposobów walki z masą jest zaprojektowanie układów ze wszelkimi zasilaniami pobieranymi z szyny zasilania a nie z masy. Wówczas podnosimy wymagania dla źródła zasilania ale w zamian na czystej masie mamy jedynie napięcia odnieśienia. Nie plączą nam się tam jakies rezystory podciągające , polaryzujące i inne takie. czyli robimy układ jak najbardziej symetryczny układowo. I jak to w życiu totaj tez jest kres okreslony rozsądkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Waldi_06 napisał:

Zasadniczo nie wiem jak reagować na takie wpisy. Nic nie wnoszą i nie są prawdziwe.
Bufor - można zrobić bez bufora, ale uważam, że jest lepiej jak on jest przed PVC.
PVC - kluczowa jest praca tej regulacji w stałych warunkach, czyli ze stopniem aktywnym przed i po.
Pre - tego jestem pewien, że w całym układzie musi być przynajmniej jeden stopień aktywny. Najlepeij za PVC.
A za Pre jest wyjście. I już.
Symetryzator jest dla chętnych - a skoro ten cały PRE jest stereo to w jakiś sposób chętni muszą otrzymaś sygnał zbalansowany. nie znam innego sposobu. Za to znam kilka drogich pre symetrycznych które sa zrobione własnie w taki sposób. Tor symetryczny nie zmienia brzmienia dzwięku, za to zmienia funkcjonalność. Tylko symetryczne źródła sygnału są "za darmo" w pozostałych elementach toru płaci sie za symetrię spora cenę tak funkcjonalną jak i finansową.
Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania jak pokazałem w tym pre.

Oczywiście pominięcie bufora i pominięcie pre da nam regulację pasywną. Cos czego nie lubię.

Puryści i zwolennicy minimalizmu powinni słuchać na potencjometrze za źródłem sygnału wpiętym wprost na wzmacniacz o dość małym wzmocnieniu napięciowym. I wówczas dla nich (owych purystów ) jest idealnie.
Jednakże wnosi to sporo ograniczeń i komplikacji.

Pominięcie bufora ma opłakany skutek w postaci znacznego wpływu tego co przed pre na PVC, którego impedancja jest za mała dla wielu układów. Zaczynają "grać" przewody, gniazda, źródła sygnału zkończone stopniem wzmacniającofiltrującym itd. A-fuj.

Absolutnie nie miałem nie złego na myśli, jestem minimalistą i jeden stare jako pre mi wystarcza. Wychodzę z założenia że mniej znaczy lepiej, ale oczywiście liczy się cala reszta. w moim przypadku jest to jak na razie złoty środek, ale to wyłącznie moje zdanie. Absolutnie doceniam Twoją prace, i wiedzę w temacie i nie mialem na myśli żadnych złośliwości. W moim przypadku po latach odejmowanie z systemu dało lepszy efekt, ale wiadomo dróg jest tyle co preferencji odbioru muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jurek1 napisał:

Absolutnie nie miałem nie złego na myśli, jestem minimalistą i jeden stare jako pre mi wystarcza. Wychodzę z założenia że mniej znaczy lepiej, ale oczywiście liczy się cala reszta. w moim przypadku jest to jak na razie złoty środek, ale to wyłącznie moje zdanie. Absolutnie doceniam Twoją prace, i wiedzę w temacie i nie mialem na myśli żadnych złośliwości. W moim przypadku po latach odejmowanie z systemu dało lepszy efekt, ale wiadomo dróg jest tyle co preferencji odbioru muzyki.

Fajnie. U mnie odejmowanie dawało wrażliwość na swiat zewnetrzny i kompletnie zabierało uniwersalność. No wiesz dwa dace (lampowy i zwykły), CD, czasami Tuner FM (tak, tak), i obowiązkowo przedwzmacniacz gramofonowy bo lupię czarna płytę. Czyli wiele źródeł rozkładało minimalizm na łopatki.
No i to jest trzecia odsłona tego pre , po wielokroc odsłuchana i próby minimalizmu kończą się słabo.
Ale fajnie że masz coś z czego jestes zadowolony. W tym żecz cała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Waldi_06 napisał:

wrażliwość na swiat zewnetrzny

Znam to, obecnie przeszedłem wyłącznie na pliki, więc źródło jedno więc temat do ogarnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jurek1 napisał:

Znam to, obecnie przeszedłem wyłącznie na pliki, więc źródło jedno więc temat do ogarnięcia.

Proszę - tylko bez regulacji cyfrowej ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz musi być uniwersalny inaczej traci sens. Ten układ jest skończony i gotowy do pracy więc rozmowa o jego modyfikacjach nie ma sensu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, daris666 napisał:

Przedwzmacniacz musi być uniwersalny inaczej traci sens. Ten układ jest skończony i gotowy do pracy więc rozmowa o jego modyfikacjach nie ma sensu. 

Spokojnie Daris - to raczej rozmowa akademicka - wymiana myśli.
Oczywiście ten pre jest jaki jest i nie bedzie zmieniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Waldi_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Waldi_06 napisał:

Proszę - tylko bez regulacji cyfrowej ....

Potek z motorkiem proszę Pana 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jurek1 napisał:

Potek z motorkiem proszę Pana 🙂

Ha - a nie łaska samemu łazić do potencjometru skoro ma być purystycznie ? 🙂
Czyli
jednak nie tak ascetycznie jakby się wydawało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waldi_06 napisał:

Ha - a nie łaska samemu łazić do potencjometru skoro ma być purystycznie ? 🙂
Czyli
jednak nie tak ascetycznie jakby się wydawało.

Jeszcze bym gałkę ukręcił, a tak to spokój 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj odpowiem na pytanie skąd taki układ stopnia wzmacniającego pre.
Poszukiwania były długie. Jedną ze ścieżek jest symulator.
Zmieniłem parametry symulacji na 100kHz i okazało się, że bardzo dużo popularnych układów wymięka na wysokich częstotliwościach.
Celem było znalezienie układu który natywnie dobrze radzi sobie na wysokich tonach czyli który jest szybki ale też takiego układu który daje wymażony układ prążków. W tym aspekcie kluczowe okaząły się źródła prądowe. jak widac sa proste, sa też znane ze świata lamp. Ale dla mnie ich poważna zaletą była swietna praca na wysokich f, i mała ilość potrzebnych części. Dobre są tez źródła z tradycyjnym zasilaniem kaskod ale one lubią nieco więcej zapasu na zasilaniu, a to ogólnie trudno pogodzić z ilością ciepła w obudowie , z zasilaniem buforów itd.
Konfiguracja Shiklai na wyjściu miała w tym wszystkim swój udział.
Sama płytka umożliwia dłubaczom wiele zmian - można będzie się bawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania - dołozylismy starań aby soft był poprawny. Działa od długiego czasu. Drobiazgi wyłapane.

Gdyby jednakże pojawiły się błędy istotne - to poczekamy i zagregujemy zmianę i przesyłkę. Wy zapłacicie do mnie a ja zapłace do Was. Wszystko paczkomatem.

Gdyby się ukazały jakies mody lub udoskonalenia na Waszą prośbę, to wgrywamy bez opłat i warunków - ale Wy płacicie za przesyłkę w obie strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czemu wybór padł na leciwą Atmegę?

Projekt wygląda bardzo ładnie 🙂

Widać charakterystyczny styl projektanta PCB 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez protagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, protagoras napisał:

Tak z ciekawości, czemu wybór padł na leciwą Atmegę?

Cyfra jest cyfra, sama w sobie daje tylko cyfrowe możliwości, nie ma sensu strzelać armatą we wróbla.
Można zaaplikować najnowszy procesor Intela (drżyjcie narody!), tylko ... po co?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra jest cyfra, sama w sobie daje tylko cyfrowe możliwości, nie ma sensu strzelać armatą we wróbla.
Można zaaplikować najnowszy procesor Intela (drżyjcie narody!), tylko ... po co?   

Podstawowy PIC czy STM także do demonów wydajności nie należy, a jest sporo tańszy. FPGA nie ma sensu intelowego tam dawać.
Atmedze nie brakuje nic. Argumentem za może być środowisko, albo autor mógł mieć na półce taki procesor albo po prostu lubi te procesory i ma z nimi sporo doświadczenia.
Nie ma co się od razu unosić :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 13:41, protagoras napisał:

Tak z ciekawości, czemu wybór padł na leciwą Atmegę?

Bo to dobry procesor jest.
Jak nie ma przesyłu grafiki, czyli np wyswietlacza TFT to nie jest potrzebne nic więcej.
Jak pisałem soft chodzi na iventach czyli zdażeniach, więc w sumie to on nic nie robi tutaj.
Został puszczony na 16MHz ponieważ rdzeń menu jest rozbudowany a i są też duże indywidualne fonty do Volume. I tylko ta namiastka "grafiki" tutaj wymusiła szalone 16MHz.
Po co szybki 100MHz'etowy procek do kiepskiego softu.
Powyższe z przymrużeniem oka ale naprawdę oddaje podejście do tematu.

W dniu 12.10.2021 o 13:41, protagoras napisał:

Widać charakterystyczny styl projektanta PCB 🙂 

A dokładnie to o czym piszesz ? Tak tylko podpytuję, bo dla mnie to tam wszystko ma uzasadnienie.

W dniu 12.10.2021 o 17:10, protagoras napisał:


Podstawowy PIC czy STM

Bo biblioteki i warsztat na Atmedze stoi. Czyli znowu proza życia i jak w firmie piszącej soft - tylko leciwe kompilatory - bo ... są sparwdzone i własnie ich wymaga klient automotiw.

W dniu 12.10.2021 o 17:10, protagoras napisał:

albo po prostu lubi te procesory i ma z nimi sporo doświadczenia.

Ano PICek nic nowego nie wnosi poza większą kompatybilnością napięć, a STM ma swoje narowy ze znaczeniem pinów i ich działaniem i nie bło sensu teraz tego cwiczyć.
Ale plan jest na STMa napisac pod Oleda lub TFT a właściwie prace trwają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Waldi_06 napisał:

A dokładnie to o czym piszesz ? Tak tylko podpytuję, bo dla mnie to tam wszystko ma uzasadnienie.

Nie zrozumiałeś widzę 🙂 Wszystko wygląda jak najbardziej poprawnie. Chodzi o to, że każda osoba rysująca ma swoje upodobania i praktyki, które stosuje. Twoje konstrukcje są tego dobrym przykładem.

 

9 godzin temu, Waldi_06 napisał:

Bo to dobry procesor jest.
Jak nie ma przesyłu grafiki, czyli np wyswietlacza TFT to nie jest potrzebne nic więcej.
Jak pisałem soft chodzi na iventach czyli zdażeniach, więc w sumie to on nic nie robi tutaj.
Został puszczony na 16MHz ponieważ rdzeń menu jest rozbudowany a i są też duże indywidualne fonty do Volume. I tylko ta namiastka "grafiki" tutaj wymusiła szalone 16MHz.
Po co szybki 100MHz'etowy procek do kiepskiego softu.
Powyższe z przymrużeniem oka ale naprawdę oddaje podejście do tematu.

Wszystko już wiadomo.

Domyślam się, że ten Microchip nawet w 30% nie jest wykorzystany.

9 godzin temu, Waldi_06 napisał:

Bo biblioteki i warsztat na Atmedze stoi. Czyli znowu proza życia i jak w firmie piszącej soft - tylko leciwe kompilatory - bo ... są sparwdzone i własnie ich wymaga klient automotiw.

Przysłowiowe brunetki i blondynki.

9 godzin temu, Waldi_06 napisał:

Ano PICek nic nowego nie wnosi poza większą kompatybilnością napięć, a STM ma swoje narowy ze znaczeniem pinów i ich działaniem i nie bło sensu teraz tego cwiczyć.
Ale plan jest na STMa napisac pod Oleda lub TFT a właściwie prace trwają.

Jaki wyświetlacz planujesz?

SAM od Microchipa również pociągnie taki wyświetlacz, a zostajemy przy tej samej rodzinie procesorów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 19:33, Waldi_06 napisał:

Gdyby jednakże pojawiły się błędy istotne - to poczekamy i zagregujemy zmianę i przesyłkę. Wy zapłacicie do mnie a ja zapłace do Was. Wszystko paczkomatem

Przyznam, że ze zdziwieniem przeczytałem informację, że mam ponosić jakiekolwiek koszty związane z usuwaniem błędów w oprogramowaniu. Rozumiem, że nie chcecie przesyłać wsadu do samodzielnego wgrania do procesora, ale takim razie koszty przesyłki procesora w obie strony powinny być po waszej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, miant napisał:

Przyznam, że ze zdziwieniem przeczytałem informację, że mam ponosić jakiekolwiek koszty związane z usuwaniem błędów w oprogramowaniu. Rozumiem, że nie chcecie przesyłać wsadu do samodzielnego wgrania do procesora, ale takim razie koszty przesyłki procesora w obie strony powinny być po waszej stronie.

Może i tak , ale zazwyczaj projekty Waldi_06 były udostępniane non profit , czyli za cenę płytki plus jakieś grosze . Nikt  na tym nie zbijał kokosów , to i trudno aby dokładał do tego ze swojej kieszeni . Zasady są raczej  jasno podane .

Ale tu chyba chodzi bardziej o jakiegoś rodzaju modyfikacje softu , która wyniknie w trakcie użytkowania urządzenia , a nie korektę na zasadzie działa / nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.