Jump to content
IGNORED

Głośna praca sekcji zasilającej a DC blocker

sushiswap
 Share

Recommended Posts

2 minuty temu, J.Jerry napisał:

Pytanie który jest dobry do audio, jak jest z dostępnością i ceną, bo niestety trzeba go kupić w całości, a nie jak te z trafem, gdzie można samemu wstawić najlepsze części na rynku.

Sprawdź jak kształtują się ceny w firmie Hypex. Kolega tylko tam się zaopatruje. Ostatnio składał coś na modułach Purifi z zasilaczem od Hypexa. To pewna firma, dba o jakość, choć pewnie buble też jej się trafiają. Pomiary urządzeń z zasilaczami tej firmy są na ASR. Warto tam zajrzeć. B&O pewnie też ma coś w ofercie, ale niestety nic na ten temat nie wiem. Reszta to wyroby z rynku chińskiego, niektóre mogą być dobre, tu decyzję musiałbyś podjąć sam.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

50 minut temu, J.Jerry napisał:

Zasilanie impulsowe też może hałasować.

Mam mnóstwo urządzeń w domu z zasilaczami impulsowymi (najwięcej jest w TV) i nie zdarzył się z nich hałas choć jedno urządzenie z takim zasilaczem jest podejrzewane o sianie do sieci (Ethernet Power Adapter), ale są to poziomy zupełnie nieistotne z punktu widzenia audio. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

To dodam, że moje kiepskie zasilanie leci przez 2x hypex ncore nc1200 plus 2x hypex smps1200a700 psu i opampy sonic imagery 990enh. Po przekręceniu z -127,5bB na 0,0 na ap scorpio jest nadal absolutna cisza. Jak dla mnie sztos, nie chcę nic innego. Tylko te dwa trafa z dac'a słychać.

[mention=70329]Marcin Wielgus[/mention]tak w ogóle to dzięki za propozycję sprawdzenia tomanka, też już rozmawiam z panem gavronem, może coś się z tego wykluje, zobaczymy.
A do Wrocka podjadę pewnie pod koniec tygodnia do suszarni na Szajnochy bo u mnie w Libanie tylko podpierdółka koku.
============================================================================
Rozkręcić to żaden problem, 15 śrubek w dwie minuty, umikiem i rew'em mogę nawet potraktować, ale to raczej na bank transformatory będą dzwonić bo w miejscu skręcenia z obudową je słychać a reszta pewnie przez obudowę dzwoni. Zbiło mnie z tropu za pierwszym razem (sprawdzałem już dwa), że przykładając ucho od góry do traf nie było mocno słychać.

Pisz na priv i może się uda spiknąć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To taka firma, sprowadzają towar w 95% z Chin: audio-gd, singxer, xanadu loudspeakers, matrix audio.. listwa pewnie też na zamówienie w Chinach robiona. Większość sprzętu który sprzedają ma zdjęcia rozbierane na stronie, ale zrobić zdjęcie bebechów listwy już wstyd? Cytuję:
I can't send a picture of it, sorry.
We use special CAPS that can handle very high AC Current. 
Odpisałem mu, żeby przestał wciskać kity albo przestał palić zioło, bo to holender jest.
Jak możecie to piszcie czy Wam trafa zaczęły dzwonić od razu czy po paru latach, jestem ciekaw po jakim czasie. U mnie ok. 1,5 roku. Stawiacie na jakość wykonania elementów?

Posluchaj późno w nocy. Wyłącz u siebie co możesz żeby nie siało po sieci.
U mnie jak u Jerrego , różne pory dnia różna tonacja a w nocy późno jest najciszej.

41 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Posluchaj późno w nocy. Wyłącz u siebie co możesz żeby nie siało po sieci.
U mnie jak u Jerrego , różne pory dnia różna tonacja a w nocy późno jest najciszej.

Odłączałem już wszystkie urządzenia z linii poza dac'em i próbowałem z pozałączanymi lampkami i całą resztą, jest podobnie z dzwonieniem. Ale już np dzisiaj przed godziną jedenastą załączyłem samego dac'a i było słychać wyraźnie fluktuację w dzwonieniu: narastało i spadało.

Odłączałem już wszystkie urządzenia z linii poza dac'em i próbowałem z pozałączanymi lampkami i całą resztą, jest podobnie z dzwonieniem. Ale już np dzisiaj przed godziną jedenastą załączyłem samego dac'a i było słychać wyraźnie fluktuację w dzwonieniu: narastało i spadało.

Dokładnie tak bywa u mnie, nie zawsze ale ... Taka sinusoida
Choć nie wiem jak u ciebie głośno bo ja to trochę przesadzam :) słyszę w miejscu odsłuchu jak nic nie gra , a nie po to siadam tam żeby nie grało :) ale na psyche działa i latam z uchem do końcówki mocy aby usłyszeć .
Czekam na @Gawrona i dam znać co się zmieniło.

Nawet nie wiem kiedy się zorientowałem, że dzwoni, po prostu zdziwiłem się w którymś momencie że to słyszę. Ogólnie jeśli chodzi o całość to jest bajka bo mam tylko niewielki peak na 60Hz i może nawet samym dsp da się to zlikwidować. Natomiast lubię wiedzieć że wszystko działa jak należy i to mnie bardziej nakręca. A z dac'em już miałem wcześniej przygody bo pll ma podobno tak zajebiste że żadnego źródła nie czyta w trybie nos przez spdif, tak twierdzi holender po tłustym joincie co mi tego daca sprzedał no i trochę teraz tego holendra cisnę hehe

17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Choć nie wiem jak u ciebie głośno bo ja to trochę przesadzam 🙂 słyszę w miejscu odsłuchu jak nic nie gra , a nie po to siadam tam żeby nie grało 🙂 ale na psyche działa i latam z uchem do końcówki mocy aby usłyszeć .

Próbowałeś z klasą "D" ?

Nawet nie wiem kiedy się zorientowałem, że dzwoni, po prostu zdziwiłem się w którymś momencie że to słyszę. Ogólnie jeśli chodzi o całość to jest bajka bo mam tylko niewielki peak na 60Hz i może nawet samym dsp da się to zlikwidować. Natomiast lubię wiedzieć że wszystko działa jak należy i to mnie bardziej nakręca. A z dac'em już miałem wcześniej przygody bo pll ma podobno tak zajebiste że żadnego źródła nie czyta w trybie nos przez spdif, tak twierdzi holender po tłustym joincie co mi tego daca sprzedał no i trochę teraz tego holendra cisnę hehe
Próbowałeś z klasą "D" ?

Nie

W dniu 8.10.2021 o 20:35, terminus napisał:

To nie jest takie oczywiste (przyczyna buczenia). Kilkadziesiąt lat może nie buczeć, i nagle zaczyna.

To raczej kwestia integralności zwojów, ściśnięcia, lakieru, również lakieru rdzenia, przebytych przeciążeń, itp.

Czyli jakość wykonania i materiały (lakiery i kleje też się starzeją i tracą właściwości pierwotne).

Jakość "prądu" jest tu na dalekim planie.

To co piszesz wydaje się logiczne, elementy z czasem dodatkowo pod obciążeniem tracą swoje pierwotne właściwości.

Przelotnie rzuciłem okiem po sieci i też była mowa o zużyciu oraz jakości wykonania. Ale w międzyczasie rozmawiałem ze sprzedawcą daca i twierdził on, że dzwonienie transformatorów jest cechą wysokiej jakości transformatorów, co jest próbą ukrycia prawdy moim zdaniem. Prędzej kiepskiej jakości elementy powinny wywoływać takie niepożądane efekty, ale nie jestem ekspertem od materiałów. Czy może być na odwrót, że dobrej jakości wykonanie i elementy trafa zwiększają jego czułość na niechciane elementy z sieci i ostatecznie przyczyniają się do dzwonienia? Trochę to pachnie ściemą.. powinniśmy się cieszyć że nam trafa dzwonią? nie ma tutaj takich na forum chyba.

Zakupiłem jakiś czas temu w conradzie listwę zasilającą, normalna listwa za 150zł

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tak wygląda w środku

listwaaa.thumb.jpg.6a9f49662f20881936625d129086a6d7.jpg

A teraz: czy ktoś oprócz mnie widzi podobieństwa?

1463236166_dcc.thumb.jpg.d478ef7fbb14f86bdb5c758cc2806011.jpg

A

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) można sobie sprawdzić nową cenę.

EDIT zapomniałem dodać, że w tej za 150 zwyczajny wtyk jest, nieaudiofilski.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by sushiswap