Skocz do zawartości
IGNORED

Zapraszam do AUDIOFILSKIEJ DYSKUSJI


mahler

Rekomendowane odpowiedzi

Rutkowski proponuje odsłuch :"Naćpałeś się synek, i pieprzysz trzy po trzy, wsadź ten swój głupi łeb do wanny z zimną wodą i głęboko oddychaj głęboko, jest nadzieja, że ci przejdzie... "

Rutkowski lubi rozmawiać o sprzęcie : "Panie rochu, z chamami rozmawia sie w ich języku, inaczej nie bardzo wiedzą o co chodzi... "

Rutkowski słyszy braki brzmieniowe : "Musisz dupku jeszcze poćwiczyć sobie rozumienie tego co piszesz"

Najbardziej niepodoba mu się średnica : "Wiesz co fiucie? możesz mnie cmoknąć w sam środeczek "

Świrus temu nie zaprzecza : "Rutkowski, cmokniemy cię ,poczekaj,zerżniemy cię w sześciu az ci dupa pęknie, ty kurwo męska... "

Rutkowski lubi tanie modernizacje sprzętu : "Świrus, mój pies uwielbia gdy twoja matka robi mu laskę, bo robi to bardzo dobrze, a ja, bo niewiele mnie to kosztuje. "

Rutkowski zasięga opinii : " Krytyk, j**any złamasie, do ciebie to też sie odnosi "

Rutkowski lubi gruntowne przeróbki : "Wal się na ryj pier**lony frajerze "

Także dba o detale : "Krytyk, ty fiucie złamany, możesz mi skoczyć na sam kancik, jebał cie pies.. "

Rutkowski zaprasza na porównanie : "yezu czy jak ci tam fiucie, podaj swój adres dupku to ja przyjadę do ciebie, to pokażesz co umiesz "

 

Może ktoś chce posłuchać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię gdy kompetencje łączą się z kulturą....

 

Tak właściwie jeśli ktoś ma kompetencje to trudno go zdenerwować bo wie jak trudno je zdobyć i ma wyrozumiałość dla innych. A takie odzywki świadczą albo o problemach emocjonalnych (radzę pójść do psychoanalityka - może go bito w szkole albo ojciec alkoholik? ;-) albo o powierzchownym zgłębieniu tematu i panicznej obronie status quo bo będzie syf jak to wyjdzie.

 

Więcej umiaru

 

Co do umiaru w nowych formatach.

Ciekawe jak się rozwiąże problem tanich SACD - przecież ten standard wymaga bardzo czystego i stabilnego zasilania oraz toru analogowego (radzę dawać kondycjonery) a tanie konstrukcje po prostu nie będą miały takowego bo dla dużych producentów to jest nieopłacalne (to jest właściwie większość ceny urządzenia bo przetworniki i napęd to obecnie niewielkie pieniądze).

Produkty takie jak Creek 4330 były ewenementami dźwiękowymi ale miały swoje wady - tutaj przedwzacniacz pasywny oraz niemożność prawidłowego wysterowania cięższych zestawów głośnikowych.

Prosta ingerencja w zasilanie moim zdaniem zniszczy wyjątkową zgodność fazową sygnału z Creeka - to był też powód zastosowania pasywki bo aktywny w tej cenie tylko ją zniekształci.

 

Przestrzegałbym tutaj przed ingerencją w urządzenia których sami nie zaprojektowaliśmy. Rutkowski klepie trzy po trzy. Przecież zmiana pojemności wpływa na wiele czynników i czasami nie warto dawać większej pojemności bo albo musielibyśmy dać więcej ścieżek - co doprowadzi do zmian toru albo zmienić kondensatory na wyższej klasy o większej pojemności - a ich prędkość będzie wtedy inna i cena pojedzie ostro do góry.

 

Ja podpinam sobie czasem CD do wejścia Creeka (5250SE) na końcówkę z samym tłumikiem. Troszeczkę dźwięk zbacza wtedy na prawo co normalnie koryguje tor selektrora wejść (regulacja sygnału na końcówkę) ale Creek zaczyna wtedy grać o klasę wyżej. Jeśli ktoś ma preamp to proponuję mu spróbować (będzie miał wtedy podwójną regulację - preamp i pokrętło Creeka). Zaczyna się czuć zwiastuny rzeczywistej bliskości dźwięku z hi-endu co brzmi może trochę dziwnie w aspekcie ceny tego urządzenia ale firma Creek wypuściła po prostu konstrukcję na bardzo wysokim poziomie inżynierskim. Ograniczenia były cenowe więc poszło na zasilaniu ale pomysł i jakość jest najwyższej próby.

 

Zawodowi inżynierowie (z Polibudy - sami projektują elektronikę i czasem bawią się wzmacnianiem sygnału akustycznego) którzy zobaczyli tego Creeka powiedzieli że lepiej tego nie ruszać bez schematu i opisu konstrukcyjnego. To się odnosi do konstrukcji wielu wzmacniaczy i najbardziej krytyczni byli w stosunku do sprzętu japońskiego - strasznie zagracony tor, słabe elementy nie trzymające parametrów i ciągłe przeróbki nie tworzą urządzenia wysokiej klasy. Teraz mają do dyspozycji dobre oprogramowanie projektowe ale większości rzeczy nie daje się przewidzieć.

 

Powiedzcie - czy z sukcesem ktoś tutaj "poprawił" jakiś wzmacniacz tak aby nie pogorszyc któregoś z aspektów brzmienia? To jest naprawdę trudne i ja się nie burzę gdy mam zapłacić 5000 czy 10000 za wzmacniacz którego elementy kosztują 2000-3000. Płaci się za wiedzę i doświadczenie a musimy brać pod uwagę że ci ludzie za swą cieżką pracę oprócz znajomych rzadko kiedy otrzymują szacunek innych. Dziennikarz który jest dyletantem we wszystkim czego się dotknie ma lepsze samopoczucie niż człowiek który poświęcił całe lata życia aby skontruować w końcu coś czego nie musi się wstydzić. Łącząc to z problemami walki rynkowej nie jest to kariera łatwa i przyjemna.

 

Większość wzmacniaczy bazuje na wielu "schematach" do których wprowadza się usprawnienia. Są też firmy które projektują wszystko od nowa i często nie wychodzi to do czego dążyli na początku. A geniusze tacy jak Preston Tucker trafiają się raz na wiele lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Coz, co jakis czas trafia sie jakis anonimowy jegomosc, ktoremu nie wystarcza ze jest anonimowy dzieki sieci, to jeszcze dla pewnosci przybiera sobie nicka innej osoby, i dopiero wtedy szczerze dzieli sie z nami tym, co mu lezy na sercu. A ze to, co mu lezy na sercu, zwykle jest bardzo nieciekawe, to cierpimy tu wszyscy, a najbardziej oczywiscie osoba poszkodowana przez psychopate. Obawiam sie ze tego nie da sie uniknac, to tak jak z typami wypisujacymi roznosci na scianach szaletow. Ze tez nikt nie wpadnie ja mysl, zeby napisac pod cudzym nazwiskiem cos wspanialego, szlachetnego i w ogole, najlepiej wierszem. Bylby przynajmniej pozytek. A tak tylko pare osob sie zdenerwowalo, bo faktycznie ten akurat gosc byl juz wyjatkowo ordynarny, nawet jak na uzurpatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, czytałem, swoją drogą TAKA zadyma a mnie nie było, jaka szkoda...

Ale swoją drogą, jak tu teraz elegancko jaki "bą tą". Jak tak dalej pójdzie to zdechnę z głodu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIECH TO SZLAG... Słuchajcie no, jakiś fiut powypisywał w "ale ściema" te wszystkie przekleństwa podszywając się pod innych. Wpis pod moim nickiem nie jest mojego autorstwa - od piątku do dziś nie zaglądałem na forum. Ten ktoś jest podłączony do sieci przez neostradę i korzysta z tego, że kod użytkownika zmienia się przy każdym wpisie. PANIE ADMIN, MOŻE JEDNAK WPROWADZIĆ LOGOWANIE? Z HASŁEM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak, dla usmiechu.

A moze to byla Glista ?

Glito, nie bij mnie, ja tylko "z glupia frant".

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Sorki ze tak nie na temat ale nie chce rozpoczynac nowego watku... :)

Mam takie pytanie czym sie roznia kolumny Avance Omega 503 od 503mkII???

Wiem ze gabaryty sa inne i glosniki tez.... ale czy jest jakas roznica w dziweku???

Ktore sa "lepsze"??

thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Sorki ze tak nie na temat ale nie chce rozpoczynac nowego watku... :)

Mam takie pytanie czym sie roznia kolumny Avance Omega 503 od 503mkII???

Wiem ze gabaryty sa inne i glosniki tez.... ale czy jest jakas roznica w dziweku???

Ktore sa "lepsze"??

thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Nie znosze tego terminu, kojarzy sie medycznie, a takze marketingowo. "A to jest, prosze pana, wzmacniacz AUDIOFILSKI" - clerk do potencjalnego klienta w sklepie hi-fi. Potocznie okreslenie oznacza typa, ktory zwraca wieksza uwage na jakosc sprzetu, niz na przyjemnosc plynaca ze sluchania muzyki. Brr. Ale rowniez niekiedy bardzo przyzwoici ludzie uwazaja sie za audiofili, i nie jest z nimi az tak zle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze jeżeli ktoś ma schemat zwrotnicy z B&W 601 S1 albo S2, S3 albo zna link do strony z schematen to bardzo , bardzo prosze wyślijcie mi na maila ([email protected])

z góryt dziękuje :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie denerwuje, że połowa akcji na Allegro jest określona jako Hi-End. Jezeli ktos ma inny klocek niz sony czy technics to juz to jest hi-end, nawet za 300 zł. To co ja mam w takim razie w domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....albo "kolekcjonerskie" amplitunery i wzmacniacze z lat 70-tych...tylko że to wszystko to badziewie z dolnej półki, które można kupić w Niemczech za 1/2 tej ceny.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

jesli chodzi o termin hi-end, to chyba jednak Niemcy sie najmniej oszczedzaja. Warto zajrzec na niemiecki ebay, zobaczyc co tam chodzi w dziale hi-end (jast taki oddzielny, a jakze). Philips, Sony, Technics, Thomson - najtansze modele - obok Wadii i Burmestera. Za nic kompleksow. Oraz kabelki - specjalna okazja, tylko 4 euro, hi-endowe interkonekty audio-video, niestety bez nazwy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 19

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.