Skocz do zawartości
IGNORED

Moje Stereo (może komuś się przyda)


marlee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem opisać swoją drogę do budowy takiego systemu z którego obecnie jestem bardzo zadowolony (posiłkowałem się w większości wiedzą z tego formu).

Mieszkanie w bloku (zagracone, pokój ok 30m2) więc inwestować w drogi sprzęt nie chciałem. Rozpocząłem od kolumn->z płytą CD odwiedziłem siedzibę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tx, po odsłuchach udało mi się po przecenie nabyć STX Quant 300 (uszkodzony fornir z tyłu i na rancie, po odpowiednim ustawieniu nie widać :) wydawało mi się że bas był za bardzo wycofany, wokal sekcje dęte jak dla mnie cudne. W związku z powyższym zadałem pytanie na forum o wzmacniacz na forum (chciałem lampę Yaqin MS-30L) ale poradził Q21 -> DENON PMA-800NE i takiego zakupiłem też po przecenie :)

Za źródło chciałem Tidal -> zakupiłem pakiet HiFi, miałem raspberry Pi 3 dokupiłem nakładkę Allo Boss DAC v1.2 (miałem problem z dużym kondensatorem który kolidował z naklejonym radiatorem na procesorze raspberry->musiałem odkleić), kwestia systemu -> tu najdłużej się bawiłem (nie chcę wszystkich możliwości opisywać), wybrałem Volumio z wykupionym pakietem MyVolumio Virtuoso, daje mi to możliwość sterowania z każdego urządzenia(telefon, tablet, komputer itp) tam gdzie można uruchomić Tidal-a, również sterowanie głośnością. Czyli pobieram darmowy plik obrazu ze strony Volumio, na komputerze tworzę na karcie pamięci system, uruchamiam w Raspberry, w przeglądarce internetowej kopm. konfiguruję Volumio konto MyVolumio Virtuoso (co daje obsługę tidala), dodaję konto Tidal, na telefonie/tablecie instaluje Tidal, w Tidal mam możliwość przełączenia urządzenia na Volumio i sterowania.

Zasilacz Raspberry (na początku nie wierzyłem) ale na forum przeczytałem że jakość dźwięku można poprawić zmieniając zasilacz impulsowy - liniowym. Postanowiłem sprawdzić -> zrobiłem sam prosty zasilacz 5V 5A- transformator, mostek,LM1084IT-5.0, 4 kondensatory (można było skromniejszy :)

Zasiliłem raspberry i nakładkę Allo Boss tym zasilaczem -> dzwięk o dziwo bogatszy bardziej przestrzenny bardziej wyrazisty, różnica duża co mnie zaskoczyło ale .... zrobiłem niedawno kolejną próbę:

w nakładce Allo Boss jest możliwość odseparowania zasilania od raspberry, więc zasilanie liniowe zostawiłem w Allo Boss a raspberry zasiliłem standardowym zasilaczem impulsowym 3A i takiego efektu się już w ogóle nie spodziewałem :) (zrobiłem to z obawy obawy o naszą planetę :), zasilacz liniowy grzał się co świadczyło o dużym pobieranym prądzie przez raspberry)

Nie wiem czym tłumaczyć polepszenie dźwięku takim rozwiązaniem(może odciążenie zasilacza liniowego) ale jest to na obecną chwilę optymalna dla mnie konfiguracja i w pełni zadowalająca moje wrażenia i potrzeby słuchowe.

Podsumowując: 

wygoda użytkowania - Tidal, Volumio z kontem MyVolumio Virtuoso

dźwięk - tidal hifi->volumio->raspberry->allo boss->DENON PMA-800NE->STX Quant 300

a ... i jeszcze jedno, w moim przypadku duże znaczenie ma duża efektywność 91 dB kolumn - mogę ciszej słuchać muzyki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafal735r napisał:

Moje stereo (może komuś się przyda ) - Myślałem że chcesz oddać. 

Zakamuflowana oferta...Szkoda, że nie posłuchałeś tego Yagina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yankes
błąd

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2021 o 11:19, rafal735r napisał:

Moje stereo (może komuś się przyda ) - Myślałem że chcesz oddać. 

Ja też 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 12.10.2021 o 23:34, Yankes napisał:

Zakamuflowana oferta...Szkoda, że nie posłuchałeś tego Yagina.

Miałem tego lampowca u siebie i mogę napisać tylko tyle że jest słaby,basu dużo ale takiego chaotycznego bez szczegółów,średnie też mało szczegółowe a góra jakby kocem przykryta.

Porównywałem do Rotel RB-03+Yaqin MS12B i ten zestaw zmiótł integrę Yaqina bez problemu w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Miałem tego lampowca u siebie i mogę napisać tylko tyle że jest słaby,basu dużo ale takiego chaotycznego bez szczegółów,średnie też mało szczegółowe a góra jakby kocem przykryta.

Porównywałem do Rotel RB-03+Yaqin MS12B i ten zestaw zmiótł integrę Yaqina bez problemu w każdym aspekcie.

Gratulujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2021 o 20:58, MarcinStereo napisał:

Miałem tego lampowca u siebie i mogę napisać tylko tyle że jest słaby,basu dużo ale takiego chaotycznego bez szczegółów,średnie też mało szczegółowe a góra jakby kocem przykryta.

Porównywałem do Rotel RB-03+Yaqin MS12B i ten zestaw zmiótł integrę Yaqina bez problemu w każdym aspekcie.

Odniosłem zupełnie inne wrażenie słuchając Yagina..może to kwestia lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.