Jump to content
IGNORED

Wkładka Ortofon MC Verismo


Recommended Posts

Wkładki z serii Ortofon Exclusives, uznawane są powszechnie za jedne z najlepszych wkładek MC na rynku. By zaoferować miłośnikom muzyki jeszcze więcej najwyższej jakości, precyzji i dynamiki w odtwarzanym dźwięku, została powiększona o nową referencyjną wkładkę MC Verismo.

::::

Najnowszy produkt Ortofona - MC Verismo – został opracowany w oparciu o rozległą wiedzę na temat wibracji, rezonansów, kształtów i właściwości materiałów. Niezastąpiona okazała się także znajomość zasad magnetyzmu, doświadczenie w projektowaniu i umiejętności techniczne.

::::

Historia kryjąca się za nazwą „Verismo”

Nazwa pochodzi od włoskiego „vero” czyli „prawda”, a „Verismo” oznacza „realizm”. Słowem „Verismo” określano postromantyczny gatunek operowy, wywodzącym się z włoskiego ruchu literackiego panującego pod koniec XIX i na początku XX wieku. Tradycja operowa „Verismo” związana jest z włoskimi kompozytorami, takimi jak Pietro Mascagni, Ruggero Leoncavallo, Umberto Giordano, Francesco Cilea i Giacomo Puccini, którzy starali się przedstawiać świat z jak największym realizmem.

Celem firmy Ortofon jest ciągłe podnoszenie poprzeczki w zakresie prawdziwej, wiernej i dokładnej reprodukcji nagranego dźwięku. Ma to dostarczyć słuchaczowi, dzięki połączenie innowacji i wiedzy technicznej, unikalnych wartości związanych z ujawnieniem wewnętrznych emocji niesionych przez muzykę.

::::

Elementy designu i materiały najwyższej klasy

Obudowa wkładki Verismo wykonana jest z tytanu w technice Selective Laser Melting (SLM), której pionierem jest firma Ortofon. Technika ta pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości materiału z którego zbudowany jest korpus, gwarantując tym samym ekstremalnie wysokie tłumienie wewnętrzne. Obudowa powstaje warstwowo ze spiekanego sproszkowanego metalu.

MC Verismo wykorzystuje diament Replicant 100. Igła typu Line Contact wyróżnia się wąską i długą powierzchnią styku, przez co jest bardzo zbliżona do kształtu rysika wycinającego rowek w płycie matce. Zapewnia to najdokładniejsze odwzorowanie sygnału, najniższe zniekształcenia i rozszerzony zakres reprodukowanych częstotliwości.

Dodanie diamentowego wspornika zapewnia, ze względu na jego twardość i krystaliczną strukturę, najlepsze możliwe połączenie igły z twornikiem. Ulepszenia wspornika „Diamond” na nowo zdefiniowały granice reprodukcji analogowej, pozwalając, jak nigdy dotąd, na prezentację większej ilości szczegółów, różnych subtelności muzyki, a także ukazanie jej prawdziwej głębi.

::::

W MC Verismo kontakt wkładki z ramieniem odbywa się poprzez trzy dobrze zdefiniowane punkty. Oznacza to, że mechaniczna integracja wkładki i ramienia jest zawsze absolutnie perfekcyjna i da w efekcie znaczący i zapierający dech w piersiach wzrost dynamiki, rozdzielczości i bogactwo detali.

::::

Dzięki zoptymalizowanej wadze i umiarkowanej podatności, pasującej do większości nowoczesnych ramion gramofonowych, wkładka MC Verismo jest kompatybilna z wielką gamą nowoczesnych gramofonów high-end.

MC Verismo side view(INSTA).jpg

MC Verismo top view(INSTA).jpg

MC_Verismo03_Tilt-Left_Fixed02.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.