Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, ASURA said:

Proszę wstaw obok ceny dobrych sprawdzonych rozwiązań i komponentów i zobaczymy jak dużo od nas to słuchanie dobrze odtworzonej muzyki wymaga

Streamer Taiko extreme do MSB Select II DAC.
Drobiazgami można byłoby sobie przez dłuższy czas głowy nie zawracać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ASURA napisał:

Proszę wstaw obok ceny dobrych sprawdzonych rozwiązań i komponentów i zobaczymy jak dużo od nas to słuchanie dobrze odtworzonej muzyki wymaga

To zależy jak wysoko chcesz iść. To napisał Seth to bardziej obszary zainteresowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GRADO__Fan napisał:

To zależy jak wysoko chcesz iść. To napisał Seth to bardziej obszary zainteresowania

Nie chcę ale jak widać muszę a nie lubię randek w ciemno

To nie obszary zainteresowania tylko problemy do rozwiązania 🤫

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Streamer Taiko extreme do MSB Select II DAC.
Drobiazgami można byłoby sobie przez dłuższy czas głowy nie zawracać.

Obawiam sie, ze zagra zajebiscie bez zadnych switchy, kabli i wtyczek LAN.

🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, jodel napisał:

Tylko cytowałem znajomego. A kadłuby tzn. tylko skorupy były robione w Rumunii. To też cytuje.

Coś czuję że na trzeźwo ta fregata okazała by się kutrem rybackim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kaviter napisał:

Coś czuję że na trzeźwo ta fregata okazała by się kutrem rybackim.

Może być. Nie wnikam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/22/2022 at 9:47 AM, GRADO__Fan said:

Podobną do Seth_A_Rider , że to nie tyle kwestia poprawności bitowej co jeszcze zgodności czasowej czyli zjawisko podobne do jittera. Tylko w streamingu mam wrażenie, że różnica jest jeszcze większa. 
Oczywiście z istotnością zasilania podpisuje się obiema rękami. 

A dobry kabel LAN zmienia bardzo dużo. Nawet obraz się poprawia na serwisach VOD 🙂 Bardziej płynny ruch, bardziej nasycone barwy 🙂 To dopiero 😄  Tak jakby zwiększyć bitrate
 

 

On 7/22/2022 at 10:01 AM, Seth_A_Rider said:

Garsc tematów ważnych w streamingu.

Network bridging

quality of power supplies

quality of clocks - both data (related to the data sample rate) and system (USB, ethernet, and motherboard) clocks

reference clocks

mods - mobos, NICs, USB cards

DDCs

cables

 DACs

NUCs

Ten temat jest wałkowany na angielskojęzycznych forach od przynajmniej dziesięciu lat. Thready maja często dziesiątki tysiecy postów i miliony wyświetleń.
Tutaj wciąż szokują, sprawy w digital audio powszechnie znane.

 

On 7/22/2022 at 10:03 AM, GRADO__Fan said:

Dlatego piszę, że to coś podobnego do jitter.
Tak, kiedyś streaming nikt poważnie nie traktował (ja z resztą też nie ). Bardziej jako przesłuchanie płyty przed zakupem 😉  Pierwszy switch PPA wyszedł w 2016 roku i sam się pukałem w czoło jak to u niego zobaczyłem. Aż w końcu zamówiłem i się zdziwiłem 🙂 

Temat jest rzeczywiście niezwykle skomplikowany. 
Może zanim koledzy wyciągną jakieś wnioski, proszę zrobić prosty eksperyment.  Proszę wyciągnąć ze streamera wtyczkę łączącą go z audiofilskim switchem i zobaczyć co się stanie. Proszę również zwrócić uwagę na brzmienie  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bum1234 napisał:

Temat jest rzeczywiście niezwykle skomplikowany. 
Może zanim koledzy wyciągną jakieś wnioski, proszę zrobić prosty eksperyment.  Proszę wyciągnąć ze streamera wtyczkę łączącą go z audiofilskim switchem i zobaczyć co się stanie. Proszę również zwrócić uwagę na brzmienie  🙂

Pisałem o tym już wcześniej przy okazji testów ifi zen stream - u mnie zarówno przy ifi zen stream jak i przy usbridge signature nie słyszę wypięcia i wpięcia wtyczki (modem kablowy UPC biały na ori zasilaczu impulsowym) więc olałem temat, co nie znaczy że u kogoś nie może to robić różnicy...

Slychac za to było od razu wyłączony WiFi z zen - poprawa momentalnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, marcinmarcin napisał:

co nie znaczy że u kogoś nie może to robić różnicy...

A to ciekawe, bo w rozmowie ze mną negujesz w 100% izolatory USB 😉 Więc wg Twojej logiki NIE MOŻE być wpływu. Gdyby był wpływ to izolator USB zdecydowanie by pomógł. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Piopio napisał:

A to ciekawe, bo w rozmowie ze mną negujesz w 100% izolatory USB 😉 Więc wg Twojej logiki NIE MOŻE być wpływu. Gdyby był wpływ to izolator USB zdecydowanie by pomógł. 😉

Czy ty nie możesz zrozumieć że niektóre klocki mają taki izolator wbudowany, o czym użytkownik niekoniecznie musi wiedzieć, więc dołożenie zewnętrznego NIE WNIESIE ŻADNEJ POPRAWY ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pmcomp napisał:

Czy ty nie możesz zrozumieć że niektóre klocki mają taki izolator wbudowany, o czym użytkownik niekoniecznie musi wiedzieć, więc dołożenie zewnętrznego NIE WNIESIE ŻADNEJ POPRAWY ?

Owszem wiem. Ale tych klocków jest mało. Mnie chodziło o ro, że w dyskusji ze mną @marcinmarcintwierdzi, że żadnych zakłóceń nie ma. A izolacja USB to audiovoodoo. Natomiast w tej dyskusji twierdzi, że "co nie znaczy że u kogoś nie może to robić różnicy...". Czyli zakłada wpływ zakłóceń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kogos zainteresuje temat zasilaczy. A wiec mialem okazje porownac zasilacze liniowe Nostromo, Muzg i PD Creative od Pawła. Srodowisko takie samo nic nie zmienialem oprocz zasilaczy. 

Zasilacze podpiete pod switch cisco sg110 5 portow (cena 200-270zl), czyli podstawowy switch troche lepszy od tych najtanszych z alldrogo. 

No i po roszadach rzuca sie takie podsumowanie.

Najwieksze dociazenie daje od najwiekszego do najmniejszego Muzg, Nostromo, PD. 

Czyszczenie tla slyszalne podobnie.

Nostromo i PD chyba ciut lepsza przestrzen daja. Ale to raczej chyba. 

Muzg wydawal mi sie na poczatku najlepszym rozwiazaniem, ale gdy mialem w systemie juz dwa liniowe tj. na routerze i na switchu, zrobilo sie przyciezko i mniej przejrzyscie. Wpialem wiec nostromo do routera i impulsowke do switcha i bylo ok. 

Dzis po tygodniu grania zasilacza PD na switchu i Nostromo na routerze jest jednak ciut lepiej. 

Co ciekawe impulsowka wpieta na switch dawala wieksze odczucie przestrzeni, ale to tylko wrazenie. Wydaje mi sie ze tu zadzialal efekt nie do konca czystego tla i dzwiekow. Bylo cos jakby mini poglos? I to dawalo odczucie wiekszej sceny.

Wszystkie te wrazenie sa prawdziwe ale trzeba sie wsluchac. To sa nieduze zmiany, tu uklon w strone sceptykow - chyba mozna zyc bez zasilaczy liniowych. Mysle ze posiadacze czystych prawie analitycznych zrodel skorzystaliby na wpieciu takich liniowych zasilaczy do toru najbardziej. 

U mnie zostaja Nostromo i PD, a w planach kiedys wymiana streamera na bardziej precyzyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikelas76 To cenne wskazówki - dzięki, z mojej strony proponuje poświecić uwagę na kabel zasilający zasilacz (analogicznie jak robimy na zasilaniu w sprzętach) o ile NRG4 jakieś cud poprawy nie dał o tyle AQ Blizzard zrobił robotę, lepsza separacja między kanałami, więcej czystości w graniu, jest bardziej gładko i równiej tonowo (Silent Angel Munich M1T + MuzgAudio 5V)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

z mojej strony proponuje poświecić uwagę na kabel zasilający zasilacz (analogicznie jak robimy na zasilaniu w sprzętach)

Skoro kazde urzadzenie ma w sobie zasilacz...jaka to roznica czy jest wewnatrz czy w srodku 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rafa napisał:

Skoro kazde urzadzenie ma w sobie zasilacz...jaka to roznica czy jest wewnatrz czy w srodku 🙂

?

switch i router nie maja wewnatrz. Po to. sa. zasilacze zewnetrzne tak? I zasilacz jakos musimy wpiac do sieci, tak? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mikelas76 napisał:

?

switch i router nie maja wewnatrz. Po to. sa. zasilacze zewnetrzne tak?

🙂 o kabel zasilajacy chodzi...ze jest potrzebny 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Mikelas76 said:

?

switch i router nie maja wewnatrz. Po to. sa. zasilacze zewnetrzne tak? I zasilacz jakos musimy wpiac do sieci, tak? 

Takie domowe, amatorskie i audiofilskie nie mają. Porządne urządzenia już tak. Oczywiście nie ma tu mowy o jakimś wpływie tych urządzeń na brzmienie, bo to nie ta warstwa, o ile ktoś rozumie o co chodzi 😄

Sądząc po treści tego wątku, to nie za bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bum1234 napisał:

Takie domowe, amatorskie i audiofilskie nie mają. Porządne urządzenia już tak. Oczywiście nie ma tu mowy o jakimś wpływie tych urządzeń na brzmienie, bo to nie ta warstwa, o ile ktoś rozumie o co chodzi 😄

Sądząc po treści tego wątku, to nie za bardzo.

Pokaż chłopakom, jak wygląda prawdziwy switch. 

Pewnie i tak nie skumają.😀

 

Ja proponuje to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bum1234 napisał:

Porządne urządzenia już tak. Oczywiście nie ma tu mowy o jakimś wpływie tych urządzeń na brzmienie, bo to nie ta warstwa, o ile ktoś rozumie o co chodzi

Ja nie pisze ze samo urzadzenie wplywa na dzwiek. Zauwaz iz moja wypowiedz tyczy sie wylacznie zasilania. zasilanie liniowe vs. impulsowe. To robi roznice. Moj switch to podstawowy cisco a nie cos wymyslnego. Ja slysze roznice na zasilaniu i kilka osob bedacych u mnie tez slyszalo. Po raz kolejny, nie mowimy o roznych switch-ach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Moj switch to podstawowy cisco

Stosujesz kable proste czy skrosowane?

Oczywiście, że urządzenie wpływa na dźwięk- gra wyżej i przestrzenniej, niż równoległy klasą d-link (tez znów ma bardziej wypełniony środek i dół)

choć może to faktycznie zależy od zasilaczy - cisco 12V a dlink 5V więc nie ma możliwości równnego porównania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, absinth3 napisał:

Stosujesz kable proste czy skrosowane?

belden 1303 jest raczej prosty, wireworld starlight 8 chyba tez. Zarabialem tylko beldena, ale ww tez wydaje sie prosty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jedna rzecz ciekawi - niech się na ten temat ktoś wypowie 😉 

Nie słyszę najmniejszej różnicy w zmianie dźwięku po wpięciu i wypięciu wtyczki sieciowej idącej z pospolitego routera UPC do usbridge signature czy ifi zen stream. Streamer gra sobie z cache i dźwięk się nie zmienia (nie jestem w stanie nic usłyszeć).

Ale pamiętam kiedyś że miałem jakąś ładowarkę impulsową która wpinana do listwy audio (zasilała urządzenie spoza toru) zmieniała mocno dźwięk który od razu siadał - a może taki test powinno się zrobić wypinając zasilacz routera z prądu - może to co słyszycie to nie kwestia routera tylko wpływ jego impulsiaka w sieci? 😉 

Co ciekawe znajomy ma jakiś taki śmieszny diwajs wtykany do gniazdka sieciowego który ma "uzdrawiać" prąd - wpina się go gdzieś obok, byle na fazie i prąd ma być "czyszczony". Baaardzo sceptyczny byłem do tego, ale jak wpinał i wypinał była różnica w dźwięku (moim zdaniem znikały najwyższy tony i zupełnie mi się to nie podobało) ale różnice słyszałem...

No to może takie próby z wypinaniem elementów warto zrobić 😛 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Co ciekawe znajomy ma jakiś taki śmieszny diwajs wtykany do gniazdka sieciowego który ma "uzdrawiać" prąd - wpina się go gdzieś obok, byle na fazie i prąd ma być "czyszczony". Baaardzo sceptyczny byłem do tego, ale jak wpinał i wypinał była różnica w dźwięku (moim zdaniem znikały najwyższy tony i zupełnie mi się to nie podobało) ale różnice słyszałem...

iFi AC iPurifier tak działa. Obcina wysokie tony. Bez problemu to słychać. Może się przydać do ostro grających kolumn typu Klipsch, stare Triangle, Monitor Audio, niskie B&W. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ajothe napisał:

Poszedłbym dalej i rozlaczyl wszystkie obwody na tablicy, a zostawił tylko RTV, a tam tylko wzmacniacz

tak tez robilem, zostawialem tylko linie audio  i jest slyszalnie lepiej, niestety ciezko zyc bez pralki, lodowki czy tez pieca gazowego.

2 godziny temu, bum1234 napisał:

Jaki jest sens stosowania liniówki w taki czymś? Odpowiem Ci. Żaden.

Problem jest taki kolego ze slychac wyraznie ze z liniowka jest lepiej. Ja nie bede sie oszukiwal i udowadnial sobie i Tobie ze masz racje skoro nie masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bum1234 napisał:

Ale przecież ten zasilacz zasila urządzenie działające w innej warstwie niż sprzęt audio - bo piszesz o switchach i routerach. Więc o co ci chodzi? Wiesz ile impulsów lata sobie po takim urządzeniu? Jaki jest sens stosowania liniówki w taki czymś? Odpowiem Ci. Żaden.

A moze jednak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

A moze jednak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wystarczy zastosować izolację galwaniczną ethernet ... za 90 zł. Efekt ten sam co kupno drogiego switcha. Albo zastosować transmisję WiFi jak się da. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Kargul z Pawlakiem q.....

żyć bez siebie nie możecie 🙂 🙂  🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.