Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Chłopaki tylko się nie śmiejcie 😉. Jak nie mam wpaśnego routera, switcha i kabelków a korzystam tylko z wifi to wiele tracę z tego tortu przesyłu danych?

Niestety ale tracisz jak masz całą resztę toru na wysokim poziomie a nakłady mogą być na prawdę nieduże ruter , swith może być zwykły trzeba im tylko dać solidny zasilacz stabilizowany na zwykłych trafach i kabelek Cat8 na dobrze ekranowanych wtyczkach. Wbrew pozorom te switche, czy rutery potrafią sobie chwilowo zażyczyć 150% Amperów z tego co mają napisane i zdeklarowane na obudowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i konkret. Ktoś coś jeszcze w tym temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają, na Nobla najlepsze borsucze sadło 😉 lewatywę 3 razy dziennie 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega ostatnio kupił switcha z wbudowanym zegarem oraz zasilacz do tego (Nuprime+Forester). Ocenialiśmy poprawę dźwięku z tidala. Najpierw porównywaliśmy w locie płytę z sieci do tej samej płyty z transportu cd, potem tą sama płytę po wpięciu w tor switcha. Dla mnie tylko tak można było porównać oba transporty. Sygnał przechodził przez tego samego daca. W pierwszym przypadku za każdym razem przy przełączaniu lepsza była płyta z odtwarzacza CD (dźwięk był lepszy, choć niewiele). W drugim przypadku różnice (na granicy percepcji czy autosugestii) występowały tylko przez pierwsze ok. 2 minuty, potem zmiana źródła nic nie zmieniała w dźwięku. Kolega miał dokładnie takie same wrażenia. 

Dla mnie (podkreślam że dla mnie) wnioski są następujące:

1. switch poprawił sygnał z sieci.

2. Tidal nie jest taki zły jak o nim piszą.

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania, Jeśli mam router obsługujący cały dom po kablu i po wifi - jakiś Funbox to myśląc o zrobieniu coś pod audio które mam na drugim poziomie domu niż router to powinienem:

- zainwestować w lepszy router

- kupić extander/przedłużacz do istniejącego routera ( do którego podepnę kablem stremera) . Jeśli tak to czy powinien on być podpięty po kablu do routera( odległość około  10 metrów)

 - może jakieś inne rozwiązania ?

Mając umowę z Tps na neostradę można mieć zdaje się jeden router w domu . U mnie obsługuje  dwa komputery po kablu i ze 4 smartfony . Czy takie rozwiązanie z jednym routerem w domowych warunkach jest w ogóle korzystne dla audio ?

Docelowo w systemie pojawią się dysk NASA , jeśli potrzeba switch . Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tomek1777 napisał:

- może jakieś inne rozwiązania ?

Przetestować różne rozwiązania i wybrać optymalne. Kilka postów wcześniej napisałem, że u mnie wymiana routera przyniosła wyraźną i bardzo pozytywną zmianę w jakości odtwarzania z Tidala. Do tej pory korzystałem z kilkuletniego Asusa podłączonego do sieci (instalacji w budynku za pomocą RJ-45 i skrętki). Jak to działało? Teoretycznie OK. Wszystko działało poza telewizją, którą oglądam za pośrednictwem Mi box. Co do samego obrazu nie miałem uwag natomiast problemem była stabilność łącza. Średnio 2-3 razy na godzinę box zrywał połączenie. Odtwarzanie plików muzycznych za pośrednictwem steramera Auralic sprawiała mniejsze problemy ze stabilnością ale dźwięk był wyraźnie "cyfrowy". Choć lekką różnicę wprowadzała zmiana parametrów bufora w streamerze. Wymiana routera na nowy, spowodowała w przypadku telewizji całkowite rozwiązanie problemu rwania sygnału, w przypadku Tidala wyraźną poprawę jakości dźwięku. Zyskał na płynności i miękkości, tracąc "cyfrowy nalot". Tak więc nie chodzi tu o "audiofilski" router a o sprawnie działający sprzęt zapewniający właściwe parametry sygnału. Dlatego twierdzę że routery, switche to wcale nie jakieś audio voodoo tylko podstawia działania sprzętów sieciowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
On 11/5/2021 at 10:07 PM, Tomek1777 said:

Ktoś coś jeszcze w tym temacie?

Niestety nie ma jednej prostej recepty na każdą sieć, każdy z nas ma inną konfigurację i inne obciążenie sieci domowej.

Niemniej, co już wielokrotnie było mówione, testowane na wielu systemach:

1. należy stosować zasilacze liniowe

2. najlepiej mieć odrębną sieć do audio, to niestety przy sterowniu po wifi wymaga również osobnego routera wifi. Dzięki temu pakiety danych z sieci domowej nie obciążają procesorów w streamerze, ale oczywiście nie jest to konieczne, by zagrało u nas super.

3. nawet jeżeli mamy sieć w domu po wifi, to do streamera najlepiej wejść po kablu ( np. z extendera wifi ) i tym samym wyłączyć w nim (streamerze ) wifi, by nie siało zakłóceniami. taki extender powinien być odsunięty od sprzętu audio.

4. część routerów / switchy działa również na niższym napięciu, z pozytywnym wpływem na dźwięk. Przykładowo bardzo dobry switch Ubiquity Edgerouter X ( jest też  X SFP ) działa na  9V ( w specyfikacji 24V ), ja z niego korzystam właśnie, by wyodrębnić osobną sieć. Funbox z Orange niestety musi dostać tyle, ile ma napisane, czyli 12V , o ile pamiętam.

5. Przy dłuższych przebiegach skrętki, warto sprawdzić, czy nie lepiej będzie brzmiał światłowód. Ww. Edgerouter jest również w wersji na światłowód ( X SFP ). Moduły światłowodowe mają też wpływ na dźwięk, ale nie są to duże różnice, przynajmniej u mnie.

6. Upgrade zegara, który jest zamontowany fabrycznie w switchu przynosi słyszalną poprawę w dźwięku, ale można go przy tej operacji sp.... . 

7. Niestety w przypadku routerów i switchów drożej nie znaczy lepiej dla audio. 

8. itd. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tatomek napisał:

3. nawet jeżeli mamy sieci w domu po wifi, to do streamera najlepiej wejść po kablu ( np. z extendera wifi ) i tym samym wyłączyć w nim (streamerze ) wifi, by nie siało zakłóceniami. taki extender powinien być odsunięty od sprzętu audio.

4. część routerów / switchy działa również na niższym napięciu, z pozytywnym wpływem na dźwięk. Przykładowo bardzo dobry switch Ubiquity Edgerouter X ( jest też  X SFP ) działa na  9V ( w specyfikacji 24V ), ja z niego korzystam właśnie, by wyodrębnić osobną sieć. Funbox z Orange niestety musi dostać tyle, ile ma napisane, czyli 12V , o ile pamiętam.🙂

 

Dzięki. Zaciekawiły mnie te wpisy powyżej. Czy teoretycznie można by było wyposażyć sie w extander i podłączyć do niego po kablu źródło. A co jeśli również do extendera podłączyłbym również dysk Nasa. Czy sieć by go widziała i  byłby dobrze obsłużony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tomek1777 napisał:

A co jeśli również do extendera podłączyłbym również dysk Nasa. Czy sieć by go widziała i  byłby dobrze obsłużony?

nie sprawdzałem tego u siebie, ale zakładam, że jeżeli NAS będzie w tej samej sieci, to jak najbardziej. Ja akurat mam dwa nasy, jeden dla reszty domu i jeden dla audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
cytat usuniętego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, XMC said:

Żaden switch czy router nie ma wpływu na dźwięk, to raz.

mam inne doświadcznia. Niestety dotyczy to także kabli ethernetowych. 

25 minutes ago, XMC said:

Polecam ubiquiti  security gateway

dzięki, mam to ustrojstwo, tylko to nie jest switch. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w torze cyfrowym, słychać już na słabej jakości sprzęcie. Kolega XMC albo nie slyszal bo nie próbował, albo nie słyszy bo nie może, albo nie ma słabej jakości sprzętu. Tylko skąd obecność w tej zakładce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seth_A_Rider napisał:

Zmiany w torze cyfrowym, słychać już na słabej jakości sprzęcie. Kolega XMC albo nie slyszal bo nie próbował, albo nie słyszy bo nie może, albo nie ma słabej jakości sprzętu. Tylko skąd obecność w tej zakładce?

Większość twierdzących, że wszystko gra tak samo, że kable nie wnoszą zmian itd….nigdy nic nie próbowało, nigdy nie testowało nic, bo to trzeba sobie zadać trochę trudu, wpłacić kaucje żeby wypożyczyć kable, mieć rozdzielczy system itd. Do tego nie wiedzą jak testować i chyba nie mają wyrobionej pamięci brzmienia. Swoje twierdzenia opierają o pozorną logikę, ale to jest błąd. A później, gdy jednak spróbują jak np piorasz, to nagle jest odkrycie Ameryki i o Jezu jakie zmiany!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, sly30 said:

trzeba sobie zadać trochę trudu, wpłacić kaucje żeby wypożyczyć kable, mieć rozdzielczy system itd.

zgadza się.

W przypadku toru cyfrowego nie jest to takie proste, gdyż nie wypożyczysz modyłu światłowodowego, konwertera, czy też samego światłowodu. Trzeba zaryzykować i kupić. Można opierać się na opiniach innych osób, ale jednak jest ryzyko, że u nas takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Na szczęście koszty w większości przypadków konwerterów, czy modułów nie są duże i można je znaleźć używane za mniejsze pieniądze. 

Akurat switche ( tzw. audiofilskie ) można wypożyczyć, co da nam pojęcie, czy u nas na danym poziomie systemu ma to sens, a później pozostaje znalezienie optymalnej konfiguracji, która u nas najlepiej się sprawdzi.

Natomiast kupienie zasilacza liniowego jest najmniejszym ryzykiem, gdyż, jak nie tu, to gdzie indziej można go zastosować, zawsze znajdzie się miejsce, gdzie go wepniemy.

Edgerouter X SFP, o którym pisałem wcześniej jest sprawdzonym rozwiązaniem na dobry początek rozwoju toru cyfrowego. Nie jest to duży koszt, a jeżeli pójdziemy później w lepsze rozwiązania, to w cyfrowym domu zawsze znajdzie się dla niego miejsce.

W przypadku braku możliwości pociągnięcia do streamera bezpośrednio skrętki lub światłowodu rozwiązaniem może być extender wifi, np. TpLink RE650, można wywalić z niego zasilacz impulsowy i zasilić go z zewnątrz zasilaczem liniowym. W internecie są na ten temat informacje. Z niego wychodzimy skrętką albo na switch w pobliżu streamera, albo łaczymy go po kablu bezpośrednio ze streamerem. Jak pisałem, najlepiej wyłączyć w treamerze/serwerze wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tatomek napisał:

 

Edgerouter X SFP, o którym pisałem wcześniej jest sprawdzonym rozwiązaniem na dobry początek rozwoju toru cyfrowego.

Ma ktoś zdjęcie jak to wygląda w środku?

20 godzin temu, tatomek napisał:

Funbox z Orange

 

Akurat ten wynalazek nie nadaje się nie tylko do audio ... to to nie nadaje się do niczego 🙂 . Podobnie jak wszystkie inne wynalazki oferowane przez operatorów telekomunikacyjnych np. to od UPC:

connect-box-upc_1---w-1200.jpg

 

Na szczęście takie wynalazki działają zazwyczaj w trybie bridge.

 

 

Dla mnie osobiście z przytoczonych "ma sens" UpTone EtherREGEN.

Nie tylko z powodu jak jest zbudowany

9AAB9316-482C-40F6-BFB6-FD9A4F1B1CD0-102

 

ale także dlatego, że serwer czy resztę LAN można od sprzętu audio odłączyć galwanicznie korzystając z wejścia optycznego. Dobre zasilanie to oczywista sprawa.

 

Tu dla przykładu taniutki chiński switch:

HTB1WQkaboLrK1Rjy0Fjq6zYXFXa2.jpg

RTL8367-5Port-Gigabit-unmanaged-1000Mbps

 

Muszę go wypożyczyć do testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dla mnie, UpTone EtherREGEN jest wyposażony w port optyczny SFP (max. 4 Gbps) Nowoczesne serwery albo posiadają wbudowane porty SFP+ (max. 10 Gbps) albo złącza PCI-E, w które można włozyć karty PCI-E/SFP lub PCI-E/SFP+.

W moim serwerze uzywam kart dwuportowej PCI-E/2xSFP+. Jeden używam do transmisji 10Gbe, drugi jest wolny. Niestety nie połączę go do portu SFP w UpTone, oba standardy pracują na innych długościach fal optycznych: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  .

Zapewne mogę dokupić adapter RJ45/SFP+, włożyć go w port RJ45 w UpTone i spróbować tak połączyć oba urządzenia przez SFP+. Niestety z doświadczenia wiem, że z kompatybilnością urządzeń bywa różnie i urządzenia nie gadają ze sobą przez takie adaptery. Trochę trwało zanim znalazłem taki adapter tylko w drugą stronę (SFP+/RJ45) współpracujący z moją kartą PCI-E/SFP+.

Szkoda, że UpTone nie wyposażył tego switcha w szybszy standard SFP+.

 

BTW. wszystkim polecam transmisję 10 Gbe, oczywiście nie do audio. Przyrost prędkości danych na/z serwera jest niesamowity 🙂 .

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrążyłem temat, są już na rynku "tanie" switche 10GbE z portami SFP+.

Np. QNAP QSW-M408S z 8-oma portami 1Gbps (RJ45) i 4-ema portami 10Gbe (SFP+). Jak postawiłbym taki switch przy streamerze to mógłbym połączyć go optycznie (SFP+) z moim serwerem Synology. I zapewnić streamerowi galwaniczną izolację od wszelkich śmieci z LAN.

Nie wiem tylko czy ten switch jest ... audiofilski 🤪. I pewnie nie ma zasilania liniowego, za to ma obrotowy kabel zasilający 😍.

 

qsw-m408x_power-cable.gif?v=3

Anyway można go już kupić za kwotę poniżej 1000 zł.

qnap-qsw-m408s_0.jpg

 

Zapewne wypożyczę go do testów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, pmcomp said:

BTW. wszystkim polecam transmisję 10 Gbe, oczywiście nie do audio. Przyrost prędkości danych na/z serwera jest niesamowity

Nie dam sobie ręki uciąć, ale podobno SFP+ jest w audio bardziej problematyczny do aplikacji ( by nie degradował dźwięku ). Z tego samego powodu w niektórych sieciach do audio są obniżane transfery na routerach z 1G do do 100Mczego też nie próbowałem.

1 hour ago, pmcomp said:

Ma ktoś zdjęcie jak to wygląda w środku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.f8b6260ddac262bf579c25af8a77ca0a.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Podobnie jak wszystkie inne wynalazki oferowane przez operatorów telekomunikacyjnych np. to od UPC:

I że taki wynalazek (jak na foto) psuje mi granie mojego usbridge sig? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tatomek napisał:

Nie dam sobie ręki uciąć, ale podobno SFP+ jest w audio bardziej problematyczny do aplikacji ( by nie degradował dźwięku ). Z tego samego powodu w niektórych sieciach do audio są obniżane transfery na routerach z 1G do do 100Mczego też nie próbowałem.

 

Jakieś linki do tych informacji?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy spotkałem się z opiniami, że te wysokie, najnowsze transfery po LAN wcale nie są dla audio lepsze, a nawet wręcz przeciwnie. Nie wiem czy to prawda. Ale może być coś na rzeczy skoro japońscy szczególarze z firmy Melco, w swoim audio switchu zastosowali pakiet szybkich wejść ale też pakiet tych wolniejszych, które polecają do audio. Uważają że do audio i tak są aż za szybkie, a dźwiękowo wypadają lepiej niż te najnowsze, super szybkie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minutes ago, pmcomp said:

Jakieś linki do tych informacji?

poniżej podaję link. Dyskusja toczyła się na wielu stronach i nie mogę znaleźć odniesienia do wyników testów, ale jeżeli będziesz chciał poświęcić trochę czasu, to znajdziesz tam informacje na bazie odsłuchów poszczególnych rodzajów kart i modułów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie dzisiaj masowo wszystkie urzadzenia sieciowe wyposazone sa w porty 1 Gbps. Te audio takze. Stare produkowane tak od 20u lat maja predkosci 100 Mbps. Te pierwsze z lat 90-ych 10 Mbps. Najnowsze, te jeszcze praktycznie niuzywane w urzadzeniach domowych maja 10 Gbps. Standardem transmisji optycznej jest dziś SFP+. Przypomiam kolegom o calkowitej separacji galwanicznej od siejacych urzadzen po LAN. Moim zdaniem to najwieksza zaleta.

A co do urzadzen sieciowych wiekszosc to zarzadzalne i mozna je zmusic do pracy z mniejszymi predkosciami.

BTW UpTone ma porty 1 Gbps. Wiec skoro jest taki rewelacyjny to jest standardowa predkosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailem u siebie Melco S100, miałem Silent Angel Bonn N8,
u mnie nie pasowało, ale wiem ze skromnego doświadczenia ze dopiero cala siec włączenie z okablowaniem daje efekt końcowy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa … juz lece pruc sciany w calym domu.

A wystarczy podpiac do mojego dCS NB … dysk HDD do desykowanego routera tylko do obslugi dCSa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

Nie wiem czy to prawda. Ale może być coś na rzeczy skoro japońscy szczególarze z firmy Melco, w swoim audio switchu zastosowali pakiet szybkich wejść ale też pakiet tych wolniejszych, które polecają do audio.

W Etherregen Uptone wyjście dedykowane strimerowi jest też tylko 100M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kaviter napisał:

W Etherregen Uptone wyjście dedykowane strimerowi jest też tylko 100M.

Czyli potwierdza się, że akurat do audio pogoń za szybkością transmisji, to nie jest właściwa droga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kaviter napisał:

W Etherregen Uptone wyjście dedykowane strimerowi jest też tylko 100M.

Super.

Czyli podlaczenie do serwera po optyku 10GbRi tak wymusi i spowolni transmisje pakietów do 100 Mbps.

 

41 minut temu, sly30 napisał:

Czyli potwierdza się, że akurat do audio pogoń za szybkością transmisji, to nie jest właściwa droga. 

Jesli potwierdzisz to we wlasnych testach w swoim systemie bo … jak wiesz w audio nie ma prawd absolutnych. Np. ze zyly N i L kabla zasilajacego grają.

Ciekawe kiedy ktos wyprodukuje kabel sieciowy cat. 5, 6 czy 7 ze srebra i bedzie go cierpil w komorze kriogenicznej. To pomysl na nowy startup … do roboty !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Szybkość i możliwości to dopiero od streamera do DACa

 

Niby jakie te możliwości ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pmcomp napisał:

Niby jakie ???

Ze po Ethernet podasz z wszystko jako DATA ale DSD np po Coxial do PCM może przesłać 88,2kHz a po DoP 176,4kHz i będzie cisza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.