Jump to content
IGNORED

Audiofilski Switch?

Artistplant
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)
3 godziny temu, mazik77 napisał:

Extender i switch w jednym

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej.

Ten asus wygląda poczciwie tyle, że zapasy magazynowe wyczerpane; pojedyncze egzemplarze na allegro powystawowe, możliwe, że to ten egzemplarz

Edited by absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Posted (edited)
3 godziny temu, Seth_A_Rider napisał:

Opinia na temat

No nieźle gość nawija- wzruszająco.

I nawet jeśli podzielić tę opowieść przez 3 (bierzmy pod uwagę że to Amerykanin), to wierzę mu.

Miałem bowiem na testach 11 dni Innous PhenixNET- potwierdzam wszystkie informacje z filmu. Na szczęście Innous ma zasilacz wewnętrzny, więc zostaje do wymiany tylko kabel zasilający. W ostatnich dniach stopień separacji doszedł do tego, że zacząłem się zastanawiać, czy tak może być w rzeczywistości?

I switchowa puszka otwarta- puszka Pandory!

Edited by absinth3

8 hours ago, absinth3 said:

No nieźle gość nawija- wzruszająco.

I nawet jeśli podzielić tę opowieść przez 3 (bierzmy pod uwagę że to Amerykanin), to wierzę mu.

Miałem bowiem na testach 11 dni Innous PhenixNET- potwierdzam wszystkie informacje z filmu. Na szczęście Innous ma zasilacz wewnętrzny, więc zostaje do wymiany tylko kabel zasilający. W ostatnich dniach stopień separacji doszedł do tego, że zacząłem się zastanawiać, czy tak może być w rzeczywistości?

I switchowa puszka otwarta- puszka Pandory!

Oglądam go już długo i wiem, ze jest zdolny do bezlitosnej krytyki. Ostatnio piał z zachwytu nad msb select 2 dac i twierdził, ze nawet na zwykłych kablach jest rewelacyjny. Potwierdzało teorie, ze w przypadku produktów z najwyższych półek, switche i kable mogą nie mieć dużego znaczenia. Jest inaczej. Ja zmieniłem ostatnio streamer i zwolniłem jeden LPS. Mam dwa etherregens z dwoma oxco w torze. Dwa zegary trochę z przypadku, bo myślałem o mutec pomiędzy cd, a dac. Traktowałem wiec pierwszy zegar po macoszemu i przez długi czas zasilalem go standardowym zasilaczem 12v. Zrozumiałem błąd w kilka sekund po wymianie na normalny zasilacz.

Mam podobne doświadczenia z kablami sieciowymi. Dwa najlepsze jakie mam zasilają teraz streamer i drugi zegar.

SR wiec maja srebrne i złote bullets. Jest wyraźnie słyszalna roznica pomiędzy nimi.
Jednak wymiana zasilacza w pierwszym zegarze, zmieniająca diametralnie cały system był najbardziej szokującym odkryciem.

6 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Mam podobne doświadczenia z kablami sieciowymi.

OK- też słyszałem wymianę w zasilaczu Forester1 (do SA Bonn8) z Parsec na Beyond Cardasa i była to zmiana ogromna.

No to idźmy dalej:

filtracja a osobliwie DC blockery- mam info, że działa to spektakularnie

PS podwójnego ER z zegarkami gratuluję- to musi być jazda...

DC blocking  filter, widzę, ale nie słyszałem jeszcze o tym.

Z doświadczenia natomiast wiem, ze nawet kable dc są tez, niestety bardzo ważne. Właśnie AS dostał długo wyczekiwane końcówki do X1 i zaczęli przyjmować zamówienia. Chodzę, jak wkoło jeża od kilku dni.

1 minutę temu, Seth_A_Rider napisał:

Właśnie AS dostał długo wyczekiwane końcówki do X1

Zdaje się, że nie łapię...

A blocker- jeden kolega podłączył przed zasilaczem do switcha, no i mamy problem

Z filtracja mam złe doświadczenia. Swenson z uptone opublikował w tamtym roku opracowanie, które sugerowało użycie low pass filtra pomiędzy ER i zegarem. Znacznie pogorszyło jakość dźwięku w moim systemie. Dc bloker nie jest przypadkiem głównie stosowany przy redukcji szumów związanych z obecnością dc w systemie?

3 minuty temu, Seth_A_Rider napisał:

Dc bloker nie jest przypadkiem głównie stosowany przy redukcji szumów związanych z obecnością dc w systemie?

Tak, ale przypadkiem wyszło że nie tylko. Mam nadzieję, że niedługo to sprawdzę u siebie.

W dniu 18.06.2022 o 01:07, absinth3 napisał:

Podczas moich eksperymentów, każdorazowe wstawienie kolejnego switcha - w konfiguracji podobnej do opisane przez @HTaudio powodowało w pierwszym dniu przeciążenie (za dużo dołu), w kolejnych dniach sytuacja się normalizowała. I można się było zorientować czy bardziej mi pasuje D-link czy może Cisco, a może coś innego (ale zawsze... dwa)

Jak to to gra? Do systemów przyciężkawych czy jaskrawych? A może pełna neutralność? Jaki jest materiał przewodników i budowa?

W tym linku podanym wcześniej jest pełny opis. Melco do swoich serwerów muzycznych też dodaje kabel LAN (ale płaski) jednak ten  C1AE10 jest o wiele lepszy od tego dodawanego.