Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, pmcomp napisał:

 

Zamiast grzebać w chmurze trzeba było poczytać co to jest DoP. Może przestałbyś pisać głupoty.

 

To ty sobie poczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

NIe przypuszczam tylko testuje w realu na różnych sprzętach po różnych łączach
Jak pisałem, DSD konwertowanie do PCM efekt 88,2kHz
przesłanie po DoP w zależności od łącza i wielkości DSD, może sie stać jak (podkreślone poniżej)
 

"Aby transmisja DoP działała prawidłowo próbki PCM muszą być wiernie przekazywane przez cały tor transmisyjny bez jakichkolwiek zmian (czyli tzw. bit-perfect). Jeśli sygnał PCM zostanie zmieniony (na przykład przejdzie przez cyfrową regulację głośności) to zaszyty w nim kod identyfiakcyjny ulegnie zniszczeniu, a odbiornik zidentyfikuje dane jako zwykły PCM zamiast DoP. Kiedy zawiedzie identyfikacja sygnału DoP, a dane zostaną zinterpretowane i odtworzone jako zwykły PCM, to będzie słyszalny szum o umiarkowanym poziomie."

Z opcji komputera po USB mogę przekonwertować do większych rozdzielczości ale informacji i tak nie będzie więcej
to samo jest gdy przegrywasz Vinyle to one powstają z 44,1kHz / 16bit
Chyba ze masz dostęp do dobrych DSD i masz kompatybilne DoP po coax, AES to można na tym słuchać muzyki

Tak czy siak, sedno o którym pisałem to ze "szybkość i możliwości to miedzy streamer a DAC" a DATA możesz przesłać po kablu telefonicznym, "rynnie" itd.
Nie zmienia to faktu ze jakimś cudem Switch, Router i wszystko w domowej ścięci LAN wpływa na dźwięk, możesz się z tym nie zgadzać, faktów nie podważysz, jedynie wytłumaczyć ciężko 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, kaviter said:

 

Nie pamiętam dokładnie, niecałe 700 USD, mam do niego chiński zewnętrzy zegar i porządny zasilacz liniowy.

Sprobuj lepszy zegar i drugi zasilacz do niego. Ja mam obecnie dwa Etherregen z dwoma zewnetrznymi zegarami (AfterDark Emperor Gieseman Eva). Wszystko na czterech zasilaczach Farad Super 3. Wszystkie kable (AC do zasilacza, DC do zegara/switcha, BNC i LAN/Fiber) laczace te elementy sa wazne i powoduja istotne roznice w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych rzeczy jest jeszcze to: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawi mnie dlaczego zalecają podwójny switch:

e6171aa14cde9c2ebf4b6bca4caf

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Ciekawi mnie dlaczego zalecają podwójny switch:

Bo zamiast 1300 zainkasują 2600? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

To ty sobie poczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Przypomnę Twoje rewelacje: 

 

I porównaj z Twoim linkiem. I lepiej poczytaj tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rada: nie ciągnij dalej zdechłego śledzia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Sprobuj lepszy zegar i drugi zasilacz do niego.

 

No zastanawiałem się nad tym, kupiłem takiego dosyć taniego chińczyka którego ktoś mi polecił i już on wniósł pewną poprawę. 

W jakim sensie drugi zasilacz ??? Kable to wiadomo, akurat ja mam w tej chwili dość kuriozalny setup bo jako kabla do tego zegara używam przewodu BNC od  transportu CD którego całkowicie przestałem używać, jest to topowy AQ sprzed paru lat. Co do zasady nie sprzedaje kabli, więc taki teraz z niego użytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, piotrek7 napisał:

Bo zamiast 1300 zainkasują 2600? 

Czy użycie dwóch kondonów (czy raczej kondomów) zapewnie dwukrotnie lepsze zabezpieczenie ???

😉

Może tu jest tak samo?

15 minut temu, kaviter napisał:

 

No zastanawiałem się nad tym, kupiłem takiego dosyć taniego chińczyka którego ktoś mi polecił i już on wniósł pewną poprawę. 

W jakim sensie drugi zasilacz ??? Kable to wiadomo, akurat ja mam w tej chwili dość kuriozalny setup bo jako kabla do tego zegara używam przewodu BNC od  transportu CD którego całkowicie przestałem używać, jest to topowy AQ sprzed paru lat. Co do zasady nie sprzedaje kabli, więc taki teraz z niego użytek.

Hmmm ... zaraz wejdziemy w temat jakości kabli do zegara.

Zastanówmy się przez chwilę co taki kabel przesyła?

Ano ... przesyła sinusoidę albo przebieg kwadratowy o danej częstotliwości. Albo 10 MHz albo przedział 44,1 do 192 kHz dla wordclock. Jest to tak skomplikowany przebieg, że na pewno wymaga superduper srebrnego kabla wykonanego w kosmicznej technologii, długich monokryształów wyciąganych w jednym przebiegu i smażonych w komorze kriogenicznej.

Ludzie o dawien dawna nauczyli sie produkowac takie kable. Oczywistym jest że im wyższe częstotliwości tym wymagania dla samego kabla są większe ale 10 MHz to dla niego baaaardzo niska częstotliwość. Paradoksalnie w takim kablu największe znaczenie ma nie sam przewodnik, izolacyjność, pojemność, rezystancja a ... jakość montażu kabla do wtyków i jakość samych wtyków tak aby zachować specyfikację 50 ohm lub 75 ohm.

Czyli takie kable dzielimy na dobrze wykonane albo źle wykonane. I tyle w temacie.

 

8 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Sprobuj lepszy zegar i drugi zasilacz do niego. Ja mam obecnie dwa Etherregen z dwoma zewnetrznymi zegarami (AfterDark Emperor Gieseman Eva). Wszystko na czterech zasilaczach Farad Super 3. Wszystkie kable (AC do zasilacza, DC do zegara/switcha, BNC i LAN/Fiber) laczace te elementy sa wazne i powoduja istotne roznice w systemie.

Ze strony producenta: 

Extreme usage with an External Reference Clock:

The Crystek CCHD-575 oscillator used in the EtherREGEN is one of the lowest phase-noise production crystal oscillators (XO) available. [Sorry, but the $50~$100 OCXOs we see tossed into stock switches do not outperform the Crystek at low-offsets where it counts; Manufacturers have to spend $500 and up to obtain OCXO clocks with significantly lower phase-noise than the Crystek we use.]

Yet some audiophiles have discovered benefits using expensive ultra-low-jitter/low-phase-noise 10MHz reference clocks with their DACs or USB streamers and conditioners. A clock synthesizer (to generate the various frequencies) is always required for a device to accept an external reference clock. Since we already utilize a very advanced one to produce the 4 clock lines in the EtherREGEN, it was easy for us to include provision for connection of an external 10MHz clock. The BNC jack and termination resistor of the EtherREGEN are for a 75ohm clock line. (We can provide units with 50ohm, but only upon special request.)

 

Nt. jakości kabla do zegara wypowiedziałem się powyżej.

Nt. jakości kabla DC napiszę tylko tyle: ma przesłać "linię prostą" o zadanej wartości napięcia na odległość do powiedzmy 3 metrów. Zapewne potrzeba technologii do wyprodukowania takiego kabla w warunkach marsjańskich 🙂 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

Przypomnę Twoje rewelacje: 

 

I porównaj z Twoim linkiem. I lepiej poczytaj tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rada: nie ciągnij dalej zdechłego śledzia.

Tak to jest "kopać się z koniem"

IMG_4807.thumb.jpg.6669d6091e997341f5816906443c1fc5.jpgIMG_4808.thumb.jpg.da603904f090b83dc62920ed150c8573.jpg

Rada dla ciebie, nie ciągnij dalej pustego wozu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

... z dwoma zewnetrznymi zegarami (AfterDark Emperor Gieseman Eva). 

A wystarczyło dać jeden zegar i takie coś:

1292f2c8046cb63addc9bf6874b843e2.jpg

 

w żądanej specyfikacji 50 lub 75 ohm. Nie z najnowszej chińskiej produkcji tylko takie najlepiej produkowane w latach 70/80 ubiegłoego stulecia.

Miałbyś 4 tys HKG w kieszeni, niedużo ale zawsze. Nie wspominając o zasadzie, że do wysterowania cyfrowych urządzeń AV powinno stosować się JEDNO źródło zegara wzorcowego. Nie wspominając, że w tym zegarze położono nacisk na wygląd obudowy. O jakości takich zegarów OCXO wspomina producent, cytowałem powyżej.

 

 

 

12 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Tak to jest "kopać się z koniem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_4808.thumb.jpg.da603904f090b83dc62920ed150c8573.jpg

Rada dla ciebie, nie ciągnij dalej pustego wozu

 

A co te fotografie wnoszą do dyskusji? NIC.

 

 

 

8 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Wszystkie kable (AC do zasilacza, DC do zegara/switcha, BNC i LAN/Fiber) laczace te elementy sa wazne i powoduja istotne roznice w systemie.

Wpisz proszę w wyszukiwarkę hasło: sfp cable fiber, przejdź na grafikę, wyskoczą ci setki kabli optycznych.

Powiedz mi proszę które są Twoim zdaniem najlepsze, które najgorsze i ... dlaczego. Dla uproszczenia działające w tej samej specyfikacji np. dla danej długości fali świetlnej i dla danej długości kabla.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pmcomp napisał:

A wystarczyło dać jeden zegar i takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w żądanej specyfikacji 50 lub 75 ohm. Nie z najnowszej chińskiej produkcji tylko takie najlepiej produkowane w latach 70/80 ubiegłoego stulecia.

Miałbyś 4 tys USD w kieszeni. Nie wspominając o zasadzie, że do wysterowania cyfrowych urządzeń AV powinno stosować się JEDNO źródło zegara wzorcowego.

 

 

 

A co te fotografie wnoszą do dyskusji? NIC.

To ze u ciebie wszystko gra tak samo, na kablu "audiofilskim" czy wyklepanym na kowadle bez różnicy, nie musisz ciągle tego udowadniać
Pomyśl albo chociaż spróbuj,
Jeżeli ludzie którzy mieszkają w różnych zakątkach świata, mają wspólny temat, te same doświadczenia, nie mogą ulec psychoakustyce
Po cholerę dyskutujesz jak nie jesteś w temacie ....

 

21 minut temu, pmcomp napisał:

A co te fotografie wnoszą do dyskusji? NIC.

No widzisz, albo nie ....,
nawet naocznie dla ciebie jest bez różnicy
Juz nie bede pokazywał jakie wartości pokazuje na DACu bo ci sie świat zawali
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, kaviter said:

 

No zastanawiałem się nad tym, kupiłem takiego dosyć taniego chińczyka którego ktoś mi polecił i już on wniósł pewną poprawę. 

W jakim sensie drugi zasilacz ??? Kable to wiadomo, akurat ja mam w tej chwili dość kuriozalny setup bo jako kabla do tego zegara używam przewodu BNC od  transportu CD którego całkowicie przestałem używać, jest to topowy AQ sprzed paru lat. Co do zasady nie sprzedaje kabli, więc taki teraz z niego użytek.

Zasilacz do switcha i drugi równie dobrej jakości do zegara. BNC jak najkrótszy. Ważne, aby wszystkie elementy toru były takiej samej specyfikacji 50 albo 75ohms.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Zasilacz do switcha i drugi równie dobrej jakości do zegara. BNC jak najkrótszy. Ważne, aby wszystkie elementy toru były takiej samej specyfikacji 50 albo 75ohms.
 

Pełna zgoda. Bardzo dobre kryteria.

Ale ... ty pisałeś nt. jakości kabli do zasilaczy i do zegarów 😉 . I tu sie "zbuntowałem".

 

 

Jeszcze co do zegarów:

BTW porównaj szumy fazowe dwóch zegarów:

1. AFTERDARK. PROJECT CLAYX GIESEMANN OCXO 10MHZ REFERENCE MASTER CLOCK version Emperor EVA za 13.000 PLN

 

Phase_Noise_-118_04f3c0cb-0a8b-4882-8a4f

 

do:

2. Mutec REF 10:

MUTEC-REF10-szumfazowy.jpg

za mniejszą kasę.

 

Który lepszy ???

 

21 minut temu, .:Gerard:. napisał:

To ze u ciebie wszystko gra tak samo, na kablu "audiofilskim" czy wyklepanym na kowadle to u ciebie bez z różnic, nie musisz ciągle tego udowadniac

 

GeHrard:

jaka jest różnica w dźwięku pomiędzy kablami o długości 2 metrów, do zasilacza 12V DC zasilającego np. DAC, zegar, switch itp.

Powiedzmy pomiędzy tymi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a powiedzmy tym lub podobnymi (ale bez wtyków):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(jak za słaby to wybierz sobie lepszy)

???

 

Ja wiem jaka jest bez testowania 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się co do zasady stosowania jednego zegara w jednym systemie. Zastosowałem dwa, gdyż wg opinii dziesiątek ludzi miało brzmieć lepiej. Brzmi dużo lepiej. Polecam angielskojęzyczne forum audiophilestyle i w zakładkach uptone i afterdark jest już po kilkadziesiąt stron rozmów praktyków z całego świata , ich porad, testów i opinii. Wtrącają się do rozmów tez producenci. Znajdziesz wiele komentarzy i wyników badań/testów od Johna Swensona, głównego inżyniera z Uptone.
Co do kabli to używaj jakichkolwiek, ale miej z tylu głowy, ze warto wpiąć coś lepszego. Do testu. Dla własnego, swietego spokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, .:Gerard:. napisał:


to samo jest gdy przegrywasz Vinyle to one powstają z 44,1kHz / 16bit

 

Już ci raz odpisałem z czego powstają vinyle. Prawdziwe vinyle, a nie produkty analogopodobne.

Widzę, że jesteś niereformowalny.

 

PS. tylko wariat zakupi współczesny produkt vinylopodobny z muzyką nagrana z cyfry. Normalny zakupi wydanie cyfrowe. 

Do których TY należysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pmcomp napisał:

GeHrard:

jaka jest różnica w dźwięku pomiędzy kablami o długości 2 metrów, do zasilacza 12V DC zasilającego np. DAC, zegar, switch itp.

Powiedzmy pomiędzy tymi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a powiedzmy tym lub podobnymi (ale bez wtyków):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(jak za słaby to wybierz sobie lepszy)

???

 

Ja wiem jaka jest bez testowania 🙂 .

Będziesz kiedyś w Monachium, daj znać, kupie ekstra dla ciebie kabel np, Supre Ethernet 1m (miałem ale sprzedałem)
podłącze a później przeprosisz oficjalnie Audiofilów 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

 

A nie lepiej było zastosować jeden ale ... lepszy zegar ? Wykresy pokazałem, różnice widać gołym okiem.

Co do kabli i owszem. Ale nt. różnic kabli po stronie DC czy kabli koncentrycznych 50/75 ohm do przenoszenia sygnału zegara napisałem co sądzę.

Lubisz metki ... Twoja sprawa. Płacisz za święty spokój i lepsze samopoczucie ... twoja sprawa.

 

 

14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Będziesz kiedyś w Monachium, daj znać, kupie ekstra dla ciebie kabel np, Supre Ethernet 1m (miałem ale sprzedałem)
podłącze a później przeprosisz oficjalnie Audiofilów 
 

Ogarnij się GeHrard ... rozmawiamy o kablu DC. Tak się zabulgotałeś że na oczy ci sie rzuca i nie czytasz ze zrozumieniem.

To taki od zasilacza do urządzenia przez który przepływa prąd stały o napięciu 12 V.

🤠

 

A wracając do DoP bo dalej nie kumasz.

DSD puszczone natywnie i jako DoP to ... TEN SAM SYGNAŁ, tylko raz "czysty", a raz w "kontenerze PCM".

Tyle, że DoP ma tą "przewagę" że można go przesłać przez SPDIF właśnie dlatego, że jest w kontenerze. Bo natywnego DSD przez SPDIF nie puścisz.

A twoje zdjęcia z wyświetlacza tego nie pokazują. Bo zapewne (nie wiem jakie to urządzenie więc gdybam) w pierwszym przypadku DSD jest przekonwertowane do PCM, w drugim puszczone w kontenerze. Więc nie są to już te same sygnały na wyjściu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

 

Ogarnij się GeHrard ... rozmawiamy o kablu DC.

Przeoczyłem pytanie
"do zasilacza 12V DC" mam ale nie testowałem, wiec nie odpowiem,
ale mam SBooster z filtrem na kablu i co on wnosi to nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie jednego zegara z wieloma wyjściami i przez to łączenie kilku urządzeń z floating ground, tez niesie ryzyko degradacji jakości dźwięku. Podobnie jak próby użycia jednego zasilacza w dwóch urządzeniach. Największa zaleta etherregen, jego moat zostanie zrujnowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Przeoczyłem pytanie
"do zasilacza 12V DC" mam ale nie testowałem, wiec nie odpowiem,
ale mam SBooster z filtrem na kablu i co on wnosi to nie wiem

To kto ma oficjalnie przepraszać wszystkich Audiofilów ???

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

To kto ma oficjalnie przepraszać wszystkich Audiofilów ???

 

 

Ja nie mam za co, nic im nie wytykam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Ja nie mam za co, nic im nie wytykam

Ja IM też nie, tylko tobie.

 

A może o DoP też coś przeoczyłeś?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście się tak nie napierd.. co chwila to może być więcej wnieść z dyskusji tutaj , która dla mnie jako laika w tematach  przesyłu sygnału nie jest łatwa.

Brakuje mi tutaj opinii gdzie ktoś napisze że testował jednocześnie takie i takie switche, takie i takie extandery, zegary.  Jaka jest różnica i   w co warto inwestować. No bo sorry wydać w ciemno 4,5 tyś eur w zagar który przyjedzie do mnie tylko w jedną stronę bez prawa zwrotu z Chin lub USA to taka zabawa w finansową rosyjską ruletkę . Uda się albo nie uda. To jak kasy będę miał za dużo nie lepiej udać się do kasyna, zabawa przednia a i muzyka w tle brzdąka !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Podobnie jak próby użycia jednego zasilacza w dwóch urządzeniach. 

Jakiś dowód na to twierdzenie?

Jak rozumiem rozmawiamy a dwóch zewnętrznych pudełkach, a nie o oddzielnych stabilizatorach napięcia DC wziętego z tego samego zasilacza.

Zakładam, że zasilacz ma odpowiednią wydajność prądową aby obsłużyć dwa zewnętrze i niezależne urządzenia. I pomijam wpływ mozliwości sfajczenia dwóch urządzeń zamiast jednego 😉 .

 

9 minut temu, Tomek1777 napisał:

Jakbyście się tak nie napierd.. co chwila to może być więcej wnieść z dyskusji tutaj , która dla mnie jako laika w tematach  przesyłu sygnału nie jest łatwa.

 

Jak mogłes zobaczyc konkluzje z napierdalanki to widac dokładnie z czego ona wynika. Ktos tu ma tak iwlekie EGO, że nie miesci się z nim do windy i do tego pozjadał wszystkie rozumy. Jak jest to widać.

 

A co do przesyłu sygnału to jaki przesył i jakiego sygnału masz na myśli? Pytam żeby nie było problemu jak z Gahrardem 🙂 . Ja radę mam jedną, słuchać na własne uszka we własnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

 

A co do przesyłu sygnału to jaki przesył i jakiego sygnału masz na myśli?

Konkrety. Nie ma wiedzy i tony czasu na wertowanie forów z całego świata oraz jak piszę wyżej wagonu EUR do wydania. Potrzebuję konkretnie : ten switch , ten extander, ten zegar / lub bez zegara, ewentualnie kable.  Jeśli ma zamiar kupić switcha za 1,5 tyś a ktoś drugi powie ten za 3 tyś jest lepszy to niech to mówi bo miał oba i słyszał różnice a nie dlatego że wczytał coś w specyfikacji technicznej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwym jest tez to, ze znacznie podniosłem jakość uzyskanego dźwięku używając bardzo przeciętnego streamera. Jestem teraz na etapie poszukiwań nowego, znacznie lepszego. Wniosek końcowy może okazać się taki, ze wyrzuciłem pieniądze w błoto, bo wszystkie te moje modyfikacje będą pomijalne kiedy zmienię źródło na inne, kilka klas wyższe. Biorę taka możliwość pod uwagę i nie będę miał problemu przyznawać się później do pomyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Możliwym jest tez to, ze znacznie podniosłem jakość uzyskanego dźwięku używając bardzo przeciętnego streamera. Jestem teraz na etapie poszukiwań nowego, znacznie lepszego. Wniosek końcowy może okazać się taki, ze wyrzuciłem pieniądze w błoto, bo wszystkie te moje modyfikacje będą pomijalne kiedy zmienię źródło na inne, kilka klas wyższe. Biorę taka możliwość pod uwagę i nie będę miał problemu przyznawać się później do pomyłki.

Święte słowa.

Tak może być. Zamiast kupować wszelkiej maści kable, zegary, zasilacze itp. za pierdyliony złotych może lepiej kupic po prostu lepsze urządzenie?

Złota zasada: system jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo.

A jaki masz streamer i jaki DAC tego nam nie zdradziłeś 🙂 .

 

 

I tu często bywa pies pogrzebany bo dyskutanci nie chwalą się jakim sprzętem dysponują. A potem może się okazać, że co poniektórzy dysponują np. takim niemieckim sprzętem:

 

Radio_Elektrit_Allegro_1.jpg

 

🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dowód na to twierdzenie?

Jak rozumiem rozmawiamy a dwóch zewnętrznych pudełkach, a nie o oddzielnych stabilizatorach napięcia DC wziętego z tego samego zasilacza.

Zakładam, że zasilacz ma odpowiednią wydajność prądową aby obsłużyć dwa zewnętrze i niezależne urządzenia. I pomijam wpływ mozliwości sfajczenia dwóch urządzeń zamiast jednego 😉 

 

 

Osobiście rozmawiałem z Alexem z uptone i mam tez gdzies e-mail od niego w tej sprawie. Etherregen nigdy nie może być ani zasilany, ani w inny sposób laczony z pozostałymi elementami toru cyfrowego. Jeden osobny zegar i jeden osobny zasilacz. Nawet ich własny zasilacz, który uzywam, uptone js2 z dwoma wyjściami dc jest nierekomendowany przez nich samych aby zasilał zegar i etherregen rownoczesnie. 

Mytek Brooklyn bridge bezpośrednio do Mbl 6010d.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

 

Mytek Brooklyn bridge bezpośrednio do Mbl 6010d.

Mam nadzieję że nie do tego:

f747863b4cd8bdfcaffca9cfd483

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tylko do tego:

aSU8AR1ro932AXY6otiXPzUjxwn6jVHWrUG6KxOQ

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Mbl 6010d. Opcja dwa.
Wiec jak wspomniałem, streamer z dolnej polki. Nie zmienia to faktu, ze po wszystkich modyfikacjach, gra to teraz rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Możliwym jest tez to, ze znacznie podniosłem jakość uzyskanego dźwięku używając bardzo przeciętnego streamera. Jestem teraz na etapie poszukiwań nowego, znacznie lepszego. Wniosek końcowy może okazać się taki, ze wyrzuciłem pieniądze w błoto, bo wszystkie te moje modyfikacje będą pomijalne kiedy zmienię źródło na inne, kilka klas wyższe. Biorę taka możliwość pod uwagę i nie będę miał problemu przyznawać się później do pomyłki.

 

47 minut temu, pmcomp napisał:

Święte słowa.

Tak może być. Zamiast kupować wszelkiej maści kable, zegary, zasilacze itp. za pierdyliony złotych może lepiej kupic po prostu lepsze urządzenie?

Złota zasada: system jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo.

A jaki masz streamer i jaki DAC tego nam nie zdradziłeś 🙂 .

 

 

I tu często bywa pies pogrzebany bo dyskutanci nie chwalą się jakim sprzętem dysponują. A potem może się okazać, że co poniektórzy dysponują np. takim niemieckim sprzętem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

🙂

 

Troszkę się raczkiem wycofujecie widzę 😉  Całkiem niepotrzebnie . Ja również uważam że  grosz wydany na tor sygnału cyfrowego da progres tylko nie wiem w jakiej skali ..? Czy nie będzie to skala dużo mniejsza niż wyłożenie tych pieniędzy w tor analogowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.