Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi




Akurat, co do wiedzy technicznej w temacie specjalnie mi jej nie brakuje, w przeciwieństwie do większości kolegów z wiedzą rodem z ASR.

[mention=81366]marcinmarcin[/mention] to nie było do Ciebie osobiście, Ty jesteś prawie "techniczny", chociaż nie rozumiem, co masz do ASR...

Nie mogłem się powstrzymać od takiego komentarza. Po tych "cudach" przypomniałem sobie fotografie z głębokiego PRLu, kiedy na wieś trafiały pierwsze telewizory. Wyraz twarzy ludzi, którzy na to patrzyli mówił właśnie: "Cuda".

Ale z drugiej strony, słucham teraz zripowanego HDCD Dire Straits na DACu r2r na PCM1704.

I co? Cuda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chce takim czymś zasilić modem Orange oraz tuner satelitarny Polsatu evobox. Obydwa urządzenia są 12v, ale tuner ma 4A, a modem 2A. Myślicie że ten zasilacz obleci? Chce wywalić wszystkie impulsówki w okolicach sprzętu audio. Do modemu orange mam wpięty router tp link, bo ten funbox z orange ma beznadziejny zasięg WiFi. Docelowo ten router też chcę zasilić liniowką, tyle że 9v/1A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co myślicie? 

Z góry dziękuję wszystkim sceptykom elektronikom. Ja niestety z tych słyszących. Niestety, bo drogo. 😀 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie się zgadza. Będzie działać.

Tylko wydajność z jednego może być za mała bo z 50W dla 12v wychodzi ok 4A, jeśli się nie pomyliłem w liczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, msankowski napisał:

Ty jesteś prawie "techniczny", chociaż nie rozumiem, co masz do ASR...

Jestem gdzieś pośrodku. Nie tak dawno miałem mierzące się Toppingi, a ASR mnie utwierdzało w przekonaniu. Ale co innego pomiary a co innego to co słyszę 🙃 niestety... 

12 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Co myślicie? 

Z góry dziękuję wszystkim sceptykom elektronikom. Ja niestety z tych słyszących. Niestety, bo drogo. 😀 

Mam jednego chińczyka 5V na Talema 25va. Zasila switcha o poborze 0,5A i jest zimny a dźwięk całości dużo lepszy, ale jak zasilał usbridge signature 3A to grzał się tak że aż parzył 🙄(usbridge ma max 3A, zasilacz też ma 3A). Teraz mam muzg audio i ten jest całkiem zimny. 

Chińczyka trochę obawiałbym się zostawiać włączonego w domu. 

BTW - co do Toppinga miałeś rację 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Co myślicie? 

12V i 50W to 4,167A

więc starczy ale

- mówią, by nie łączyć w 1 urządzeniu 2 linii zasilających

- że dobrze jest przewartościować ampery czyli więcej mocy nie zaszkodzi i zamiast 4A dać np 6 czy 8 przy tym samym napięciu oczywiście.

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Teraz mam muzg audio i ten jest całkiem zimny

Miałem podobną sytuację po wymianie liniówki 3A do nas 3A na  muzg 5A - zimny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marcinmarcin napisał:

BTW - co do Toppinga miałeś rację

Co masz na myśli? 

Jeżeli ten zasilacz będzie zbyt słaby, to co proponujecie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co masz na myśli? 
Jeżeli ten zasilacz będzie zbyt słaby, to co proponujecie? 
Ja proponuję lepiej wydać te pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, msankowski napisał:
9 minut temu, staropolanka2000 napisał:
Co masz na myśli? 
Jeżeli ten zasilacz będzie zbyt słaby, to co proponujecie? 

Ja proponuję lepiej wydać te pieniądze.

W takim razie zamieniam się w słuch. 😀 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W takim razie zamieniam się w słuch.  
Lepiej je wydać niż na kilka zasilaczy liniowych do zasilania w pełni cyfrowych elementów LAN. Sam znasz swój zestaw grający a za 1-2 tys zł można w każdym coś faktycznie poprawić.

Wiem, że elektroników nie chcesz słuchać, ale skoro spytałeś, to inżynierska uczciwość nie pozwala mi się nie odezwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, msankowski napisał:

a za 1-2 tys zł można w każdym coś faktycznie poprawić.

Lepsze kable. np. zasilający 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, msankowski napisał:

Lepiej je wydać niż na kilka zasilaczy liniowych do zasilania w pełni cyfrowych elementów LAN. Sam znasz swój zestaw grający a za 1-2 tys zł można w każdym coś faktycznie poprawić.

Wiem, że elektroników nie chcesz słuchać, ale skoro spytałeś, to inżynierska uczciwość nie pozwala mi się nie odezwać.

Za 1-2 tys to w moim systemie niestety za wiele nie zdziałam. Jeśli chodzi o podstawowe elementy systemu, to wiem co i gdzie muszę zrobić. Niestety to są już koszty idące w tysiące a nie setki. Listwa zasilająca do której są wpięte klamoty wniosła dużą poprawę, więc dlaczego nie spróbować wywalić tętniących impulsówek wpiętych do tej samej linii? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Za 1-2 tys to w moim systemie niestety za wiele nie zdziałam. Jeśli chodzi o podstawowe elementy systemu, to wiem co i gdzie muszę zrobić. Niestety to są już koszty idące w tysiące a nie setki. Listwa zasilająca do której są wpięte klamoty wniosła dużą poprawę, więc dlaczego nie spróbować wywalić tętniących impulsówek wpiętych do tej samej linii? 

A nie masz możliwości zastosować połączenia WiFi ? Ten sam efekt a o ile taniej. Albo izolator galwaniczny LAN za ok. 100 zł. 

Aaa, nie chcesz wywalić impulsówki z listwy 😉 Zacny pomysł ale bardzo drogi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za 1-2 tys to w moim systemie niestety za wiele nie zdziałam. Jeśli chodzi o podstawowe elementy systemu, to wiem co i gdzie muszę zrobić. Niestety to są już koszty idące w tysiące a nie setki. Listwa zasilająca do której są wpięte klamoty wniosła dużą poprawę, więc dlaczego nie spróbować wywalić tętniących impulsówek wpiętych do tej samej linii? 
Furman PL-8E. W budżecie 2 tys. znajdziesz może nawet nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, msankowski napisał:

Furman PL-8E

Znam. Tzn nie miałem osobiście okazji tego używać, ale polecał mi to kolega związany z rynkiem profesjonalnym audio. W sumie ciekawa opcja do sprawdzenia. No i to jest konkret, a nie "lepiej możesz wydać te pieniędze". 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, msankowski napisał:

Mam takie dwa. Jeden z sekwencerem zasilania PS-8RE a drugi bez PL-8E. Są super.

Ok, przyjmuję pod rozwagę. Dzięki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Obydwa urządzenia są 12v, ale tuner ma 4A, a modem 2A

Spróbuj zasilacz nostromo. Ja mam 4,5a na routerze

53 minuty temu, Piopio napisał:

Lepsze kable. np. zasilający

Bosze, czytam i niewierze 🤭🤭🤭

49 minut temu, staropolanka2000 napisał:

dlaczego nie spróbować wywalić tętniących impulsówek wpiętych do tej samej linii

No właśnie to należy zrobić!!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Spróbuj zasilacz nostromo. Ja mam 4,5a na routerze

Patrzyłem w pierwszej kolejności, bo zasilam nostromo malinę. Potrzebowałbym dwa . Ten Hades z dwoma napięciami żeby zapiąć modem i tuner jest chyba zbyt słaby. Do tego dodatkowy o innym napięciu do routera to się robią trzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Piopio napisał:

Albo izolator galwaniczny LAN za ok. 100 zł

😂😂😂

1 minutę temu, staropolanka2000 napisał:

Patrzyłem w pierwszej kolejności, bo zasilam nostromo malinę. Potrzebowałbym dwa . Ten Hades z dwoma napięciami żeby zapiąć modem i tuner jest chyba zbyt słaby. Do tego dodatkowy o innym napięciu do routera to się robią trzy

Ja wolałem mieć osobne zasilacze. Nostromo 4,5 mam do routera, a PD do switcha i streamera. Razem 3 szt. Nie mam w linii audio żadnych impulsowek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Nie mam w linii audio żadnych impulsowek

No i po to tu jestem i pytam. Niczego na razie nie zamawiam. Rozważam różne opcje żeby nie wywalać kasy w błoto. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsowki slychac, zmieniają dzwiek. Jedyna sytuacja gdzie zostawiłbym impulsowek to chyba zamulony wolny system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsowych nie mam w samym systemie, ale w okolicach, w sąsiednim gniazdku, a że wiem już że wszystko ma znaczenie... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja była na dniach. Zmieniłem dostawce tv na t-mobile magenta tv, która lata po internecie. No i zabrakło miejsca w routerze na kabel do dekodera. Byłem zmuszony wpiac kabel ethernetowy do podstawowego switcha cisco (na zasilani liniowym), który był do tej pory wykorzystywany tylko do streamera. No i wyłączyłem tv, włączam muzykę i coś mi nie pasuje w dzwieku. Wypiąłem ten kabel od tv i switch znowu jest jak dawniej (ałdiofilski 🤭). No i wróciło do stanu poprzedniego. Przepinalem sobie ze dwie godziny żeby się upewnić. 

Ktos pewnie napisze że sobie wymyslilem, że brzmi tak samo, że to autosugestia itd. 

No nie. Zdecydowanie nie. Wiem co slysze.

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Impulsowych nie mam w samym systemie, ale w okolicach, w sąsiednim gniazdku, a że wiem już że wszystko ma znaczenie... 😉 

U mnie kiedyś sie zorientowałem że PS4 mi sieje (ale wpięte do jednej listwy z audio). Od tej pory włączam go tylko jak ktoś chce pograć.

13 minut temu, Mikelas76 napisał:

Ktos pewnie napisze że sobie wymyslilem, że brzmi tak samo, że to autosugestia itd. 

Na pewno się tacy zaraz znajdą 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinuję z DACami - szukam czegoś mam dwa na wypożyczeniu i i koleś przywiózł mi dwa swoje do porównania a przy okazji zapakował w torbę switcha ppastudio v2 z zasilaczem liniowym i jakieś kable cat7 chyba. Trzy dni intensywnego słuchania - testowania daców na koniec zabawy zapiąłem switcha i lepszy kabel.. noż ku... a słychać, jest inaczej, nie jest to ogromna poprawa ale znacząca. Wyczyszczone tło dzięki czemu wyraźniej słychać instrumenty a raczej poszczególne struny czy klawisze, mikrodynamika większa, bas precyzyjniejszy choć lekko wychudł. Myślę-to ten lepszy kabel... wypiąłem od switcha i ciach go prosto w router - "play" i znowu siadło. Jeszcze raz powtórzyłem sekwencję - to samo...Nie no nie ma wyjścia trzeba kupić switcha i zasilanie. Na początek zdecydowałem przede wszystkim zasilić liniowo router tu już mam na myśli nostromo 12V/4, 2A co do switch tu myślę jednak o czymś tańszym na próbę a zasilacz dać lepszy. Czego więc szukać żeby było tańsze od PPA a zdało egzamin?... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch z zasilaniem liniowym po prostu redukuje zakłócenia elektryczne w sieci LAN. Ot i cała filozofia. Jeszcze lepiej robi to połączenie przez WiFi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Aleko napisał:

Ja kombinuję z DACami - szukam czegoś mam dwa na wypożyczeniu i i koleś przywiózł mi dwa swoje do porównania a przy okazji zapakował w torbę switcha ppastudio v2 z zasilaczem liniowym i jakieś kable cat7 chyba. Trzy dni intensywnego słuchania - testowania daców na koniec zabawy zapiąłem switcha i lepszy kabel.. noż ku... a słychać, jest inaczej, nie jest to ogromna poprawa ale znacząca. Wyczyszczone tło dzięki czemu wyraźniej słychać instrumenty a raczej poszczególne struny czy klawisze, mikrodynamika większa, bas precyzyjniejszy choć lekko wychudł. Myślę-to ten lepszy kabel... wypiąłem od switcha i ciach go prosto w router - "play" i znowu siadło. Jeszcze raz powtórzyłem sekwencję - to samo...Nie no nie ma wyjścia trzeba kupić switcha i zasilanie. Na początek zdecydowałem przede wszystkim zasilić liniowo router tu już mam na myśli nostromo 12V/4, 2A co do switch tu myślę jednak o czymś tańszym na próbę a zasilacz dać lepszy. Czego więc szukać żeby było tańsze od PPA a zdało egzamin?... 

No to Kolega wpadł jak śliwka w kompot.

Albo jak ja rok temu.

Później skrobnę coś na priv, ale nic nowego, o wszystkim pisałem w tym wątku. Nie wynika z tego, że to najlepsza droga- po prostu akurat tak wybrałem spośród dużej oferty i konfiguracji.

A w cholerę- teraz sobie przypomniałem, że w zasilaczach są... bezpieczniki. Wcześniej wymieniłem dwa na nieużywane H-T i one rozprowadziły swoją farbkę po systemie (znaczy dźwięku). Czyli to jednak nie koniec, choć na razie dam sobie spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, traktuję to na zasadzie odfiltrowania śmieci które sieją zasilacze impulsowe, zatem zaczynam od zasilenia routera Nostromo, zrobię test bez switcha, potem podepnę taniego switcha ale też z zasilaniem linear i myślę tzn. mam nadzieję że to już wystarczy, najwyżej w odwodzie mam jeszcze do testu pożyczony PPAstudio - podepniemy-posłuchamy i kupimy albo oddamy🙂

A no jeszcze jakieś kabelki będę potrzebował ale na pewno nie za kilka stów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Aleko napisał:

zatem zaczynam od zasilenia routera Nostromo, zrobię test bez switcha, potem podepnę taniego switcha ale też z zasilaniem linear i myślę tzn. mam nadzieję że to już wystarczy

Jeżeli streamer gra z cache choć przez chwilę po odpięciu RJ45 polecam taki test żebyś siedział w miejscu odsłuchu a ktoś wypinał kabel. Myślałem że skończy sie na jakiś bardzo drogich rozwiązaniach a wystarczył switch Tplink i leżący w szafie zasilacz liniowy (swoją drogą wielokrotnie droższy niż sam switch). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.