Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pmcomp napisał:

Widzę, jak nie masz nic do powiedzenia to piszesz co piszesz. Czyli dalej nic nie rozumiesz. Szkoda.

Piszę co czuję i słyszę. Tobie jest to chyba nie do przyjęcia? Ale w sumie mam to tam ... gdzie czasami niezły basss stamtąd" wychodzi 🤪 Dlatego się nie rozumiemy.

Nie chciałem wywołać takich żenujących przepychanek, żal 😒

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmcomp napisał:

Widzę, jak nie masz nic do powiedzenia to piszesz co piszesz. Czyli dalej nic nie rozumiesz. Szkoda.

Miałem twoją branże na myśli.

Tak jest Głupcze ... zasilanie switcha i routera powoduje niżej schodzący bas. Tak jest Panie Branżo. Masz to, udowodniłes to 🙂 🙂 🙂 .

Jak juz cytujesz czy parafrazujesz to rób to mądrze.

Coś ci się o tej porze pop.. we łbie, piszę wyraźnie że nie zajmuję się od paru lat komercyjnie audio a jak Moderacja wstawi przy twoim awatarze dopisek wieloryb to mamy cię karmić zamiast informacją o audio krylem?

 

To był mój auto cytat Głupcze

Grzeczność działa w obie strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, urkoni napisał:

Piszę co czuję i słyszę. Tobie jest to chyba nie do przyjęcia? Ale w sumie mam to tam ... gdzie czasami niezły basss stamtąd" wychodzi 🤪 Dlatego się nie rozumiemy.

Nie chciałem wywołać takich żenujących przepychanek, żal

Pisz pisz, choćby na zasadzie kontry. Nie może jeden typ zawłaszczyc na całym forum wszystkich tematów o zasilaniu, switchach, lan-ach, kablach itp. 

To nie jest tylko jego piaskownica 🤭. Pozostawiając jego wpisy ostatnimi, pozwalamy na kreowanie jego rzeczywistości. 

Na to nie ma zgody. Niech sobie stworzy temat "Audiofilskie switche nie grają" i tam klepie swoje wypociny. Zresztą on sam coś takiego zrobił dla kolegi Piopio. 

Dostrzegacie ta ironię losu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Pisz pisz, choćby na zasadzie kontry. Nie może jeden typ zawłaszczyc na całym forum wszystkich tematów o zasilaniu, switchach, lan-ach, kablach itp. 

To nie jest tylko jego piaskownica 🤭. Pozostawiając jego wpisy ostatnimi, pozwalamy na kreowanie jego rzeczywistości. 

Na to nie ma zgody. Niech sobie stworzy temat "Audiofilskie switche nie grają" i tam klepie swoje wypociny. Zresztą on sam coś takiego zrobił dla kolegi Piopio. 

Dostrzegacie ta ironię losu? 

Pisac moze co chce byle nie pisal audio-glupot nie majacych zadnych podstaw technicznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptolomeusz, Kopernik, Tesla, Einstein, też pisali głupoty, przynajmniej tak sądziła cała reszta ówczesnych społeczeństw. 

Mamy tu akcent na słowo "TAK SĄDZIŁA". Czas pokazał jak bardzo się mylili. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki i inne tematy audio są nie kończące się. Dzieje się tak ponieważ jak już niejednokrotnie zauważono, małe zmiany w brzmieniu nawet jak występują są bardzo zależne od stanu słuchacza. 

Dlatego na słuch nie da się tego ocenić czy drobne zmiany mają jakikolwiek wpływ...już nie mówiąc o autosugestii i skupieniu w czasie porównywania nowego szpeje, które jest nadnaturalne w porównaniu do normalnego słuchania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pmcomp napisał:

Pisac moze co chce byle nie pisal audio-glupot nie majacych zadnych podstaw technicznych. 

Jak piszę o izolacji galwanicznej to Ty zaprzeczasz podstawom technicznym. Ale podwójne standardy to norma dla Ciebie.

Fajnie byłoby  gdybyś nie był agresywny i nie hejtował. Wtedy Twoje wpisy miałyby wartość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piopio napisał:

Jak piszę o izolacji galwanicznej to Ty zaprzeczasz podstawom technicznym. Ale podwójne standardy to norma dla Ciebie.

Fajnie byłoby  gdybyś nie był agresywny i nie hejtował. Wtedy Twoje wpisy miałyby wartość. 

Nie, nie zaprzeczam. Pokaż mi gdzie.

Twierdzę, że podwójna izolacja galwaniczna nie jest potrzebna. Poza tym izolacja galwaniczna nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na jakość dźwięku i nie jest prawdą, że wszystkie transporty USB "grają tak samo".

Zapomniałeś np. o wpływie połączenia mas transportu i DACa.

Kropka.

20 minut temu, Ajothe napisał:

To jaki i inne tematy audio są nie kończące się. Dzieje się tak ponieważ jak już niejednokrotnie zauważono, małe zmiany w brzmieniu nawet jak występują są bardzo zależne od stanu słuchacza. 

Dlatego na słuch nie da się tego ocenić czy drobne zmiany mają jakikolwiek wpływ...już nie mówiąc o autosugestii i skupieniu w czasie porównywania nowego szpeje, które jest nadnaturalne w porównaniu do normalnego słuchania....

A z zasilaczem jednym czy drugim można szybciutko wykonać prościutki ślepy test. Jedna osoba przełącza zasilacze, druga słucha. W switchu to proste bo switch "wstaje" bardzo szybko.

Trafisz 10 na 10 ... jest wpływ na brzmienie i jestes gość bo potrafisz to rozpoznać, nie trafisz 10/10 to wszystko jest autosugestią 🙂 .

@urkoni ... skąd jesteś? Robimy u Ciebie ślepy test? Dla motywacji może być nagroda w postaci dużej sumy pieniędzy jak rozpoznasz 10/10. No bo skoro słyszysz to musisz trafić 10/10 🙂 .

Robimy?

przy okazji możemy zmierzyć ten twój "niżej schodzący bas".

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pmcomp napisał:

Zapomniałeś np. o wpływie połączenia mas transportu i DACa.

Ten problem rozwiązuje właśnie izolacja galwaniczna. Jeśli jesteś taki techniczny to wytłumacz mi co wpływa, że transporty USB różnią się brzmieniem nawet jak zastosujemy izolację galwaniczną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mikelas76 napisał:

Ptolomeusz, Kopernik, Tesla, Einstein, też pisali głupoty, przynajmniej tak sądziła cała reszta ówczesnych społeczeństw. 

Mamy tu akcent na słowo "TAK SĄDZIŁA". Czas pokazał jak bardzo się mylili. 

Widzisz, oni potrafili udowodnić swoje tezy, ty nie potrafisz 🙂 .

1 minutę temu, Piopio napisał:

Ten problem rozwiązuje właśnie izolacja galwaniczna. Jeśli jesteś taki techniczny to wytłumacz mi co wpływa, że transporty USB różnią się brzmieniem nawet jak zastosujemy izolację galwaniczną. 

Juz ci napisałem powyżej, nie przeczytałeś. Inni tez pisali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pmcomp napisał:

Widzisz, oni potrafili udowodnić swoje tezy, ty nie potrafisz 🙂 .

Juz ci napisałem powyżej, nie przeczytałeś. Inni tez pisali.

Pamiętam, że twierdziłeś, że większość DAC już ma izolację galwaniczną na wejściu USB 😉 Czyli trochę z Twoją wiedzą jest coś nie tak ...

"Zapomniałeś np. o wpływie połączenia mas transportu i DACa."

Ten problem rozwiązuje właśnie izolacja galwaniczna.

Czekam dalej na techniczne wyjaśnienie fenomenu "grających" transportów USB (z założeniem, że stosujemy izolację galwaniczną) . W całym internecie nie spotkałem technicznego wyjaśnienia tego fenomenu 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio ... jestes niereformowalny. Szkoda na ciebie czasu.

Pytanie pomocnicze: zastanów czy masy transportu i DACa łączą się tylko przez USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pmcomp napisał:

@Piopio ... jestes niereformowalny. Szkoda na ciebie czasu.

Pytanie pomocnicze: zastanów czy masy transportu i DACa łączą się tylko przez USB?

Nie zadawaj pytań tylko wytłumacz technicznie. Nie potrafisz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Nie zadawaj pytań tylko wytłumacz technicznie. Nie potrafisz ? 

Napisałem, nie czytasz, nie rozumiesz, nie chcesz zrozumieć.

Powtórzę, szkoda mi na ciebie czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pmcomp napisał:

Napisałem, nie czytasz, nie rozumiesz, nie chcesz zrozumieć.

Powtórzę, szkoda mi na ciebie czasu.

A mnie szkoda na takiego toksyka i hejtera jak ty. Wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy a jesteś zwykłym internetowym trollem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ajothe napisał:

Dlatego na słuch nie da się tego ocenić czy drobne zmiany mają jakikolwiek wpływ

Skoro nie potrafimy wychwycic zmian, to najlepiej spakowac caly ten majdan i zaczac zbierac znaczki. Słuchanie z radyjka internetowego wydaje sie w takim razie najbardziej racjonalne.

Stosowanie zaczepek w stylu testow 10/10 z trafnoscia 100% jest tak wyswiechtane jak trawa na wiosne i podobnie zalosne. No ale to sie nazywa stanie pod sciana, a takze chec zaistnienia na forum.

A Ci wielcy tego świata doceniani sa raczej przez nastepne pokolenia, takze w okresie swojego zycia, mozna by powiedziec ze goowno udowodnili. A jednak mielio racje.

Godzinę temu, Piopio napisał:

A mnie szkoda na takiego toksyka i hejtera jak ty. Wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy a jesteś zwykłym internetowym trollem.

Kolego, ja pierwszy raz zgadzam sie z Tobą w 100%. CUD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się niejednokrotnie i nie sam złapałem na fantastycznym wpływie większości nowych rzeczy. 

Po czasie przełączenie na stare tanie skutkuje zdziwieniem braku takiej wspaniałej zmiany, wypełnienia, czarnego tła, separacji instrumentów itd.... 😁

To jest zazwyczaj największy wpływ psychoakustyki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ajothe napisał:

Ja już się niejednokrotnie i nie sam złapałem na fantastycznym wpływie większości nowych rzeczy...

Ucho sie bardzo szybko przyzwyczaja, szczegolnie do dobrego brzmienia. Po jakims czasie wydaje nam sie ze to jest normalne. Sprobuj przekonac ucho do ..ujowego brzmienia. To juz tak nie dziala. Bylo o tym na forum niezliczona ilosc razy. To jest wlasnie zjawisko z dziedziny psychoakustyki.

Mialem w preampie WBA lampki ecc88 JJ, polecano mi je, a poza tym we wzmaku Lectora graly fajnie. Meczylem sie z nimi przez 5-6 miesiacy. |To bylo własnie ..ujowe brzmienie. Poszly do Zyda z ulga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ucho sie bardzo szybko przyzwyczaja, szczegolnie do dobrego brzmienia. Po jakims czasie wydaje nam sie ze to jest normalne. Sprobuj przekonac ucho do ..ujowego brzmienia. To juz tak nie dziala. Bylo o tym na forum niezliczona ilosc razy. To jest wlasnie zjawisko z dziedziny psychoakustyki.

Mialem w preampie WBA lampki ecc88 JJ, polecano mi je, a poza tym we wzmaku Lectora graly fajnie. Meczylem sie z nimi przez 5-6 miesiacy. |To bylo własnie ..ujowe brzmienie. Poszly do Zyda z ulga.

Tym bardziej ślepe testy powinny być łatwiejsze do przeprowadzenia.
Prawdą jest to co piszesz, że gorsze dużo łatwiej wychwycić. Tym łatwiej powinno się zaobserwować zmianę na gorsze po zmianie np. zasilacza, kabla etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

 

Mialem w preampie WBA lampki ecc88 JJ, polecano mi je, a poza tym we wzmaku Lectora graly fajnie. Meczylem sie z nimi przez 5-6 miesiacy. |To bylo własnie ..ujowe brzmienie. Poszly do Zyda z ulga.

Powiedz to @.:Gerard:.’owi 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Tym bardziej ślepe testy powinny być łatwiejsze do przeprowadzenia.

Jezusie, Maryjo i wszyscy świeci, jak slysze slepe testy, to mi się scyzoryk otwiera. Nie potrzebuje ślepych testów żeby usłyszeć, co jest fajne, a co.. ujowe. To nie są zawody, to ma mi się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza kur.. jego mać! Czytać się nie da bo jak zwykle dużo kłótni. Najlepiej to się cofnijcie i poproście moderacje do pousuwania waszych bezsensownych wpisów nic nie dających w temacie. Sceptycy, którzy nie wiadomo co tu w zasadzie robią niech zaczną! Co za forum jak boga kocham. Tylko na AS tylko na AS!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mikel napisał:

Cisza kur.. jego mać! Czytać się nie da bo jak zwykle dużo kłótni. Najlepiej to się cofnijcie i poproście moderacje do pousuwania waszych bezsensownych wpisów nic nie dających w temacie. Sceptycy, którzy nie wiadomo co tu w zasadzie robią niech zaczną! Co za forum jak boga kocham. Tylko na AS tylko na AS!!!

Bo Ci żyłka pęknie. Krzyczeć to po dzieciach...
Nie chcesz nie czytaj, nikt Ci nie każe.

51 minut temu, Mikelas76 napisał:

Jezusie, Maryjo i wszyscy świeci, jak slysze slepe testy, to mi się scyzoryk otwiera. Nie potrzebuje ślepych testów żeby usłyszeć, co jest fajne, a co.. ujowe. To nie są zawody, to ma mi się podobać.

Jezusie, Maryjo i wszyscy świeci, jak słyszę o schodzącym basie po zmianie zasilacza w routerze/switchu to mi się scyzoryk otwiera.
Jeszcze gotów jakiś podatny w to uwierzyć i brak basu będzie zasilaczem do switcha leczyć 😁.

17 minut temu, mikel napisał:

Sceptycy, którzy nie wiadomo co tu w zasadzie robią niech zaczną!

Przeczytaj tytuł wątku i pierwszy post i zastanów się co Ty tu robisz 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mikelas76 napisał:

 

Kolego, ja pierwszy raz zgadzam sie z Tobą w 100%. CUD.

 

Dajcie sobie jeszcze buzi 😉 .

Jak to wspólny wróg potrafi połączyć. CUD.

 

9 godzin temu, Piopio napisał:

A mnie szkoda na takiego toksyka i hejtera jak ty. Wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy a jesteś zwykłym internetowym trollem. 

Wiesz, mawiało się kiedyś, powinienes pamiętać te czasy ... "nie lubię chamstwa i góralskiej muzyki". Ty jesteś góralską muzyką 😉 . Dołącz do tych czułości powyżej 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jezusie, Maryjo i wszyscy świeci, jak słyszę o schodzącym basie po zmianie zasilacza w routerze/switchu to mi się scyzoryk otwiera.
Jeszcze gotów jakiś podatny w to uwierzyć i brak basu będzie zasilaczem do switcha leczyć 😁

Hehe, ja nic o schodzącym basie nie pisałem, są zmiany na basie ale w innym zakresie. 

Powiedzmy to wprost, BRAK BASU NIE LECZYMY SWITCHEM. Zgoda? 

To juz co najwyżej poje.... akustyka ma coś do powiedzenia. Ja to już przerabiałem i wiem jak ciezki to temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mikelas76 napisał:

Hehe, ja nic o schodzącym basie nie pisałem, są zmiany na basie ale w innym zakresie. 

Powiedzmy to wprost, BRAK BASU NIE LECZYMY SWITCHEM. Zgoda? 

To juz co najwyżej poje.... akustyka ma coś do powiedzenia. Ja to już przerabiałem i wiem jak ciezki to temat.

O nic innego mi nie chodzi. Ktoś tu owego czasu wielką "bułę" na basie chciał wyleczyć kablami do ZG i byli tacy co mu polecali różne wyroby różnych firm.
Jeśli opisujesz jakieś zmiany dobrze byłoby opisać to jak najbardziej obrazowo tak by inni mogli przynajmniej wyobrazić sobie co tak naprawdę usłyszałeś nie zapominając o skali zmian.  Bo dla kogoś "spektakularna" zmiana może być niewidoczna albo nic nieznacząca dla innych.

Kiedyś w starych Technicsach wymieniłem kondensatory w zwrotnicy. To już nie były te same kolumny. Zwrotnica prosta jak budowa cepa a wymiana 2 kondensatorów wprowadziła naprawdę "spektakularne" zmiany. Nie określiłbym, że przybyło wysokich. Raczej określiłbym to jak umycie zakurzonego ekranu. Niby przed umyciem było wszystko widać ale po umyciu  stało się wyraźniejsze, bardziej oczywiste co jest co. I co ciekawe miało to też wpływ na niskie tony, a raczej ich odbiór. Wysokie tony to "przeciwwaga" do niskich, jeśli się zmieniły to możemy je (niskie) inaczej odbierać. 
Biały staje się bielszy gdy skonfrontujemy go z czarnym. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

O nic innego mi nie chodzi. Ktoś tu owego czasu wielką "bułę" na basie chciał wyleczyć kablami do ZG i byli tacy co mu polecali różne wyroby różnych firm.
Jeśli opisujesz jakieś zmiany dobrze byłoby opisać to jak najbardziej obrazowo tak by inni mogli przynajmniej wyobrazić sobie co tak naprawdę usłyszałeś nie zapominając o skali zmian.  Bo dla kogoś "spektakularna" zmiana może być niewidoczna albo nic nieznacząca dla innych.

Kiedyś w starych Technicsach wymieniłem kondensatory w zwrotnicy. To już nie były te same kolumny. Zwrotnica prosta jak budowa cepa a wymiana 2 kondensatorów wprowadziła naprawdę "spektakularne" zmiany. Nie określiłbym, że przybyło wysokich. Raczej określiłbym to jak umycie zakurzonego ekranu. Niby przed umyciem było wszystko widać ale po umyciu  stało się wyraźniejsze, bardziej oczywiste co jest co. I co ciekawe miało to też wpływ na niskie tony, a raczej ich odbiór. Wysokie tony to "przeciwwaga" do niskich, jeśli się zmieniły to możemy je (niskie) inaczej odbierać. 
Biały staje się bielszy gdy skonfrontujemy go z czarnym. 😁

Wymiana kondensatorów, cewek czy rezystorów w zwrotnicy czy kondensatorów i rezystorów w urządzeniach elektronicznych wymaga przynajmniej podstaw elektroniki oraz umiejętnosci lutowania 🙂 . Ba ... wymiana lamp jak widać i na tym forum może byc wyzwaniem. To wszystko czarna magia więc lud się boi i często deprecjonuje takie działania.

Łatwiej wymieniać kable, switche, zasilacze, stosowac podstawki, platformy i inne voodo, wbijac pręty w ogródku czy bezpieczniki w rozdzielni 🙂 .

A całą zabawę należy zacząć od akustyki pomieszczenia.

Ot i cała hiendowa audiotajemnica.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pmcomp napisał:

Trafisz 10 na 10 ... jest wpływ na brzmienie i jestes gość bo potrafisz to rozpoznać, nie trafisz 10/10 to wszystko jest autosugestią 🙂 .

@urkoni ... skąd jesteś? Robimy u Ciebie ślepy test? Dla motywacji może być nagroda w postaci dużej sumy pieniędzy jak rozpoznasz 10/10. No bo skoro słyszysz to musisz trafić 10/10 🙂 

Ale jaja 😜  Z Tobą jest wszystko ok???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Kiedyś w starych Technicsach wymieniłem kondensatory w zwrotnicy. To już nie były te same kolumny. Zwrotnica prosta jak budowa cepa a wymiana 2 kondensatorów wprowadziła naprawdę "spektakularne" zmiany. Nie określiłbym, że przybyło wysokich. Raczej określiłbym to jak umycie zakurzonego ekranu. Niby przed umyciem było wszystko widać ale po umyciu  stało się wyraźniejsze, bardziej oczywiste co jest co. I co ciekawe miało to też wpływ na niskie tony, a raczej ich odbiór. Wysokie tony to "przeciwwaga" do niskich, jeśli się zmieniły to możemy je (niskie) inaczej odbierać. 
Biały staje się bielszy gdy skonfrontujemy go z czarnym

Święta racja, zmiany wysokich czy niskich wzajemnie na siebie wpływają. Ja teraz w zwrotnicy mam miflexy miedziane. Kurde, dobre są paskudy. Polecam

32 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jeśli opisujesz jakieś zmiany

Przecież zmiany diametralne to kwestia przede wszystkim paczek, pozniej wzmak i dac, streamer i reszta dalej. Routery, swichte, zasilacze i kable to zabawa na sam koniec. Walka o ostateczny szlif. To chyba już wszyscy wiedza.

1 minutę temu, urkoni napisał:

Z Tobą jest wszystko ok???

No co ty, z nim mało co jest w porządku 🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Białymstoku, zapraszam.

Tą "dużą" sumę pieniędzy proszę zatrzymaj dla siebie. Pieniądze to nie wszystko 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.