Skocz do zawartości
IGNORED

Szmery i trzaski.


marok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. 

Mam trochę nietypowe pytanie, bo wiąże się z portami USB, ale oczywiście chodzi o problemy z zakłóceniami przy odtwarzaniu dźwięku z komputera. Kupiłem nowy przetwornik. Jest to Topping DX7 Pro. Mam go podłączonego do MacBooka wyposażonego tylko w porty Thunderbolt 3. Jedną z jego funkcji jest to: „Thunderbolt 3 zapewnia do 15 W mocy podłączonym urządzeniom zasilanym ze złącza. Wymagają tego wysokiej wydajności dyski NVMe SSD …”. Thunderbold 2 miał zasilanie bezpośrednio ze złącza dla podłączonych urządzeń do 10W, a USB 3.2 do 7,5W. Do jednego ze złącz mam podłączony replikator portów wyposażony w różne stare i nowe złącza. Kiedy podłącze przetwornik do portu USB w laptopie, słychać ciche szmery i trzaski jak przy regulacji głośności w zużytym wiekowym potencjometrze. Po podłączeniu do portu USB 3 w replikatorze portów czy stacji dokującej jak również na to mówią, szmerów nie słychać. Czy przyczyną może być to wyższe napięcie z Thunderbold 3, a ten przetwornik może mieć taki minus, że nie odfiltrowuje tego wyższego napięcia, bo choć nie znam się zbyt dobrze na elektronice, to podejrzewam, że różne urządzenia elektroniczne posiadają jakieś układy filtrujące czy może nazywa się to inaczej, żeby dopasować się do rożnych napięć, amperażu czy rezystancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie zna przyczyny tych szmerów, kiedy DAC podłączony jest bezpośrednio do Thunderbold 3 w laptopie, a dlaczego ich nie ma, kiedy podłączony jest do starszego typu interfejsu USB? Przypomnę, że porty Thunderbold 3 mogą, jak można gdzieś sobie wyczytać, dostarczać zasilanie do urządzeń które tego wymagają, jak dla przykładu te dyski NVMe SSD. W temacie to oczywiście nie istotne, bo nie o jakieś wydane dyski, przydatne grafikom czy montażystom wideo tu chodzi, ale o to zasilanie inne niż w przypadku starszych USB. Tak czy owak, na mój gust to spartolona sekcja zasilania czy coś innego w tym Toppingu. Fajny, funkcjonalny i wyposażony w duża ilość rożnych złącz przetwornik z przedwzmacniaczem, ale te szmery zastanawiają. Na szczęście mam ten replikator portów, gdzie podłączony mam ten DAC tj. do portu USB 3.0. Ta stacja ma swój własny układ zasilania. Hmm. Tam również są porty Thunderbold 3. Tam chyba nie podłączałem przetwornika. Sprawdzę to. Odpiszę dla przyszłych nabywców tego DACa. Będzie wiadomo czy problem jest po stronie DAC, czy może te porty zintegrowane z płytą w laptopie są spartolone 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, marok napisał:

Thunderbold 3

Tak z ciekawości zerknąłem i okazuje się ,że Applowski Thunderbolt 3 bazuje na USB - C i tu może być przyczyna zakłóceń.

Topping ma wejście USB -B i zapewne działa w standardzie 2.0 .

Czy stosujesz przejściówkę z thunderbolta  na usb ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baltfan napisał:

Tak z ciekawości zerknąłem i okazuje się ,że Applowski Thunderbolt 3 bazuje na USB - C i tu może być przyczyna zakłóceń.

Topping ma wejście USB -B i zapewne działa w standardzie 2.0 .

Czy stosujesz przejściówkę z thunderbolta  na usb ? 

Tak, stosuję przejściówkę, bo kabel od przetwornika z jednej strony zakończony jest jak chyba w przypadku wszystkich DAC USB złączem USB typu B, bo w takie wejścia chyba najczęściej wyposażone są przetworniki USB, a z drugiej strony mam złącze USB typu A. Mogłem kupić kabel USB typ B - USB typ C i podłączyć bez przejściówki, ale skoro już ją miałem, to podłączyłem przez przejściówkę. Nie sądzę jednak, że winą szmerów mógłby być USB- C, bo to chyba tylko rodzaj złącza zgodny z Thunderbold 3. W każdym razie, zrobiłem jak napisałem. Po podłączeniu do Thunderbold 3 w replikatorze, który ma osobne zasilanie szmerów żadnych nie ma. Bezpośrednio z laptopa są, a z Thunderbolt 3 Dock nie ma. Dobrze chociaż, że nie pożałowałem kasy na pożądny replikator, taki który zapewnia wymaganą moc również do zasilana i ładowania baterii w samym laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że sama przejściówka może wprowadzać pewne zmiany. wpływać na zasilanie. Nie mam pewności. Gdyby połączenie się rwało, to byłby sygnał do głębszych poszukiwań. 

Wygląda na to, że wejście Toppinga jest zasilane z zewnątrz. Dlatego replikator daje efekt pozytywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baltfan napisał:

Możliwe, że sama przejściówka może wprowadzać pewne zmiany. wpływać na zasilanie. Nie mam pewności. Gdyby połączenie się rwało, to byłby sygnał do głębszych poszukiwań. 

Wygląda na to, że wejście Toppinga jest zasilane z zewnątrz. Dlatego replikator daje efekt pozytywny. 

Dzięki za zainteresowanie się moim problemem i próbą rozwikłania tego zjawiska. Sprawdzę to jeszcze na innym MacBooku lub na swoim, ale z innym przetwornikiem. Muszę tylko kogoś dorwać, żeby wpadł z innym sprzętem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.