Skocz do zawartości
IGNORED

DAC zewnętrzny do DENON PMA -2500NE


carlos med
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś łączył DAC'a zewnętrznego jako DAC lub DAC+PREAMP ze wzmacniaczem Denon PMA-2500ne??? W zestawie CD ONKYO C-7030, STREAMER DENON PMN 800NE, MONITOR AUDIO SILVER 300, Coax Ricable Dedalus, Chord Clerway, zasilanie SolidCoreAudio.

Wiem, że Denon PMA-2500ne ma wbudowany DAC oparty o moduł BurrBrown1795 i gra to całkiem zacnie, ale czytałem , że ten wbudowany DAC nie wykorzystuje możliwości tej integry,

Na dniach dotrze do mnie TOPPING D90SE MQA i mam zamiar sprawdzić czy będzie duża poprawa w odsłuchu. Brałem pod uwagę również TOPPING D90 na kościch AKM4499 z rynku wtórnego , RME ADI-2 FS. 

Zależy mi na detaliczności , ale bez przesady , nie jak w aptece, , precyzyjnej scenie muzycznej, lokalizacji instrumentów, dobrej dynamice.

Czy ktoś z kolegów ma doświaczenia w zastępowaniu DAC  wbudowanego opartego o BurrBrown1975 lepszym DAC zewnętrznym

Będę wdzięczny za opinie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burr Brown to raczej cieplejsze granie, podobnie jak AKM. Jeśli chcemy detaliczności to dostaniemy jej więcej w nowej wersji toppinga (se) ewentualnie coś ze stajni CHORD electronics np Qutest, ale tutaj już może być ostrawo. Po teście myślę, że będziesz wiedzieć więcej, w którą stronę chcesz dalej z kreowaniem brzmienia iść.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Q21 napisał:

Burr Brown to raczej cieplejsze granie, podobnie jak AKM. Jeśli chcemy detaliczności to dostaniemy jej więcej w nowej wersji toppinga (se) ewentualnie coś ze stajni CHORD electronics np Qutest, ale tutaj już może być ostrawo. Po teście myślę, że będziesz wiedzieć więcej, w którą stronę chcesz dalej z kreowaniem brzmienia iść.

Dziękuję za wskazówki .

Topping D90 SE zakupiony w Q21 właśnie dotarł i jestem po pierwszych odsłuchach . Gra rzeczywiście bardziej detalicznie , szerszą sceną, szczególnie z ustawieniem filtra nr 3 , w sumie tak jak chciałem. Zgodzę się , że Burr Brown 1975 gra cieplej i bardziej muzykalnie, Topping gra podobnie z filtrem 7 . Nie wiem tylko czy to na dłuższą metę nie będzie zbyt męczące , potrzebuje kilku dni na osłuchanie się , dam znać . Pełniejszy efekt uzyskuję gdy Topping gra jako DAC+PRE  a Denon robi za końcówkę mocy , niż gdy Topping jest w ustawieniu tylko DAC . Ciekawe z zewnetrznym PRE Topping A 90 byłoby jeszcze lepiej ? W jednym z bardzo szczegółowych testów Toppinga czytałem że to połączenie z A90 jest the best.

Pliki MQA z Tidala i brzmią zdecydowanie lepiej puszczone przez Toppinga A90. Mam "zwykły " kabel optyczny ze streamera do DAC . Zastanawiam się czy zmiana na QED 

Reference optical quartz lub wireworld Nova dałaby  istotną poprawę ???

Za kilka dni podzielę się swoimi wrażeniami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zmiana przewodu optycznego nie zmieni jego barwy, jedynie poprawi tor sygnałowy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Q21 napisał:

Myślę, że zmiana przewodu optycznego nie zmieni jego barwy, jedynie poprawi tor sygnałowy. 

A zmiana interkonektu RCA z DAC do Wzmacniacza ?? Obecnie Wireworld Luna 7 ,a z CD do DAC  Ricable Dedalus .Coś lepszego zamiast Luna 7 ma sens czy dać sobie spokój ??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna odrobinę podbarwia skraje, jeśli chcemy coś grającego równiejszym dźwiękiem to Kimber PBJ lub Albedo Flat-one.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.