Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe stereo do salonu (wymiana STX Electrino 150) - ~2500zł


krz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

z racji zmiany miejsca zamieszkania, zwiększył mi się metraż salonu. Muszę wymienić swoje Electrino 150. Obecnie mam salon otwarty na kuchnie ok 35m2. Na E150 to już trochę za dużo, a i tak  chętnie bym je wymienił.

Obecnie gram na starym Denonie PMA-1500R i modowanym DVD Harman/Kardon DVD31 na WM8740. Ewentualnie Tidal.
Początkowo myślałem po prostu na upgradzie do E250, ale jednak zmieniłbym STXy. Wolałbym wrócić do grania Pylonów, albo zupełnie czegoś innego.
Słucham wszystkiego, od jazzu, po metal, więc muszą być stosunkowo uniwersalne. W grę wchodzą raczej używki.

Na razie lecą do mnie stare Pylon Sapphire 30, ale jak dobrze je pamiętam, do nie do końca było moje granie i nie w każdej muzyce się sprawdzą. I niekoniecznie zgrają się z Denonem.
Co polecicie do 2000-3000zł z używek? Na razie myślę jeszcze nad Q750 (jak trafię z ceną), Focal 716, Heco Aurora, Zensor 7 lub jakiś fajny egzemplarz Pylonów lub STX.

Za jakiś czas pewnie dojdzie zmiana Denona i jakiś DAC po streaming, ale "na teraz" muszę się zainteresować kolumnami.

Podpowiedzcie.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystkie kolumny, które wymieniłeś mają coś w sobie i mogłyby ci się spodobać tym bardziej, że są to kolumny znacznie lepiej grające od STX. Wymienione kolumny z grubsza podzieliłbym na dwie kategorie Kef i Focal po nieco chłodniejszej stronie, a Dali i Heco po cieplejszej. Osobiście najbardziej podobały mi się Dali Zensor 7 i Focale choć odmiennie grające wybrałby je dla siebie, ale pamiętaj to ty kupujesz i ty musisz wybrać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Q21 napisał:

Tak naprawdę wszystkie kolumny, które wymieniłeś mają coś w sobie i mogłyby ci się spodobać tym bardziej, że są to kolumny znacznie lepiej grające od STX. Wymienione kolumny z grubsza podzieliłbym na dwie kategorie Kef i Focal po nieco chłodniejszej stronie, a Dali i Heco po cieplejszej. Osobiście najbardziej podobały mi się Dali Zensor 7 i Focale choć odmiennie grające wybrałby je dla siebie, ale pamiętaj to ty kupujesz i ty musisz wybrać.

Dzięki. A jak się mają stare Sapphire 30 do nowych serii?
To dobre kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary model Sapphire 30 zbudowany był na głośnikach STX i w porównaniu do obecnej Sapphire 31 był znacznie słabszy brzmieniowo. W nowym modelu zastosowane są znacznie lepsze głośniki dzięki, którym masz lepszą średnicę i więcej szczegółów.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Q21 napisał:

Stary model Sapphire 30 zbudowany był na głośnikach STX i w porównaniu do obecnej Sapphire 31 był znacznie słabszy brzmieniowo. W nowym modelu zastosowane są znacznie lepsze głośniki dzięki, którym masz lepszą średnicę i więcej szczegółów.

Bez przesady. Trochę je ulepszyli, ale to dalej kosmetyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Widzę że pan z Q21 docenia skalę marży jaką został obdarzony co czyni jego wypowiedzi wysoce fałszywe i tendencyjne.

Panie z Q21 nie wiem co pan sądzi w takim przypadku o fakcie, że firma STX sprzedaje nadal głośniki firmie Pylon. Czy mógłby pan w takiej sytuacji ocenić produkty Pylon z uwagi na wspomniany fakt?

p.s.

Kilka lat temu na tym forum zachwalaliście nasze produkty. Odkąd nzaprzestaliśmy współpracy z wami nasze kolumny są "gorszej jakości"

To pokazuje ile warte są wasze wszystkie opinie o naszej firmie i każdej innej, której produktami nie handlujecie.

Dlatego też przestrzegam potencjalnych nabywców aby nigdy nie brali pod uwagę tego typu "firm doradczych"

Innymi słowy szczyt chamstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z Q21 drugi z Pylon-a  jak z resztą nie pierwszy raz rozpoczęli sobie niby zupełnie spontaniczną dyskusją co według mnie jest klasycznym zabiegiem, przy pomocy którego usiłuje się w prostacki sposób wykreować wyższość firmy Y nad X.

Jeżeli jednak jest tak, że STX nadal dostarcza głośniki do Pylona to czy nie jest to teraz strzałem w stopę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.