Skocz do zawartości
IGNORED

test praktyczny -SVS PB-2000 vs PB-3000 vs SB-3000 vs PB-1000


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pare godzin testow za soba pomiedzy SVS PB-2000 PRO i PB-3000 i powiem tak: w pomieszczeniu 20m2 nie da rady odroznic ktory gra kiedy, w slepym tescie 🙂 Moze gdyby puszczac testowe czestotliwosci to odroznily by uszka ze 3000 schodzi ciut nizej, ale w realnych warunkach nie ma szans - graja tak samo 🙂 Kazdy z nich ma taki zapas mocy ze w pomieszczeniu tej wielkosci nie ma sensu doplacac do PB 3000, bo nie rozwinie skrzydelek i tak 🙂

Wczesniej na tych samych materialach, w tym samym pomieszczeniu graly PB-1000 PRO i SB-3000 i tu definitywnie slychac roznice 🙂 PB-2000 PRO gra potezniej niz oba wymienione i w KD definitywnie zagra lepiej niz SB 3000 🙂 Bas jest nieco inny, jak to przy zamknieta vs otwarta, ale w kinie daje o wiele wiecej satysfakcji no i jest tez efekt 4D - z portow dobrze wieje przy poteznym basie 😄

Tak wiec rady dla maniakow kina i basu w 20-25m2:

- PB-1000 PRO nieco za slaby, wiec do bloku aby nie draznic sasiadow albo jesli nie jestes maniakiem basu, tak to minimum dwa potrzebne 🙂

- SB-3000 bardzo ladny bas, szybszy i taki bardziej muzykalny, ale do kina nie daje tego "oooooooomph" czy bardziej po polsku "pyerdolniecia", ktore daje otwarte PB 🙂

- PB-2000 PRO jest idealny do malych i srednich pomieszczen, nie potrzeba nic wiecej, nawet takiemu maniakowi basu jak ja 🙂

- PB-3000 jest za duzy do malych/srednich pomieszczen, nie wykorzysta sie jego mocy w pelni, wiec szkoda doplacac roznice pomiedzy PB-2000. W wiekszych pomieszczeniach zagra na pewno lepiej, ale w malych i srednich nie warto doplacac 🙂

Czekam jeszcze na SB-4000 aby porownac czy duuuuuuuzy zamkniety bedzie lepszy niz sredni otwarty, plusem dla mnie jest to ze SB-4000 wchodzi mi pod ekran normalnie, PB musza lezec na boku 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, T napisał:

Pare godzin testow za soba pomiedzy SVS PB-2000 PRO i PB-3000

Jak wypada na tym tle SVS SB-2000 Pro ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pare godzin testow za soba pomiedzy SVS PB-2000 PRO i PB-3000 i powiem tak: w pomieszczeniu 20m2 nie da rady odroznic ktory gra kiedy, w slepym tescie Moze gdyby puszczac testowe czestotliwosci to odroznily by uszka ze 3000 schodzi ciut nizej, ale w realnych warunkach nie ma szans - graja tak samo Kazdy z nich ma taki zapas mocy ze w pomieszczeniu tej wielkosci nie ma sensu doplacac do PB 3000, bo nie rozwinie skrzydelek i tak
Wczesniej na tych samych materialach, w tym samym pomieszczeniu graly PB-1000 PRO i SB-3000 i tu definitywnie slychac roznice PB-2000 PRO gra potezniej niz oba wymienione i w KD definitywnie zagra lepiej niz SB 3000 Bas jest nieco inny, jak to przy zamknieta vs otwarta, ale w kinie daje o wiele wiecej satysfakcji no i jest tez efekt 4D - z portow dobrze wieje przy poteznym basie
Tak wiec rady dla maniakow kina i basu w 20-25m2:
- PB-1000 PRO nieco za slaby, wiec do bloku aby nie draznic sasiadow albo jesli nie jestes maniakiem basu, tak to minimum dwa potrzebne
- SB-3000 bardzo ladny bas, szybszy i taki bardziej muzykalny, ale do kina nie daje tego "oooooooomph" czy bardziej po polsku "pyerdolniecia", ktore daje otwarte PB
- PB-2000 PRO jest idealny do malych i srednich pomieszczen, nie potrzeba nic wiecej, nawet takiemu maniakowi basu jak ja
- PB-3000 jest za duzy do malych/srednich pomieszczen, nie wykorzysta sie jego mocy w pelni, wiec szkoda doplacac roznice pomiedzy PB-2000. W wiekszych pomieszczeniach zagra na pewno lepiej, ale w malych i srednich nie warto doplacac
Czekam jeszcze na SB-4000 aby porownac czy duuuuuuuzy zamkniety bedzie lepszy niz sredni otwarty, plusem dla mnie jest to ze SB-4000 wchodzi mi pod ekran normalnie, PB musza lezec na boku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Myślę, że SB 16 ultra, też by się zmieścił pod ekranem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Myślę, że SB 16 ultra, też by się zmieścił pod ekranem...

i co z tego że się zmieści ? "za duży" bas mocniej wybudza pomieszczenie a odczucia na basie nie będą lepsze, mogą być nawet gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierając dla siebie sub założyłem sobie jedno. Jeśli poczuję znaczącą różnicę w basie do moich dwóch klipsch r-112 sw to zainwestuję w dany sprzęt. Pb2000 pro kompletnie nie zrobił na mnie wrażenia. Wręcz przeciwnie. Zawiodłem się. Zabawa zaczęła się dopiero od sb3000. Świetny sub. Każdemu mogę polecić w danym budżecie. W sumie on mnie najbardziej zaskoczył na plus. Od początku podchodziłem sceptycznie do konstrukcji zamkniętej do kina. Niepotrzebnie. Ale po to są właśnie testy na własne ucho. Pb3000 dał mi więcej niż dwa klipsch i do tego szybkość, dokładność. Biorąc pod uwagę, że skończyłoby się na dwóch, to za dużo wiatru było by na moich 17m2. Dlatego po bardzo dobrym doświadczeniu z sb3000 poszedł na plan sb4000. I wiadomo jak się skończyło. Nie wiele brakowało,, a były sb 16ultra. Ale nie wyszło. I jak na tą chwilę nie żałuję.
Podstawą jest dobre ustawienie plus kalibracja.
@T Życzę owocnych testów i dobrych wyborów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem z dwoch bk w otwartej na dwa sb3000 i jestem mega zadowolony. Roznica jest wyraznie slyszalna, lepsze zejscie, bas szybki i precyzyjny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chciałem SB-16 Ultra, jednak był zdecydowanie już za duży. 

Wybrałem SB-4000.

Nawet przesłuchałem w moim salonie oby dwa (35,5m2 - w pełni przygotowany akustycznie) i nie było słychać różnicy (minimalnie lepsze zejście w najniższych rejonach kHz na korzyść SB-16). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS widzę ma monopol, ciekawe czy chociaż jeden z powyższych egzemplarzy został pomierzony, odpowiednio dostosowany i zgrany z resztą zestawu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
SVS widzę ma monopol, ciekawe czy chociaż jeden z powyższych egzemplarzy został pomierzony, odpowiednio dostosowany i zgrany z resztą zestawu.
 
Tzn co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, STELVIO napisał:

Tzn co?

dobranie do pomieszczenia, odpowiednie pozycjonowanie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.10.2021 o 14:43, Krzychu72 napisał:

Jak wypada na tym tle SVS SB-2000 Pro ?

Nie testowalem SB 2000 bo nieco za maly dla mnie, minimum to bylo PB 2000 🙂 Na moje ucho zasada jest taka jesli chodzi o ILOSC basu - otwarty PB gra mniej wiecej tak samo glosno i dosadnie jak model wyzszy zamkniety SB 🙂 Czyli PB 2000 daje tyle basu lub nawet nieco wiecej niz SB 3000 itd 🙂 Jakosc to co innego, wiadomo ze zamkniety jest szybszy, dokladniejszy, ale i cichszy 🙂 A w kinie jednak uderzenie sie liczy nieco bardziej niz jakosc, moim zskromnym 🙂 Wiec zeby SB wystarczyl w kinie, trzeba minimum jeden model wyzej wziasc, a najlepiej dwa 🙂

Jako ze 2 x PB 3000 jest dla mnie za mocno, bede jednak porownywal raz jeszcze suby aby podjac finalowa decyzje 🙂 Czyli PB 2000 vs SB 3000 VS SB 4000 i chyba przywioze cos do domu od Velodyne, RELa i B&W w tych samych pieniazkach 🙂 Mam sklepy blisko wiec czemu nie, jak wybierac to raz a porzadnie ! 🙂 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, T napisał:

Nie testowalem SB 2000 bo nieco za maly dla mnie, minimum to bylo PB 2000 🙂 Na moje ucho zasada jest taka jesli chodzi o ILOSC basu - otwarty PB gra mniej wiecej tak samo glosno i dosadnie jak model wyzszy zamkniety SB 🙂 Czyli PB 2000 daje tyle basu lub nawet nieco wiecej niz SB 3000 itd 🙂 Jakosc to co innego, wiadomo ze zamkniety jest szybszy, dokladniejszy, ale i cichszy 🙂 A w kinie jednak uderzenie sie liczy nieco bardziej niz jakosc, moim zskromnym 🙂 Wiec zeby SB wystarczyl w kinie, trzeba minimum jeden model wyzej wziasc, a najlepiej dwa 🙂

Jako ze 2 x PB 3000 jest dla mnie za mocno, bede jednak porownywal raz jeszcze suby aby podjac finalowa decyzje 🙂 Czyli PB 2000 vs SB 3000 VS SB 4000 i chyba przywioze cos do domu od Velodyne, RELa i B&W w tych samych pieniazkach 🙂 Mam sklepy blisko wiec czemu nie, jak wybierac to raz a porzadnie ! 🙂

Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.