Skocz do zawartości
IGNORED

Jak Andrzej Lipiński podbił Amerykę ? Droga od audio PRO do Hi-End-u Wywiad na Audio Video Summit


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy wywiad i wiele interesujących wątków z dziedziny audio z Andrzejem Lipińskim.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez djedryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2007 roku brałem udział w odsłuchu zorganizowanym przez A.Lipińskiego w mieszkaniu na warszawskiej Starówce. Celem był odsłuch kolumn L707 i L505 oraz instalacji wielokanałowej na nich opartej. Przy okazji udało się porozmawiać na szereg tematów. Minęło 14 lat i teraz z ogromną ciekawością wysłuchałem wywiadu z A.Lipińskim. Z wywiadu wynika , że pewne tematy w audio pozostają dla A.Lipińskiego bez zmian , a do pewnych tematów zmienił zdanie 🙂

I tak bez zmian pozostaje fascynacja konstrukcjami Johna Dunlavy. 

Wydaje się, że zmieniło się podejście pana A.Lipińskiego do tematu wielokanałowej rejestracji dźwięku. 14 lat temu był wielkim fanem wielo-kanałowości ( 5+1) i nośnika SACD który umożliwiał zapis wielokanałowy z wysoką jakością. Teraz w wywiadzie jakoś nie słychać fascynacji technologią wielokanałowego SACD ...

Wywiad pokazuje też zmianę podejścia to pomiarów w audio. 14 lat temu A.Lipiński był wyznawcą pomiarów i parametrów i uważał , że jeżeli jakąś różnicę słychać to musi to być mierzalne. Dlatego nie chciał dyskutować o brzmieniu kondensatorów w torze głośnika wysokotonowego w kolumnach L707.  Teraz - 14 lat później - mówi o wpływie cewki z płaskim drutem izolowanym woskowanym papierem i przyznaje, że "nie wszytko co da się usłyszeć , da się zmierzyć" .

Czyli po wysłuchaniu wywiadu można powiedzieć:  witamy pana Andrzeja w gronie audiofili 🙂

Chciałbym aby nowych kolumn pana Andrzeja można było posłuchać na najbliższym Audio Show, bo mam nadzieję, że w roku 2022 AS powróci ....

pozdrawiam

Arkadix

 

 

   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 16:18, Arkadix napisał:

14 lat później - mówi o wpływie cewki z płaskim drutem izolowanym woskowanym papierem i przyznaje, że "nie wszytko co da się usłyszeć , da się zmierzyć" .

Sprzedaje swój sprzęt w kręgach w których trzeba tak mówić żeby być akceptowanym. Jest jeszcze druga możliwa postawa, nic nie mówić i nic nie sugerować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lech36 napisał:

w których trzeba tak mówić żeby być akceptowanym

W których trzeba zaspokoić oczekiwania potencjalnych nabywców. To chyba normalne. Zwłaszcza gdy chce się grać w najwyższej lidze  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek7 napisał:

W których trzeba zaspokoić oczekiwania potencjalnych nabywców. To chyba normalne. Zwłaszcza gdy chce się grać w najwyższej lidze  

Jak najbardziej normalne, sprzedający ma swoje cele a odbiorca swoje. Odbiorca musi umieć weryfikować działania marketingowe sprzedawcy i producenta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Sprzedaje swój sprzęt w kręgach w których trzeba tak mówić żeby być akceptowanym

Sugerujesz , że ludzie z listy poniżej czyli obracający się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :

Mano Musica, Melbourne, Australia/// Legacy Sound, Westchester County, NY/// Dub Studio, Bristol, UK/// Clear Creek Recording, Keene, CA/// Boogie Studio, Montreal, Canada/// Bob Gillis, Denver, CO/// Antonio Gallerano, San Jose, CA/// Ambient Records, Conneticut, USA/// UNIVERSAL Mastering/// Cleveland Institute of Music, Cleveland/// Peabody Institute, Baltimore/// Chartmakers Mastering, Helsinki/// APS Mastering, New York/// Mastering Mansion, Madrid/// Mobile Fidelity, California/// Avatar Studios, New York/// Masterlab, Germany/// 24-96 Mastering, Germany/// Bob Katz, Florida, Florida/// JG Masterlab, Warsaw/// M Works, Boston/// Zen Mastering, Vancouver/// Sound and More, Warsaw/// Rice Mastering, Virginia/// Yes Master, Nashville ...

akceptują sprzęt Lipińskiego bo mówi, że woli cewki taśmowe w papierze woskowanym niż zwykłe drutowe? 😉 

Niezła teza. Gratki 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile bohater tego wątku sprzedał swoich wytworów, że ktoś stawia tezę, że on "podbił Amerykę"?

Na jego stronie aż siedem recenzji. Wszystkie z wyjątkiem jednej z rynku pro.

Sieć dystrybucji tak gęsta, że przysłowiowej szpilki nie ma gdzie wetknąć.🤣

Ciekawa sprawa - gdzie mieści się siedziba firmy? Wg. Wikipedii to NY, wg, Bloomberga - 6120 Massachusetts Avenue Bethesda (BTW, bardzo sympatyczny domek obok Potomaku), natomiast wg firmowej strony to 180 Sansome Street, Sixth Floor. Ta ostatnia informacja jest o tyle ciekawa. że w sieci wisi aktualne ogłoszenie o tym, że całe szóste piętro w tym budynku jest do wynajęcia.

Szanujmy się Panowie. Gdzie ta konkwista?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbił Amerykę ??? Czym ?

Tym, że po 14 latach w końcu usłyszał, że nie słyszy parametrów w dźwięku . ŁAŁ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • McGyver zmienił(a) tytuł na Jak Andrzej Lipiński podbił Amerykę ? Droga od audio PRO do Hi-End-u Wywiad na Audio Video Summit
W dniu 4.11.2021 o 06:15, babatular napisał:

Podbił Amerykę ??? Czym ?

Tym, że po 14 latach w końcu usłyszał, że nie słyszy parametrów w dźwięku . ŁAŁ.


Jego nazwisko w środowisku realizatorsko-muzycznym jest znane i cenione przez wszystkich w USA.

Ciekawe kto w Polsce słyszał pseudonim " babatular" ? nie wstydź się i podaj swoje nazwisko.

Czym ty podbiłeś Amerykę 🙂  może Polskę ? A może co najwyżej własne podwórko 🙂

Jesteś niestety nikim w środowisku realizatorsko — muzycznym w porównaniu do A.L.

Więc nie ośmieszaj się, lepiej milczeć niż próbować zdyskredytować A.L.

W dniu 1.11.2021 o 16:18, Arkadix napisał:

Wydaje się, że zmieniło się podejście pana A.Lipińskiego do tematu wielokanałowej rejestracji dźwięku. 14 lat temu był wielkim fanem wielo-kanałowości ( 5+1) i nośnika SACD który umożliwiał zapis wielokanałowy z wysoką jakością. Teraz w wywiadzie jakoś nie słychać fascynacji technologią wielokanałowego SACD ...

Nic się nie zmieniło. Chyba nie słuchałeś dokładnie wywiadu.

Cytat: 17 minuta 40 sekunda.

Ja również do dzisiaj uważam. Że jeżeli posłucha się dobrego nagrania surround-owego, nie ma powrotu do stereofonii.
Zgadzam się z nim całkowicie. Jedynie, w czym się zmieniło jego zdanie to kwestia wyższości 8 kanałów nad 6-cioma.
To samo mówi, że więcej informacji jest w 8 kanałach 96 khz niż w 6 kanałach 192 khz (23 minuta 43 sekunda)
To dokładnie pokazuje, że nieustanna pogoń za kilohercami i bitami nie ma kompletnie sensu.
Tylko należy iść w przestrzeń i w miarę dobre źródło dźwięku.

cytat:

Format CD nigdy mnie nie satysfakcjonował i dopiero zaistnienie SACD zainspirowało mnie, żeby wreszcie poważnie pomyśleć o tym, co zawsze chciałem najbardziej - żeby założyć własne audiofilskie wydawnictwo płytowe. W tym czasie byłem w bliskim kontakcie z Davidem Kawakami, dyrektorem SONY w Nowym Jorku, który był odpowiedzialny za wprowadzenie SACD na rynek. No i na własne oczy obserwowałem jak SONY niekonsekwentnie wspiera ten format.

Zamknięto laboratorium w San Francisco i ograniczano budżety. Zrozumiałem o co chodzi dopiero wtedy, kiedy pojawił się format Blu-ray. Super Audio CD było „super“, tylko miało jeden mankament: nie miało obrazu. I w tym momencie, gdy pojawiły się nagrania Blu-Ray na rynku pomyślałem, że to będzie ostatnia płyta w formie fizycznego nośnika, bo po niej będzie już tylko high resolution DOWNLOAD oraz STREAMING.

 

W dniu 2.11.2021 o 21:35, rochu napisał:

A ile bohater tego wątku sprzedał swoich wytworów, że ktoś stawia tezę, że on "podbił Amerykę"?

Na jego stronie aż siedem recenzji. Wszystkie z wyjątkiem jednej z rynku pro.

Sieć dystrybucji tak gęsta, że przysłowiowej szpilki nie ma gdzie wetknąć.🤣

Ciekawa sprawa - gdzie mieści się siedziba firmy? Wg. Wikipedii to NY, wg, Bloomberga - 6120 Massachusetts Avenue Bethesda (BTW, bardzo sympatyczny domek obok Potomaku), natomiast wg firmowej strony to 180 Sansome Street, Sixth Floor. Ta ostatnia informacja jest o tyle ciekawa. że w sieci wisi aktualne ogłoszenie o tym, że całe szóste piętro w tym budynku jest do wynajęcia.

Szanujmy się Panowie. Gdzie ta konkwista?

 

Kolega forumowy MariuszZ. wymienił kilka firm, które znają  A.Lipińskiego.
Nie ośmieszaj się człowieku, szkoda z tobą dyskutować na temat osiągnięć A.L.

cytat:

Mano Musica, Melbourne, Australia/// Legacy Sound, Westchester County, NY/// Dub Studio, Bristol, UK/// Clear Creek Recording, Keene, CA/// Boogie Studio, Montreal, Canada/// Bob Gillis, Denver, CO/// Antonio Gallerano, San Jose, CA/// Ambient Records, Conneticut, USA/// UNIVERSAL Mastering/// Cleveland Institute of Music, Cleveland/// Peabody Institute, Baltimore/// Chartmakers Mastering, Helsinki/// APS Mastering, New York/// Mastering Mansion, Madrid/// Mobile Fidelity, California/// Avatar Studios, New York/// Masterlab, Germany/// 24-96 Mastering, Germany/// Bob Katz, Florida, Florida/// JG Masterlab, Warsaw/// M Works, Boston/// Zen Mastering, Vancouver/// Sound and More, Warsaw/// Rice Mastering, Virginia/// Yes Master, Nashville ...

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, djedryk napisał:

Jego nazwisko w środowisku realizatorsko-muzycznym jest znane i cenione przez wszystkich w USA.

Ciekawe kto w Polsce słyszał pseudonim " babatular" ? nie wstydź się i podaj swoje nazwisko.

Czym ty podbiłeś Amerykę 🙂  może Polskę ? A może co najwyżej własne podwórko 🙂

Jesteś niestety nikim w środowisku realizatorsko — muzycznym w porównaniu do A.L.

Więc nie ośmieszaj się, lepiej milczeć niż próbować zdyskredytować A.L.

Podbiłem swoje łóżko.  Podbiłem Polske i Amerykę  szyderą z durnoty piszących tu ( niektórych) ałdiofilów ( pisownia poprawna). 

Na całe szczęście, że jestem NIKIM w - jak to ująłęś "środowisku realizatorsko-muzycznym" bo nigdy bym nie miał sprzętu który daje jakość i frajdę z słuchania muzyki.

Gdybym był KIMŚ w tym hamerykańskim "środowisku realizatorsko-muzycznym" słuchałbym Vifki XT za 150 zł otoczonej gąbką i miałbym figę z makiem, a nie jakość brzmienia muzyki w domu.

6 minut temu, djedryk napisał:

Mano Musica, Melbourne, Australia/// Legacy Sound, Westchester County, NY/// Dub Studio, Bristol, UK/// Clear Creek Recording, Keene, CA/// Boogie Studio, Montreal, Canada/// Bob Gillis, Denver, CO/// Antonio Gallerano, San Jose, CA/// Ambient Records, Conneticut, USA/// UNIVERSAL Mastering/// Cleveland Institute of Music, Cleveland/// Peabody Institute, Baltimore/// Chartmakers Mastering, Helsinki/// APS Mastering, New York/// Mastering Mansion, Madrid/// Mobile Fidelity, California/// Avatar Studios, New York/// Masterlab, Germany/// 24-96 Mastering, Germany/// Bob Katz, Florida, Florida/// JG Masterlab, Warsaw/// M Works, Boston/// Zen Mastering, Vancouver/// Sound and More, Warsaw/// Rice Mastering, Virginia/// Yes Master, Nashville

no ale żadna z tych firm nie robi wysokiej klasy sprzętu audio do słuchania w chałupie - poza tym żadnej z tych firm NIE ZNAM. Co to są za firmy - konserwy produkują ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, djedryk napisał:

Nie ośmieszaj się człowieku, szkoda z tobą dyskutować na temat osiągnięć A.L.

Czy mógłbyś przybliżyć temat " osiągnięć" tego pana?

Pewnie co mnie ominęło i nie jestem w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

Gdybym był KIMŚ w tym hamerykańskim "środowisku realizatorsko-muzycznym" słuchałbym Vifki XT za 150 zł otoczonej gąbką i miałbym figę z makiem, a nie jakość brzmienia muzyki w domu.

Tą "figę z makiem" miałbyś z powodu tej gąbki otaczającej Vifę XT, czy z powodu tego że ta Vifa jest za 150 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

Tą "figę z makiem" miałbyś z powodu tej gąbki otaczającej Vifę XT, czy z powodu tego że ta Vifa jest za 150 zł?

Z obu przyczyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 13:02, rochu napisał:

Czy mógłbyś przybliżyć temat " osiągnięć" tego pana?

Pewnie co mnie ominęło i nie jestem w temacie.

Nie ominęło Cię tylko jesteś " zacofany "a na własne życzenie :-)  sorry szkoda mojego czasu na uświadamianie kogoś na siłę na tematy które go nie interesują.

 

W dniu 6.11.2021 o 09:43, babatular napisał:

 Gdybym był KIMŚ w tym hamerykańskim "środowisku realizatorsko-muzycznym" słuchałbym Vifki XT za 150 zł otoczonej gąbką i miałbym figę z makiem, a nie jakość brzmienia muzyki w domu.

no ale żadna z tych firm nie robi wysokiej klasy sprzętu audio do słuchania w chałupie - poza tym żadnej z tych firm NIE ZNAM. Co to są za firmy - konserwy produkują ?

Dla Ciebie   STX  Vifa  XT  Tonsil to to samo więc jaki sens jest dyskutować  ?? modeli XT jest wiele a te które są  w głośnikach Lipińskiego nie mają nic wspólnego z seryjnymi głośnikami. To samo się tyczy głośników Scan Speack-a.

Jeden konstruktor szuka brzmieniach w cenach i parametrach a Lipiński jak i wielu konstruktorów  słucha głośnika i wyciąga z niego ile  się da. ( Harpia też nie używała wcale najdroższych głośników tylko te które w odsłuchach były dobre i miały zapewne relację cena - jakość najlepszą )

Dla Ciebie Lipiński to leszcz :-)  Więc ten leszcz udaje się do fabryki mówi co chce uzyskać, rozmawia z ińżynierami od głośników  i dla niego produkują głośnik  o zmienionych parametrach  na bazie XT

Dla Ciebie i innych użytkowników  z zewnątrz wyglądają  tak samo  a jednak inaczej grają.

Osiągnięcia tego Pana są na tyle duże że  własnie przez nazwisko  które jest znane wszędzie może sobie pozwolić na zamawiane głośników w fabryce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, djedryk napisał:

Nie ominęło Cię tylko jesteś " zacofany "a na własne życzenie 🙂 sorry szkoda mojego czasu na uświadamianie kogoś na siłę na tematy które go nie interesują.

No cóż, niewielka strata jak widzę. skoro taki poziom prezentują fani tego pana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, djedryk napisał:

Osiągnięcia tego Pana są na tyle duże że  własnie przez nazwisko  które jest znane wszędzie może sobie pozwolić na zamawiane głośników w fabryce.

Każdy może zamówić głośniki wg.swojej specyfikacji. Nie trzeba do tego żadnych osiągnięć. Zwykle zamówienie musi opiewać na min.100 sztuk. Takie usługi oferuje np SB czy ScanSpeak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, djedryk napisał:

Dla Ciebie Lipiński to leszcz 🙂

No plagiator zrzynający z Dunlavego, co gorsze Lipińskie jak dla mnie nie grają no ale o gustach się nie dyskutuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra czy nie gra liczy sie , ze istnieje w swiadomosci srodowiskowej polski produkt inzynieryjny i jest cos wiecej niz   kielbasa, sprzataczki , pracownicy budowlani i wiara w Matke Boska. 

"Made in Poland" i wszystko powinno byc jasne. No przeciez inzenierow u nas w mak ..Wiecej Lipinskich w USA poprosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ASURA napisał:

No plagiator zrzynający z Dunlavego, co gorsze Lipińskie jak dla mnie nie grają no ale o gustach się nie dyskutuje

Bzdury opowiadasz.

Lipiński odkupił od Dunlavego ostatnie pary kolumn,kupił także patenty oraz Dunlavy obiecał pomoc przy projektowaniu dalszych produktów.

Lipińskie nie grają?
A co u Ciebie gra,Altusy chyba. 🙂

Poza Audio Show nie miałeś okazji posłuchać jego produktów,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartollini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja od początku obserwowałem to zjawisko i nic, null, zero wtedy nie było o Dunlavym  a kolumny były autorską konstrukcją Lipińskiego

A jeśli już to Pioneery tak mam na głośnikach z tyłu i kto bzdury pisze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartollini napisał:

Bzdury opowiadasz.

Lipiński odkupił od Dunlavego ostatnie pary kolumn,kupił także patenty oraz Dunlavy obiecał pomoc przy projektowaniu dalszych produktów.

Lipińskie nie grają?
A co u Ciebie gra,Altusy chyba. 🙂

Poza Audio Show nie miałeś okazji posłuchać jego produktów,

 

A bo i po co komu Lipinski z rynku + hobbystyczne diy dla home audio i to strojone pod specyficznego odbiorcę ?

Cały ten wątek i tak nosi znamiona krypto promo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rochu napisał:

No cóż, niewielka strata jak widzę. skoro taki poziom prezentują fani tego pana.

Stary,Ty lepiej popatrz jaki Ty sam "poziom" reprezentujesz.

18 godzin temu, djedryk napisał:

 

Właśnie przez nazwisko, które jest znane wszędzie może sobie pozwolić na zamawiane głośników w fabryce.

 

Nie trzeba mieć znanego nazwiska,aby zamówić w fabryce cokolwiek pod własną marką czy nazwiskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lobo Srobo napisał:

Stary,Ty lepiej popatrz jaki Ty sam "poziom" reprezentujesz.

Zapoznałeś się z tym materiałem, że zareagowałeś w ten sposób ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda w ogóle dyskutować ze stadem rozwścieczonych polskich audiofilów :-), którym w życiu chyba coś nie wyszło :-)

Harpia, Zeta Zero, Lipiński, Ancient Audio, Circle Labs, Amplifon .

Można by tak bez końca wymieniać !

Wszystko złe, wszystko plagiaty, wszystko za drogie, głośniki można zamówić.

To zamawiajcie.

Zaprojektujcie cokolwiek, udajcie się na podbój Europy i Ameryki i zobaczymy, z jakimi osiągnięciami wrócicie.

Udajcie się z tymi waszymi audiofilskimi uszami i wiedzą do Ameryki :-) Zobaczymy wtedy, ile są warte.


Uszy audiofilskie macie, ale w necie :-) Osiągnięcia w budowie to lokalny rynek lub pokój DiY na Audio Show.

Dałem link do ciekawego wywiadu z Lipińskim, który naprawdę jest znanym i poważanym człowiekiem na świecie.

A stado rozwścieczonych hien :-) zleciało się i tylko żeruje jakby tu się wyżyć i poprawić sobie samopoczucie :-)
Polska żenada.

Właściciel Zety zero spieprzył z tego forum , Harpii to samo a Amplifona z 15 lat już mija :-)

Jak reklama ! Lipiński sam zrobił sobie reklamę  przez 30 lat ciężkiej  pracy w USA.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, djedryk napisał:

Szkoda w ogóle dyskutować ze stadem rozwścieczonych polskich audiofilów :-), którym w życiu chyba coś nie wyszło :-)

Harpia, Zeta Zero, Lipiński, Ancient Audio, Circle Labs, Amplifon .

Można by tak bez końca wymieniać !

Wszystko złe, wszystko plagiaty, wszystko za drogie, głośniki można zamówić.

To zamawiajcie.

Zaprojektujcie cokolwiek, udajcie się na podbój Europy i Ameryki i zobaczymy, z jakimi osiągnięciami wrócicie.

Udajcie się z tymi waszymi audiofilskimi uszami i wiedzą do Ameryki :-) Zobaczymy wtedy, ile są warte.


Uszy audiofilskie macie, ale w necie :-) Osiągnięcia w budowie to lokalny rynek lub pokój DiY na Audio Show.

Dałem link do ciekawego wywiadu z Lipińskim, który naprawdę jest znanym i poważanym człowiekiem na świecie.

A stado rozwścieczonych hien :-) zleciało się i tylko żeruje jakby tu się wyżyć i poprawić sobie samopoczucie :-)
Polska żenada.

Właściciel Zety zero spieprzył z tego forum , Harpii to samo a Amplifona z 15 lat już mija :-)

Jak reklama ! Lipiński sam zrobił sobie reklamę  przez 30 lat ciężkiej  pracy w USA.

 

 @rochu zamieścił swoje zdanie nt. poziomu zamieszczonego materiału, a nie hejtuje Lipinski i ma do tego niezbywalne prawo ( abstrahując, że ma rację )

@Lech36 jednym zdaniem, trafnie podsumowuje treść Sprzedaje swój sprzęt w kręgach w których trzeba tak mówić żeby być akceptowanym. Jest jeszcze druga możliwa postawa, nic nie mówić i nic nie sugerować.

natomiast Ty @djedryk  zamieściłeś "to coś" w zdecydowanie niewłaściwej zakładce, niefortunny tytuł i poruszane tematy w rozmowie, nie wspominając o nachalnym product placement dopełniają resztę żenującego upływu czasu spędzanego przy słuchaniu/oglądaniu produkcji AudioVideoSummit

Bo kogo interesują marzenia Lipinski o wypromowanie standardu 8.0 i szkalowanie istniejących technologii, jego zawistnej deprecjacji globalnej obecności Yamaha w studiach, itd, itp

Heh, szkoda klawiatury na dalsze kontynuowanie komentowania wywiadu z postacią z niszowego rynku pro, jego zakurzonych historii realizatorskich i pełnego rozgoryczenia ( delikatnie określając ) wpisu @djedryk

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag:

Andrzej Lipiński zasługuje na zainteresowanie przez to , że jego kolumny L707 znalazły się na liście rekomendacji Stereophile  w klasie A. Żaden inny polski konstruktor kolumn tego nie dokonał.

Andrzej Lipiński zasługuje na zainteresowanie przez to, że jego kolumn używał Bob Katz , jeden z najbardziej znanych specjalistów od masteringu na świecie, który współpracował m.in z Chesky Records.  Żaden inny polski konstruktor kolumn tego nie dokonał.

W kontekście dwóch powyższych faktów porównywanie osiągnięć A.Lipińskiego z Harpią czy ZetaZero jest dowodem braku zrozumienia kto i co osiągnął. 

Nie da się ukryć , że kolumny L707 to w pewnym sensie kopia kolumn Dunlavy SM1. Gąbka wokół głośnika wysokotonowego to pomysł pana Dunlavy, który stosował w swoich kolumnach. Jeżeli ktoś w latach 90-tych bywał w pana R.Jasika w Nieporęcie to miał szansę zobaczyć na własne oczy SM1 i dla takiej osoby widok L707 kilka lat później musiał faktycznie budzić wrażenie plagiatu.  Ale brzmienie SM1 i L707 podobno bardzo się różni, sam niestety nie porównywałem.

Obiektywnie nie można mówić o tym , że A.Lipiński podbił Amerykę , bo sensie komercyjnym jego produktów nie kupi się w sklepach audiofilskich. 

Temat jak najbardziej zasługuje na zakładkę Hi-End, bo trzeba upowszechniać informację o polskich dokonaniach w audio , które zdobyły międzynarodowe uznanie. A jak widać wiele osób piszących w tym wątku w ogóle nie wie kto to jest profesor A.Lipiński . 

pozdrawiam

Arkadix

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Arkadix napisał:

Jeżeli ktoś w latach 90-tych bywał w pana R.Jasika w Nieporęcie to miał szansę zobaczyć na własne oczy SM1 i dla takiej osoby widok L707 kilka lat później musiał faktycznie budzić wrażenie plagiatu.  Ale brzmienie SM1 i L707 podobno bardzo się różni

No pewnie że się różni  bo inne materiały zastosował Dunlavy i...nie raczył ?Lipińskiemu przekazać z całą przekazywaną technologią 😁

 

No co za pomyłka😱

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arkadix napisał:

Kilka uwag:

Andrzej Lipiński zasługuje na zainteresowanie przez to , że jego kolumny L707 znalazły się na liście rekomendacji Stereophile  w klasie A. Żaden inny polski konstruktor kolumn tego nie dokonał.

Andrzej Lipiński zasługuje na zainteresowanie przez to, że jego kolumn używał Bob Katz , jeden z najbardziej znanych specjalistów od masteringu na świecie, który współpracował m.in z Chesky Records.  Żaden inny polski konstruktor kolumn tego nie dokonał.

W kontekście dwóch powyższych faktów porównywanie osiągnięć A.Lipińskiego z Harpią czy ZetaZero jest dowodem braku zrozumienia kto i co osiągnął. 

Nie da się ukryć , że kolumny L707 to w pewnym sensie kopia kolumn Dunlavy SM1. Gąbka wokół głośnika wysokotonowego to pomysł pana Dunlavy, który stosował w swoich kolumnach. Jeżeli ktoś w latach 90-tych bywał w pana R.Jasika w Nieporęcie to miał szansę zobaczyć na własne oczy SM1 i dla takiej osoby widok L707 kilka lat później musiał faktycznie budzić wrażenie plagiatu.  Ale brzmienie SM1 i L707 podobno bardzo się różni, sam niestety nie porównywałem.

Obiektywnie nie można mówić o tym , że A.Lipiński podbił Amerykę , bo sensie komercyjnym jego produktów nie kupi się w sklepach audiofilskich. 

Temat jak najbardziej zasługuje na zakładkę Hi-End, bo trzeba upowszechniać informację o polskich dokonaniach w audio , które zdobyły międzynarodowe uznanie. A jak widać wiele osób piszących w tym wątku w ogóle nie wie kto to jest profesor A.Lipiński . 

pozdrawiam

Arkadix

 

 

 

Świetne, obiektywne przedstawienie postaci Lipinski, poprzez dokładne pozycjonowanie jego dokonań z określeniem środowisk i opis kluczowych wydarzeń, znanych osób z branży muzycznej korzystających z klamotów Lipinski

Kilka akapitów napisanych przez @Arkadix powinno stanowić impuls dla @djedryk aby poprosił forumowego cenzora o usunięcie swoich pretensjonalnych wypocin...

 

@Arkadix szacun 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.11.2021 o 21:55, Zbi_Rek napisał:

 

Świetne, obiektywne przedstawienie postaci Lipinski, poprzez dokładne pozycjonowanie jego dokonań z określeniem środowisk i opis kluczowych wydarzeń, znanych osób z branży muzycznej korzystających z klamotów Lipinski

Kilka akapitów napisanych przez @Arkadix powinno stanowić impuls dla @djedryk aby poprosił forumowego cenzora o usunięcie swoich pretensjonalnych wypocin...

 

@Arkadix szacun 👍

 

 Myślisz że po co umieszczałem link do artykułu o Lipińskim ?

Ciekawe ile osób przede mną  napisała cokolwiek o A.Lipińskim ?

W 40  milionowym kraju,  link do wywiadu  na największym forum audio w Polsce

Z osobistym udziałem A.L.   jeden z najwybitniejszych reżyserów audio w Polsce .

Człowiek  który siedzi w tematyce audio od  50 lat

i  ledwo 300 wejść  Żenada !   Sławomir ze swoim discopolowym utworem  może się poszczycić 250 miliomami 🙂

O czym to świadczy ?

3 godzinny film z osobistym udziałem A.Lipińskiego w którym mówi o swoim życiu i pracy zawodowej i trzeba jeszcze streszczać kto to A.Lipiński - ŻENADA

Większość z was nie miała  pojęcia  kto to Andrzej Lipiński  który większość życia spędził w USA

Ilość artykułów na tym forum o Andrzeju i zainteresowanie jego osobą o tym świadczy.

Kolego zauważ że to forum szydzi z polskich konstruktorów którzy zęby zjedli w  tematyce audio.

Prawie wszystkie dyskusje z tymi osobami były żenujące ze strony użytkowników.

Nic dziwnego że człowiek wartościowy nie ma i nie chce poświęcać swojego czasu na pyskówki z   strony użytkowników.

Przeczytałeś kilka żenujących wypowiedzi w tym wątku ??  względem A.L.

Kolego odnieś się konkretnie do swoich zarzutów względem mojej osoby a nie nic nie wnoszące twoje wypociny.

A może poproś administratora forum o skasowanie swojego profilu.

 

 

 

PS.

AL już  znałem jak większość z was nie wiedziało co to alfabet 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2021 o 17:39, Lech36 napisał:

Jest jeszcze druga możliwa postawa, nic nie mówić i nic nie sugerować.

Bardzo cenna uwaga.

W dniu 8.11.2021 o 13:26, djedryk napisał:

Właściciel Zety zero spieprzył z tego forum , Harpii to samo

Tak się składa że mojej skromnej osobie tu na forum trafiła się okazja do polemiki, z krótko przebywajacym tu właścicielem ZZ, oraz znacznie dłużej Harpii.

Nic nie dzieje się bez przyczyny, - nie potrafię łagodniej odnieść się do stanu, w którym tych osób od dłuższego czasu nie ma wśród aktywnych uczestników forum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.