Skocz do zawartości
IGNORED

Moje obawy i wasze porady czyli zestaw 2.1 do pokoju w bloku, jak uzyskać dobry bas i jak najmniej problemów z nim?


bassfreak93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum

W "niedługim" czasie będę się przymierzał do kompletowania dobrego zestawu 2.1 (podstawkowe + sub aktywny), w tym temacie nie skupiajmy się na wzmacniaczu i kolumnach podstawkowych tylko na samym aspekcie subwoofera i basu. Na pewno kupię dobry wzmacniacz który będzie miał opcję odcięcia kolumn podstawkowych na niskim paśmie w dowolnych hz aby zgrać je dobrze z subem.

Do wyboru mam trzy modele z firmy SVS (już się nastawiłem, nie próbujcie mi wciskać REL bo słuchałem ich i czegoś tam brak)

-SVS SB-1000 PRO (zamknięty) / SVS PB-1000 Pro (otwarty z BR)

-SVS SB-2000 PRO

 

Pomieszczenie około 11m2 w bloku, materiał ścian i sufitu to "wielka płyta" a na podłodze panele. 

Wymiary Długość 4.30m na 2.70m szerokości na 2.55m wysokości. Wkracza mistrz painta i przedstawia rysunek poglądowy 😆 mistrz-painta.png

SZ-afa duża, SZ-afa mała, SZ-afeczka nocna przy Ł-óżku, B-iurko i K-rzesło. Dużego pola manewru nie mam więc głośniki na biurko obok monitora a suba z lewej strony pod biurko, biurko jest dość duże i solidne oraz dobrej wysokości więc głośniki były by na dobrej wysokości względem moich uszu a sub miał by trochę miejsce pdo biurkiem z lewej strony.

Na pewno problemem jest to że cała ściana z biurkiem i łóżkiem jest całkiem goła i wesoła, ściana z szafeczką nocną przy drzwiach tak samo. Z tego co czytałem problemem mogą być również wymiary a w zasadzie proporcje tego pokoju.

Teraz już nie pamiętam z kim i gdzie ale prawdopodobnie rozmowa ta była w jakiś salonie audio że efekt którego szukam to wysoki SPL suba przy dużej głośności (coś jak w estradowych) czyli duża średnica głośnika + duża moc wzmacniacza. Nie ukrywam że jestem basolubem i chciał bym mieć w domu chociaż namiastkę tego co słychać na dużych imprezach z użyciem subów estradowych, tam ten bas jest taki zajebiście ciężki i gęsty że można go ciąć nożem w powietrzu. Zawsze po tego typu imprezach włączam te same kawałki w domu i jedyne co słuchać to imitacja basu 🤣 nawet gorzej bo niektóre kawałki brzmią prawie całkiem inaczej tam a inaczej w domu. Kawałki które na słuchawkach mają mało basu to na tych imprezach aż flaki przestawiają.

 

Także dla was specjalistów zostawiam ten temat i czekam na porady oraz wasze przemyślenia. Muzyka prawie każda ale przeważa EDM, techno, trance itd.

EDIT: Jeszcze zapomniałem dopisać że wszystko fajnie na estradowych subach ale tam brakuje właśnie trochę lepszej jakości tego basu, ale myślę że w domu nad tą jakością można popracować 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum
W "niedługim" czasie będę się przymierzał do kompletowania dobrego zestawu 2.1 (podstawkowe + sub aktywny),

Na pewno kupię dobry wzmacniacz który będzie miał opcję odcięcia kolumn podstawkowych na niskim paśmie w dowolnych hz aby zgrać je dobrze z subem.

Ktory wzmacniacz to potrafi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam modelu ale pewnie z dsp jak mówisz, na pewno to było legit bo w salonie gościu mi sam o tym mówił i go pokazywał. 

 

Jakieś porady/przemyślenia co do głównego wątku? 🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Twoje obawy są uzasadnione, dobrze że pytasz tutaj zanim wydasz kasę. Moje zdanie jest takie: pożycz i zestrój system z pożyczonych elementów w tych 11m2 bo może się okazać że bas jakiego szukasz to będzie  - ale u sąsiadów obok. Będziesz miał dużo podbitego rozszalałego wyższego basu i ani grama kontrolowanego naprawdę niskiego. W 11m2 jakby nie patrzeć dupa z tyłu, fala o niskiej częstotliwosci się nie zamknie na długości 4,3m i szkoda kasy na wypasionego nisko schodzącego suba. Moim zdaniem walka o bas z subem w tym pomieszczeniu to bitwa o Stalingrad. Tym bardziej że z niskimi częstotliwosciami w ogóle jest najtrudniejsza walka w pomieszczeniu z całego pasma częstotliwości słyszalnych dla ludzkiego ucha.

Przemyślałbym zamiast tego dobranie do pomieszczenia takich kolumn głośnikowych (szukałbym raczej w podstawkowych) aby wszystko było akuratne i "mięso" w takiej ilości jak lubisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Airmike napisał:

Moim zdaniem Twoje obawy są uzasadnione, dobrze że pytasz tutaj zanim wydasz kasę. Moje zdanie jest takie: pożycz i zestrój system z pożyczonych elementów w tych 11m2 bo może się okazać że bas jakiego szukasz to będzie  - ale u sąsiadów obok. Będziesz miał dużo podbitego rozszalałego wyższego basu i ani grama kontrolowanego naprawdę niskiego. W 11m2 jakby nie patrzeć dupa z tyłu, fala o niskiej częstotliwosci się nie zamknie na długości 4,3m i szkoda kasy na wypasionego nisko schodzącego suba. Moim zdaniem walka o bas z subem w tym pomieszczeniu to bitwa o Stalingrad.

Co to za "podejzana" teoria z tym "zamykaniem fali niskiej czesstotliwosci na 4,3m" ?

To bezsens. W oparciu o ta teorie sluchawki nie byly by w stanie odtworzyc nawet srednich tonow, bo tam "fala nie moze sie zamknac na kilku mm" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, xajas said:

Co to za "podejzana" teoria z tym "zamykaniem fali niskiej czesstotliwosci na 4,3m" ?

To bezsens. W oparciu o ta teorie sluchawki nie byly by w stanie odtworzyc nawet srednich tonow, bo tam "fala nie moze sie zamknac na kilku mm" 😉

taka tam teoria 😉 kanal słuchowy jest trochę dłuższy niż kilka mm. W praktyce zaś bassfreak93 nie potrzebuje porady bo i tak zrobi co zamierzał i napisze że jest fajnie 🙂 Przecież nie walczymy tu z prawami fizyki tylko czas rozrywkowo zabijamy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypożyczą mi sprzętu bo korona i coś tam nie pamiętam o co chodziło, ewentualnie będę mógł zajanuszować i zamówić przez neta z czego przysługuje mi 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Tylko żeby po złości w sklepie potem nie wymyślili mi jakiejś jednej ryski na sprzęcie czy coś żebym nie mógł oddać. Z drugiej strony trochę szkoda kuriera bo mam może 1km do tego sklepu i sprzęt mogę z kumplem autem przewieźć. 😛

 

Jestem z Gdańska i znam dwa salony z subami SVS, mogę zapytać w tym drugim ewentualnie.

Widziałem filmy że ludzie bez większego problemu osiągali niski bas w jeszcze mniejszych pomieszczeniach.

Kiedyś miałem dość dobrego suba jak na głośniki do pc i miał skubany niskie zejście tylko strasznie zamulał bo to była konstrukcja z głośnikiem w środku i był otwór BR tylko , było coś takiego że gdy puszczałem sinusa z generatora od 80 hz w dół to w pewnym momencie w miejscu odsłuchu była już cisza, nie pamiętam dokładnie ale było coś takiego że 37hz dość dobrze dawało a gdy dałem na 36h to już cisza kompletna. Ale to nie był limit suba.

 

Jakie zjawisko zaszło w opisanej sytuacji? różnica 1hz a ścięcie dźwięku poniżej 37hz kompletne w miejscu odsłuchu. Wibracje były ale ZERO dźwięku.

Mody? bas się znosił poniżej? częstotliwość rezonansowa pomieszczenia? Da się coś z tym zrobić? Jestem gotowy na walkę z akustyką 🤣 liczy się tylko mięso w niskim paśmie. Ja nie przyjmuję do wiadomości "nie da się" 😆

Nigdy nie miałem w pokoju suba z prawdziwego zdarzenia więc nie wiem jak on się zachowa, jeszcze druga sprawa że dobre suby potrafią się wygrzewać do 800h z tego co się dowiadywałem.

 

Te SVS z serii pro mają bardzo dobrą kalibrację z tego co widziałem i to z telefonu na odległość.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bassfreak93 napisał:

Jakie zjawisko zaszło w opisanej sytuacji? różnica 1hz a ścięcie dźwięku poniżej 37hz kompletne w miejscu odsłuchu. Wibracje były ale ZERO dźwięku.

Mody? bas się znosił poniżej? częstotliwość rezonansowa pomieszczenia? Da się coś z tym zrobić? Jestem gotowy na walkę z akustyką 🤣 liczy się tylko mięso w niskim paśmie. Ja nie przyjmuję do wiadomości "nie da się" 😆

 

 

Zjawisko, o którym piszesz, jest dość typowe dla kiepskich pomieszczeń i kiepskich ustawień i nawet w znacznie lepszych proporcjach i o wiele większej kubaturze drobne zmiany w ustawieniu sprzętu/słuchacza niekiedy skutkują na wykresie SPL ogromnymi dziurami nawet bez rozkładania kolumn po kątach.

Tak czy inaczej, najważniejsze są proporcje/kubatura i ustawienie sprzętu i słuchacza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam kupić dla dalej idącej choroby audio 2 szt. SVS SB-1000 PRO (zamknięty).

Po to aby za pomocą dsp wbudowanemu w suby zmniejszyć lub podciągnąć niskie i wypłaszczyć charakterystykę. Ponoć w każdym z tych subwoferów jest 3 presety do korekcji i można fajnie wygasić fale stojące za pomocą aplikacji- mody pomieszczenia. Mając nawet super sprzęt i dodając 2 takie suby svs ten zabieg ponoć się sprawdza.

Kupię i sprawdzę a jak coś to oddam do sklepu.  

Posiadam kilka zestawów kolumn różnych konstrukcji i może okazać się, że np magnepany lub Marin-y Logany dadzą fajny drive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bassfreak93 napisał:

było coś takiego że gdy puszczałem sinusa z generatora od 80 hz w dół to w pewnym momencie w miejscu odsłuchu była już cisza, nie pamiętam dokładnie ale było coś takiego że 37hz dość dobrze dawało a gdy dałem na 36h to już cisza kompletna. Ale to nie był limit suba.

 

Jakie zjawisko zaszło w opisanej sytuacji? różnica 1hz a ścięcie dźwięku poniżej 37hz kompletne w miejscu odsłuchu. Wibracje były ale ZERO dźwięku.

I żaden sub może tego nie zmienić

Wstaw sobie dane do kalkulatora i pokombinuj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mnie w tym wyszło, że pasmo skończy się przy ok 40 Hz. W tej sytuacji kupować suba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

I żaden sub może tego nie zmienić

Wstaw sobie dane do kalkulatora i pokombinuj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mnie w tym wyszło, że pasmo skończy się przy ok 40 Hz. W tej sytuacji kupować suba?

Jak ty wpadles na to ze pasmo skonczy sie przy 40Hz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo ciekawy materiał na YT głównie o basie właśnie.

 

Tyle co zrozumiałem to EQ odcinać podbicia a bass trapami uzupełniać "doły".

Znalazłem w tym filmie odpowiedź na moje odwieczne pytanie czyli jak wyeliminować problemy z basem, potrzebne by były jedynie specjalne absorbery o grubości 3m na każdą ścianę 😆🤣.

Wracając do mojego posta że 37hz było dobrze słychać a od 36hz i poniżej ZERO na jakimś tam subie do kompa który był w miarę ok jak na zestaw pc, czy dobry sub jak np SVS pro 1000 dał by lepszy efekt? na logikę generował by zakres poniżej 37hz dużo głośniej i z większą mocą.

Nie może być chyba tak że jest pomieszczenie w którym nie było by słychać NIC poniżej X hz (no pomijam już granicę dla ludzkiego ucha) nawet na SVS PB ultra 16?

 

Jutro zrobię zdjęcia pokoju i pokażę wam mniej więcej obecny odsłuch jak to wygląda.

Ja chcę podobny efekt w domu, takie tam w twierdzy Modlin pod koniec czerwca 🥰

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tutaj kawałek 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, żadne subwoofery nie odtworzą basu, którego nie ma w nagraniu, a w większości muzyki rozrywkowej, nawet tej opartej na rytmie, te najniższe częstotliwości po prostu się wycina. (Czyli basu pozornie może być mnóstwo, ale tylko go słyszysz, natomiast go nie czujesz, ot sztuczka realizatorska). Nie sprawdzałem w żadnym programie do analizy widma, ale na przykład tę Prydę puściłem u siebie i zdecydowanie nie słyszę tam takich pomruków jak choćby w „Doin' it Right” Daft Punka.

Jeśli nie zamierzasz budować domu z pomieszczeniem odsłuchowym ani w ogóle przeprowadzki pod tym kątem, ja bym na Twoim miejscu po prostu użył jakichś zamkniętych słuchawek. Przy okazji nie zmusisz sąsiadów do wyprowadzki. (Sam lubię słuchać akustycznej muzyki, w tym organów, z realistyczną głośnością, ale tylko w środku dnia i po najwyżej kilkanaście minut, a i to po uzgodnieniu z sąsiadami, czy przypadkiem w tym czasie nie pracują w domu, nie śpią ani nie usypiają dzieci).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj tak ze:
- obrocisz biurko o 90°
- postawisz je na scianie przed oknem
- za biurkiem (nie na biurku!) na pdwyzszeniu postawisz zestawy glosnikowe („porzadne“, zadne „pierdziawki“)
- za biurkiem miedzy glosnikami (czyli przed nogami, tam gdzie u mnie sa pianki) postaw subwoofer
- kup wzmacniacz z zabudowanym DAC i podlacz przez USB z PCtem
- uzyj PC jako zrodla
- uzyj EqalizerAPO na PCcie do skorygowania/dopasowania pasma i akustyki

i szafa gra (odjazdowo, gwarantowane!!!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla orientacji: przednia krawedz biurka jest 1,5m od kotary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perotin

Podałem przykład nie chodziło mi tu o zejście, chodzi mi o efekt słuchowy który dają suby estradowe. Taki mięsisty, tusty i w uj dociążony bas. Tak jak wspomniałem wcześniej że kawałek który soczyście brzmiał na imprezie w domu brzmiał prawie bez basowo i nie chodzi o ten kawałek prydy. 

 

Miałem kiedyś duże podstawkowe klipsch rb 81 chyba, miałem słuchawki ultrasone pro 900. Nie zdało to egzaminu. 

 

Ja potrzebuję czegoś co ruszy masę powietrza i będzie miało dużi mocy. 

 

Uwierz mi że mam takie kawałki gdzie schodzi bas do 28 Hz nawet. Czarne rapy mają spokojnie okolice 31 35 Hz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgooglowałem. Klipsche to typowe podstawkowce (plus minus 3 dB od 44 Hz), do tego, jak to kolumny, są wrażliwe na akustykę i ustawienie, natomiast tamte ultrasone podobno wymiatają, bo znalazłem coś takiego (test w Audio):

Ultrasone PRO900 sprawdzają się jako substytut kina domowego. Na zewnątrz cisza, a wewnątrz istne piekło z ekstrasubem na każdy kanał.

Stawiam na to, że w nagraniach tego basu po prostu nie było albo masz aż tak skrzywiony (choćby z imprezowego przyzwyczajenia) słuch, że każdą ilość basu uznasz za niedobór. Po prostu małe szanse, że w domu, choćby i w słuchawkach, osiągniesz, zwłaszcza bez kompresji dynamiki, takie poziomy dźwięku jak na koncercie. Wiesz, o ile rosną wymagania prądowe co do wzmacniacza wraz z każdym podwojeniem się ciśnienia akustycznego (już abstrahując od możliwości kolumn)? Nie, to bynajmniej nie jest liniowy wzrost. Żeby osiągnąć, powiedzmy, 103 dB zamiast 100 dB (dwukrotnie większy poziom dźwięku, nieznaczna różnica w głośności), będziesz potrzebował, jeśli dobrze liczę, dwa razy więcej mocy. Zmiana ze 100 dB na 110 dB (mniej więcej dwukrotna subiektywna różnica w głośności) wymaga gdzieś tak 10x więcej, a wciąż jesteś daleko od wartości na koncercie, gdzie zresztą nie masz ograniczeń dynamicznych wynikłych z masteringu, który musi jako tako brzmieć zarówno na high-endzie, jak i na słuchawkach z zestawu z telefonem na środku ulicy.

Na marginesie: kilkanaście lat temu czytałem o badaniach nad przyczynami tego, że niektórych niskie częstotliwości (zwłaszcza w formie rytmu) wprowadzają w stan euforii, a u innych powodują objawy choroby lokomocyjnej. Otóż odkryto, że to kwestia rozwinięcia się albo nierozwinięcia jakiegoś mikroośrodka w mózgu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na takiej imprezie max raz na pół roku, więc nie mam przesyconej głowy. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zmiana ze 100 dB na 110 dB (mniej więcej dwukrotna subiektywna różnica w głośności) wymaga gdzieś tak 10x więcej, a wciąż jesteś daleko od wartości na koncercie [...]

Powinienem był napisać: szczytowych wartości na niektórych koncertach (ja jeszcze na żaden nie wszedłem bez choćby minimalistycznych zatyczek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Dodany odnośnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się przypomniało że estradowy efekt basu (którego chcę namiastkę w domu) to osiąganie wysokiego SPL bez kompresji dźwięku czy jakość tak.

Mam na myśli ten nieziemski impakt i tłustość tego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bassfreak93 napisał:

Teraz mi się przypomniało że estradowy efekt basu (którego chcę namiastkę w domu) to osiąganie wysokiego SPL bez kompresji dźwięku czy jakość tak.

Mam na myśli ten nieziemski impakt i tłustość tego basu.

Obawiam się, że nawet jeśli starczy Ci mocy, to nie starczy materiału, bo płyty takich wykonawców puszczone nawet na koncercie byłyby tylko marną namiastką. Przy okazji zerknij na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak temat zszedł troszkę na offtop a ja nadal jestem w punkcie początkowym czyli nie wiem co zrobić, mogę pojechać na odsłuch tego svs 1000 pro (zamkniętego) ale jak to się będzie miało do odsłuchu w domu nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch dopiero w grudniu lub po nowym roku jak już będę miał kasę/zdolność do zakupu. Byłem rozmawiałem z gościem i nie ma problemu z odsłuchem jak już jesteś gotowy na jakiś zakup. Ahhh a ten svs 1000 pro tak na mnie patrzył z półki nie podłączony do prądu biedny 😄🤣

 

Mówił że z subem czy podstawkowymi nie ma problemu z dostępnością ale jest statsznie duży problem z elektronika tzn wzmacniacze i ampli. Pewnie Bieda na produkcji albo coś z transportem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perotin Znalazłem jeden film jak jeszcze było jasno z tej imprezy tylko słaba jakość, to wszystko co stoi za barierką pod sceną to są subwoofery a jeszcze gdzieś z tyłu stały po bokach. A są tutaj tacy agenci na forum co mi napiszą "kup małe podstawkowe i będzie dobry bas" 🤣 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Edit: Sorki za post pod postem ale nie mogłem edytować poprzedniego i myślałem że je połączy.

A tak pięknie wyglądała wtedy twierdza modlin 😍, to jest bodajże dzień wcześniej przed imprezą. zanim będę mógł odsłuchać sprzęt do domu to końcówka listopada Paul Kalkbrenner u mnie w mieście a tydzień później powtórka z modlin czyli Boris Brejcha arena Gliwice, będzie czesać beret konkretnie 😄

204122300_1450929425253677_2362618147220

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze te twoje porownania i oczekiwania sa bez sensu.

Ja mam 4 takie „estradowe“ subwoofery i znam to opisywane uczucie. Jak dam powaznie gazu, to nogawki i rekawy zaczynaja furgotac a wlosy na skroniach laskocza.

Ale…

Ja nie mam sasiadow, nie mam ograniczen i moge dac gazu az do utraty sluchu.
Ale jesli mieszkajac w bloku dasz tylko czesciowo takiego gazu, jak to sobie wyobrazasz, to bedzie cie slychac nie tylko u sasiada, nie tylko w calym bloku, ale na calym osiedlu!

Zapomnij, zrobisz to tylko raz i mozesz sie wyprowadzic.

PS.
Przy tych poziomach glosnosci subwoofer nie wystarczy. Do tego potrzebujesz pasowne zestawy glosnikowe, ktore sa w stanie dotrzymac tempa, bez kompresji i znieksztalcen. Male pierdziawki na biurki sie do tego nie nadaja.

Zbuduj sub samemu. Wsadz dwa estradowe przetworniki 18“ do skrzyni pod lozkiem (powierzchnia lozka to powierzchnia slrzyni subwoofera), do tego MiniDSP i studyjna koncowke mocy 2kW, to bedziez mial odjazd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas

Pewien użytkownik tego forum (już go nie ma na forum a szkoda) jakiś czas temu stwierdził że podobny efekt "dźwiękowy" można uzyskać w "domowych warunkach". Nie chodzi mi taki bas jak dosłownie tam że po 10h już było czasem niedobrze ale adekwatnie do mniejszej powierzchni "namiastkę tego".

Dla mnie przewracające się flaki i drgania mebli to efekt drugorzędny, ba nawet jak by się dało to tego nie potrzebuję. Mi chodzi głównie o efekt słyszalny, nie wiem może ja jestem faktycznie jakiś chory czy coś xd po tej imprezie miałem trochę zmęczony słuch ale nie od tego potężnego basu tylko że średnie i wysokie też były na cały gwizdek aby przebić ten bas.

 

Nigdy bym nie wpadł na to żeby do bloku wstawić estradówki chociaż raz z kumplem był taki pomysł aby sprawdzić co by się stało 🤣

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest „efekt slyszalny“
Przy 70dB tez jest efekt slyszalny

Specyfika takiego klubowego, estradowego basu to przebieg charakterystyki (stosunkowo wysoki, bez najnizszych rejestrow i dynamika bez kompresji). Do tego nie trzeba ciezkich subow schodzacych do 16Hz a‘la SVS 4000. Do tego potrzebujesz wielkie „papierzaki“.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Mówił że z subem czy podstawkowymi nie ma problemu z dostępnością ale jest statsznie duży problem z elektronika tzn wzmacniacze i ampli.

Masz jeszcze kolumny aktywne, sprzęt jakiś zawsze się znajdzie.

 

3 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Odsłuch dopiero w grudniu lub po nowym roku jak już będę miał kasę/zdolność do zakupu. Byłem rozmawiałem z gościem i nie ma problemu z odsłuchem jak już jesteś gotowy na jakiś zakup.

Odsłuch to podstawa...parę konfiguracji trzeba koniecznie posłuchać żeby porównać to czego się oczekuje z tym co jest dostępne.

Jeszcze z ustawieniem trzeba pomyśleć, gdzie postowi kolumny, gdzie najlepiej usiąść. Można się wpasować w mody tak, aby pomagały i mniej szkodziły...zobacz jak to działa na tym co masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygladaja dwa estradowe 18“ zabudowane do stolika kawowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_8443.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.