Skocz do zawartości
IGNORED

Moje obawy i wasze porady czyli zestaw 2.1 do pokoju w bloku, jak uzyskać dobry bas i jak najmniej problemów z nim?


bassfreak93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, xajas napisał:

tak wygladaja dwa estradowe 18“ zabudowane do stolika kawowego

Wygodne, jak ktoś słodzi kawę - mieszać nie trzeba 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bassfreak93 napisał:

o wszystko co stoi za barierką pod sceną to są subwoofery a jeszcze gdzieś z tyłu stały po bokach. A są tutaj tacy agenci na forum co mi napiszą "kup małe podstawkowe i będzie dobry bas"

Mieszasz dwa systemy walutowe. Koncert jest na wolnym powietrzu, suby ustawione są w kardioidę lub end-fired (w sumie to na teraz wszystko jedno) i kończą się w okolicy 40Hz. Taką częstotliwość bez problemu i ze sporym zapasem w dół osiągną aktywne zestawy z ośmiocalowym dołem. Jednak na koncertach (zwłaszcza takich) masz duży SPL, nieosiągalny w domu. Do tego cztery ściany vs plener to ogromne kłopoty z rezonansami, bez dodatkowych zabiegów sprawa przegrana. Ta Pryda jest cięta powyżej 40Hz nawet, także ten. Obawiam się, że oczekujesz ogromnego "uśmiechu dyskoteki" i buczącego dołu, jak na altusach 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, J.Jerry napisał:

poyśleć, gdzie postowi kolumny, gdzie najlepiej usiąść. Można się wpasować w mody tak, aby pomagały i mniej szkodziły...zobacz jak to działa na tym co masz.

Jedyna konfiguracja która ma jakiś efekt i jest możliwa to taka jak jest tutaj, pod obrazkiem foto z miejsca odsłuchu a niżej reszta pokoju, biurko można jeszcze dosunąć w lewą stronę jak coś. Jedna ważna rzecz że bas jest DUŻO lepszy gdy szafa jest otwarta (czarna kreska na SZ za krzesłem to miejsce do którego szafa jest otwarta. Nie wiem czy przez to że szafa łapie jakoś bas czy po prostu sub ma dłuższą linię "strzału". Pluszaki mojej dziewczyny jeszcze nie ogłuchły od tego wszystkiego haha 😄 

sds.png

249845326-2878184142496104-8930773702855249776626-576513923623870-34215099461335249534386-486621839072248-77006830807052

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, bassfreak93 napisał:

Jedyna konfiguracja która ma jakiś efekt i jest możliwa to taka jak jest tutaj, pod obrazkiem foto z miejsca odsłuchu a niżej reszta pokoju, biurko można jeszcze dosunąć w lewą stronę jak coś. Jedna ważna rzecz że bas jest DUŻO lepszy gdy szafa jest otwarta (czarna kreska na SZ za krzesłem to miejsce do którego szafa jest otwarta.

Każdy mebel coś tam robi z dźwiękiem, może to równie dobrze pomóc jak zaszkodzić.

Wprowadziłem wymiary pokoju do tego kalkulatora z linka wcześniej, ale on nie bierze pod uwagę mebli. Gdyby to był pusty pokój i sub by stał w rogu po pół metra odległości od ścian, a słuchacz po metrze od ścian, to wychodzi całkiem dobra charakterystyka z dwiema górkami i małym dołkiem przy 200Hz. Jednak biurko tam stoi, kolumny będą na biurku, to się i tak zmieni, ale suba można umieścić np. nad biurkiem.

Dobra wiadomość jest taka, że jest mało modów i w okolicach biurka dobre miejsce do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bassfreak93 napisał:

bas jest DUŻO lepszy gdy szafa jest otwarta

Bo jeżeli są w niej jakieś ciuchy, to jest wtedy marną ale jednak pułapką basową. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przemak napisał:

Bo jeżeli są w niej jakieś cichy, to jest wtedy marną ale jednak pułapką basową. 

Jak było w niej mniej rzeczy nie było chyba różnicy w dźwięku, gdy otworzę drzwi to basu jest przede wszystkim więcej w miejscu odsłuchu, ta szafa jest w środku na pół przedzielona. Na czerwono "linia suba", jak widać siedząc głowę mam na styk w miejscu gdzie zaczyna się szafa a w szafie już słychać sajgon i burdel xd

 

249787645-962565364660660-30271456456817249758150-669891513994419-42952687881951249859365-581394153146575-76948168267615

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, J.Jerry napisał:

Dobra wiadomość jest taka, że jest mało modów i w okolicach biurka dobre miejsce do odsłuchu.

To jest zła wiadomość. Gęste rezonanse w bliskiej odległości przede wszystkim po prostu wpływają na głośność, rzadkie w dużej odległości robią kaszanę w dźwięku. W dużym pomieszczeniu o dobrych proporcjach jest ich o wiele więcej i są nieporównanie gęstsze niż w małym o kiepskich proporcjach (jak pokój autora wątku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że nie ten dział ale tak przy okazji, do takiej muzy co słucham oraz żeby fajnie to grało z subem svs sb 1000/2000 pro.

Jakie monitory do tego wybrać i wzmacniacz? Wiem że yamaha kuleje z basem i dynamiką więc odpada.

NAD? Pioneer? Co do głośników to Monitor audio? Wiadomo że na odsłuchu sprawdzę kilka konfiguracji ale żebym wiedział mniej więcej czego posłuchać tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolumny aktywne, coś w tym stylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na końcu filmu test zejścia na basie

Subwoofer możesz potem dobrać...kolumny nie sięgają 30 Hz. Jak sobie słucham czegoś w stylu Anton Ishutin to jednak wolę słabsze kolumny z subem...bas gra pierwsze eee...skrzypce

W dniu 30.10.2021 o 23:52, bassfreak93 napisał:

Panowie wiem że nie ten dział ale tak przy okazji, do takiej muzy co słucham oraz żeby fajnie to grało z subem svs sb 1000/2000 pro.

Jakie monitory do tego wybrać i wzmacniacz? Wiem że yamaha kuleje z basem i dynamiką więc odpada.

To jest dobre pytanie zakładając, że najpierw wpasujesz się z subem, ustalisz od ilu Hz mają pracować kolumny, ale z tym raczej nie powinno być problemu, o ile suba możesz ustawić na 120-150 Hz obsłuży najmniejsze monitory.

Może na początek spróbuj tego suba wypożyczyć, kolumny jakieś masz i kombinuj z ustawieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2021 o 01:24, perotin napisał:

Gęste rezonanse w bliskiej odległości przede wszystkim po prostu wpływają na głośność, rzadkie w dużej odległości robią kaszanę w dźwięku. W dużym pomieszczeniu o dobrych proporcjach jest ich o wiele więcej i są nieporównanie gęstsze niż w małym o kiepskich proporcjach (jak pokój autora wątku).

Ja uważam, że lepiej mieć mało rezonansów i luźno ułożonych...mniejsze góry i doły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, J.Jerry napisał:

Ja uważam, że lepiej mieć mało rezonansów i luźno ułożonych...mniejsze góry i doły.

Tu nie ma co uważać, jest dokładnie na odwrót. Naprawdę poczytaj o podstawach akustyki, bo piszesz herezje. Setka gęstych rezonansów po prostu podniesie linię na wykresie, kilkanaście rzadkich wywoła efekt sejsmografu. Im większe i lepsze pomieszczenie, tym rezonansów więcej, i tyle. Wpisz sobie w tym kalkulatorze jakieś złote proporcje, to sam zobaczysz. Zresztą zrobiłem to za Ciebie. Naprawdę wolałbyś słuchać w kwadracie 3x3, gdzie skądinąd liczba rezonansów jako taka nie jest, oględnie mówiąc, jedynym problemem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J.Jerry

To co mam to są właśnie edifier 2.1 do kompa, bez przesady z tymi monitorami że mają od 1xx hz grać.

Też zależy mi na dobrej jakości reszty pasma więc jakieś "rasowe" monitory trzeba kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem na rezonanse z tamtego kalkulatora obliczone dla mojego pomieszczenia niewygładzone wyniki pomiaru SPL osobno dla lewej i prawej kolumny, dodatkowo dołączam pomiary dla obu bez wygładzania, z wygładzaniem 1/12 oktawy i po zastosowaniu filtra Psychoacoustic. Nie wszystko oczywiście idealnie odpowiada teorii, bo i ściany różne, i kształt minimalnie zaburzony, i drzwi w ścianach do sypialni i łazienki, ale wyraźnie widać, że im mniej równomiernie rozłożone rezonanse, tym większa górka albo dziura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

210-230_220_L+R_+reg80cm_SPL_NOsmoothing.png

210-230_220_L+R_+reg80cm_SPL_12smoothing.png

210-230_220_L+R_+reg80cm_SPL_PSYsmoothing.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bassfreak93 napisał:

To co mam to są właśnie edifier 2.1 do kompa, bez przesady z tymi monitorami że mają od 1xx hz grać.

Głośniki tnie się wcześniej niż dolna granica, czyli jak coś jeszcze słychać.

Jak masz Edifier i są OK możesz sprawdzić lepsze ich konstrukcje S1000 i wyżej.

Dałem linka do YT...tam są też inne monitory...można się zorientować w różnicach, ale ostatecznie sam musisz zdecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, perotin napisał:

wyraźnie widać, że im mniej równomiernie rozłożone rezonanse, tym większa górka albo dziura.

Ja widzę, że trzeba kolumny przestawić. Co to za kalkulator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, J.Jerry napisał:

Ja widzę, że trzeba kolumny przestawić. Co to za kalkulator?

??? Kalkulator ten sam, którego użyłeś, czyli mega-acoustic, a kolumny są ustawione tam, gdzie przebieg SPL jest najkorzystniejszy, na podstawie dziesiątków pomiarów. To są dobre wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, perotin napisał:

??? Kalkulator ten sam, którego użyłeś, czyli mega-acoustic, a kolumny są ustawione tam, gdzie przebieg SPL jest najkorzystniejszy, na podstawie dziesiątków pomiarów

Właśnie spojrzałem do innego wątku i widzę że ten sam. A mógłbyś podać wymiary pokoju i inne dane dot. rozmieszczenia kolumn i słuchacza? Wtedy mógłbym sprawdzić jakie tam wyjdą mody i czy można lepiej się rozstawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, J.Jerry napisał:

Właśnie spojrzałem do innego wątku i widzę że ten sam. A mógłbyś podać wymiary pokoju i inne dane dot. rozmieszczenia kolumn i słuchacza? Wtedy mógłbym sprawdzić jakie tam wyjdą mody i czy można lepiej się rozstawić.

Rozstawia się na podstawie pomiarów konkretnego sprzętu. Pokoje nigdy nie są idealne, choćby jedna ściana jest z pustaków, a druga, nośna, z betonu. Do tego na przykład w moich kolumnach głośnik niskotonowy znajduje się powyżej linii parapetu (zresztą zawalonego książkami), więc efekt SBIR od okna jest o wiele mniejszy, dzięki czemu mogłem przystawić kolumny na 2,1/2,3 m do ściany/okna i zyskać SPL w zakresie 30–40 Hz, zamiast stracić.

Mody na tamtym obrazku pochodzą właśnie z mojego pomieszczenia (2,7 × 4,3 × 6,95 m). Kolumny stoją 2,1/2,3 m od przedniej ściany/okna i 1,15 m od bocznych, uszy 2,20 m od przetworników wysokotonowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem ideału, ale pomaga przesuwanie się bliżej okna np. punkt odsł 2,15 i 3    x1y1 1 i 1    x2y2  3,3 i 1

Potem sprawdziłem kolumny na dłuższej ścianie i też jakby lepiej, ale nadal nie da się trafić we wszystko.

Tak trzeba celować żeby trafić na zielone obszary...niebieskie to doły, czerwone to góry...na te niebieskie punkty trzeba klikać żeby zobaczyć rozkład poszczególnych modów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, J.Jerry napisał:

Nie znalazłem ideału, ale pomaga przesuwanie się bliżej okna np. punkt odsł 2,15 i 3    x1y1 1 i 1    x2y2  3,3 i 1

Potem sprawdziłem kolumny na dłuższej ścianie i też jakby lepiej, ale nadal nie da się trafić we wszystko.

Tak trzeba celować żeby trafić na zielone obszary...niebieskie to doły, czerwone to góry...na te niebieskie punkty trzeba klikać żeby zobaczyć rozkład poszczególnych modów.

 

Sorry, ale nie tędy droga. Zresztą kolumny na metr od tylnej ściany? Co z tego, że trafię w jakąś zieleń w kalkulatorze rezonansów, skoro SBIR zabije mi sekcję rytmiczną dołkiem na 85 Hz? (Pomińmy w tym miejscu to, na ile u mnie jest słabszy niż normalnie). Już lepiej byłoby przysunąć je na 0,8 m, bo wtedy wyszlibyśmy z pierwszym dołkiem powyżej 100 Hz:

340 m/s / 0,8 m / 4.

A i to przy założeniu, że SBIR tworzy ściana, a nie cofnięte o 20 cm okno.

Zasadniczo kolumny należy ustawiać albo w odległości do 0,8 m, albo powyżej 2 m, wbrew temu, co pokolenia złotouchych bajkopisarzy bez przygotowania technicznego zalecały w prasie audiofilskiej.

Druga kwestia: u mnie po lewej niecałe 4 m od przedniej ściany zaczynają się drzwi do sypialni, a po prawej kilkadziesiąt centymetrów dalej zaczyna się aneks kuchenny, i już teorię można sobie o kant potłuc, a 10 cm w tę czy we w tę oznacza dużą różnicę. Minimalne cofnięcie przedsionka względem aneksu, drzwi wejściowe i do łazienki oraz różnica w budowie ścian też swoje robią.

Słowem: to tylko teoria dla hipotetycznego, w pełni regularnego pomieszczenia bez drzwi, okien i mebli, do tego dotyczy wyłącznie rezonansów pomieszczenia, bez uwzględnienia SBIR.

Swoją drogą, rodzaj kolumn też wpływa na ustawienie. Na przykład przez pewien czas w tym samym pomieszczeniu miałem podstawkowce z punktem odcięcia na 46 Hz. Owszem, mogłem je przysunąć do ściany, żeby wzmocnić bas, ale wtedy z kolei miałem go na samym dole za dużo, zwiększył się też drastycznie czas pogłosu, do tego SPL w wyższym zakresie zgłupiało, więc wybrałem możliwie wyrównany przebieg w całym zakresie 46–250 Hz. Teraz mam podłogowe, które grają efektywnie w paśmie 30 Hz+, więc nie było sensu rezygnować z najniższych rejestrów i wybrałem odrobinę większe podbicie w zakresie 60–100 Hz i 140–200 Hz za cenę braku dołka w zakresie 30–40+ Hz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obstawiam że skoro obecny zestaw gra ok w tym ustawieniu co jest to myślę że nowym sprzętem nie będzie większego problemu.

 

Goła ściana w drugiej części pokoju ma jakiś duży wpływ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem ale zapomniałem zapytać jeszcze jednej ważnej rzeczy.

Czy różne ustroje typu panele, bass trapy czy nawet obrazki i meble na ścianach wpływają tylko na dźwięk w pomieszczeniu czy też poza nim?

 

Chodzi o to czy można jakimkolwiek sposobem zmniejszyć słyszalność basu u sąsiadów? chyba tylko jedna ściana w mieszkaniu jest murowana a reszta to płyty żel-betonowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bassfreak93 napisał:

Panowie obstawiam że skoro obecny zestaw gra ok w tym ustawieniu co jest to myślę że nowym sprzętem nie będzie większego problemu.

 

Goła ściana w drugiej części pokoju ma jakiś duży wpływ?

Nie mógłbym tego obiecać, czasem się przypadkiem trafi tak, że cudem wszystko działa, chociaż obiektywnie sprzęt i pomieszczenie nie są najlepsze. Sub pod biurkiem to przykład jak nie powinno się ustawiać sprzętu, ale jakoś się wpasował i to się liczy.

Ściany potraktuj jak powierzchnie częściowo odbijające dźwięk, rozpraszające i pochłaniające...jakaś symetria powinna być zachowana, będzie to słychać i wtedy jakoś trzeba wyrównać.

4 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Czy różne ustroje typu panele, bass trapy czy nawet obrazki i meble na ścianach wpływają tylko na dźwięk w pomieszczeniu czy też poza nim?

 

Chodzi o to czy można jakimkolwiek sposobem zmniejszyć słyszalność basu u sąsiadów? chyba tylko jedna ściana w mieszkaniu jest murowana a reszta to płyty żel-betonowe.

Najlepiej wyłączyć suba...za małe pomieszczenie na metr wełny czy gąbki, żelbet dobrze przewodzi takie dźwięki. Najlepiej wykonać test - włączyć muzykę z niskim basem, zejść niżej, jak słychać ściszyć, znów zejść niżej i tak do skutku, aż nic nie będzie słychać. Potem porównać jak można głośno grać z wyłączonym subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę off top ale czy można postawić monitor (ekran od kompa) na wzmacniaczu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, perotin napisał:

Sorry, ale nie tędy droga. Zresztą kolumny na metr od tylnej ściany? Co z tego, że trafię w jakąś zieleń w kalkulatorze rezonansów, skoro SBIR zabije mi sekcję rytmiczną dołkiem na 85 Hz? (Pomińmy w tym miejscu to, na ile u mnie jest słabszy niż normalnie).

Czyżbyś nie próbował postawić kolumn przy ścianie?

Kolejne ustawienie: punkt ods.xy 1,75 i 3 źródło 1 xy 0,5 i 1 źródło 2 xy 3 i 1

Nie traktuj tego jako ostateczne ustawienie, tylko pokazuje inne możliwości.

A stawianie kolumn przy tylnej ścianie...niedawno oglądałem film gdzie ktoś zachwalał takie rozwiązanie tylko dał jakieś panele na około.

10 minut temu, bassfreak93 napisał:

Może trochę off top ale czy można postawić monitor (ekran od kompa) na wzmacniaczu?

Jak wzmacniacz ma wentylacje przez górę obudowy będzie podgrzewał monitor, ale bardziej martwił bym się, że coś wpadnie do wzmacniacza. Może jakiś wzmacniacz nie wystający za podstawę monitora i bez chłodzenia na górze.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biurko ma 1.5m szerokości i 65 cm głębokości , podstawka od monitora ma 25 cm szerokości i 15 cm głębokości i ma kształt zaokrąglonego prostokąta (w środku "pusta). Nie będę miał innego miejsca aby postawić wzmacniacz.

Na razie mam na celowniku  NAD C326 BEE ale zobaczymy jak pójdę na odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, perotin napisał:

Druga kwestia: u mnie po lewej niecałe 4 m od przedniej ściany zaczynają się drzwi do sypialni, a po prawej kilkadziesiąt centymetrów dalej zaczyna się aneks kuchenny, i już teorię można sobie o kant potłuc, a 10 cm w tę czy we w tę oznacza dużą różnicę. Minimalne cofnięcie przedsionka względem aneksu, drzwi wejściowe i do łazienki oraz różnica w budowie ścian też swoje robią.

Słowem: to tylko teoria dla hipotetycznego, w pełni regularnego pomieszczenia bez drzwi, okien i mebli, do tego dotyczy wyłącznie rezonansów pomieszczenia, bez uwzględnienia SBIR.

I okna...pamiętasz jakie one stanowią opór dla niskich częstotliwości? Mogło być w tej książce Everesta...

Wszystko się zgadza, ale w tym nie pomogę...na odległość można cyferki przeliczać.

19 godzin temu, perotin napisał:

Swoją drogą, rodzaj kolumn też wpływa na ustawienie. Na przykład przez pewien czas w tym samym pomieszczeniu miałem podstawkowce z punktem odcięcia na 46 Hz. Owszem, mogłem je przysunąć do ściany, żeby wzmocnić bas, ale wtedy z kolei miałem go na samym dole za dużo, zwiększył się też drastycznie czas pogłosu, do tego SPL w wyższym zakresie zgłupiało, więc wybrałem możliwie wyrównany przebieg w całym zakresie 46–250 Hz. Teraz mam podłogowe, które grają efektywnie w paśmie 30 Hz+, więc nie było sensu rezygnować z najniższych rejestrów i wybrałem odrobinę większe podbicie w zakresie 60–100 Hz i 140–200 Hz za cenę braku dołka w zakresie 30–40+ Hz. 

A ja mam na tej samej zasadzie mam podstawkowce, bo nie dałem rady z dołem. Tak że trochę rozumiem sytuacje.

 

6 minut temu, bassfreak93 napisał:

Na razie mam na celowniku  NAD C326 BEE ale zobaczymy jak pójdę na odsłuchy.

Mało oryginalne...

13 minut temu, bassfreak93 napisał:

Nie będę miał innego miejsca aby postawić wzmacniacz.

Monitor możesz dać na ścianę albo wzmacniacz na półkę na ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, J.Jerry napisał:

Mało oryginalne...

To co proponujesz do MA Bronze 50 i żeby było wyjście na suba? w podobnej cenie.

Nie wiem czy mój monitor da się przymocować do ściany ale słaba opcja raczej, zapytam kumpla on się zna na tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.