Skocz do zawartości
IGNORED

Moje obawy i wasze porady czyli zestaw 2.1 do pokoju w bloku, jak uzyskać dobry bas i jak najmniej problemów z nim?


bassfreak93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bassfreak93 napisał:

Czyli rozumiem liczy się pasmo kef gdy mają zatkany br? 

Jak chcesz grać wyżej subem, to trzeba głośniki ciąć wyżej. Zatkanie br spowoduje, że pasmo szybciej będzie opadać i łagodniej. Jak grasz z subem nie powinno być w tym momencie spadku ani podbicia. Regulujesz odcięcie , te 12 dB zmieniasz i głośność i tym korektorem działasz...dużo roboty przed tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, J.Jerry napisał:

 Regulujesz odcięcie , te 12 dB zmieniasz i głośność i tym korektorem działasz...dużo roboty przed tobą.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, po zatkaniu BR w KEF-ach zmienić spadek cutoff w subie-a z 12db na 6db? czy z 12 na 18 zwiększyć?

Po zatkaniu BR ile dać wstępnie na odcięciu? 80hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:


I to prawda, bo ucho nigdy nie jest w stanie ocenic tak precyzyjnie „co jest grane“, jak mikrofon. Tylko ci, ktorzy maja o tym zero pojecia ciagle probuja dyskredytowac znaczenie pomiarow

I tak obok placebo najważniejsze jest przyzwyczajenie do dźwięku. Tylko niektórzy nie chcą się przyzwyczajać do lepszego, a że nie chodzą na koncerty, to i punktu odniesienia nie mają. Albo chodzą i narzekają, że na żywo jest płasko (no, czasem jest, przykładem łódzka filharmonia), ciemno, nie słychać szczegółów i lokalizacja do kitu.

4 godziny temu, bassfreak93 napisał:

i czy podlikuje ktoś dłuższy stojak do niego? bo ten fabryczny to tylko taki trójnóg mały.

Kup najtańszy, choćby ten będzie pasował:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na waszych doświadczeniach warto?

Bez tego nie da rady, tyle że — jak to ktoś już napisał — pytanie, czy u Ciebie da radę cokolwiek zrobić nawet z mikrofonem. Być może tylko będziesz wiedział, czy to, co słyszysz, faktycznie występuje, i że na przykład gorszego nie uznajesz za lepsze i na odwrót (choćby ze względu na przyzwyczajenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomoze, mam 2 takie w tylnych rogach, (troszke mniejsze), ich wplyw na najnizszy bas jest mikroskopijny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_9047.thumb.jpg.d785edd1d23abee042a845df951f52d1.jpg

[mention=23349]J.Jerry[/mention]
 
Są w zestawie do kef gąbki, jutro zatkam i sprawdzę na generatorze. 
Czyli rozumiem liczy się pasmo kef gdy mają zatkany br? 

co sie liczy, to sensowny pomiar samych kefow bez suba, z otwartym i zatkanym BR na ich koncowym, docelowym miejscu. Dopiero wtedy mozna sensownie ocenic, jaka czestotliwosc graniczna i stromosc fultra subwoofera jest wlasciwa

Na razie przy wyzszym cieciu wybieraj bardziej strome ciecie 18dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, bassfreak93 napisał:

@perotin Zapomnijmy o kredycie w moim przypadku

Przecież piszę: za kilka lat/ możliwie szybko. Oczywiście, zawsze można wynajmować, tylko że w Polsce to się trochę nie opłaca, zwłaszcza w perspektywie katastrofy systemu emerytalnego, i możesz mieć problem z powieszeniem czegokolwiek. Tak czy inaczej, chyba nie zamierzasz mieszkać z mamą do czterdziestki, a z mieszkaniem po babci będziesz miał z górki. Nie żebym wszystkich namawiał na kredyty pod korek i wybieranie lokum wyłącznie pod kątem akustyki, ale wymagania masz, jakie masz.

Cytat

W kalkulatorze modów pokój mojej mamy wygląda całkiem nieźle.

Moim zdaniem nie wygląda, jest tylko wyraźnie lepszy od złego, w każdym razie patrz na to, czym skutkuje w interesującym Cię paśmie. Sam nie powiem dokładnie, bo się nie znam, ale zacytuję Bartka Chojnackiego z konkurencyjnego forum, żeby zobrazować problem:

Przy 800 cm [800×500×320 cm — p.] pierwszy mod wypadnie koło 20 Hz, potem będzie długo długo nic aż do 34 Hz i realnie uzyskasz możliwość odtwarzania dźwięku +30Hz, będzie dziura w tym najniższym basie 25-30 Hz. Przy mniejszym wymiarze ok 650 cm przesuniesz pierwszy mod w okolice 28 Hz i realnie będziesz miał możliwość grania +25 Hz, czyli jest to efekt korzystniejszy.

Nie widzę nigdzie regulaminu, który by zakazywał zamieszczania odnośników do konkurencji, więc pozwolę sobie to zgodnie z dobrym zwyczajem zrobić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli nie można patrzeć na długość w oderwaniu od szerokości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test generatorem na KEF-ach jak zatkałem BR, szczerze jakiejś dużej różnicy nie było po za tym że głośność generatora była na tyle duża że po wyjęciu gąbek BR "pierdział". Leciałem co 5 hz od 80 do 35. To chyba room gain czy mod pomieszczenia bo nawet na tych KEF-ach było słychać te 35 hz uwypuklone.

Na subie ustawiłem odcięcie 85hz na 18 db spadek i będę testował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: za wysoko, dałem na 70hz.

Może mi się wydaję ale przy zatkanych BR w kefach gra to jakoś lepiej.

Ale nie oszukujmy się droga daleka do tego co ma być. Jakoś tracę chęci na walkę z tym dlatego czas jutro na weekendową regenerację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Zrobiłem test generatorem na KEF-ach jak zatkałem BR, szczerze jakiejś dużej różnicy nie było po za tym że głośność generatora była na tyle duża że po wyjęciu gąbek BR "pierdział". Leciałem co 5 hz od 80 do 35. To chyba room gain czy mod pomieszczenia bo nawet na tych KEF-ach było słychać te 35 hz uwypuklone.

Na subie ustawiłem odcięcie 85hz na 18 db spadek i będę testował.

Testuj różne ustawienia, różne pomysły.

KEFy zostały przeciążone, więc czas pomyśleć o filtrowaniu. Najprostszy filtr górnoprzepustowy (HPF) odcinający basy można zrobić dając szeregowo kondensator elektrolityczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, bassfreak93 napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, po zatkaniu BR w KEF-ach zmienić spadek cutoff w subie-a z 12db na 6db? czy z 12 na 18 zwiększyć?

Po zatkaniu BR ile dać wstępnie na odcięciu? 80hz?

Bardziej stromy spadek 6-->18 powoduje, że pasmo suba mniej nakłada się na KEFy, ponieważ KEF schodzą niżej niż ustawione odcięcie suba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2021 o 17:57, bassfreak93 napisał:

Ale nie oszukujmy się droga daleka do tego co ma być. Jakoś tracę chęci na walkę z tym dlatego czas jutro na weekendową regenerację.

próbowałeś symulacji o których wspominał xajas?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie myślę o ustawianiu sprzętu bo opadają emocję po 12h na arenie Gliwice, co tam się działo światła i nagłośnienie 1 klasa. (to już moja trzecia taka impreza)

Ilość "tłuszczu" i "mięsa" na basie która tam była kosmos, ja wtedy wpadam w jakiś trans i nóżki same się rwą do tańca 😄 byłem w swoim żywiole i mi nie trzeba alko czy innych rzeczy aby się zajebiście bawić. Na środku płyty dźwięk idealny (na estradowe nagłośnienie serio aż byłem w szoku)  ale niestety później gdy był już tłok zwiało mnie na trybuny obok narożnika i tam było trochę gorzej :x. (narożniki to zło nawet na estradowych)

Ogólnie decybelomierz pokazywał na telefonie między 110 a 115db.

Nie sugerować się tym co słychać na nagraniach bo mój mikrofon w tel pogarsza dobry dźwięk a polepsza gorszy xd

Najlepszy ten pierwszy moment gdy wchodzisz na główną salę i widzisz oraz słyszysz jak będzie zajebiście przez 12h 😄

W momencie na pierwszym filmie poczułem się jak mały chłopczyk który wszedł do sklepu ze słodyczami albo zabawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  jeden z lepszych dropów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  tutaj wejście Borisa, widać jaka była skala eventu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  żeby nie było, nie samym basem człowiek żyje

 

Ten track brzmi w domu trochę jak "disco polo" bo Boris poleciał tutaj za bardzo w "mainstream" ale wczoraj jak wleciało to był ogień na tym nagłośnieniu.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz, skala DB działa jakoś wykładniczo dla ludzkiego słuchu?

Z ciekawości sprawdziłem tym samym sposobem i w domu jak podkręcę głośniej mam jakieś 105 db no a tam było 110-115db a różnica w głośności bardzo duża w szczególności na basie.

Spodziewałem się że w domu pokaże mniej albo na imprezie więcej.

Słuchając w domu tych samych kawałków nie ma już tego "wow" co tam, nawet na dużej głośności.

Żeby nie było to byłem tam zupełnie trzeźwy oraz bez żadnych "innych" dodatków 😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz, skala DB działa jakoś wykładniczo dla ludzkiego słuchu?
Z ciekawości sprawdziłem tym samym sposobem i w domu jak podkręcę głośniej mam jakieś 105

Jak ty masz w domu 105dB, to mi kaktus urosnie

Tak wyglada zaleznosc miedzy SPL (w dB) i odczuwana glosnoscia (druga kolumna)

Podwojenie odczuwanej glosnosci to +10dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_8868.jpg.e371aafb62674511fe1881932f94f433.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Niech ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz, skala DB działa jakoś wykładniczo dla ludzkiego słuchu?

Skala dB jest zgodna ze słuchem, zwiększając głośność o tę samą ilość dB będziesz miał wrażenie liniowego narastania głośności.

3 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Słuchając w domu tych samych kawałków nie ma już tego "wow" co tam, nawet na dużej głośności.

Tam masz inną akustykę, ale bardziej jest to efekt rozstawienia i sterowania kolumn...subwoofer array.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno robi robi robotę to że w każdą stronę jest plus 18m odległości i nie ma fal stojących czy tam modów. 

Najbardziej zajebiste jest to że tam dosłownie bas słyszysz 360 stopni obojetnie gdzie nie pójdziesz. Ale praktycznie duża część płyty bas idealny i równomierny. W narożnikach słychać zmianę i w niektórych miejscach. 

Były właśnie ustawione w rządku po lewej i prawej stronie sceny i wydaje mi się ze gdzieś po drugiej stronie hali i może podwieszone też dodatkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Niech ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz, skala DB działa jakoś wykładniczo dla ludzkiego słuchu?

Z ciekawości sprawdziłem tym samym sposobem i w domu jak podkręcę głośniej mam jakieś 105 db no a tam było 110-115db a różnica w głośności bardzo duża w szczególności na basie.

Spodziewałem się że w domu pokaże mniej albo na imprezie więcej.

Słuchając w domu tych samych kawałków nie ma już tego "wow" co tam, nawet na dużej głośności.

Żeby nie było to byłem tam zupełnie trzeźwy oraz bez żadnych "innych" dodatków 😛

 

Jak pisał xajas, mało prawdopodobne, żebyś na swoim sprzęcie tyle osiągnął, zwłaszcza w miejscu odsłuchu (poziom ciśnienia akustycznego zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości), już nie mówiąc o uzyskaniu takich wartości bez przesterowania elektroniki. Jak już mówiłem, żeby wykręcić o 3 dB więcej, potrzebujesz dwa razy więcej mocy, przy czym dwukrotny wzrost postrzeganej głośności wymaga mocy co najmniej osiem razy większej.

I powtórzę: na żadnym sprzęcie nie uzyskasz takiego wrażenia jak na koncercie, bo po prostu mastering musi uwzględnić zróżnicowanie sprzętu odsłuchowego. Zwykle jest robiony pod kątem masowego słuchania, czyli telefonu na ulicy i w zbiorkomie. W każdym razie tak wygląda norma w tak zwanej muzyce rozrywkowej. Na marginesie: zwykle kolejne wydania "remastered" mają coraz bardziej spłaszczoną dynamikę, pierwszy przykład z brzegu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, że to komórka mierzy, czyli niezbyt, to jeszcze większość mierników pokazuje SPL z ważeniem A, czy;li basy ma w poważaniu 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bassfreak93 napisał:

No na pewno robi robi robotę to że w każdą stronę jest plus 18m odległości i nie ma fal stojących czy tam modów. 

Najbardziej zajebiste jest to że tam dosłownie bas słyszysz 360 stopni obojetnie gdzie nie pójdziesz. Ale praktycznie duża część płyty bas idealny i równomierny. W narożnikach słychać zmianę i w niektórych miejscach. 

Szkoda, że nie możesz udać się na wystawę sprzętu audio, gdzie wystawiają najlepsze systemy i grają dosyć głośno. Wtedy byś sobie wyrobił zdanie co jest możliwe w warunkach domowych nie licząc się z kasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak myślę że jak ktoś by chciał osiągnąć zbliżony efekt to wiadomo jakieś duże pomieszczenie w domu albo coś w nowym budownictwie ze 30m2 i dobre 7.2 albo 7.0. 

Chociaż z drugiej strony nie da się chyba ustawić tak 7 sztuk dużych podłogówek aby to grało dobrze na miejsce odsłuchowe? Bo bas basem z estradówek ale też zajebiste jest to że słychać średnie i wysokie z każdej strony praktycznie.

 

W sumie nigdy nie słuchałem takich potężnych podłogówek co mają 2x10" albo dwa 2x"12 na basie.

Jakieś klipshe czy jbl co miały 2x8" ale miałem niedosyt xd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w aucie sprzęt, który dawał wrażenie bliskie temu co na koncertach słychać. Dodatkowo głośne granie nikomu nie przeszkadzało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i jeszcze jedno, nie gadajcie mi takich bajek że suby estradowe są cięte na 40hz, wiem co słyszałem i po spektrum widma wiem jaki bas jest w jakim kawałku. I na tej imprezie na bank były cięte niżej, nie dopatrzyłem się jakiej firmy to były suby. 

 

BTW albo mi sie wydaje albo przy zatkanych BR w KEF-ach na tej samej głośności przetworniki się bardziej wychylają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aaaa i jeszcze jedno, nie gadajcie mi takich bajek że suby estradowe są cięte na 40hz, wiem co słyszałem i po spektrum widma wiem jaki bas jest w jakim kawałku. I na tej imprezie na bank były cięte niżej, nie dopatrzyłem się jakiej firmy to były suby. 

schowaj komorke do kieszeni, zacznij czytac fachowa lekture i przestan domniemac i zgadywac, to posuniesz sie do przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, xajas napisał:


schowaj komorke do kieszeni, zacznij czytac fachowa lekture i przestan domniemac i zgadywac, to posuniesz sie do przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czytam czytam i oglądam różne tego typu rzeczy na YT, o spektrum mi chodziło nie na telefonie ale jak odpalisz plik audio w odtwarzaczu na kompie np foobar 2000 albo wrzucisz w jakiś program do obróbki audio.

 

Albo najprostszy sposób odpalam parametric EQ z foobara jak coś słucham, low cut z mega spadkiem 96 db/oct i lecę tym suwakiem od 200hz do 1 i słucham gdzie skończy się lub zacznie bas. I takim oto sposobem wiem jakie zakresy basu ma dany kawałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze zacząłem się zastanawiać czy nie zrobiłem źle nie kupując większych podstawkowych z 6,5" albo 8" mid-basem..... tylko i tak wszystko w tym przydziale cenowym miało BR z tyłu więc odpadało.

Może się dziś poświęcę i  przeniosę sprzęt do dużego pokoju na test.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem się dla dobra akustyki i była dziś wycieczka ze sprzętem do drugiego pokoju, nie było zbyt dużego pola do popisu z ustawieniem suba ale tam co mogłem różnica była taka że basu było "więcej" niż u mnie w pokoju na tej samej głośności suba.  Był taki bardziej "obszerny" mniej kierunkowy i mniej suchy/szorstki, jak ja to mówię było więcej mięsa i tłuszczu na basie. Tylko niestety czego nie miałem na tel to puszczałem z YT.

I nie było tego zjebanego moda w okolicy 38-33hz gdzie ten bas zalewał wszystko i zabijał głośnością. Tam bardziej słyszalne były lekkie buczenia z wyższego basu.

 

Cały czas myślę co mogę jeszcze wymyślić u siebie w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@długi89

 

Oj tam estradówki w domu, ma domek to może sobie pozwolić 😄

No i ten pokój jest ze dwa razy większy od mojego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, J.Jerry napisał:

Jak tam idzie z dostrajaniem?

Nijak bo już więcej nie wyczaruje w tym pokoju z tymi meblami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.