Skocz do zawartości
IGNORED

Jadis Orchestra-warto?


defol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, plastik1989 napisał:

EL34 RFT

Właśnie w tym Jadisie są zamontowane. On się śmieje, że ktoś go zarezerwował dla tych lamp. Podobno Jadis też pięknie brzmi na średnicy na tych lampach. I to samo mówił, że z Unison z Focalem może być trochę za sterylnie. Choć on łączył te dwa wzmacniacze z Audiovector SR3 więc nie bardzo rozumiem czemu ma obawy dotyczące połączenia Unisona z Focalami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
24 minuty temu, defol napisał:

Właśnie w tym Jadisie są zamontowane. On się śmieje, że ktoś go zarezerwował dla tych lamp. Podobno Jadis też pięknie brzmi na średnicy na tych lampach. I to samo mówił, że z Unison z Focalem może być trochę za sterylnie. Choć on łączył te dwa wzmacniacze z Audiovector SR3 więc nie bardzo rozumiem czemu ma obawy dotyczące połączenia Unisona z Focalami.

Ciężko powiedzieć... W nie wiadomo też, co On uważa za "za jasne" czy "za sterylne"... Faktycznie połączenie z Focalami to nie jest oczywisty wybór, ale mi intuicja i doświadczenie podpowiada, że za jasno czy ostro nie będzie, może brakować trochę basu. Z drugiej strony to nie są małe monitory i z takiej podłogówki raczej zawsze solidną podstawę basową będziesz miał... Tu już wchodzimy we wróżenie z fusów. Ogólnie jeśli dobry stan tego sprzętu to wiele nie ryzykujesz, jak nie podejdzie to sprzedasz za tyle samo albo nawet małym zyskiem, jak poczekasz chwilę na kupca. Natomiast jak zgra Ci się z kolumnami i wpasuje w gust to będziesz miał świetny sprzęt, który analizując obecny rynek audio, ciężko by było pobić bez solidnych kilkudziesięciu tysi złotych...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wzmaki w zakładanym budżecie warte grzechu
Konstrukcje SE ( Unison ) zwykle maja więcej „lampy w lampie” , ale Focale bywają kapryśne ( niby wysoka skuteczność , ale często nierówna lecąca w dół impedancja ), a jak pisał Plastik spasowanie z wzmakiem w przypadku SE to podstawa sukcesu. Dlatego w ciemno bym w to nie wszedł . 
Jadis robi bardzo dobre trafa ( serce lampowcow ) i pomimo ze to PP i raczej podstawowy model to ma chyba większa szanse na dogadanie się z tymi Focalami, a el34 to bardzo fajna lampa ( nieprzypadkowo el 34 i 6L6 to chyb najczęściej spotykane lampki w piecach gitarowych )

Tyle teorii, z doświadczenia wiem jednak ze często to co na papierze nie idzie w parze z rzeczywistością , wiec tak na prawdę póki nie podłączysz prawdy się nie dowiesz i tylko osobisty empiryzm coś tu wyjaśni 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, morawka napisał:

el 34 i 6L6

Tak to takiego gitarowe lampki.

Dzisiaj muszę podjąć decyzję czy tego Unisona ma do mnie wieźć ale jak pisałeś to zakup w ciemno choć pokusa sprawdzenia u mnie single i to od Unisona jest dla mnie bardzo duża 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, defol napisał:

Tak to takiego gitarowe lampki.

Dzisiaj muszę podjąć decyzję czy tego Unisona ma do mnie wieźć ale jak pisałeś to zakup w ciemno choć pokusa sprawdzenia u mnie single i to od Unisona jest dla mnie bardzo duża 🙂

Jak ktoś się zna na lampach, to wie że nie ma znaczenia firma, tylko transformatory i lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pietuisza napisał:

Jak ktoś się zna na lampach, to wie że nie ma znaczenia firma, tylko transformatory i lampy.

Jasne, że tak. Ale Unison robi fajne piecyki. Jakiś miesiąc temu słuchałem Vsi 60. To trzeci Unison, którego słyszałem z fajnym brzmieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, defol napisał:

Jasne, że tak. Ale Unison robi fajne piecyki. Jakiś miesiąc temu słuchałem też AR Vsi 60. Bardzo mi się podobało.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, defol napisał:

Jasne, że tak. Ale Unison robi fajne piecyki. Jakiś miesiąc temu słuchałem Vsi 60. To trzeci Unison, którego słyszałem z fajnym brzmieniem.

VSI 60 to Audio Research, ale tez fajny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, morawka napisał:

VSI 60 to Audio Research, ale tez fajny

Tak, Audio Research. Bardzo fajnie grał ale budżet już nie ten. Nie stać mnie zupełnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 31.10.2021 o 16:46, defol napisał:

Tak, Audio Research. Bardzo fajnie grał ale budżet już nie ten. Nie stać mnie zupełnie.

Od tego samego dystrybutora, znacznie lepiej w stosunku relacji jakość/cena od Audio Research wypada Rouge Audio. Mało znana u nas marka, a robiąca naprawdę świetne wzmacniacze. Wygląd niepozorny, bez blichtru i przepychu, a gra z taką energią, drivem i barwą, że aż chce się słuchać. Do rocka, moim zdaniem, jedna z lepszych lamp w takich w miarę ludzkich cenach. 

Audio Research ma sens jak ma się już budżet powyżej 50tysi za klocek... Ich niskie modele są za drogie w stosunku do jakości dźwięku, dopiero wysokie się liczą. Podobnie ma to miejsce np. w Mcintosh gdzie dopiero od średniej półki ich sprzęty są warte uwagi, a wszystkie niskie to płaci się tylko za markę - oczywiście to tylko moja prywatna opinia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, plastik1989 napisał:

Rouge Audio.

Słyszałem ze dwa lata temu u kogoś z forum. Ale z tego co mówił to też cena wysoka.

A my plastik1989 się chyba poznaliśmy podczas spotkania w małym gronie u Rafała w Łodzi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, defol napisał:

A my plastik1989 się chyba poznaliśmy podczas spotkania w małym gronie u Rafała w Łodzi 🙂

Wątpię... Byłem u Niego tylko raz i był wtedy sam Rafał, bez nikogo innego... 

8 minut temu, defol napisał:

Słyszałem ze dwa lata temu u kogoś z forum. Ale z tego co mówił to też cena wysoka.

Nowe faktycznie trochę kosztują, ale używki można kupić właśnie już od 1500E.

Czasem jak tak marka pokazuje się w Polsce to schodzi za grosze, bo mało popularna, sprzedajacy po kilku miesiącach wystawiania w końcu odpuszcza i sprzedaje z pół ceny... W każdym razie jakbyś kiedyś trafił na ogłoszenie, to warto się zainteresować.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, plastik1989 napisał:

W każdym razie jakbyś kiedyś trafił na ogłoszenie, to warto się zainteresować. 

Dzięki. Na razie myślę intensywnie nad tym Unisonem S6. Kolega jednak z Francji przyjeżdża teraz na weekend i muszę mu dać znać do piątku. Obiecałem sobie już kilka lat temu, że nigdy nie kupię nic w ciemno. Teraz widać mi odbija 🙂 Kolega słuchał tego piecyka u swojego znajomego wielokrotnie z różnymi kolumnami. Mówi, że było dobrze albo bardzo dobrze biorąc pod uwagę cenę. Podobno jest drive, ładna przestrzeń, pastelowa średnica co lubię. W rocku jednak brakuje siły i masy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, plastik1989 napisał:

Od tego samego dystrybutora, znacznie lepiej w stosunku relacji jakość/cena od Audio Research wypada Rouge Audio. Mało znana u nas marka, a robiąca naprawdę świetne wzmacniacze. Wygląd niepozorny, bez blichtru i przepychu, a gra z taką energią, drivem i barwą, że aż chce się słuchać. Do rocka, moim zdaniem, jedna z lepszych lamp w takich w miarę ludzkich cenach. 

Tutaj trochę informacji na temat jedynego w pełni wzmacniacz lampowego firmy Rogue Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu Jadisa DA30 (na 6550 wings), bawiłem się też KT88, KT120 i zasadniczo to bardzo fajny piecyk.
Lampa EL34 jest bardzo wdzięczna więc i Orchestra powinna się podobać. 
W DA30 można było na 6550 mieć mega słodki środek, bardzo dobrze dociążony, ale jednoczesnie z otwartą górą, brakowało mu jednak kopa w rocku.
Z Genalex kt88 robiło się znacznie szybciej i dynamiczniej - choc już uciekał nieco czar ze średnicy.

Na KT120 odnosiło się wrażenie, że wzmak jest 2x mocniejszy, ale brakowało juz czaru. Robiło się juz też nieco ostro. 
Także wzmak elastyczny dość, ale z tendecją do przyjemnego, relaksacyjnego grania. Taka szkoła francuska chciałoby się rzec. 
Cena nie jest jednak jakos mega okazyjna - nie jest wysoka, ale nie jest to coś na co trzeba się rzucać. Na pewno jest wart tych pieniędzy, jeśli takiego grania szukamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jadis Orchestra - fenomenalny wzmacniacz.

Kupisz i co do pieca będziesz miał pewność, że jest OK. Zostanie dobór kolumn. Ja np. z Tannoy DC go słuchałem i grał bajecznie. A to w sumie trudne, aby słuchając Tannoy DC nie było słychać Tannoy DC. Była Muzyka - bez sprzętu.

Taka magia trafia się rzadko i z nim parę razy się trafiła. Gdyby WLM nie kolaborował z konkretnymi markami wzmacniaczy lampowych Jadis Orchestra grałby u mnie (wtedy...). Jak na swoją klasę dźwięku jest śmiesznie tani. Wtedy też nie należał do najdroższych, ale przelicznik był jednak inny. Polak ogólnie biedniej zarabiał niż dziś to jest proporcjonalnie.

Jak kupisz i Ci się nie spodoba - może rozważę odkupienie do kolekcji. Planuję sprawić sobie szerokopasmowce i to byłaby świetna parka. Nie muszę nawet słuchać - już słuchałem. Biorę w ciemno.

Polecam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.10.2021 o 13:12, Tomek 1685 napisał:

Poszedłem na łatwiznę i kupiłem PCB od Chińczyka, ale teraz zrobiłbym montażem przestrzennym na porządnych podstawkach teflonowych i turretboard'ach. Kto wie, może jeszcze się pokuszę na przeróbkę.

Wartości elementów zastosowałeś jakiej jak w oryginale, czy takie jak na schemacie od Chińczyka?

PS Witam w klubie! Też zbudowałem ten wzmacniacz i jestem zachwycony 😉 z tym że mój jest na toroidach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy jak w schemacie od Chińczyka.  W zasadzie to w sieci znalazłem jeszcze inną wersję schematu, też chińską, gdzie były inne wartości rezystorów katodowych lamp mocy. 

Masz oryginalny schemat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2022 o 10:01, Tomek 1685 napisał:

Elementy jak w schemacie od Chińczyka.  W zasadzie to w sieci znalazłem jeszcze inną wersję schematu, też chińską, gdzie były inne wartości rezystorów katodowych lamp mocy. 

Masz oryginalny schemat?

Mam schemat, który ktoś rozrysował od JA30, ale mam też od JA80 i większość elementów w stopniu wejściowym pokrywa się z JA30.

Główne różnice to rezystory driverów - anodowe 330k i 47k w katodach. Plus kilka innych drobniejszych zmian typu 470 zamiast 510 - pewnie chińczyk pozmieniał żeby nie było się o co przyczepić 😉 
PS. Dobierałeś kondensator NFB? Mierzyłeś może ten wzmak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2022 o 13:09, happy83 napisał:

Mam schemat, który ktoś rozrysował od JA30, ale mam też od JA80 i większość elementów w stopniu wejściowym pokrywa się z JA30.

Główne różnice to rezystory driverów - anodowe 330k i 47k w katodach. Plus kilka innych drobniejszych zmian typu 470 zamiast 510 - pewnie chińczyk pozmieniał żeby nie było się o co przyczepić 😉 
PS. Dobierałeś kondensator NFB? Mierzyłeś może ten wzmak?

Cechą charakterystyczną w Jadis Orchestra jest użycie lamp ECC83/12AX7 jako "phase splitter" oraz specyficzne i  znakomite transformatory głośnikowe, bardzo trudne do podrobienia.

Korzystając z chińskich płytek JAD30, zbudowałem kiedyś klona Jadis, ale trafa głośnikowe oczywiście nie były firmowe. Zmieniłem także lampy w w stopniu wejściowym na 12AX7, a w phase splitterze na ECC82/12AU7, uważając że tak będzie lepiej przy moich trafach. Zoptymalizowałem oczywiście elementy bierne wokół tych lampek.

Przesoliłem trochę z napięciem anodowym, sięgało ponad 530VDC. 

Grało bardzo ładnie, ale pewnie dużo gorzej niż oryginały

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.