Skocz do zawartości
IGNORED

Odbiło mi czyli z Accuphase-a na...


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Grzegorz7 napisał:

@przemak a na słuchawkach coś tam słuchacie w studiach...?

W studiu wyłącznie na słuchawkach. W reżyserce rzadko. Ja słuchawek nie lubię 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, przemak napisał:

Chodzi o to, żeby było słychać wszystko co jest (i tu domowe paczki czasem klękają), ale w odróżnieniu od domowych zestawów żeby nie było słychać tego, czego nie ma

Jeżeli ktoś szuka czegoś tam co by ewentualnie mogło być gdyby, musi kupić coś z rynku home. 

Genialne. Najchetniej dal bym 100 lajkow, ale da sie tylko 1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

To puryści "smaczków" przestrzennych już w ogóle stracą koncept...

To w ogóle zahacza o komedię. Ktoś twierdzi, że nie ma dźwięku szerzej niż baza, a mój pliczek zamieszczony pokazuje coś innego 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grzegorz7 napisał:

To puryści "smaczków" przestrzennych już w ogóle stracą koncept...

Ja głośnikowo i słuchawkowo jestem na równych prawach. Bardzo długo słuchałem np. na słuchawkach ważących ponad pół kilo wielu na samą myśl już słabła ale właśnie cholernie liniowo grały.

Jedną z lepiej zrobionych retransmisji radiowej słuchanej w domu na kolumnach a wcześniej live na koncercie zarejestrował i zmiksował w trakcie koncertu na słuchawkach realizator 2PR. W domu były takie smaczki przestrzenne jak na koncercie, no genialnie to zrobił. No ale takich artystów suwaka to ze świecą szukać

 

Studyjne gusty np. w Radio też są różne. Program 2PR do odsłuchów swego czasu zakupił bardzo dobre mz. ale z dobrą elektroniką z KRK dla odmiany w tym czasie 3PR wybrał jazgoczące mz. studyjne Focale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz oglądając jakiś mecz słucham Sinead O'Connor Universal mother. 

Powiedziała kiedyś, że wskazane jest słuchać tego na słuchawkach. Słucham na zespołach głośnikowych. Co straciłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Teraz oglądając jakiś mecz słucham Sinead O'Connor Universal mother. 

Powiedziała kiedyś, że wskazane jest słuchać tego na słuchawkach. Słucham na zespołach głośnikowych. Co straciłem?

Może jakieś efekty przestrzenne nie do usłyszenia na głośnikach... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Pytam jakich smaczków reżyser dźwięku w studio nie słyszy skoro słychać je w domu... Sprzeczność. 

Takich których nie ma w studiu, tworzy je sprzęt, ale dopiero ten od 200k w górę 😁

Widzę że już było... 🤪

Psujecie sly'owi wieczór 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcinmarcin napisał:

Takich których nie ma w studiu, tworzy je sprzęt, ale dopiero ten od 200k w górę 😁

Krótko mówiąc urojeń. Ty sobie pomyśl jak dopiero musi grać zestaw taki milion za wzmak, milion za źródło i po milionie za kolumny. Do tego milion za kable i jestem skłonny założyć tezę, że orgazm gwarantowany nawet przy braku zasilającego w ścianie 😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Teraz oglądając jakiś mecz słucham Sinead O'Connor Universal mother. 

Powiedziała kiedyś, że wskazane jest słuchać tego na słuchawkach. Słucham na zespołach głośnikowych. Co straciłem?

Szacunek dla artystki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Smakosz91 napisał:

Krótko mówiąc urojeń. Ty sobie pomyśl jak dopiero musi grać zestaw taki milion za wzmak, milion za źródło i po milionie za kolumny. Do tego milion za kable i jestem skłonny założyć tezę, że orgazm gwarantowany nawet przy braku zasilającego w ścianie

na avs system za 7 baniek dla mnie nie grał dobrze 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

na avs system za 7 baniek dla mnie nie grał dobrze 🙂

To mam teraz pytanie. I na serio, bez podpuszczania.
Czy on w takim razie wg. Ciebie był Hi-Endowy czy nie był? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Smakosz91 napisał:

To mam teraz pytanie. I na serio, bez podpuszczania.
Czy on w takim razie wg. Ciebie był Hi-Endowy czy nie był? 

dla mnie nie

to był typowy przerost formy nad treścią

ale niektórym się dźwięk podobał

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Living Voice Vox Olympian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, slawek.xm napisał:

dla mnie nie

to był typowy przerost formy nad treścią

ale niektórym się dźwięk podobał

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Living Voice Vox Olympian

Wg. mnie dźwięk tak na 4 ,1 gdzie 5 jest maksimum.  Sygnaturę fajną do klasyki narzucił odtwarzacz CEC-a ale lampy nie wyrabiały z napędzeniem sekcji basowej  i tam zdychało.  mam taką płytę co na KEF 700 fajnie grała i tam ją odsłuchałem było mniej detalu ale prawdziwiej tak że to nie był taki słaby w tych aspektach pokaz

 

Ceną bym się nie przejmował jak ktoś ma kupić to kupi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Smakosz91 napisał:

Krótko mówiąc urojeń. Ty sobie pomyśl jak dopiero musi grać zestaw taki milion za wzmak, milion za źródło i po milionie za kolumny. Do tego milion za kable i jestem skłonny założyć tezę, że orgazm gwarantowany nawet przy braku zasilającego w ścianie 😅

Jak dasz dziesiec milionow to sprzet sam bedzie gral, nawet bez plyty CD, Wiesz ile zaoszczedzisz na plytach?

Tylko jak wplyniesz na to, czego akurat chcesz posluchac? Pewnie zmieniajac kable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/7/2021 at 3:00 PM, Adi777 said:

Hmm, a co ma pamiętanie o jakimś wykonawcy do jego faktycznych umiejętności, dzieł, albumów? Nie zawsze to musi oznaczać coś dobrego. Przykład? Ramones. Zespół legendarny, o umiejętnościach przedszkolnych. 

Okropieństwo.

Akurat z tym stwierdzeniem kolegi Wuelem raczej się nie zgodzę. Zgodzę się natomiast z tym, że sporo, naprawdę sporo dobrych albumów wychodzi każdego roku.

Podobnie możesz skrytykowac np. Mareczka z The FALL 🙂 Jest jeszcze w muzyce np.Ramones coś co mimo oskarżeń o "popik" każe mi powracać do ich utworów. Nie jestem jakimś strasznym wyznawcą Ramones ale mam wrażenie, że negowanie ich dzieł to jak negowanie u nas np. Kazika mimo całej jego mierności muzycznej - lubię. Moze w muzyce liczy się też jakaś forma estymy? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/8/2021 at 10:28 PM, Grzegorz7 said:

Teraz oglądając jakiś mecz słucham Sinead O'Connor Universal mother. 

Powiedziała kiedyś, że wskazane jest słuchać tego na słuchawkach. Słucham na zespołach głośnikowych. Co straciłem?

- predykcję niepokoju matki, ze urodziła "niewłaściwego" syna co ją teraz ponoć tłucze? 🙂 Śinet była mocno korpo-over- promowana znacznie ponad wartość swej twórczości. Raziło mnie to od początku mimo walorów głosu ... taka ... Natasza Urbansky. (P.S. Maleńczuk nie daruję Ci tego! 😄 )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, audiostyk napisał:

Podobnie możesz skrytykowac np. Mareczka z The FALL 🙂

Szczerze? Nie znam tego zespołu, może obadam. 

 

19 godzin temu, audiostyk napisał:

Jest jeszcze w muzyce np.Ramones coś co mimo oskarżeń o "popik" każe mi powracać do ich utworów. Nie jestem jakimś strasznym wyznawcą Ramones ale mam wrażenie, że negowanie ich dzieł to jak negowanie u nas np. Kazika mimo całej jego mierności muzycznej - lubię. Moze w muzyce liczy się też jakaś forma estymy? 🙂

Ja ich nie oskarżam o popowe granie, zresztą, popowe granie może być przecież dobre. "Oskarżam" ich za brak jakichkolwiek umiejętności - wokalnych, instrumentalnych, i najważniejszych, czyli kompozycyjnych. O warstwie tekstowej przemilczę. Z litości. A negowanie Kazika? Pierwsze słyszę, powiem szczerze. Natomiast Ramones i Kult to dwa różne światy. Kult nagrywał naprawdę dobre płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, Adi777 said:

Szczerze? Nie znam tego zespołu, może obadam. 

 

Ja ich nie oskarżam o popowe granie, zresztą, popowe granie może być przecież dobre. "Oskarżam" ich za brak jakichkolwiek umiejętności - wokalnych, instrumentalnych, i najważniejszych, czyli kompozycyjnych. O warstwie tekstowej przemilczę. Z litości.

Natomiast Ramones i Kult to dwa różne światy.

Zacznę od końca the Ramones to najwcześniejsi prekursorzy punk-rocka, z którego Kazik czerpie garściami, bo się na nim wychował.

Najlepszym podsumowaniem popiku the Ramones (mimo wszystko wielki szacun, bo byli pierwsi i wpłynęli na wiele zespołów, no i kto nie marzył za komuny o kurtce "ramonesce"?) jest pośmiertnie wydana w 2002r. płyta Joey Ramone'a: "Don't worry about me". Być może po prostu  długas Joey i jego głos wzbudzał we mnie sympatię i lubię też do dziś słuchać jego okołomuzycznych opowieści i wywiadów.

Ramonesi chcieli zapewne dobrze śpiewać, natomiast frontman the Fall odwrotnie: intensywnie próbuje  przekonywać publiczność, że absolutnie nie umie (-iał) tego robić 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, audiostyk napisał:

mimo wszystko wielki szacun, bo byli pierwsi i wpłynęli na wiele zespołów,

No właśnie, a to nic dobrego. Pokazali, że każdy może "grać". Każdy, bez jakichkolwiek umiejętności. Na szczęście później powstał post-punk z wieloma znakomitymi artystami, którzy przejęli pałeczkę po prog rockowych wykonawcach. Oni, a nie Marillion i reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Adi777 said:

Oni, a nie Marillion i reszta.

Pamiętam okres gdy w Trójce pojawił się Marillion. Bardzo długo, bo w zasadzie  do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że to się działo naprawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Z mojego doświadczenia sprzęt studyjny czy też pro jak jest tutaj określany nie nadaje się do odsłuchów domowych. Rozumiem jednak, że komuś taka prezentacja dźwięku może się podobać. Preferencje są różne, ale zdecydowanie nie polecam takiego sprzętu osobom zaczynającym swoją przygodę z audio. Idźcie drogą domowego hifi.

Przez osiem lat pracowałem w sklepie muzycznym Thomann, czyli miałem dostęp do sprzętu PA oraz studyjnego. Przetestowałem wszystkie dostępne monitory z wyższej półki cenowej, które były dostępne w ofercie. Nie był to test jednego weekendu. Cały proces rozłożony był latami. Brałem do domu monitory, które zachwycały mnie prezentacją dźwięku. Finał był zawsze taki sam, po 2-3 tygodniach zwracałem monitory do firmy, bo to co na początkowo zachwycało z czasem zaczynało męczyć. W międzyczasie szukałem również rozwiązań w audio domowym. Przewinęły się u mnie takie firmy jak B&W, Paradigm, Monitor Audio, NAD, Rotel, Yamaha, Tascam, Arcam. Obecnie zostałem z B&W i wzmacniaczem Yamaha, ale to zestaw chwilowy, szukam dalej swojego brzmienia.

Jeśli ktoś w dalszym ma wątpliwości czy słuchać muzyki na monitorach studyjnych to proponuję zadzwonić do dobrego studia nagraniowego i zapytać realizatora czy w domu również słucha muzyki na sprzęcie studyjnym.

Ci realizatorzy których znam, odtwarzają muzykę na sprzęcie domowym, mimo iż w studio posiadają  monitory z wysokiej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W z Yamaha?! Dobrze że już nie pracujesz w tym sklepie. Niczego się nie nauczyłeś, szkolne błędy cały czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EmilioE napisał:

B&W z Yamaha?!

Też mi to ciężko sobie wyobrazić... 

@Ambrozy17nie męczy Cie właśnie to połączenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.