Skocz do zawartości
IGNORED

Kable zasilające Hi-End


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, piorasz napisał:

Jeśli miałbym szukać jakiejś cechy w kablu to było by to lekkie zaokrąglenie niższej średnicy choć na dzień dzisiejszy nie jestem pewien czy szukać tego akurat w kablu.

To polecam przesłuchać coś ze stajni Purist Audio Design .... może? Aqueous Aureus. nie będzie agresji i analityczności, ale będzie gładko i lekkie docieplenie, gdzie tak? ... poniżej wokalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Używam Np 1m Valhalle 2 i są ok. Ale nie chciałbym by kable te miały jeszcze mocniejsze swoje cechy.

 

Coś z tym Nordostem jest na rzeczy, V2 były w topie mojej początkowej selekcji, ale po dłuższych odsłuchach odpadły i w końcu poszedłem w AQ które mi się od początku podobały, a przeważyła bardzo dobra oferta na zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

A ten Strauss ze stajni... ? Mógłbyś przypomnieć?

Z polskiej stajni - Struss, Struss Power Cable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







W pudełku czeka jeszcze Furutech Power Gauard na rodowanych wtykach FI-E48/FI-68 i się zastanawia kogo zastąpić


Wpiąłem i po 15 min schowałem do pudełka z powrotem. Absolutnie nie tego szukam. Otwarta góra i średnica - bez wypełnienia. Zupełnie nie tego szukam. Być może do zbyt ciemnych systemów zbawienny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie słuchać Led Zeppelin I (JEDYNKA) - wydanie 82632 USA (to bardzo ważne bo mam 6 wydań i każde gra inaczej).
Kable zasilające Oyaide TUNAMI (wzmak) Synergistic Research Foundation w DAC.
Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem tej konfiguracji. Wspomniałem już o tym wyżej, że to najlepsza jak dotąd konfiguracja.
Na sam koniec zadałem sobie pytanie czy życzyłbym sobie, żeby ta płyta zabrzmiała jeszcze lepiej? Otóż nie. Zagrała perfekcyjnie i zupełnie nic bym nie zmieniał w systemie.

Lecę posłuchać innego repertuaru.

Z polskiej stajni - Struss, Struss Power Cable.
"Wysokiej jakości przewody zasilające sprzęt klasy hi-fi i high-end powinny być wykonane z dobrego przewodnika".

To cytat z opisu. Cena 550 zł za metr.
Co na to by powiedział

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Jak zatwierdzi do biere w ciemno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

Wpiąłem i po 15 min schowałem do pudełka z powrotem.

 

To często może być spory błąd jak kabel jest nowy, tak np. to tych których używam bym nie kupił, bo wypełnienie się w nich pojawiło po grubo 100h grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
To często może być spory błąd jak kabel jest nowy, tak np. to tych których używam bym nie kupił, bo wypełnienie się w nich pojawiło po grubo 100h grania.
Nie jest nowy. To demo z RCM mocno eksploatowane. Napisy na kablu mocno już wytarte.
Aż takim nowicjuszem nie jestem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaviter napisał:

 

Coś z tym Nordostem jest na rzeczy, V2 były w topie mojej początkowej selekcji, ale po dłuższych odsłuchach odpadły i w końcu poszedłem w AQ które mi się od początku podobały, a przeważyła bardzo dobra oferta na zakup.

U mnie najlepszy efekt dawał układ mieszany np Valhalla 2 na źródło ale dalej w systemie Enerr Ultimate albo Purist Dominus Diamond.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie najlepszy efekt dawał układ mieszany np Valhalla 2 na źródło ale dalej w systemie Enerr Ultimate albo Purist Dominus Diamond.
To tak jak u mnie w tej chwili choć inna półka..
Jeśli wiemy dokładnie co chcemy osiągnąć to nie ma żadnej granicy. Ty to wiesz chyba najlepiej
U mnie vintage pomieszanie z nowym i jest naprawdę bardzo ok - było bardzo dużo prób, wzlotów i upadków ale można zrobić świetny system za ułamek kasy.. To tylko kwestia zawzięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




To tak jak u mnie w tej chwili choć inna półka..


Ok. Wygłupiłem się. To zupełnie inna półka.
Ale nadal to tylko zwykła półka w postrzegamiu na całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako odskocznie od tych drozszych pytonow, posluchaj np. Yarbo 1100 z dobrymi wtykami na wzmacniaczu😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie o PS Audio AC10 i AC12?
Świetne kable, ale niestety były masowo podrabiane. Na oferty bez dowodu zakupu nawet nie patrz. Ja mam u siebie AC3 i AC10. W systemie nie mam kabli tylko jednego producenta. Mam mix zarówno znanych jak i manufaktury. Manufaktury bierze się świadomie po odsłuchu i z odsprzedażą może być problem, ale często można się zdziwić co dają za dużo mniejsze pieniądze. A jak wpasują się w system to człowiek nie myśli o zmianie. I tak np mam na dac vein audio black tourmaline, pre I końcówka to vein audio indigo. Zasilacz konwerter usb psaudio ac10. Zasilacz liniowy do kompa psaudio ac3. Listwa cardas clear m. I teraz gdziekolwiek wepniesz w inne miejsce kable to dźwięk zmienia się diametralnie. Takze życzę Ci powodzenia bo ułożenie pod siebie tej układanki zajmie sporo czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MarcinGD napisał:

Świetne kable, ale niestety były masowo podrabiane.

 

To niestety ogólna przypadłość kabli. Ja jak kupuje używki zawsze zastrzegam że po posłuchaniu mogę je zwrócić jak się sprzedający nie zgadza to odpuszczam zakup. Najgorsze że te podróbki są często fizycznie nie do odróżnienia od oryginału. Do mnie nawet dość niedawno kumpel przyszedł z XLR'ami Tyr2 Nordosta, na oko nie do odróżnienia, no może były minimalnie bardziej błyszczące i sztywne niż prawdziwe, ale to trzeba mieć oba w ręku, a po podłączeniu jak przysłowiowy kabel od lampki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, kaviter napisał:

Ja jak kupuje używki zawsze zastrzegam że po posłuchaniu mogę je zwrócić jak się sprzedający nie zgadza to odpuszczam zakup.

A nie pomyślałeś, że sprzedawca nie chce się zgodzić na odsłuch i zwrot, ponieważ boi się, że ktoś może mu odesłać z powrotem podróbę?

Mój kolega sprzedawał Casio i też był taki dobry, że pozwolił na odesłanie zegarka gdyby ten się nie spodobał. I oczywiście koleś odesłał mu podróbkę. Nie pamiętam jak to się skończyło ale przytaczam jako przestrogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Franz-007 napisał:

A nie pomyślałeś, że sprzedawca nie chce się zgodzić na odsłuch i zwrot, ponieważ boi się, że ktoś może mu odesłać z powrotem podróbę?

 

Pewnie tak, ja jednak widziałem za dużo podróbek żeby kupić używany przewód bez weryfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piorasz napisał:

A co powiecie o PS Audio AC10 i AC12?

Tonacja wyraźnie w dół. Zupełnie mi nie przypasował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tonacja wyraźnie w dół. Zupełnie mi nie przypasował.
Dlatego pisałem każdy musi pod siebie dobrać kable. Nie ma recepty na wszystkie systemy, u jednego zagra tak u drugiego siak. Dla przykładu na zasilaczu gra rowno, a jak go dam na dac to gra niesamowitą średnicą i otwartą górą pasma przy wyraźnym uszczupleniu basu, gdzie u ciebie gra dołem, a gdzieś jeszcze czytałem że ociepla i jest przebasowiony. Także tyle ile systemów tyle będzie różnych wyników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2021 o 16:13, kaviter napisał:

 

Bez sarkazmu - witaj w hiendzie. Na pewnym poziomie te lepsze klocki to nie zawsze lepsza opcja. Dość powiedzieć że na przewody, ustroje antywibracyjne i inne akcesoria w moim systemie poszło 50% budżetu.

To realna i efektywna opcja. Dwa lata temu jeszcze myślałem, że jest możliwe mieć drogie klocki a kable stosunkowo tanie bo jakoś się to zbilansuje i będzie bardzo dobry efekt ogólny. Sporo w tym czasie zmieniałem i zawsze zmiana wymagała doinwestowania środków w okablowanie, akustykę, podstawki, bezpieczniki itp..  Przeliczając teraz koszt ,też mi ku pewnemu zdziwieniu wyszło, że te proporcje zrobiły się ok. 50/50 %.

Z drugiej strony zabawa w kabelki jest o tyle fajna, że sprzedaje się swój poprzedni. Stosunkowo niewiele dokłada porównując do dokładania przy wymianie klocków a efekt jest zawsze słyszalny. Jeśli udaje się coś poprawić zgodnie z zamysłem to satysfakcja gwarantowana. Logistycznie też to prostsza operacja niż wymiana np. kolumn czy wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami jest problem taki, że jest ich za dużo (nie do zmiany) i nie ma jednoznacznych rekomendacji (nie do zmiany!!!). Czyli trafisz albo, zazwyczaj nie trafisz = można lepiej (niekoniecznie drożej).  Że słychać różnice jest oczywiste- wielka szkoda, ale tak jest. 

Dodatkowo- biorąc świeżaka nie wiesz nic. A jak bierzesz wygrzany kabel i chcesz go ocenić w czasie krótszym niż 3-4 dni (po 2-3h) toś przepadł.

Przepinanie kabli to pomysł na fajną imprezę

i równocześnie FENOMENALNY pomysł na wtopienie kasy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/13/2021 at 6:55 PM, piorasz said:


Wpiąłem i po 15 min schowałem do pudełka z powrotem. Absolutnie nie tego szukam. Otwarta góra i średnica - bez wypełnienia. Zupełnie nie tego szukam. Być może do zbyt ciemnych systemów zbawienny.
 

 

I za to jestem dozgonnie wdzięczny… Dozgonnie jestem wdzięczny wszystkim, którym nie przypasował rodowany Furutech, którym nie przypasował rod. Bo dzięki tym ludziom ja mogę tanio kupić kable od nich, kable, których oni nigdy nie usłyszeli jakie są ich możliwości 🙂 
Dlatego, ze po pierwsze, to kable do bardzo przejrzystych systemów, po drugie,, ze te kable brzmią pięknie powyżej 800 godzin grania, a nie 15h. Do 500h Furutech brzmi u mnie jakby wzmacniacz był popsuty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sebastian_2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miles Davis "Milestones" utwór "Milestones".
Dwa kable Oyaide TUNAMI.. Jeden we wzmacniaczu z wtykami 079 a drugi w DAC oryginał GPXe (czerwone wtyczki)
Nigdy tej płyty tak nie słyszałem a znam ją na wylot. W w/w utworze trąbka, jej dźwięki Milesa z taką precyzją są wygaszane... Szybko, krótko i na czas.
Być może te kabelki nie są szczytem ani z wyglądu ani wygodne w ułożeniu (są sztywne) ale grają tak, ze czapki z głów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, piorasz napisał:

Miles Davis "Milestones" utwór "Milestones".
Dwa kable Oyaide TUNAMI.. Jeden we wzmacniaczu z wtykami 079 a drugi w DAC oryginał GPXe (czerwone wtyczki)
Nigdy tej płyty tak nie słyszałem a znam ją na wylot. W w/w utworze trąbka, jej dźwięki Milesa z taką precyzją są wygaszane... Szybko, krótko i na czas.
Być może te kabelki nie są szczytem ani z wyglądu ani wygodne w ułożeniu (są sztywne) ale grają tak, ze czapki z głów.

Lubimy odwrotną prezentacje, ja lubię gdy wybrzmienia rozprzestrzeniają się swobodnie, niekontrolowanie, gdy czuć aurę pogłosu sceny
Oczywiście do granicy nie wchodzącej w echo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lubimy odwrotną prezentacje, ja lubię gdy wybrzmienia rozprzestrzeniają się swobodnie, niekontrolowanie
Oczywiście do granicy nie wchodzącej w echo
Jak widzisz każdy lubi co innego. Wszystko jest subiektywnie. Powiem więcej. Czasem lub z czasem się zmieniają nasze preferencje, odbiór wszystkiego co nas otacza. Nawet muzykę odbieramy inaczej w zależności od wielu, wielu czynników. Możemy lubić te same płyty ale zawsze będzie część, które lubię tylko ja lub Ty.



Lubimy odwrotną prezentacje, ja lubię gdy wybrzmienia rozprzestrzeniają się swobodnie, niekontrolowanie


A tak ogólnie dałem się wkręcić
Posłuchaj Milestones i wróc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:

Jak widzisz każdy lubi co innego. Wszystko jest subiektywnie. Powiem więcej. Czasem lub z czasem się zmieniają nasze preferencje, odbiór wszystkiego co nas otacza. Nawet muzykę odbieramy inaczej w zależności od wielu, wielu czynników. Możemy lubić te same płyty ale zawsze będzie część, które lubię tylko ja lub Ty.

Oczywiście ze to kwestia gustu, co Audiofil to inna prezentacja i to się szanuje 👍 , a nie jak niektórzy hejtuje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sebastian_2020 napisał:

I za to jestem dozgonnie wdzięczny… Dozgonnie jestem wdzięczny wszystkim, którym nie przypasował rodowany Furutech, którym nie przypasował rod. Bo dzięki tym ludziom ja mogę tanio kupić kable od nich, kable, których oni nigdy nie usłyszeli jakie są ich możliwości 🙂 
Dlatego, ze po pierwsze, to kable do bardzo przejrzystych systemów, po drugie,, ze te kable brzmią pięknie powyżej 800 godzin grania, a nie 15h. Do 500h Furutech brzmi u mnie jakby wzmacniacz był popsuty. 

Nie znam tych kabli ,ale nie tylko x mojego doświadczenia  wynika że jeśli jest teflon , to on się długo wygrzewa ,nie druty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.