Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór pieca do Pylon Diamond 28


SlaveNoise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy, że recenzent ma zły słuch. Posiadam też wzmacniacz. Gra, brzmi po ciemniejszej a nie jaśniejszej stronie mocy. Ma mocny dół, który jest odpowiednio dociążony i masywny. Bas ma odpowiedni wykop i spreżystość. Do tego bardzo dobra dynamika. 
Po tym jak napisałeś jakie masz kolumny, to jakbym czytał opis Usherów , a nie wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, maciek36 napisał:

Po tym jak napisałeś jakie masz kolumny, to jakbym czytał opis Usherów , a nie wzmacniacza.

Oj kolego. Musisz samemu posłuchać wzmacniacza, potem wypowiadać się.

Co do Usher, w przypadku tych kolumn lub monitorów wszystko zależy jaki podepniemy wzmacniacz, taki uzyskasz dźwięk 😈

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2021 o 06:29, SlaveNoise napisał:

A przy jakich gatunkach testowałeś Nada, że miałeś wrażenie za dużego basu?

Testowałem tego Nada przy wszystkim oprócz metalu, muzyki poważnej, techno itp. Ciężko mi teraz opisać jaki to był bas, ponieważ było to kilka ładnych lat temu. Pamiętam tylko, że bas przesłaniał resztę pasma. Nad 356 tego już nie miał. Wszystkie pasma były wyrównane. Jednak  VINCENT SV-227 zagrał dużo lepiej niż te dwa Nady razem wzięte. Do domu na tydzień testów ostatecznie wziąłem Nada 356 i Vincenta. Grało to z ATC SCM 7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Polecam ten wzmacniacz, gra taki u mnie w sypialni. Dobra kontrola w całym paśmie, przyjemnie zarówno przy cichym jak i całkiem głośnym słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cygaret napisał:

Zdziwisz się bo aktualnie mam model opal 20, i basu czasami jest za dużo, mruczą jak tygrysy. Audiofilskość i wyższa cena nie zawsze jest po drodze z oczekiwaniami. Ja bym Ci radził wymienić kolumny, inaczej ratuje Cie elektronika NAD lub lampa z bańkami EL34, ewentualnie EL84 z serii TungSol lub lepiej RFT. Z seasem jest różnie , jak miałem projekt z ca18rnx to basu było więcej jak na ca22rnx, niestety w obu przypadkach konstruktor stawia na szybkość, miękkość. Jak chesz coś naprawde ekstra na basie to powinny Cie interesować kolumny z przetwornikiem scan speaka 18W revelator. Tu jest już naprawde fajnie.

z czym masz te opale połączone ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z arcamem fmj a28, sam się spodziewałem dość powściągliwego efektu brzmienia całości. A wyszło przeciwieństwo, monumentalne mruczące basisko, żywa świeża średnica i delikatna, nawet lekko wycofana aksamitna góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oj kolego. Musisz samemu posłuchać wzmacniacza, potem wypowiadać się.
Co do Usher, w przypadku tych kolumn lub monitorów wszystko zależy jaki podepniemy wzmacniacz, taki uzyskasz dźwięk 
Tak jak w każdych kolumnach.
Nie zmienia to faktu,że ushery mają swój charakter i jest on bliski opisowi jak dałeś do wzmacniacza.
Bardzo fajne kolumny poza tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słyszałem NAD-a C388 z tymi Pylonami. Ale popylało! aż miło 🙂 miałem wrażenie, że kolumny krzyczą: "dawaj jeszcze" - muszę przyznać, że dobra synergia się tam wytworzyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tonnii99 napisał:

Wczoraj słyszałem NAD-a C388 z tymi Pylonami. Ale popylało! aż miło 🙂 miałem wrażenie, że kolumny krzyczą: "dawaj jeszcze" - muszę przyznać, że dobra synergia się tam wytworzyła.

Z Diamond'ami?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu NAD'a 375 i kolumny Diamond 28.

To jest bardzo dobre połączenie. NAD jest dość łagodnie, raczej po ciemnej stronie grającym wzmakiem.

Jest jednocześnie dość przejrzysty i wyrównany. Jest bez porównania lepszy niż tańsze NAD'y serii C. Na pewno nie jest wzmacniaczem przebasowionym. Do słabo lub przypadkowo zaadaptowanych akustycznie mieszkań może być idealny.

Wąskim gardłem 375 jest wbudowany pre. Stosując zewnętrzny, np. wykorzystując jako pre wzmacniacz słuchawkowy Lehmann Black Cube, można osiągnąć znacznie lepsze, pełniejsze, głębsze granie.

Pylony jednak wymagają lepszego wzmacniacza niż 375. Dopiero dobre piece powyżej 10-15 tys. potrafią wyciągnąć z Diamondów 28 naprawdę fajne granie.

To są takie kolumny, które grają fajnie z wieloma wzmakami ale dopiero dobre konstrukcje wydobywają z nich świetne brzmienie, zupełnie nieadekwatne do dość niskiej ceny tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, quatross napisał:

Z Diamond'ami?

 

Tak. Nad robił co chciał. Tam jest dużo mocy i sporo możliwości dlatego efekt był taki a nie inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze Panowie podpytam o suba do D28 - czy ktoś z użytkowników posiada u siebie takie połączenie do stereo bądź testował jakiegoś suba? Sam jestem raczej przeciwnikiem takiego systemu, ale kto wie czasy się zmieniają, a np. taki rel pompuje dość przyjemne mruczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 28. Atoll in100 porażka. Usmażyła mu sie końcówka mocy po pół roku intensywnego użytkowania. Przegrzewał się i włączały mu się zabezpieczenia. Dźwiek jak zbita pulpa z pdbitym jednostajnym średnim basem.

Roksan K3 było dużo lepiej, mocniej,  szybciej. Roksan podgrzewa gitary elektryczne.  To pasmo daje popalić przełom średnicy i góry. Brakuje mu finezji, trochę rozdzielczości.

Pylonki maja fajny niski bas do rapu idalnie. Brakuje im jednak kopyta na średnim kickbasie.  Szukaj wzmacniacza który moco uderze średnim basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomek1777 napisał:

Pylonki maja fajny niski bas do rapu idalnie. Brakuje im jednak kopyta na średnim kickbasie.  Szukaj wzmacniacza który moco uderze średnim basem.

Mam podobne odczucia, jakaś propozycja z uderzeniem średniego basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SlaveNoise napisał:

Mam podobne odczucia, jakaś propozycja z uderzeniem średniego basu?

Roksan K3 jako końcówka mocy u mnie grał nieźle.

Z rynku używek Audio GD 10. Budżet będzie przekroczony ale za to ani  mocy ani uderzenia Ci nie zabraknie. Ten wzmacniacz wydusi z P28 wszystkie soki 😛😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2021 o 09:35, Tomek1777 napisał:

Pylonki maja fajny niski bas do rapu idalnie. Brakuje im jednak kopyta na średnim kickbasie.

Co to jest ten "średni kickbas". Serio pytam. Ile to jest Hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miki450 napisał:

Co to jest ten "średni kickbas". Serio pytam. Ile to jest Hz?

Nie jestem techniczny. Jakby co koledzy mnie poprawią. 😉. Sądzę że to przedział 70-200 hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę testową Chesky. Na niej jest test basu, płynne zejście z 300 do 20 Hz.

Każdy sprzęt tą płytą traktowałem.

Diamond'y 28 miały dwie punktowe "dziury" 3-4 db (na słuch): 240 i 160 Hz.

Poza tym mają równe pasmo od 300 do 60 Hz. Potem do 35 Hz jest spadek, na słuch, 3 db. Poniżej 35 do 20 Hz to już raczej mruczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem pylony diamond 28 z denonem 1510 i to było bardzo dobre zestawienie. Ja akurat do wzmaka głośniki dobierałem w salonie audio. Nie kupilem ich bo na tych samych przetwornikach mam kudosy z naimem podpięte. Wybrałem paradigm. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Skompletowalem niedawno mojej drugiej połówce stereo do lapka złożone z archaizmów zniesionych ze strychu miedzy innymi z Tosci 303 marki unitry oraz jakiś tam nieistotnych kolumn i co ciekawe odpaliłem sobie na tym wzmacniaczu rapowe gatunki, których na codzień słucham i osłupiałem. Bas monumentalny przede wszystkim ten średni, a wszystko wyzerowane, lekki volume głosu do przodu i do razu czuć pompowanie energii jak to możliwe, ze sprzęt z 80lat sprawił więcej frajdy z odsłuchu niż obecne wzmacniacze, ktore testowałem. Oczywiście słychac szumy i lekkie buczenie, lecz jakoś mi to kompletnie nie przeszkadzało, przypomniało mi się dzieciństwo, żaden z powyższych wzmacniaczy o których wspomniałem i miałem na odsłuchu nie miał takiej podstawy basowej, czuć było wykop i zapas mocy. Chciałem podpiąć Tosce na testy  pod pylony, żeby sprawdzić czy uslysze na nich niedoskonałości tego wzmaka , jednak unitra  ma 8 ohm, zaś Diamondy 4 ohm, wiec nie wiem czy taka konfiguracja byłaby możliwa - taka mała ciekawostki ode mnie.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, SlaveNoise napisał:

Tosce na testy  pod pylony, żeby sprawdzić czy uslysze na nich niedoskonałości tego wzmaka , jednak unitra  ma 8 ohm, zaś Diamondy 4 ohm, wiec nie wiem czy taka konfiguracja byłaby możliwa - taka mała ciekawostki ode mnie.

Jak odkręcisz gałę od głośności za daleko i przekroczony zostanie dopuszczalny prąd tranzystorów mocy to uszkodzisz końcówkę mocy bo bezpieczniki topikowe mogą być zbyt wolne. W takiej sytuacji nie masz gwarancji że nie uszkodzisz też kolumn. Biorąc pod uwagę ich cenę nie wiem czy warto ryzykować. Na pewno bezpieczniej jest poszukać do tego wzmacniacza kolumn 8om najlepiej z epoki. Nawet jeżeli nie dojdzie do spalenia wzmacniacza dla kolumn zbyt słaby wzmacniacz może być gorszy od wzmacniacza przekraczającego moc znamionową kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sls  Dzięki za info, zdaje sobie z tego sprawę dlatego nie próbowałem nawet podłączać, ale jedno co muszę przyznać ten wzmacniacz potrafi rozruszać spore membrany bez większego wysiłku i to z barwą jaka mi się podoba. Z ciekawości nawet poszperałem sobie informacji o nim na tym forum i użytkownicy tego archaizmu mają dość podobne zdanie. Oczywiście poszukiwania nie są zamknięte 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlaveNoiseBo to sam w sobie nie jest to jakiś zły amplituner natomiast niekoniecznie nadaje się do współczesnych kolumn zwłaszcza 4 om.

Do Toski by należało znaleźć jakieś np. Tonsil ZG40C115 8om lub inne "Altusy" poddać je niewielkiej renowacji i wymianie kopułki. Są firmy które to robią profesjonalnie np. Wilk-Audio-Projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie czy denon 1500ae ,1510ae , 1520ae to jest ta sama charakterystyka brzmienia co 1600ne czy każdy model gra inaczej? Który z tych modeli przodował basowo( mam tutaj na myśli, iż był najmocniejszy na średnim i dolnym basie?

Jest ktoś z Wrocławia kto posiada któryś modeli z przedrostkiem ae?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

edit: Przetestowałem synergię Denona 1500ae z Pylonami i szczerze napisze, że ten dźwięk mi kompletnie nie podszedł, od razu coś mnie zaczeło w nim drażnić, nie miałem przyjemności ze słuchania,średnica zbyt agresywna, zadziorna  ta góra też jakaś taka zbyt cykająca, bas nie miał takiego mocarnego wykopu, twardawy,czasami to w ogóle mi go brakowało, nie przepadam za takim, jasnawe granie, jedynie co mi się podobało to dynamika,fajnie jakby góra się schowała, średnica ociepliła, a bas wyszedł przed szereg i był mięciutki, sprężysty, niestety tu tego nie ma.Trafiłem również na egzemplarz z problematycznym potencjometrem, miałem wrażenie jakby jeden kanał grał głośniej i dopiero przy wyższym volumie jakoś się to wyrównywało. Gdzieś czytałem, że 1510 i 1520 są jeszcze bardziej jasnymi wzmacniaczami, więc skreślam te produkty z listy i testuję dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylonów niestety nie słuchałem, ale mam podobnie zbudowane kolumny Wiggart Enzo. U mnie świetnie sprawdza się  Icepower 1200AS2. Ma u mnie dożywocie 😉. Bardzo dobrze wypadł również Hypex 252 i Haiku Bright 5. Nad C372 również nieźle, natomiast Atoll AM200 przeciągał mocno bas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Seb1 napisał:

Haiku Bright 5

Polecam przetestować 🙂 tylko czy nie będzie za dużo basu? 🤨

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go w połowie okresu wygrzewania, więc dźwięk pewnie jeszcze się zmieni trochę. Wiggarty mają raczej szybki bas, nie są zamulaczami. Mam też to szczęście, że mogę ryczeć nawet Gangsta Rap w moich 16m2 i bas będzie trzymał się bardzo przyzwoicie. Nic nie brumi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.