Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do Dali Zensor 7


siamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę nad zmianą mojego Marantz SR6007 na coś nowszego. 

Brakuje mi funkcji sieciowych oraz coś nowszego może zagra lepiej z tymi głośnikami ?

Z tego co patrzyłem to ciekawe wydają się Yamaha v6a, Marantz sr5015 albo może Denon x3700 ? Któryś z nich jest nie zalecany do Dali Zensor 7 ?

85% filmy, 13% muzyka (hiphop, rock i inne) i 2% Xbox 

Pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z podanych raczej nie zbliży sie do twoje marantza. Jakich funkcji ci brakuje ? Moze lepiej bedzie dokupić jakiegoś stremaera . A co do dźwięku , jak chcesz więcej wyciągnąć z głośników to dokup końcówkę mocy no atoll 100am albo cos w podobie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, siamer napisał:

Z tego co patrzyłem to ciekawe wydają się Yamaha v6a, Marantz sr5015 albo może Denon x3700 ? Któryś z nich jest nie zalecany do Dali Zensor 7 ?

Wszystkie zagrają z tymi Dali, ale tak jak Ci kolega napisał wcześniej, kupienie nowszego modelu, ale niższej serii, na pewno nie polepszy dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Myślałem że różnica będzie odczuwalna przy nowym Ampli. A jest jaki streamer Marantz godny uwagi ? Lubię mieć wszystko jednej firmy aby ładnie wyglądało 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz ma akurat fajny model z serii NA lub ND

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na ampli grający tak jak ten Marantz i mający funkcje sieciowe będziesz musiał wydać sporo więcej niż planujesz. Nie lepiej zakupić sam odtawrzacz sieciowy jak Bluesound Node np? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chyba faktycznie warto. Myślałem że to podobne poziomy. Chyba właśnie pójdę w odtwarzacz sieciowy. 

Czytając recenzje amli co wymieniłem myślałem że technologia poszła ostro do przodu i będzie efekt wow po zakupie nowego 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2021 o 22:40, siamer napisał:

Z tego co patrzyłem to ciekawe wydają się Yamaha v6a, Marantz sr5015 albo może Denon x3700 ? Któryś z nich jest nie zalecany do Dali Zensor 7 ?

85% filmy, 13% muzyka (hiphop, rock i inne) i 2% Xbox 

Na początku miałem zestaw Dali Zensor 7 5.1 i Marantz 6009. W międzyczasie wymieniłem fronty a 4 miesiące temu zepsuł się Marantz. Ostatecznie kupiłem Yamahę  RX-V6A za 699 euro. Uważam to za wyjątkowo dobry zakup. W KD ten ampli jest dużo lepszy niż Marantz. Skoro w 85% używasz sprzęt do filmów to ja bym rozważył wymianę ampli. Stary sprzedasz może za 1000 zł i dołożysz 2 z kawałkiem i będziesz miał choćby tą Yamahę.

Moim zdaniem będzie ona lepsza niż zestaw, Twój stary amli plus node. W tej samej cenie.

Ta Yamaha ma wszystko co potrzeba. Działa radio internetowe (można ustawić tak aby po naciśnięciu jednego przycisku na pilota uruchamiało się np. Radio 357). Można odtwarzać z pena, NAS, jest radio DAB. Ogólnie aplikacja Yamahy jest wyjątkowo dobra. Można słuchać Tidala, Spotify itp. Ja dodatkowo dokupiłem dwa głośniki do atmosa (Yamaha obsługuje).

Nie słucham muzyki na ampli (tylko przez wzmacniacz) ale w KD Yamaha gra z większym pazurem, z większym rozmachem. W nowym filmie xmen start rakiety robi ogromne wrażenie. Nie wiem czy masz subwoofer ale bez niego KD to nie to.

A co do muzyki to obecnie słucham stereo ale wcześniej gdy miałem wyłączenie amli miałem i tak ustawione jakiś program na 5.1 i tak słucham muzyki - ampli nie rozdzielał równo te satelity. grały one zasadniczo mniej ale czasem dość mocno. Np. w muzyce elektronicznej dawało to (w moim odczuciu) super efekty, same stereo brzmiało tak sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile kasy chcesz wydać, przy 85% KD nie wymieniałbym frontów, w KD nie są one tak ważne, co innego w stereo, ale wówczas i tak lepiej od razu i wzmacniacz stereo dokupić. Ja wymieniłem na Tannoy dc8t, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, muad napisał:

Wszystko zależy ile kasy chcesz wydać, przy 85% KD nie wymieniałbym frontów, w KD nie są one tak ważne, co innego w stereo, ale wówczas i tak lepiej od razu i wzmacniacz stereo dokupić. Ja wymieniłem na Tannoy dc8t, 

W Kinie Domowym kolumny nie sa wazne? Ciekawa teoria 🙂 

W dniu 13.11.2021 o 09:33, siamer napisał:

Czytając recenzje amli co wymieniłem myślałem że technologia poszła ostro do przodu i będzie efekt wow po zakupie nowego

|To dobrze ze najpierw zapytales bo byloby powazne rozczarowanie 🙂 
Tak jak wczesniej pisano postep idzie ale w swoim kierunku a tam gdzie jest podstawa (czyli solidne koncowki mocy) to jest czasem regres. Takie czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię stary nie zawsze znaczy gorszy. Pewnie gdybyśmy porównali w stereo tego Marantza z tą Yamahą to ta by dostała po głowie, ale w kinie liczy się efekciarstwo a tu Yamaha może się bronić.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rafa napisał:

W Kinie Domowym kolumny nie sa wazne? Ciekawa teoria 🙂 

Nie teoria ale praktyka 😉 Napisałem nie aż tak ważne. Optymalnie najlepiej mieć wszystko na takim samym poziomie. W przypadku KD na doznania widza wpływ ma więcej czynników niż w przy słuchaniu stereo. Dochodzi przecież jeszcze obraz, który zasadniczo jest głównym medium. Dołożenie tylko lepszych frontów w całościowym odbiorze w moim przypadku nie zmieniło się istotnie. W przypadku słuchania muzyki zmiana była większa. 

Nie zawsze można od razu wszystko ulepszyć. 

Też uważam, że stary nie zawsze znaczy gorszy - o ile działa 🙂 

Natomiast (moim zdaniem) kluczowa w tym wszystkim jest cena. Marantz z serii 6 jest pozycjonowany wyżej niż ta Yamaha. Kosztuje on ponad 100% więcej. Jak kupiłbym auto nowe za 100k zamiast 50k to oczekiwałbym jednak zauważalnej różnicy. Osobiście uważam, że zamiast np. dawać ponad 6k za nowego Marantza 6... to lepiej wziąć tą Yamahę i za zaoszczędzone ponad 3k kupić wzmacniacz stereo. Ale to jest tylko moja opinia. Najlepiej samemu się przekonać podczas odsłuchu. 

Dodam tylko, że czasami zapominam przełączy wzmacniacz na HE (home theater) w moim Heglu i oglądam bez aktywnych frontów. Raz oglądałem tak cały film!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantze z serii 6 to słabiutkie amplitunery. Dynamiki tam za grosz.

Co do tych frontów to zgodze się w przypadku zasilania ich słabym amplitunerem. Ale jak już mamy coś mocnego a najlepiej osobny wzmacniacz wtedy fronty mają niemal równe znaczenie centralowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.