Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze KD


77Mariusz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Butler napisał:

Pokaż jakie uchwyty masz na myśli, może jakiś dobry patent jest.

Równie zainteresowany jestem jak najbardziej 🙂

Z Magnesami patent wydaje się dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze Atmosy do zabudowy mają uchylne membrany, niektóre wręcz są zaprojektowane jako sztywno pochylone np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . No ale takich naściennych 45 stopni to nie widziałem. Możesz ewentualnie powiesić surroundy typu Canton PLUS MX.3 na regulowanych uchwytach i skierować je we właściwą stronę. Radykalnie to własne obudowy zrobić w których zamontujesz instalacyjne.

f-canton-plus-mx-3-czarny.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Butler napisał:

Radykalnie to własne obudowy zrobić w których zamontujesz instalacyjne

Są uchwyty regulowane ale czy na 45’ tego nie wiem🤷‍♂️ Musiały by mocno odstawać od sufitu

Ktoś tutaj już montował normalne kolumny na uchwycie, może jego się spytać co to było🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Groota jak Twoje Auro 3D ? 

Jest gdzieś jakiś temat ?

Czym więcej czytam na niemieckim forum tym bardziej o tym myślę . Jest tam wielu zwolenników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 29.04.2022 o 13:17, 77Mariusz77 napisał:

@Groota jak Twoje Auro 3D ? 

Jest gdzieś jakiś temat ?

Czym więcej czytam na niemieckim forum tym bardziej o tym myślę . Jest tam wielu zwolenników.

Nie robię Auro3D idę w tradycyjne 5.1 ale z dwoma subwooferami czyli 5.2 i wysokimi modelami Focal-a montażowymi. 
 

Tytuł mojej salki to 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale mam pytanie. Znacie firmy, które zajmują się instalacjami kolumn, konfiguracją sprzętu, i tym podobne?

Nie mam na myśli budowy od A do Z, bo akustyka odpada - załatwiona, a już wiem, że niektóre firmy robią tylko i wyłącznie wszystko, właśnie z akustyką włącznie. Mam nadzieję, że nie wszystkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj u stałych bywalców forumowych z branży 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ... Jest ich trochę. Zorientuj się co jest w Twojej okolicy i dopytaj o te sprawy. Myślę ża zakres prac zawsze jest do uzgodnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butler napisał:

Popytaj u stałych bywalców forumowych z branży 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ... Jest ich trochę. Zorientuj się co jest w Twojej okolicy i dopytaj o te sprawy. Myślę ża zakres prac zawsze jest do uzgodnienia.

Dzięki, nie wpadłem na to.

Kurde, ale będzie myślenia. Teoretycznie najlepiej byłoby zostawić całą salkę jednej firmie, ale już chyba za późno.

Jeszcze nie wiem, co z kolumnami. Goldy może nie są złe, ale aktywne powinny być znacznie lepsze, choć z drugiej strony chyba mało która firma instaluje takie kolumny w salkach. Pewnie z 90% kolumn to kolumny montowane w ścianie. Nie powiem, tak wygląda to najlepiej wizualnie, minimalistycznie, salka powinna wydawać się przez to optycznie większa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 godziny temu, Butler napisał:

Popytaj u stałych bywalców forumowych z branży S4Home, Q21, ABCAV, LBX, Technikarium... Jest ich trochę. Zorientuj się co jest w Twojej okolicy i dopytaj o te sprawy. Myślę ża zakres prac zawsze jest do uzgodnienia.

To są niszowe firmy które w głównej mierze maja sklepy a nie zajmują się instalacjami… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmują się instalacjami, z tego co kojarzę każda z nich.

Technikarium

Audio Park (akurat film na stronie Technikarium

Pozostałe firmy też robią, widziałem fotki z prac chyba każdych z nich i warto zapytać o usługę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No ja akurat żadnej z tych firm nie zlecił czegoś takiego… nie podoba mi się to ze wszędzie tylko Klipsch jest instalowany i suby  SVS wszędzie wszystko na jedno kopyto. Gdybym miał kasę to bym swoją salke tez zrobił inaczej ale nie mam wiec jest jak jest. Wole wyłożyć większy chajs na sprzęt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klient wybiera i płaci, a nie firma która realizuje projekt. Tak się składa że w kinie Klipsch wymiata. SVS to też jeden z czołowych graczy na rynku i wcale się nie dziwię że tak dużo instalacji jest robione na tych produktach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, Butler napisał:

To klient wybiera i płaci, a nie firma która realizuje projekt. Tak się składa że w kinie Klipsch wymiata. SVS to też jeden z czołowych graczy na rynku i wcale się nie dziwię że tak dużo instalacji jest robione na tych produktach. 

Bo są tanie względem jakości która oferują. Słyszałem Klipsche, słyszałem Focale i to te drugie lepiej mi podeszły. No ale za jakość też trzeba zapłacić gdzie to widać we Focalu natomiast Klipsch może o tym pomarzyć, co do subów jest dużo więcej dobrych od svs ale większości w Polsce nie dostępnych a to za sprawa tego że kosztują dużo większe pieniądze a każdy szuka by było jak najtaniej ale w miarę jakościowo. Tyle ode mnie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie to pojęcie bardzo względne. Polska krajem mlekiem i miodem płynący, a z tego co zdążyłem zaobserwować to 90% osób budujących kino oczekuje że się zmieści w budzecie 8000 do 10000zł i to z wielkim problemem.

Klipsch jest jaki jest, sam na niego się zdecydowałem bo oferuje to czego oczekuję. Pełna gama produktów, w ofercie praktycznie każdy typ mocowania głośników i kolumn. A że to nie jest hi-end... Pewnie że nie jest. Ale przynajmniej mnie było stać na niego. To co komu lepiej podeszło akurat mnie nie interesuje, jak ktoś ma budżet x2, x5, x100 to celuje w inne produkty, przecież to oczywiste. W swoim przedziale Klipsch - do kina oczywiście - jest świetnym wyborem.

Co do subów... Kupuje się to co jest dostępne. Także dla portfela, ta sama śpiewka co akapit wyżej. Tu znowu wspomniane SVS mają bdb stosunek ceny do jakości i wyposażenia na czele ze świetnym DSP na smartfona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo są tanie względem jakości która oferują. Słyszałem Klipsche, słyszałem Focale i to te drugie lepiej mi podeszły. No ale za jakość też trzeba zapłacić gdzie to widać we Focalu natomiast Klipsch może o tym pomarzyć, co do subów jest dużo więcej dobrych od svs ale większości w Polsce nie dostępnych a to za sprawa tego że kosztują dużo większe pieniądze a każdy szuka by było jak najtaniej ale w miarę jakościowo. Tyle ode mnie w tym temacie.
Nie rozumiem?
Ty masz pretensje do ludzi, że wybierają, co wybierają?

To są chyba ich wybory i nic nam do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Butler napisał:

Zajmują się instalacjami, z tego co kojarzę każda z nich.

Technikarium

Boczne na wysokości stojącego chłopa i sufitowe (6 sztuk!) dwa metry nad podłogą. Naprawdę??!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 godzin temu, Butler napisał:

a z tego co zdążyłem zaobserwować to 90% osób budujących kino oczekuje że się zmieści w budzecie 8000 do 10000zł i to z wielkim problemem

Tylko że zapomniałeś że od czasu Srovida wszystko poszybowało do góry, w miedzy czasie spaliła się fabryka procesorów dzięki czemu mamy braki na pułkach a ceny poszybowały dwu krotnie do góry wiec się nie dziw że dużo ludzi nie może się zmieścić z budżetówkami w okolicy 10 tys zł a nie wspomnę już o hi-endzie

16 godzin temu, Butler napisał:

Klipsch jest jaki jest

No właśnie jest jaki jest, dużo ludzi np nie lubi takiego efekciarskiego grania w stereo na przykład, wola miękkie granie z dobra średnica, ciepła góra i dobrym punktowym  basem. Też chciałbym zobaczyć inne firmy kolumn, sprzętu w instalacjach kinowych. Może wtedy więcej ludzi tez by się decydowało na połączenie stereo z kinem na jednej parze kolumn. Nie mniej jednak nie jest to The Best Of w swojej cenie w Stereo natomiast w Kinie biją większość marek ale jest jeszcze dość też takich co depczą im po piętach lub są pierwsi  

Przykładem jesteś sam, kupiłeś i od razu dałeś je tuningować. Czemu nie zostawiłeś oryginału? No bo Ci nie pasował charakter brzmienia więc nie pisz że są najlepsze, gdybyś poszukał dłużej i więcej posłuchał to byś znalazł takie które pasują Ci oryginalnie bez tjuningów,  garstka ludzi jest co tuninguje od razu oryginały a najlepiej zrobić kolumny od podstaw i na lepszych elementach. 
 

Tak że Technikarium promuje tylko to na czym najwiecej zarabia! Czyli Klipsch i SVS trochę mniej Focal w stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, RAF77 napisał:

Nie rozumiem?
Ty masz pretensje do ludzi, że wybierają, co wybierają?

To są chyba ich wybory i nic nam do tego.

Nie mam pretensji do nikogo chodzi mi tylko o to że gdzie się nie obejrzysz to Klipsch RP lub THX i SVS króluje a sam bym chciał zobaczyć inne marki kolumn jak i sprzętu w adaptacjach kinowych, tak samo tyczy się to głośników montażowych, nie widziałem w PL na YT by któraś z firm sprzedająca czy instalacyjna pokazywała salki z taką właśnie instalacja

13 godzin temu, burz napisał:

Boczne na wysokości stojącego chłopa i sufitowe (6 sztuk!) dwa metry nad podłogą. Naprawdę??!

Mało tego tak ..ujowo rozmieszczone że aż strach pomyśleć jak to gra😞😭 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technikarium mocno się lobbuje przez YT, ale są też inne.

Robota RMS - na kolumnach Triangle

S4Home i całe chałupy ogarnięte. No nie można powiedzieć że w Polsce nikt się takimi sprawami nie zajmuje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Groot napisał:

Przykładem jesteś sam, kupiłeś i od razu dałeś je tuningować. Czemu nie zostawiłeś oryginału? No bo Ci nie pasował charakter brzmienia więc nie pisz że są najlepsze,

Jakby miały być te Klipsche tylko do tylko "home cinema" - nic bym nie robił. Ale będzie sporo grania stereo, ponadto lubuję się w koncertach. A to połączenie kina i muzyki. Klipsch ma dobre przetworniki, to przez zwrotnicę są dla niektórych lekko "przyostre" z tą V-ką. Relatywnie niewielka inwestycja w upgrade elektryki robi z nich sprzęt o klasę... dwie klasy wyższy. Przynajmniej tak ja to odbieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, Butler napisał:

Technikarium mocno się lobbuje przez YT, ale są też inne.

Robota RMS - na kolumnach Triangle

S4Home i całe chałupy ogarnięte. No nie można powiedzieć że w Polsce nikt się takimi sprawami nie zajmuje.

 

Co to maja być za instalacje😂 Ty to nazywasz instalacjami kinowymi? 🤔 To są tylko namiastki kin w postaci 25% tego jak to powinno wyglądać. Tam więcej do powiedzenia ma osoba od designu a nie od jakości wyciśniętej maksymalnie. Kto montuje kolumny w samiutkich narożnikach? I wiele, wiele innych niesmaków niezwiązanych z kinem. Strata kasy na takie instalacje, lepiej dobry Soundbar pokaże więcej niż to co na tych filmikach. Tyczy się to tych filmików z s4home natomiast RMS bardzo dobra robotę wykonali z tym że przyczepię się do tego że kolumny na wierzchu razem ze sprzętem, no i te drewno za jasne😞 reszta schludnie i gustownie.

21 minut temu, Butler napisał:

Jakby miały być te Klipsche tylko do tylko "home cinema" - nic bym nie robił. Ale będzie sporo grania stereo, ponadto lubuję się w koncertach. A to połączenie kina i muzyki. Klipsch ma dobre przetworniki, to przez zwrotnicę są dla niektórych lekko "przyostre" z tą V-ką. Relatywnie niewielka inwestycja w upgrade elektryki robi z nich sprzęt o klasę... dwie klasy wyższy. Przynajmniej tak ja to odbieram.

Jak to się mówi rzecz gustu… na pewno nie grają o dwie klasy wyżej, daleko im do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Groot napisał:

na pewno nie grają o dwie klasy wyżej, daleko im do tego

Nie znasz zakresu prac które zostały przeprowadzone. Jak grają... Tego nie wiesz i się raczej nie dowiesz. Wiem ja, klientem dla WilkAudio byłem trudnym 😄

16 minut temu, Groot napisał:

Co to maja być za instalacje😂 Ty to nazywasz instalacjami kinowymi?

Bardziej chodzi mi o samą zasadę, że ktoś w ogóle takimi sprawami się zajmuje. Mi też w nich wiele się nie podoba, przecież na napisałem że są referencyjne. Ale skoro ktoś szuka firmy która ogarnie temat kina, jest w stanie podporządkować pod nie projekt domu/mieszkania, to się da i nie trzeba szukać za granicą. Na filmikach jasno widać jak wiele do powiedzenia mieli inwestorzy i na co nie mieli zamiar się godzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Z racji tego, że się przeprowadziłem i rozpoczynam remont salonu ( od zera ) pomyślałem, że jak obniżę sufit o 10 cm tragedii nie będzie. 

Teraz ma 2,50 . Mieszkanie w bloku.

Chciałbym zamocować w suficie cztery głośniki. 

Znalazłem coś takiego tylko niewiele mogę się dowiedzieć na temat tych głośników. Może ktoś miał styczność z nimi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość niskie pomieszczenie , nie lepiej pójść w Svs Prime Elevation ? 

Montaż jak pod Auro 3D .

Jaki amplituner ma to napędzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym  żeby to estetycznie wyglądało. 

Wychodzi też na to , że stąd już się nie będę nigdzie przeprowadzał. ( mam nadzieję )

Kolejna rzecz to przy okazji nad sufitem , kable do oświetlenia bym rozprowadził tak jak chcę. W betonie nie chcę mi kuć a druga kwestia gdyby kiedyś coś mi się odwiedziło to zawsze będę mógł przewody przeciągnąć w inne miejsca. 

Nad SVS myślałem wcześniej ale na korzyść DT DI 6.5R lub nawet rozważam DI 8R przemawia właśnie ta estetyka jak również 10 cm potrzebnego miejsca. 

Kolejnym powodem dla którego właśnie  DT jest to , że nie tak dawno nabyłem fronty Demand 17. 

W porównaniu z Monitor Audio Silver 7G które do końca mi nie pasowały jestem z nich w pełni zadowolony. 

W końcu Rammstein brzmi jak powinien a nie jak jakiś mały Rammstein-nik 🙂

Apliturer Denon 4700 

Fronty do PMA A-110

Docelowo ma być 7.1.4

Na tył wrzucę te Monitory właśnie ( trochę duże ale może będzie dobrze 🙂a na boki MA Silver FX (7G) mam nadzieję, że jakoś z nimi nie będzie źle mają przełącznik dipol/bipol coś się wykombinuje. 

Mam jeszcze dwa Atmosy Silver 7G ale one są właśnie jak SVS naścienne i znajdę dla nich inne zastosowanie w domu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze,  środkowa kondygnacja. To budynek trójkondygnacyjny jak kto woli trzykondygnacyjny 🙂

Pokój 22 metry. Niewiele ponad 4x5 metra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam pod kątem 30" Tannoy Hts 101 XP  , mogę pożyczyć na testy . Mam 4 w szafie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.