Skocz do zawartości
IGNORED

Niszczę nowe Audio Physic Classic 5 - modyfikacja


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, meloV8 napisał:

Lepiej od razu wybrać konkretny projekt na znacznie wyższej jakości przetwornikach, które dają nam bazę i solidny fundament pod uzyskanie wysokiej klasy brzmienia. 

miałem zamiar napisać to samo... ale zabawy nie będzie😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam , chłop ledwo rozdziewiczył kolumny a Wy , zabawy nie będzie 🙂

A jeszcze do tytułu , nic nie niszczyć  ładnie porozpinać wyjąć pieluchy , obejrzeć oryginalną zwrotnicę , nie dziadować i nie dolepiać do oryginalnej    do pudełka i do szafy  przy sprzedaży wytłumaczyć co i jak , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą polskie charakterki... Szyderstwo, zawiść?, małość... I mendy czekaja, aby się pośmiać... 🙂 No to się zawiedziecie. Nie będzie tu zabawy 🙂 Wątek to zamknięcia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, szpotek73 napisał:

miałem zamiar napisać to samo... ale zabawy nie będzie😁

No tak, loża szyderców musi swoje odpracować 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lete napisał:

Wątek to zamknięcia 🙂

nie zamykaj,twój wątek o modyfikacji Hegla czytałem z zainteresowaniem,po prostu my wiejskie diyery ,mierzące swoje konstrukcje na łąkach, wiemy ,że nie ma sensu poprawiać kolumn na średniej jakości przetwornikach ,bo aplikacją,choćby najlepszą na świecie ,z użyciem najlepszych elementów nie sprawimy ,że takie kolumny zagrają tak dobrze ,jak kolumny na topowych przetwornikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lete napisał:

Wychodzą polskie charakterki... Szyderstwo, zawiść?, małość... I mendy czekaja, aby się pośmiać... 🙂 No to się zawiedziecie. Nie będzie tu zabawy 🙂 Wątek to zamknięcia 🙂

robisz dla siebie , jak pisałem nie demoluj kolumn zrób konkretnie ,  mają grać jak ci się podoba  , nie wrócisz do stanu fabrycznego z zaznaczeniem że robiłeś to i tamto , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lete napisał:

Wychodzą polskie charakterki... Szyderstwo, zawiść?, małość... I mendy czekaja, aby się pośmiać... 🙂 No to się zawiedziecie. Nie będzie tu zabawy 🙂 Wątek to zamknięcia 🙂

To zakładka DIY, tu prawie każdy piszący myśli, że potrafi zrobić hi-enda i to z byle czego;) taka wesoła specyfika forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szpotek73 napisał:

my wiejskie diyery ,mierzące swoje konstrukcje na łąkach

najlepsze jest zaorane świeżo pole 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łąka jest bardzo dobra,tylko musi być nie koszona ,i trzeba kolumnę postawić wysoko.....😉

komora bezechowa,wersja rustic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze że ''forumowe chłopaki'' jak bym przyprowadził sąsiada i powiedział że tyle i tyle dałem za głośniki wiadro części do zwrotnicy i męczę się rok żeby grało to by mnie wyśmiał  i powiedział że ''można kupić za pińcet i też grajo''   tu ludzie wyrozumiałe 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, meloV8 napisał:

Ogólnie to takie przeróbki mają średni sens. Kupić gotowe kolumny, żeby je przerabiać? Lepiej od razu wybrać konkretny projekt na znacznie wyższej jakości przetwornikach, które dają nam bazę i solidny fundament pod uzyskanie wysokiej klasy brzmienia. 

"a co ty wiesz o zabijaniu, ty stara dupa jesteś" - tak cię podsumuję, cytatem z klasyki polskiego kina.
Podrasowanie kupionego produktu jest ok, wszyscy to robią, bo tylko z totalnego szmelcu nie da się nic wyciągnąć, a tak, to można trochę kasy wyrwać na nowe zabawki. 

Żeby nie być gołosłownym, kiedyś kupiłem słuchawki nauszne Aurvana, bo zgrała się wolna kasa z dobrymi opiniami o produkcie, słuchałem, ale szału nie było, nie było nawet dobrze. Zrobiłem recabling tych słuchawek na kablu Canare ... kiedy zacząłem słuchać, to o mało mi doopy nie urwało z wrażenia!!! 
Kiedy wszedłem trochę w materiały źródłowe o Aurvanach, to wyczytałem, że produkowane one były na wyższą półkę cenową, ale ponieważ popytu nie było, bo dla budżetu były za drogie, a dla ekstra klasy nabywców audio były za tanie, producent przewymiarował słuchawki na niższą o połowę półkę tnąc jakość na kablu właśnie. Takich przypadków jest multum, to normalna praktyka księgowych w firmie, opracowanie alternatywnych kanałów sprzedaży produktu.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, romjo napisał:

"a co ty wiesz o zabijaniu, ty stara dupa jesteś" - tak cię podsumuję, cytatem z klasyki polskiego kina.
Podrasowanie kupionego produktu jest ok, wszyscy to robią, bo tylko z totalnego szmelcu nie da się nic wyciągnąć, a tak, to można trochę kasy wyrwać na nowe zabawki. 

Żeby nie być gołosłownym, kiedyś kupiłem słuchawki nauszne Aurvana, bo zgrała się wolna kasa z dobrymi opiniami o produkcie, słuchałem, ale szału nie było, nie było nawet dobrze. Zrobiłem recabling tych słuchawek na kablu Canare ... kiedy zacząłem słuchać, to o mało mi doopy nie urwało z wrażenia!!! 
Kiedy wszedłem trochę w materiały źródłowe o Aurvanach, to wyczytałem, że produkowane one były na wyższą półkę cenową, ale ponieważ popytu nie było, bo dla budżetu były za drogie, a dla ekstra klasy nabywców audio były za tanie, producent przewymiarował słuchawki na niższą o połowę półkę tnąc jakość na kablu właśnie. Takich przypadków jest multum, to normalna praktyka księgowych w firmie, opracowanie alternatywnych kanałów sprzedaży produktu.    

aha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete może sprzedać ta AP i spróbować te zmodowac?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • McGyver zmienił(a) tytuł na Niszczę nowe Audio Physic Classic 5 - modyfikacja
  • Moderatorzy
21 godzin temu, lete napisał:

Dwa kondensatory: Jantzen Z-Cap 15uF (midwoofer) i 3.3uF (tweeter), zwykły rezystor ceramiczny 1.5Ohm oraz trzy cewki... Wsjo! Ale to dobrze... Daje spory potencjał do upgrade'u.

Zcapy niebieskie czy czerwone ?

Jak niebieskie to super bo prosta podmiana na czerwony do tego mresist i tylko trochę zabawy z wytłumieniem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

Zcapy niebieskie czy czerwone ?

Jak niebieskie to super bo prosta podmiana na czerwony do tego mresist i tylko trochę zabawy z wytłumieniem 🙂

Konkretne pytanie - konkretna odpowiedz: Pomyliłem się, tam sa czarne, najbardziej podstawowe Jantzeny Cross-Cap...

W ich miejsce na tweeter rozważam ClarityCAP MR lub Jantzen Alumen, ale ten ostatni trochę duży... 10cm długości. Ostatecznie coś z Mundorfa - moze Silver/Oil. Zobaczę.

Na midwoofer będzie chyba czerwony Jantzen Superrior 15uF - raczej rozsądny kompromis cena/jakość w tym miejscu...

Kable Neotech'a UP-OCC - super przestrzeń. Ewentualnie na dol Kimber 4VS - fajny basik.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2021 o 20:24, lete napisał:

Barbarzyństwo czas zacząć!

Proponuję robić po jednej zmianie i organoleptycznie sprawdzać efekty zmian.
Co zmienić na początku? Zacząłbym od przewodów, albo od kondów, a może od cewek, q-cze, sam nie wiem?

Jednak chyba od przewodów, masz 2way, to nakłada szczególne wymagania na przewodnik do woofera, musi poprowadzić dwa pasma, basów i średnich. Skupiłbym się na wstawienie czegoś, co przy istniejącym dalszym osprzęcie poprawi brzmienie. Może propozycja @audioburak , wiązka Ethernet, u mnie w 1way (full range) dobrze się sprawdza.
Jeśli nie Ethernet, to co? Jakiś kabel firmowy, jaki? Jedno jest pewne, jak dla mnie, tego nie ogarnie jeden przewodnik, to musi być wiązka, czego? Może Jantzen solid core 2x2x o różnej średnicy drutów, dla basów i średnich, tani, aż się prosi o test.

Wysokie, to solid core (drut) srebrny od jubilera i pozamiatane.

Ale, jest jedno duże ALE, to jak zagra kolumna głośnikowa zależy do kabla głośnikowego, który daje to jedno najważniejsze równanie do tego układu równań, które praktycznie chcesz rozwiązać. Jakby nie patrzeć, temat jest złożony - i wcale nie jest tak, że jak weźmiesz lepszy ekwiwalent każdego elementu, to całość zagra lepiej.  Powodzenia!

    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to jak bym czytał co kupić na mieście żeby była pełna lodówka a o tym jak zrobić dobry obiad to ni w ząb 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wcześniej napisał zacząć od ustalenia jaki jest stan początkowy, pomierzyć elementy, kolumnę.

Potem lista rzeczy do poprawy, jak to praktycznie zrobić, jakich efektów oczekujemy.

Potem po kolei z listy jedna zmiana na raz i sprawdzenie w jakim stopniu cel został osiągnięty, analiza pomiarów itp..

Potem decyzja które punkty z listy zastosować jednocześnie, a może w jakiejś kolejności i znów ocena brzmienia, pomiary, analiza wnioski.

Potem pewnie jakieś podsumowanie i od nowa kolejna lista.

Tyle nudnej roboty...nie lepiej po prostu wprowadzić zaplanowane zmiany w obydwu kolumnach i na koniec wszystko posłuchać? Zapomniałem dodać, że nie tylko należałoby słuchać po kolei efektów zmian, ale i porównywać do kolumny w oryginale lub bez tej zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lete napisał:

Na midwoofer będzie chyba czerwony Jantzen Superrior 15uF - raczej rozsądny kompromis cena/jakość w tym miejscu...

SCR zbocznikowany srebrnym Duelund Bypass da znacznie lepsze, bardziej naturalne barwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Kurna to jak bym czytał co kupić na mieście żeby była pełna lodówka a o tym jak zrobić dobry obiad to ni w ząb 😉 

Q-rna, właśnie o tym mówimy, że nikt za ciebie tej roboty nie zrobi, ani cię trafiającym w twój smak przepisem nie wyręczy, musisz bryje robić i smakować sam 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafa napisał:

SCR zbocznikowany srebrnym Duelund Bypass da znacznie lepsze, bardziej naturalne barwy

Który SCR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lete napisał:

Który SCR?

PB 400V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info z Audio Physic, ze w serii Reference stosują ClarityCap... Nie odpowiedzieli, czy MR, czy CMR.

Na które stawiacie? Kopułka jedwabna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, romjo napisał:

Proponuję robić po jednej zmianie i organoleptycznie sprawdzać efekty zmian.
Co zmienić na początku? Zacząłbym od przewodów, albo od kondów, a może od cewek, q-cze, sam nie wiem?

Jednak chyba od przewodów, masz 2way, to nakłada szczególne wymagania na przewodnik do woofera, musi poprowadzić dwa pasma, basów i średnich. Skupiłbym się na wstawienie czegoś, co przy istniejącym dalszym osprzęcie poprawi brzmienie. Może propozycja @audioburak , wiązka Ethernet, u mnie w 1way (full range) dobrze się sprawdza.
Jeśli nie Ethernet, to co? Jakiś kabel firmowy, jaki? Jedno jest pewne, jak dla mnie, tego nie ogarnie jeden przewodnik, to musi być wiązka, czego? Może Jantzen solid core 2x2x o różnej średnicy drutów, dla basów i średnich, tani, aż się prosi o test.

Wysokie, to solid core (drut) srebrny od jubilera i pozamiatane.

Ale, jest jedno duże ALE, to jak zagra kolumna głośnikowa zależy do kabla głośnikowego, który daje to jedno najważniejsze równanie do tego układu równań, które praktycznie chcesz rozwiązać. Jakby nie patrzeć, temat jest złożony - i wcale nie jest tak, że jak weźmiesz lepszy ekwiwalent każdego elementu, to całość zagra lepiej.  Powodzenia!

Źle ci doradzam @lete, muszę to ustawić, jak należy, żeby Ci nie robić zamętu w głowie: podstawą podstaw podstaw podstaw jest kabel sieciowy, dalej podstawą podstaw podstaw jest okablowanie wewnętrzne wzmacniacza, potem podstawą podstaw jest kabel głośnikowy i na samym końcu (już) podstawą jest okablowanie wewnętrzne kolumny głośnikowej plus całe jej flaki wewnętrzne z (bagatela) użytymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolumnie podstawą do ntej potęgi jest dobór przetworników ,zaprojektowanie podziałów w najbardziej dogodnych punktach pasma,tam gdzie przetworniki mają najmniejsze zniekształcenia,zgranie fazowe,często konieczne jest pułapkowanie breakupów membran,wygładzanie pików impedancji ,obudowa zaprojektowana możliwie antydyfrakcyjnie -to wszystko ma wpływ podstawowy dla dobrej konstrukcji,potem oczywiście wytłumienie-jest bardzo ważne też ,natomiast kabelki i pozostała biżuteria to taki deser dla ałdiofiluf😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, szpotek73 napisał:

w kolumnie podstawą do ntej potęgi jest dobór przetworników ,zaprojektowanie podziałów w najbardziej dogodnych punktach pasma,tam gdzie przetworniki mają najmniejsze zniekształcenia,zgranie fazowe,często konieczne jest pułapkowanie breakupów membran,wygładzanie pików impedancji ,obudowa zaprojektowana możliwie antydyfrakcyjnie -to wszystko ma wpływ podstawowy dla dobrej konstrukcji,potem oczywiście wytłumienie-jest bardzo ważne też ,natomiast kabelki i pozostała biżuteria to taki deser dla ałdiofiluf😁

znam wielu ,którzy uważają , że system buduje się od kabli

zdanie romjo nie jest tu wyjątkiem

wg mnie każdy sposob jest dobry jeśli prowadzi do najlepszego dźwięku

poza tym tak bez glośników jak i bez kabli system nie zagra 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lete napisał:

Mam info z Audio Physic, ze w serii Reference stosują ClarityCap... Nie odpowiedzieli, czy MR, czy CMR.

W którymś wysokim modelu AP jak pamiętam były kondy CC, ale CSA lub ESA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.