Skocz do zawartości
IGNORED

po co bananki


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Moje osobiste doswiadczenia z widlami nie sa zachecajace. Mam obecnie od strony wzmacniacza duze widly IXOS, a od kolumn srebrzone banany AQ. Widly byly za wielkie do kolumn (ciagle istnialo niebezpieczenstwo zwarcia plusa z minusem). Natomiast generalnie to wielkie sztywne badziewie, ktore nie styka sie z gniazdem w wiekszej liczbie punktow niz banan (bo niby dalczego by mialo?), natomiast przy przecietnej jakosci gniazdach jakie mam we wzmacniaczu powoduje ciagle klopoty z docisnieciem. Wydaje mi sie ze tylko widly w rodzaju stosowaych przez WBT (2 warstwy, z elastycznym elementem rozporowym), zapewniaja ze dranstwo nie bedzie sie luzowac i zawsze bedzie przyzwoicie docisniete.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem dziś z Sopotu. W TOP HiFi oglądałem wszystko, a szczególnie akcesoria, no i łakomym okiem spozierałem na wkładki Ortofona... ale do rzeczy.

Ogólne wrażenie: ceny wzrosły i wszystko jest drogo. Chyba nigdy tych cen nie dogonię, by kupić np. integrę MF 3.2, bo to ponad 6kzł.

 

* * *

Ze zgrozą popatrzyłem na będące w ofercie banany AQ. Otóż od jakiegoś czasu są one dostarczane jako zaciskane. To co widziałem na zdjęciach w AV i przy kilku zakonfekcjonowanych kablach do kupienia - znacznie bardziej mi się podobało, dlatego - logicznie - już tego nie ma.

Starsze banany AQ umożliwiają osadzenie końca przewodu przez dokręcenie go dwiema śrubkami. Zatem raz kupiony wtyk- może wędrować za np. nowszymi-lepszymi kablami.

 

Żeby po bożemu zacisnąć - trzeba mieć odpowiedni osprzęt lub małpią wprawę w posługiwaniu się takimi uniwersalnymi szczypcami do zaciskania końcówek samochodowych, ale to nie to samo.

Lubię dobrą robotę i jak coś można zdemontować. Rozumiem, że dystrybutor chce zarabiać na zaciskaniu końcówek. Ja wolę zdecydowanie starszy ich typ... ;-(

* * *

Jeśli chodzi o samą jakość blaszki, to jest b. sztywna i mocno sprężysta. Nie mam wątpliwości, Że taki styk jest świetny. Wygląda na to, że zmęczenie materiału nie powinno tu mieć miejsca w stopniu takim, żeby osłabić jakość mechaniczno-elektrycznego połączenia.

Po prostu wzbudziły moje zaufanie.

 

Może w Wa-wie coś się jeszcze ostało z partii dawnych bananów AQ ? Na to licżę, że gdzieś je znajdę. Chcę posrebrzane, ew. rodowane, z izolacją. W sumie 8 szt.

 

Czy ktoś gdzieś może takie widział ostatnio ?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyczytałem , że w Unii Europejskiej nie wolno używać końcówek bananowych . Ponoć jakiś wysoki urzędnik UE podłączył kiedyś nimi kolumny do ... kontaktu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego został urzędnikiem... , z audio mu nie wyszło ?

Tam łatwiej BŁYSNĄĆ/zrobić karierę... ?

Już oczyma wyobraźni czytam jego jego CV:

 

... przedsiębiorczy, z otwarta głową, przejawia inicjatywę, nie boi się nowych, trudnych wyzwań, odważny, BEZKOMPROMISOWY (!!!), nieulękły, Z DOŚWIADCZENIEM /:-)))))/ , awangardowy, zdolny do poświęceń, bez zahamowań, myślący niezależnie - nie chodzący utartymi ścieżkami, twórczy, o konstruktywnym podejściu, WYTRZYMAŁY :-)))...

 

Teraz Wy...:-)))

Pozdrawiam.

PS. pzrypomniał mi sietaki dowcip: siedzi facet pzred tv i moczy nogi w miednicy, za nim żona:

"Żaby zdechły..., ślimaki uciekły... - idź ty lepiej Kaźmirz na polityka..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno w Łodzi na giełdzie elektronicznej kupiłem wtyki BFA po 4zł/szt. Końcówki są pozłacane z zygzakowatym rozcięciem.Na srebrnej oprawce jest napis "pro+linH".Nie mam pojęcia co to za wtyki, ale w gniazdach kolumn siedzą pewnie.Na stronie Soundproject-a

można je zobaczyć na zdjęciach kabli głośnikowych www.soundproject.com.pl/s.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea29 - > Leszek B.

(Konto usunięte)

Właśnie miałem dzwonić do SP, a tu czytam Twój post.

Ok. DZIĘKI- zajrzę i na stronkę.

 

A. Mierzwiak sprzedawał je po 50zł/8szt. Tylko nie wiem , czy to z zarobieniem ?...

Tak napisał w swoim prospekcie, że nie mogę się pokapować jednoznacznie.

Na zdjęciach mają takie jakby aluminiowe uchwyty. Myślę, że o te chodzi. Wyglądają na b. podobne do wtyków BFA AQ.

Jeśli SP zarabia kable to są to pewnie wersje zaciskane, a nie takich szukam :-(

Może dorwę je gdzie indziej ?

W sobotę, niedz. i pon. jestem w Wa-wie, ale nie b. wiem, gdzie mógłbym uderzyć w tej sprawie.

Audioklan, Wolumen?, giełda komputerowa?... Może ktoś mi podpowie ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.