Skocz do zawartości
IGNORED

Streaming na Burson CV2+ i HIFIMAN Sundara


cubs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jakiś czas temu zacząłem budowanie przyzwoitego toru ale załóżeniem zawsze było słuchanie muzyki z serwisów streamingowych. Obecnie jestem na zestawie Burson CV2+ i HIFIMAN Sundara (mam też HD600). Słucham muzyki na MacOS z serwisu TIDAL. Działa to całkiem nieźle, MQA jest "jakoś" dekodowane sprzętowo ale zastanawiam się, czy idę w dobrym kierunku. Sundary to inna jakość niż HD600 ale jednak jakby mniej emocji, sam Burson też gra pięknie ale wszystko jest trochę płaskie. 

Tutaj pojawia się pytanie - czy może Burson to nie jest najlepszy wybór do obecnej sytuacji ze streamingami? Są DACi z wbudowanym dekoderem MQA ale też obsługą innych formatów. Zastanawiam się, czy może nie pójść w coś tańszego ale nowocześniejszego, co dałoby lepszą jakość wprost ze streamingu. Pliki loseless kontra MQA grają wyraźnie słabiej a to tylko dekodowanie sprzętowe. Może wystarczy sama zmiana słuchawek bo problem jest z dopasowaniem toru?

Jeśli ktoś miał okazje zmieniać sprzęt właśnie po to, żeby mieć maksimum jakości wprost ze streamingu chętnie poczytam co wybraliście. 

Dzięki ;)

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie ma odpowiedzi sam dodam do wątku trochę treści.
Poszukałem forum, poszperałem w sieci i mam dwa typy:

SMSL M500: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
IFI Pro iDSD: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IFI raczej za drogi bo podobnie jak u Bursona, daje dużo możliwości ale w innym rejonie niż streaming plików średniej jakości. Co do SMSL - nie wiem czy degradacja dżwięku względem Bursona nie będzie zbyt bolesna, z drugiej strony mam wrażenie, że teraz Burson trochę się marnuje.

Sekcja AMP w SMSL jest całkiem niezła i bez problemu napędzą Sundary - może ktoś próbował tego połączenia?
Z Bursonem grają dobrze ale mam wrażenie, że brakuje czasem dociążenia - HD600 barwowo brzmiały lepiej mimo, że sama jakość dźwięku jest gorsza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustając w poszukiwaniach, znalazłem jeszcze jednego kandydata, który wydaje się całkiem ciekawy:

xDuoo XA-10 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Burson CV2+ to bardzo dobry wzmacniacz. Bardziej bym pomyślała o lepszym źródle, można też zainwestować w ROON i jego protokół RAAT i np raspberry jako roon bridge. Jeśli masz kasę to zamiana Sundary na Ananda to jest duży odczuwalny progres. Jeśli koniecznie chcesz spróbować pliki MQA to może pożycz zanim kupisz DAC który dekoduje ten format. Jest jeszcze jedna kwestia, piszesz o suchosci i braku dociążenia to może być wina kości Sabre która jest w Burson, może to właśnie taka sygnatura Ci nie pasuje. Szukałabym DAC na AKM lub drabinka R2R np Denafrips Ares II.

Możliwości upgrade systemu jest dużo 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie wąskie gardło to transport i player programowy. Aplikacja Tidal gólnie gra dość słabo. Alernatywą dla Roona może być Audirvana - tańsza niż Roon, na Macu ponoć chodzi bezproblemowo. Jako player pod USB chyba nawet będzie lepsza niż Roon. Zaczął bym od sprawdzenia wersji testowej tych 2 programów - ewentualmie później myślał dopiero o end-poincie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięku za uwagi.

Co do Audirvany - sprawdzałem, ale nie gra dla mnie dużo lepiej niż Tidal. Wydaje mi się, że tylko trochę zaokrągla i wygładza górę. Oczywiście testowałem jako źródło - Tidal.

O raspbery i ROON nawet kiedyś myślałem, ale wydaje mi się, że to za dużo zachodu. Dodatkowo, ROON ma chyba więcej sensu jeśli sprzęt jest podłączony do głośników (sterowanie).

Odnośnie Bursona - zgadzam się, że to świetny sprzęt, tylko właśnie nie jestem pewnien czy dla mnie. Miałem kilka DAC-ów na Sabre i podobały mi się raz bardziej raz mniej ale zawsze dźwięk był szczegółowy i analityczny. Miałem też jeden DAC na AKM - Aune s6 i chyba faktycznie to jests bardziej moje granie. 

Jeśli chodzi o MQA, bo to jest istotne w tym wątku - nie chciałbym z tego rezygnować. Taki Denafrips Ares II pewnie gra fantastycznie z DSD ale ja najbardziej zbliże się do plików wysokiej gęstości poprzez MQA (niestety). Wiem, że to format stratny i czytałem wiele złego ale jednak - gra to bardzo dobrze i nawet jeśli to oszustwo to daje dużą frajdę. Tidal mocno inwestsuje w MQA i liczę na to, że stanie się to standardem dla streamingu wyższej jakości. Z tego powodu, chciałbym jednak coś z pełną obsługą MQA i tutaj ciekawa opcja to jeszcze np. Topping D90 MQA, który mógłby robić za DAC z Bursonem jako sekcją AMP. Niestety nowa wersja nie ma już AKM a Sabre 😕

Poszukam jeszcze jakiegoś DACa, który mógłby zagrać trochę cieplej i miałby MQA - poobserwuje rynek i zobaczę co ciekawego się pojawi. Spróbuje też przetestować MQA na pełnym dekodowaniu i zobaczę, czy różnica w porównaniu do zdekodowanej softwareowo pierwszej warstwy jest znacząca. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update - spróbowałem czegoś tańszego z obsługą MQA i stwierdzam, że to gra niewarta świeczki.

Samo softwareowe dekodowanie MQA brzmi praktycznie tak samo jak sprzętowe, dodatkowo Burson to Burson i poniżej pewnego progu jakości już nie zejdę... Odpuszczam MQA - szkoda zachodu i pieniędzy, wystarczy mi to co daje Tidal.

Jeszcze jedna istotna rzecz o której zapomniałem - to ważna jest dla mnie kontorla balansu ponieważ słyszę słabiej na jedno ucho. Akurat Burson z XMOSS na macu to umożliwia co jest kolejnym plusem. Tutaj pewnie rozsądniej byłoby kupić wzmacniacz z regulacją balansu i do niego dobrać DAC jaki sobie wymarze ale nie jest to takie proste.

Póki co zostaje więc na tym co mam czyli Burson CV2+ i Sundary. Tidal gra dobrze, ale może zobacze jeszcze Deezera. Jest też Quobuz ale dopóki nie będzie oficjalnie w Polsce nie będę kombinował. No i rozważę, zmianę Sundar na Ananda bo to może dać dobry upgrade na tym co mam. 

Podsumowując wątek - jakość streamingu jest całkiem dobra, MQA moim zdaniem brzmi lepiej ale szkoda inwestować w sprzętowe renderowanie. Dobry tor robi różnice i nawet nienajlepsze źródło i pliki średniej jakości będą grały lepiej więc trzeba skupić się na jakości dźwięku w ogóle i nie myśleć o jakości streamingu bo ten siłą rzeczy się polepszy.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2021 o 09:35, cubs napisał:

Odnośnie Bursona - zgadzam się, że to świetny sprzęt, tylko właśnie nie jestem pewnien czy dla mnie. Miałem kilka DAC-ów na Sabre i podobały mi się raz bardziej raz mniej ale zawsze dźwięk był szczegółowy i analityczny. Miałem też jeden DAC na AKM - Aune s6 i chyba faktycznie to jests bardziej moje granie. 

Jak szukasz grania, że tak powiem mniej analitycznego, a nastawionego na bardzie energetyczne granie i przekaz emocji, to polecam sprawdzenie DACa Exposure 2010 S2 DSD DAC z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym na kości Wolfsona WM8742. Dodatkowo posiada on pięć filtrów kształtujących brzmienie wg potrzeb. W przyszłości na pewno warto też pomyśleć o zakupie słuchawek Ananda, tak jak radziła koleżanka Rucia1, to na pewno znacznie poprawi jakość odtwarzanej muzyki.

Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 22.11.2021 o 09:35, cubs napisał:

Dodatkowo, ROON ma chyba więcej sensu jeśli sprzęt jest podłączony do głośników (sterowanie).

Zobacz jest promocja na roon na 3 miesiące 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spróbuj czy da Ci progres przy streamingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2021 o 10:32, cubs napisał:

Sundary (…) z Bursonem grają dobrze ale mam wrażenie, że brakuje czasem dociążenia - HD600 barwowo brzmiały lepiej mimo, że sama jakość dźwięku jest gorsza.

Sundary są dość nieśmiałe, jeżeli chodzi o bas. Bardzo pomaga im EQ. HD600 grają inaczej, ale czy gorzej? Im też korekcja nie zaszkodzi. Ustawienia znajdziesz w Sieci, np. dla Sundary masz tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ustawienia dla Roon pod koniec artykułu. Ja nie używam Roon, tylko prosty 5 zakresowy korektor DSP w DACu i jest super.

Używanie słuchawek bez EQ to głębokie średniowiecze 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2021 o 11:32, Sklep.RMS.pl napisał:

Jak szukasz grania, że tak powiem mniej analitycznego, a nastawionego na bardzie energetyczne granie i przekaz emocji, to polecam sprawdzenie DACa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym na kości Wolfsona WM8742. Dodatkowo posiada on pięć filtrów kształtujących brzmienie wg potrzeb. W przyszłości na pewno warto też pomyśleć o zakupie słuchawek Ananda, tak jak radziła koleżanka Rucia1, to na pewno znacznie poprawi jakość odtwarzanej muzyki.

Sprawdzę ten DAC ale na razie zobaczę jeszcze opcję mniej kosztowne. Co do zmiany słuchawek - mam w planach ale tutaj również potrzebny większy budżet. Teraz próbuje jeszcze poplepszyć to co mam i wycisnąć więcej ze streamingu.

20 godzin temu, Rucia1 napisał:

Zobacz jest promocja na roon na 3 miesiące 

Dzięki za info - kupię i sprawdzę. Kto wie, może się przekonam 😉

5 godzin temu, Terrapin napisał:

Sundary są dość nieśmiałe, jeżeli chodzi o bas. Bardzo pomaga im EQ. HD600 grają inaczej, ale czy gorzej? Im też korekcja nie zaszkodzi. Ustawienia znajdziesz w Sieci, np. dla Sundary masz tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ustawienia dla Roon pod koniec artykułu. Ja nie używam Roon, tylko prosty 5 zakresowy korektor DSP w DACu i jest super.

Używanie słuchawek bez EQ to głębokie średniowiecze 😉

Z HD600 na krańcach pasma była spora degradacja, zwłaszcza w basie. Nie zrozum mnie źle - bardzo lubię HD600 i ciągle ich używam bo niesamowicie grają środkiem, jednak Sundary przeskakują je w mojej opinii jako całość. W Bursonie nie mam korektora więc zostaje mi programowy - sprawdzę ustawienia roona. Zwykle unikam korektorów bo jak już zacznę się bawić to ciągle będę coś poprawiał zamiast słuchać, ale masz sporo racji - każdy ma swoje preferencje i możliwość dopasowania dźwięku bardziej pod siebie wydaje się oczywistym rozwiązaniem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

W Roon jest korekcja DSP można powpisywać gotowe Presets dla poszczególnych słuchawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cubs napisał:

unikam korektorów bo jak już zacznę się bawić to ciągle będę coś poprawiał zamiast słuchać,

Mam tak samo, dlatego po prostu zastosowałem polecane ustawienia, wynikające z pomiarów, z jakimś niewielkim własnym "odchyleniem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

14 minut temu, cubs napisał:

bardzo lubię HD600 i ciągle ich używam bo niesamowicie grają środkiem

Mam HD650 i też im EQ dobrze robi:

 

Sennheiser HD650 Equalization.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update: posłuchałem trochę muzyki przez ROONA i uważam, że brzmi gorzej niż Tidal. Może to placebo, może moje specyficzne odczucia - sam nie wiem. Użycie korektora zbliża dźwięk do tego z Tidala i trochę koryguje słuchawki w basie ale też mam wrażenie, że jakość dźwięku jest wtedy gorsza. 

Nie zrozumcie mnie źle, wiem że marudzę ale dzielę się swoimi odczuciami - ktoś może uważać podobne 😉

Dziękuję wszystkim za pomoc, wasze rady dały mi szerszy obraz i widzę, że jeśli chce coś zmienić to muszę pojść w inną stronę niż zakładałem. W pierwszej kolejności pomyślę nad zmianą DAC zostawiająć Burosna jako APM ale to już temat na inny wątek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, cubs napisał:

posłuchałem trochę muzyki przez ROONA i uważam, że brzmi gorzej niż Tidal.

Tidal grany przez roon brzmi gorzej niż z przeglądarki ? nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Rucia1 napisał:

Tidal grany przez roon brzmi gorzej niż z przeglądarki ? nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź. 

Nie z przeglądarki, Tidal grany przez aplikacje Tidal na macOS (w trybie exclusive). O jakości z przeglądarki nie ma co mówić 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Core zainstalowany na macOs ? i po usb do Bursona ? Ustawienia audio skonfigurowane w roon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Rucia1 napisał:

Core zainstalowany na macOs ? i po usb do Bursona ? Ustawienia audio skonfigurowane w roon ?

Tak, wszystko jak trzeba - troche się na tym znam ;). Słyszę różnicę z ROONa, tylko nie jest to dla mnie różnica na plus (zmiana sceny, przesunięcie sopranu, mniejsza holografia i stereo) tak to słyszę. Dodatkowo DSP wprowadza duże zniekształcenia szczególnie w basie więc mimo, że fajnie ociepla to brzmi to gorzej. 

Nie chcę w żadnym wypadku dyskredytować ROONa - po prostu bardziej podoba mi się granie bez niego. Może kwestia przyzwyzajenia, może mam koślawy słuch może placebo 😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.