Skocz do zawartości
IGNORED

odgroda Baffle Wall


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Poszukuje Firmy która zaprojektuje mi odgrodę BaffleWall od A do Z z tym że wykonaniem zajmę się ja ze względu na to iż mieszkam za granicą.

Ktoś pomoże? 
 

Głośniki które będą do zainstalowania to Klipsch THX-8000-L jako lewy, centralny, prawy oraz dwa subwoofery pasywne 12’ w obudowach 70L ( 800x500x250 ). Szerokość ściany to 3240x2500. Ekran który będzie zainstalowany ma 120’ i wymiary 2840x1210 Mogę przeznaczyć na to głębokość do 600mm, więcej niestety nie mogę bo nie uzyskam obrazu o takiej przekątnej. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kolego @JVC 4K czytałem co żeś napisał w temacie kolegi @Bipo chciałem coś napisać ale kolega @STELVIO mnie ubiegł.

Co do sprzętu: 

Pisałem już jakiś czas temu w innym swoim temacie że oczekuje na info od jednego ze sklepów w którym kupiłem RS1000. Jak tylko będą mieli na stanie projektory które mnie interesują dadzą mi znać, nawet specjalnie ściągną dla mnie na ten test RS3000 bo obecnie nikt go nie ma na stanie nawet do prezentacji, co do sprzętu nie spieszę się…

Wziąłem teraz kredyt na zakup projektora, ekranu, głośników, procesora, końcówek oraz na adaptacje akustyczna jak i na projektanta. Tym razem chce podejść na 1000% poważnie do tego tematu 

Dodam tylko że tym razem żaden błazen nie będzie mi mówił że coś jest nie tak lub czegoś jest za dużo itp. W tym temacie szukam tylko projektanta/specjalisty do zabudowy. Po wykonaniu jej będę się w tedy dalej z taka osoba kontaktował…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, JVC 4K napisał:

W temacie Bipo nic nie pisałem nawet nie wiedziałem ze ten gościu coś tu piszę na tym forum. A co do twojego systemu kina to będę ci kibicował, jak myślisz ile mogę dostać za półtora roczny N7 z przebiegiem 1450 godz.

Bipo tutaj nic nie pisze, dawno go tutaj nie widziałem😞 a szkoda, natomiast pisałeś w jego prywatnym temacie na innym forum. Za twój projektor wołałbym 26 tys zł. za swój RS zawołałbym 20 tys zł który ma tylko 590h ale go nie sprzedaje, ojciec zadowolony a mi na tej kasie nie zależy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro chcę nowy to coś muszę ze starym zrobić a ojciec mój nie jest zainteresowany kinem. To ja prawie 3 razy tyle mam przebiegu chyba coś za bardzo mi się ta projekcja spodobała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jak montowałem projektor u rodziców miał coś około 540-550 h ojciec nie ma czasu na oglądanie tak jak ja wiec przez trzy miesiące nabił tylko 40/50 h, a po drugie ty kupiłeś praktycznie rok wcześniej niż ja…

Ok koniec Pitolenia!

Cinema Pro ma problem jakiś na stronie bo mi wyskakuje błąd 403 gdy go wyszukuje… chociaż nie chciałbym by mi Magog wykonywał projekt! Acoustic Lab czekam na odpowiedź… jakie jeszcze są firmy zajmujące się akustyką? Cinematic nie zajmujesz się takimi projektami ale dogadałem się z nimi na szczęście co do ekranu😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej marki ekran Ci zaproponowali bo ja od niedawna mam Screen Reaserch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na ich filmiku na YouTube, to jest ta sama fabryka (w Polsce), która robi dla Adeo. To w sumie dobrze o nich świadczy.

Ja mam ekran od Adeo (czyli od nich, defacto).
Dzięki poradom forumowym kupiłem 16:9, co się okazało niewypałem przy moich potrzebach i sam przerobiłem na format kinowy. Jednakże są tego minusy. Okleina czarna spełnia super swoje zadanie ale zostawia odcisk na powierzchni wyświetlania. (Kiedy ekran jest zwinięty). Ten odcisk to poziome pasy, widoczne w jasnych scenach.
Myślę nad zakupem nowego ekranu w formacie kinowym.




Martin, żebyśmy się dobrze rozumieli...

Ja Tobie kibicuję jak najbardziej na TAK.
Lubię Ciebie.

Ale w moich komentarzach, często wylewam wiadro zimnej wody na twoją głowę.

Absolutnie nie ze złośliwości, tylko, żebyś się ogarną, co ty chcesz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, długi89 napisał:

ClearPix 4K White

można gdzieś dorwać próbki ? 

7 godzin temu, RAF77 napisał:

Jak widać na ich filmiku na YouTube, to jest ta sama fabryka (w Polsce), która robi dla Adeo. To w sumie dobrze o nich świadczy.

Ja mam ekran od Adeo (czyli od nich, defacto).

Adeo ma plecionki ? o ile pamiętam ich ekran to zwykłe sito.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedziałem, że Adeo ma plecionki...
Robią dla Adeo, to co mam Adeo.

Ale widać robią też pod swoją marką i tam właśnie pokazują plecionkę transparentną akustycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, długi89 napisał:

A dlaczego miałbym Ci pomóc? 

Akurat Ty mi w niczym nie pomożesz, to że zacytowałem nazwę nie znaczy że oczekuje od Ciebie odpowiedzi.

37 minut temu, RAF77 napisał:

A czy ja powiedziałem, że Adeo ma plecionki...
Robią dla Adeo, to co mam Adeo.

a czy ja napisałem że Ty tak napisałeś ?

sita mocniej degradują dźwięk.. ale o tym chyba wiesz. Mam próbki plecionek z USA, chętnie porównam do innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, fetek napisał:

chętnie porównam do innych

ale co ty chcesz porównywać? Obraz? Przepuszczalność dźwięku? Na czym? Na skrawku materiału który kosztuje dużo 💰 , kto Ci to udostępni? Nikt! Ciężko jest by ktoś go miał na stanie w sklepie, jest dostępny tylko na zamówienie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, długi89 napisał:

ale co ty chcesz porównywać? Obraz? Przepuszczalność dźwięku? Na czym? Na skrawku materiału który kosztuje dużo 💰 , kto Ci to udostępni? Nikt! Ciężko jest by ktoś go miał na stanie w sklepie, jest dostępny tylko na zamówienie

trzy próbki seymoura kosztowały mnie 30 zł, czyli 10 zł na próbkę.. majątek.  Owszem próbka wielkości A4 to niezbyt wiele, ale zdziwiłbyś się ile taki test daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin abyśmy się dobrze zrozumieli nie wiem jak inni ale ja sam jestem ciekaw tego twojego projektu i chcę aby to powstało abyś mógł wydać dużo pieniędzy i abyśmy my czyli forumowicze to zobaczyli, nie przejmuj się opinią innych oni nigdy nie będą zadowoleni nawet gdybyś kupił kino oparte na trinnov + procella to ktoś mógł by ci powiedzieć że dało by się coś lepszego i droższego kupić, i ja tak twierdzę że nie ma idealnych kin domowych nawet jak ktoś wyda milion to przyjdzie taki i powie że można wydać 2 miliony.

Tylko ja się boję jednego ile razy zabierasz się za jakiś projekt to za jakiś czas to przepada sam nie wiesz czego chcesz i nie jesteś zadowolony z tego co masz, jezeli ktoś nie jest zadowolony z życia tu i teraz a nie w przyszłości to znaczy że nie jest szczęśliwym człowiekiem. Popatrz ja kupiłem na raty te Dali Rubikon SVS z flagowym Denonem i wysokim modelem JVC i ja znalazłem swojego króliczka i już go nie wypuszczę, czy da się zrobić lepsze kino od tego co ja mam pewnie że się da za 3-4 razy większe pieniądze ale ja nie miałem takiego budżetu i z takimi ludźmi nie wchodzę w dyskusję.

Naprawdę jak ukończysz to kino na tych Klipschach do zabudowy to na pewno znajdzie się ktoś kto powie że dało by się to zrobić lepiej i drożej każdy system ma jakieś wady ale także i pewne zalety. Ja chcę abyś tak jak JA widział w swoim kinie jak najmniej wad i dużo zalet i nie miał kosmatych myśli co inni powiedzą na temat twojego systemu, powiem więcej nie powinno ich to interesować. Ale na coś w końcu musisz że zdecydować najpierw miałeś Heco później Focale do zabudowy fajne teraz chcesz klipsch coś trzeba wybrać tak samo z amplitunerem czy końcówkami mocy też jest masa firm na rynku.

Nie przedłużając jak skończysz to chętnie bym się do Ciebie wybrał zobaczyć to całe kino no chyba że mnie nie zaprosisz to trudno ale jak będziesz kiedyś chciał przyjechać do mnie na Górny Śląsk to zapraszam chociaż według wielu pseudoekspertów na tym forum mój system jest źle dobrany i skonfigurowany i przepłacony ale ja się pytam co ich to interesuje ważne że mi odpowiada.

Pozdrawiam i będę na pewno śledzić postępy o ile będziesz chciał je tu na tym durnym forum publikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dlatego wziąłem kredyt by teraz zrobić to tak jak się należy, słyszałem te Klipsche z Yamaha 5200 i taki planuje set plus JVC i Screen Research. Jeszcze zastanawiam się nad Atmosami… Na chwile obecna czekam na info od Acoustic Lab w sprawie ściany. Zrobią projekt to ruszę z budową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, długi89 napisał:

Właśnie dostałem info z innego sklepu: Cena różni się o 500 zł od tego co otrzymałem wcześniej oczywiście na korzyść tej obecnej…

czyli ile Ci to wycenili jeśli można wiedzieć ? bo z tego co widzę wszyscy robię łachę że sprzedają.

wstępnie też będę robił BF ale według własnej koncepcji, zobaczymy co z tego wyjdzie... za ekranem tylko central i suby.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Byłem dziś w sklepie po Yamahe CX-A5200, niestety małe rozczarowanie😞 od wczoraj maja promocje z 2500€ na 1800€ i poszły jak bułeczki wczoraj dwie dzis jedna ale srebrna😞😞😞jak tu się nie wku…ć😡 trzeba czekać, w tym tygodniu ich nie będą mieli, może w przyszłym tygodniu🤔 nic nie wiedza dokładnie… za to pare fotek porobiłem

AEEBDC81-AA59-4CAD-9938-E0C6C1BBF749.jpeg

F21FF5A6-C017-45B7-AEDC-1A65CC3BACBA.jpeg

0194364A-EB20-4886-BEE3-B385B66829C9.jpeg

7ED0FEFD-6407-4FED-B8D2-CE65D8EB1439.jpeg

Mały pokój…

1DF6B3C0-3A9F-44A9-AFB5-1607651080C4.jpeg

E0900A45-A814-45EE-833B-3FB26502D744.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Pytanie

Jakimi kablami XLR podłączyć Yamahe CX-A5200 z MX-A5200?

@Top Hi-Fi & Video Design @Q21pomożecie? 
 

1. https://www.tophifi.pl/przewody/interkonekty/red-river-xlr-1-m.html
 

2. https://www.tophifi.pl/przewody/interkonekty/mackenzie-xlr-1-m.html
 

3. https://www.tophifi.pl/przewody/yukon-xlr-1-m.html
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JVC 4K napisał:

Fetek a ty nie masz czasem projektora w szafie? Po co ci ta odgroda?

bo szafa potrzebna i teraz proja schowam za ekranem, głupie pytanie ?

10 godzin temu, długi89 napisał:

Byłem dziś w sklepie

Panie ale u was wiatry wieją... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, długi89 napisał:

Co masz na myśli…? Że ściemniam? 

wiatry wieją  => Twoje nagranie (ruchome)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Przeczytałem pare opinii na temat XLR firmy AudioQuest i zabawa dopiero zaczyna się od kabla Water. Niestety nie stać mnie na to by wywalić ponad 5 tys € na kable XLR dlatego wybiorę podstawowa ofertę tego producenta i będą to kable z serii Red River w ilości 8 sztuk.

Udalo mi się znaleść sklep w DE który sprzedaje te kable za 130€ 1 mb. W porównaniu do naszych cen w Polsce to chyba żadna firma i przedstawiciel nie zejdą tak nisko z ceną…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz podłączał 8 kanałów czy 16? Za 8 kanałów 1-metrowego Watera w Polsce mi wychodzi 12tys zł przed negocjacjami (3tys zł za parę). Ogólnie Audioquest z Yamahą powinien się dobrze dogadać. Sam dla optymalizacji kosztów szedłbym w doinwestowanie przednich kanałów LCR kosztem pozostałych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Chyba dokładnie nie przeczytałeś.

Pisałem że wybieram ten:

https://www.tophifi.pl/przewody/interkonekty/red-river-xlr-1-m.html

ponieważ Water jest zbyt drogi:

https://www.tophifi.pl/przewody/interkonekty/audioquest-water-xlr-1m.html
 

zauważ że cena podana jest za jeden kabel nie pare wiec 8 sztuk x 3000 zł daje nam 24 tys zł😉

ja będę miał 5-ć dolnych kolumn identycznych wiec bym musiał dać 5-ć przynajmniej identycznych kabli, dlatego wybrałem najtańszy podstawowy model ( 8 x 800 zł = 6400 zł ) z tym że nie będę go kupował w Polsce ponieważ w Niemczech znalazłem go jeszcze taniej…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, iż interkonekty analogowe sprzedawane są na sztuki a nie w parach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1944099-3689d87e-audioquest-red-river-xl

Skoro więc masz budżet w okolicach 6400zł, 2x3000 na Watery plus 2x770 za Red River i po negocjacjach pewnie mocno da się zbliżyć do tej kwoty, o ile nie ją wyrównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miś1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.