Skocz do zawartości
IGNORED

odgroda Baffle Wall


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

To jeszcze nie są wszystkie… ogólnie na dniach ma dojść:

Looper, Toy Story 1, Odlot

A zamówione mam jeszcze:

Auta 1, Złomek, Wyprawa do Dżungli, Free Guy, Gdzie jest Dory i inne… 

Kolekcja filmów to 496 BD a z 4K 273, stoję w miejscu od dwóch, trzech miesięcy ze względu na poszukiwania wydań na BD 

 

 

ps. To kupiłem w Ciągu ostatnich czterech miesięcy… ( około 160 tytułów )🙃

D5262908-8654-4EF5-8D51-34D7B390609D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale fakt faktem te na zdjęciu mają konkret gumy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam sobie zrobiłem takie wieszaki. Wszędzie na sztywnych połączeniach dałem kawałki z arkusza gumy 3mm, w niektórych miejscach podwójnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidniejsze i sporo tańsze są wieszaki do wentylacji/klimatyzacji, są na allegro. Tylko mocna blacha, to pewien kłopot, ale do obejścia 😉

35 minut temu, Butler napisał:

Ja sam sobie zrobiłem takie wieszaki. Wszędzie na sztywnych połączeniach dałem kawałki z arkusza gumy 3mm, w niektórych miejscach podwójnie.

To zasadniczo są wieszaki, więc jak mają być do zastosowań pionowych, to guma os strony ściany potrzebna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemak napisał:

guma os strony ściany potrzebna

Może akustyczny kroczek dalej i sylomer?🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, przemak napisał:

To zasadniczo są wieszaki, więc jak mają być do zastosowań pionowych, to guma os strony ściany potrzebna.

Może inaczej... Dawałem gdzie się tylko dało tą gumę, pomiędzy wieszakiem a płytą gipsową, pomiędzy ceownikami przy suficie a ścianą, wszędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Butler napisał:

Może inaczej... Dawałem gdzie się tylko dało tą gumę, pomiędzy wieszakiem a płytą gipsową, pomiędzy ceownikami przy suficie a ścianą, wszędzie.

Wiadomo, że jak używałeś zwykłych esów, to tak. Ja rozszerzyłem twoją informację o zastosowanie wieszaków tego typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jako wieszak jest ok, jeżeli do ściany to trzeba coś podłożyć. Do ściany są bardzo ok, bo płaskownik jest solidny. Za taką cenę trochę trudno coś taniej wykombinować zwłaszcza z gumą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z racji tego że mam trochę wolnego to zabieram się za demontaż starej kratownicy. 
 

Po nowym roku planuje zrobić zakupy ale najpierw chciałbym was się podpytać o pare kwestii:

1. Co ile cm zamontować wspomniane wyżej wieszaki? Pytam bo nie wiem ile zamówić ( 100 szt. ???) 

2. w innym temacie kolega podał link do maty gumowej z metra, czy kupując 5mm nie będzie za gruba?

3. Jakiej średnicy zamontować nowe ożebrowanie z kantówek? 50x50 będzie wystarczające?
 

4. co zastosować do uszczelnienia miedzy ściana a kantówką ? Silikon uniwersalny czy dekarski? Spoina musi być ponoć elastyczna by nie przenosić drgań.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2021 o 20:29, długi89 napisał:

1. Co ile cm zamontować wspomniane wyżej wieszaki? Pytam bo nie wiem ile zamówić ( 100 szt. ???)

Co 30-40cm

W dniu 22.12.2021 o 20:29, długi89 napisał:

2. w innym temacie kolega podał link do maty gumowej z metra, czy kupując 5mm nie będzie za gruba?

Nie będzie za gruba. Ale będzie bardzo ciężka, strzelam że rulon 10m będzie ważył więcej niż Ty sam.

W dniu 22.12.2021 o 20:29, długi89 napisał:

3. Jakiej średnicy zamontować nowe ożebrowanie z kantówek? 50x50 będzie wystarczające?

Będzie ok

W dniu 22.12.2021 o 20:29, długi89 napisał:

4. co zastosować do uszczelnienia miedzy ściana a kantówką ? Silikon uniwersalny czy dekarski? Spoina musi być ponoć elastyczna by nie przenosić drgań.

Nie bierz silikonu. Jak już coś potrzebujesz wyciskanego z tuby/pistoletu to uszczelniacz dekarski będzie ok.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Butler napisał:

Nie bierz silikonu. Jak już coś potrzebujesz wyciskanego z tuby/pistoletu to uszczelniacz dekarski będzie ok.

Miało by to być użyte do uszczelnienia miedzy kantówka a ściana. Wieszak coś tam zajmuje wiec powstanie jakaś tam szpara a że z tylu będzie wełna mineralna to nie chciał bym by tymi szczelinami pyliła mi na pokój. 

 

4 godziny temu, Butler napisał:

Nie będzie za gruba. Ale będzie bardzo ciężka, strzelam że rulon 10m będzie ważył więcej niż Ty sam.

W dniu 22.12.2021 o 20:29, długi89 napisał:

No właśnie całą rolkę chciałbym kupić. I wykorzystać ja dookoła mocując ja do kantówek, na metalowa cześć uchwytu od strony mocowania kantówki. Później jeszcze przy mocowaniu subwooferów( albo je dam tez na te wieszaki 🤔🤔🤔) czekam na plan który ma być robiony w styczniu i dopiero w tedy będę działał…

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, długi89 napisał:

nie chciał bym by tymi szczelinami pyliła mi na pokój. 

Możesz wykorzystać też piankę montażową niskoprężna albo klej w piance Soudal jaki kleiłem panele akustyczne do sufitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, Butler napisał:

Co 30-40cm

Czyli wyliczyłem że na ścianę Baffle Wall będę potrzebował około 40-45 sztuk tych wieszaków. 
 

Co to się stało w Sound Solutions? Jeszcze jakiś czas temu mieli piankę akustyczna w arkuszach 50x50 teraz jest tylko 200x100😞😭 a właśnie chciałem zamówić 60 sztuk tych kwadratów😞😞😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, długi89 napisał:

Co to się stało w Sound Solutions?

Lepiej taka większa, sam kupiłem 200x100 i do głowy by mi nie przyszło brać mniejszą, chyba że problemem byłby transport, bo paleta i spora i wysoka. Im mniej pocięta tym lepiej dla jej efektywności. Ale zawsze możesz do nich zadzwonić i podpytać. Brałem taką której w ofercie wówczas nawet nie mieli bo z gumowym podkładem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Butler napisał:

Ale zawsze możesz do nich zadzwonić i podpytać

Dzięki za podpowiedź, chociaż ty jeden czynnie się udzielasz☺️dziękuje😉

juz w poniedziałek tej ściany nie będzie1AFBDE57-3ED5-453E-B74C-F803DA4B2483.thumb.jpeg.f499e063ab577618848c9fcd6fd63e31.jpeg

Godzinę temu, Butler napisał:

sam kupiłem 200x100 i do głowy by mi nie przyszło brać mniejszą

No ja będę potrzebował i taka i taka wiec pomyślałem że lepiej będzie kupić mniejsze i na łączeniach dać taśmę izolacyjna akustyczna… inaczej jak kupię większe kawałki to będę musiał ciąć a to jest bardzo mocno zbite wiec może być później problem… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, długi89 napisał:

będę musiał ciąć a to jest bardzo mocno zbite wiec może być później problem…

Różne patenty próbowałem bo faktycznie ciężko. Na gorąco odpada bo gryzący dym. Uniwersalnym nożykiem z łamanymi ostrzami jakoś idzie, ale też dość ciężko. Ten przyklejony podkład gumowy sprawia problem. Najlepiej i najwygodniej było mi elektryczną piłą szablastą.

6 godzin temu, RAF77 napisał:

W twoim temacie nie warto się udzielać, bo za 5min co innego wymyślisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eee tam, niektórzy całe życie gonią króliczka. Długi faktycznie czasem "trochę" niezdecydowany i zmienia koncepcje, ale czy ktoś zaprzeczy że ze szkodą dla nas? To ile przetestuje, kupi, sprzeda... To wnosi wartość dodaną. Ja tam życzę w końcu wytrwałości i konsekwencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, RAF77 napisał:

W twoim temacie nie warto się udzielać, bo za 5min co innego wymyślisz emoji1.png

Te swoje trzy grosze zachowaj dla siebie… 

i jak Ci coś nie leży to sie nie udzielaj bo twoje podpowiedzi/odpowiedzi będą ignorowane w tym temacie… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te swoje trzy grosze zachowaj dla siebie… 
i jak Ci coś nie leży to sie nie udzielaj bo twoje podpowiedzi/odpowiedzi będą ignorowane w tym temacie… 
Nie strasz, nie strasz, bo.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
53 minuty temu, fetek napisał:

a musiałeś to wszystko rozwalać ?

Niestety ale tak, jest zbyt płytka, subwoofery dotykały ściany a chce zrobić izolacje od sąsiadów, chce dać podkłady gumowe oraz wszystko zamontować na wieszakach by przenieść jak najmniej wibracji na ściany bloku… prawdopodobnie te skrzynki które miałem pod Focale tez wylecą🤔 czekam na projekt w którym będzie opisane z czego zrobić przednia ścianę owej odgrody… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, STELVIO napisał:

Bogaci żyją inaczej

Nie uważam się za bogacza, żyje i zarabiam jak każdy inny…

jedyne co mnie od was różni to to że jestem kawalerem i mogę sobie pozwolić, gdybym miał rodzine to każdy grosz bym w nią wtykał☺️ 

3 godziny temu, STELVIO napisał:

Żebyś mnie nie zjeba... emoji85.png

nie mam za co Cię zj**…😉

Ciekawi mnie tylko jedno jak grają węglowe kopułki🤔 może niedługo będę miał okazje się przekonać 😎

A co do odgrody i reszty chce to teraz zrobić jak się należy wiec żale i wytykanie prosze zachować dla siebie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.