Skocz do zawartości
IGNORED

Svs sb 1000 czy dopłacić do pro


JaroBot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że przyszedł czas na zakup subwoofera to wybór padł na svs. Ale jak w tytule czy warto dopłacać 1000 zł do wersji pro?

A może inne propozycję do salonu 18 m2.  Raczej bym nie chciał przekroczyć 3 000 zł. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wszystko rozbija się o kasę. Niestety. Czy ten svs sb1000 nie będzie trochę za słaby? Kupno pewnie na jakiś dłuższy czas. Ja przy 18m2 bardziej kombinowałbym z sb2000 pro. Przy rabacie możesz go kupić za 3400zł. Na olx jest używany svs sb2000 bez pro poniżej 3tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 18 metrów svs 1000 nie będzie na pewno za słaby. Na pytanie czy warto dopłacać do wersji PRO trudno powiedzieć. Musiałbyś porównać obydwa modele w swoim pomieszczeniu i sam sobie odpowiedzieć. Twoje pieniądze i Twoje kryteria oceny. Głównie podpowiedzi będą że warto. Każdy by chciał żeby ktoś miał lepszy, mocniejszy, droższy. Czyjeś pieniądze wydaje się bardzo lekko. Czy tylko tę moc i jakość wykorzystasz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no źle napisałeś. Nikt kogoś pieniędzy nie wydaje. Bez przesady. To są zawsze tylko podpowiedzi czy propozycje. Ktoś może patrzeć tylko na jedno nie widzieć drugiego. A po za tym oprócz mocy chodzi też o jakość basu. I to chyba najważniejsze. Na końcu każdy sam podejmuje decyzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 2x sub odpada jakoś mam wrażenie że to już przesada choć nie słuchałem takiego układu. Może nie do końca dobrze zadałem pytania. Wielkość salonu znana ale to mieszkanie w bloku wiec bał bym się szaleć z ilością mocy. 

Co do samego basu to raczej oczekiwał bym szybkiego, który nie ciągnie się nie potrzebne. Taki strzał i koniec. Z powyższego wybór padł na konstrukcję zamkniętą mimo że głównie będzie to użytkowane w kd. No może jakiś kawałek z yt będzie puszczony ale to przy jakości audio yt można przyjąć że tylko kd. Co do filmów to głównie netflix więc też  nie ma się czego wielkiego spodziewać. 

Czy svs 2000 czy odpowiednik nie będzie za dużo basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz w bloku i obawiasz się o relację z sąsiadami to wolałbym na Twoim miejscu kupić dwa mniejsze/słabsze o zamkniętej konstrukcji (SVS SB-1000 itp) które można lepiej dostroić do pomieszczenia. Jeden większy sub to mocniejszy, głębszy bas, ale i trudniej kontrolowany. Przez ściany go będzie niosło że hoho... Ewentualnie zostaje adoptowanie pomieszczeń akustycznie i można się bawić level wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawda, że dwa mniejsze będą lepsze. Większość z nas już to przerabiała. Tylko w tym przypadku kasiora x2. Zacznij od jednego. Może kiedyś zdecydujesz się na drugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB1000 to bardzo fajny sub. Używam takiego w pomieszczeniu 26m2 do wspomagania trójdrożnych kolumn podłogowych (w zasadzie nie mających problemu z basem). Ostatnio używam go także w mniejszym 14mpokoju i też sprawuje się doskonale. Moja wersja suba to ta bez pro. O braku mocy nie ma mowy, ręczna regulacja działa jak należy i zintegrowanie brzmienia suba z brzmieniem kolumn nie sprawia problemów. Moje kolumny grają od 40Hz więc sub mam ustawiony na najniższe częstotliwości. W takim stanie zlokalizowanie skąd dobiegają niskie tony jest niemożliwe i dodawanie drugiego suba nie ma sensu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Tomek 1685 napisał:

W takim stanie zlokalizowanie skąd dobiegają niskie tony jest niemożliwe i dodawanie drugiego suba nie ma sensu. 

Ale drugi sub to nie po to się dodaje by było jeszcze więcej tego basu. Owszem, może go być więcej, ale ja kupując 2xSVS SB3000Pro na 18m2 nie to mam na celu. Bardzo upraszczając, mniejszą uciążliwość dla sąsiadów będzie set złożony z dwóch mniejszych subów, niż z jednego większego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JaroBot napisał:

oczekiwał bym szybkiego, który nie ciągnie się nie potrzebne. Taki strzał i koniec. Z powyższego wybór padł na konstrukcję zamkniętą mimo że głównie będzie to użytkowane w kd.

Czyli Rel HT 1205 bardziej niż SVS. Ja bym kupił i to za mniej niż 2 tys. zł -  BK XLS 200 (na cenionym przetworniku Peerless XLS 300) a docelowo niewiele przekroczysz budżet jeśli zdecydowałbyś się dokupić drugiego takiego samego (drugi wniesie duża poprawę, nie tylko przyrost mocy). Z tego co piszesz to u siebie w bloku nawet Svs SB 1000 nie wykorzystasz w 60%, więc pewnie 1x BK XLS 200 ze swoją mocą wystarczyłby spokojnie na początek. Miałem tego suba i bas ma taki jak chcesz - "snappy", szybki i eksplozywny - ale też z "masą" i niskim zejściem (jak na swój niewielki gabaryt). SVS SB 1000 poza jeszcze trochę niższym zejściem i wyższą mocą - nie zagra wg mnie lepiej, do tego jest dużo słabiej wykonany i okrojony ze złącz (np nie ma jak BK - neutrika z osobną regulacją głośności do muzyki, jak w Relach), więc jeśli już dopłacać to lepiej odłożyć na drugi egzemplarz na później.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już się cieszyłem że wiem co chcę 🙂  Jak Tomek chcę wspomóc swoje kolumny Pylon Sapphire 31 które w teorii schodzą do 32 Hz ale mój amplituner Denon avr-x2700h sobie nie radzi z tymi kolumnami. Póki co nie ma za dużego wyboru z amplitunerami (nie mówię o klasie premium ) a jak coś jest to w takiej cenie że szkoda mówić, takie czasy że brak scalaków w każdej gałęzi gospodarki. 

Dzisiaj poczytam o waszych propozycjach. Rel też rozważałem ale widzę że trzeba na nowo coś wybrać 🙂

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butler napisał:

Ale drugi sub to nie po to się dodaje by było jeszcze więcej tego basu. Owszem, może go być więcej, ale ja kupując 2xSVS SB3000Pro na 18m2 nie to mam na celu. Bardzo upraszczając, mniejszą uciążliwość dla sąsiadów będzie set złożony z dwóch mniejszych subów, niż z jednego większego.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Czy ja gdzieś pisałem o ilości basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Czy ja gdzieś pisałem o ilości basu?

Czytanie ze zrozumieniem powiadasz mi się kłania...

4 godziny temu, Tomek 1685 napisał:

O braku mocy nie ma mowy,

No to pisałeś o ilości basu/mocy czy nie?

Sugerujesz że dodanie drugiego suba nie ma sensu bo sobie wystroiłeś wg. swoich upodobań jeden tak że jesteś zadowolony i ok. A ja odpisałem że nie o moc się rozchodzi tylko o uciążliwość względem sąsiadów którą autor wątku bierze pod uwagę mieszkając z bloku. Niech będzie na przykładzie Twojego SVS1000. Korzystniej by było mieć takie dwa ustawione ciszej, niż jeden a mocniej. Efekty dla słuchacza zbliżone, a sąsiadów tak nie będziesz wkurzać.

4 godziny temu, Tomek 1685 napisał:

Moje kolumny grają od 40Hz więc sub mam ustawiony na najniższe częstotliwości. W takim stanie zlokalizowanie skąd dobiegają niskie tony jest niemożliwe i dodawanie drugiego suba nie ma sensu.

Nie dodaje się kolejnych subów w systemie by pozbyć się wrażenia kierunkowości z których dźwięk się wydobywa. Zakładając że nie jesteś w stanie postawić jednego suba tak by uzyskać optymalny dźwięk w miejscu odsłuchu (co w warunkach domowych jest bardzo trudne) podkręcasz go mocniej by uzyskać zadowalający efekt. Docelowo jesteś usatysfakcjonowany, ale ten bas o wysokim poziomie leci dalej po budynku i dudni wszystkim wokół. Stawiając dwa suby znacząco lepiej dźwięk się rozejdzie po pokoju i nie ma potrzeby by tak go podkręcać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Butler napisał:

Czytanie ze zrozumieniem powiadasz mi się kłania...

No to pisałeś o ilości basu/mocy czy nie?

Sugerujesz że dodanie drugiego suba nie ma sensu bo sobie wystroiłeś wg. swoich upodobań jeden tak że jesteś zadowolony i ok. A ja odpisałem że nie o moc się rozchodzi tylko o uciążliwość względem sąsiadów którą autor wątku bierze pod uwagę mieszkając z bloku. Niech będzie na przykładzie Twojego SVS1000. Korzystniej by było mieć takie dwa ustawione ciszej, niż jeden a mocniej. Efekty dla słuchacza zbliżone, a sąsiadów tak nie będziesz wkurzać.

Nie dodaje się kolejnych subów w systemie by pozbyć się wrażenia kierunkowości z których dźwięk się wydobywa. Zakładając że nie jesteś w stanie postawić jednego suba tak by uzyskać optymalny dźwięk w miejscu odsłuchu (co w warunkach domowych jest bardzo trudne) podkręcasz go mocniej by uzyskać zadowalający efekt. Docelowo jesteś usatysfakcjonowany, ale ten bas o wysokim poziomie leci dalej po budynku i dudni wszystkim wokół. Stawiając dwa suby znacząco lepiej dźwięk się rozejdzie po pokoju i nie ma potrzeby by tak go podkręcać.

Sorry, ale takich bzdur już dawno nie czytałem. Chyba całkowicie nie rozumiesz tematu niskich częstotliwości, a mnie nie chce się dalej dyskutować. Skończmy na tym, że ja uważam że SVS SB1000 to całkiem niezły, funkcjonalny i w większości przypadków wystarczający sub. Bez odbioru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS produkuje naprawdę świetne subwoofery i oczywiście jak to na forum pomysłów, podpowiedzi znajdziesz wiele i bez emocji przeanalizuj i zastanów się, czy nie lepiej kupić, przetestować we własnych warunkach i w razie czego go zwrócić? Szanuje wypowiedzi użytkowników sprzętu bo dużo wnoszą i czasem więcej wiedzą o sprzęcie od nas, ale decyzje najlepiej podejmować po odsłuchach, na które cię namawiam. Kup, wypróbuj i będziesz wiedział czy to sprzęt dla ciebie😉

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się mylę w postawionych tezach niech ktoś mnie kulturalnie wyprowadzi z błędu, jak widać nie każdy potrafi. Mam w rodzinie za oceanem instalatora z wieloletnim doświadczeniem w branży. Jasno mi przedstawił że w przypadku problemów z sąsiadami korzystniej dublować niskotonowe głośniki. Nie odnoszę się do innych pozytywów z powielenia subów - żeby nie było - nie twierdzę że to jedyny plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tyle że jeśli jest problem z odpowiednim miejscem na jeden sub to przy dwóch będzie jeszcze trudniej.
Wprost przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dotarł SB 1000Pro. Wieczorem podłączenie, ustawienia i zabawa. Dzięki @Q21😉

Dam znać co i jak to wychodzi. Ampek ten sam, Denon x2700h tylko nie Sapphire a Pearl25 na przodzie. Metraż podobny, choć otwarty salon na kuchnię z jadalnią. Wsio ma ok 40m2. U mnie problem stanowiło "wchodzenie" dudnienia na piętro domu po klatce schodowej. W sypialni było bardziej słychać niskie tony niż w salonie. Miałem dosłownie dziurę w miejscu odsłuchowym przy swoim starym subie z br z przodu. Za diabła nie mogłem go ustawić w żadnym miejscu pomieszczenia, a latał po całym salonie. Wybór padł na svs sb1000 pro. U mnie problem nie stanowi sąsiad, a żona:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście nie ma dużego problemu z akustyką pokój w przybliżeniu 4mx5m gruby dywan grube zasłony masywny narożnik po drogiej stronię. Cała ścianka przygotowana pod kd. Na zdjęciu brak dywanu. W planach panele akustyczne w miejscu pierwszego odbicia za kolumnami. 

I tak czytam o tym rel ht 1205 i znów bym się bardziej do niego skłaniał. Ale pytanie czy warto dokładać tyle $ że różnica jest warta tych dodatkowych środków. 

Q21 jako ekipa co nie jedno testowała to iść w Svs czy Rel przy założeniu że ma być lepsza kontrola basu. 

A może planujecie jakiś black frajdej dla forumowiczów na produkty Rel

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem może warto dopłacić do Rela gdyby w większości do muzyki był. A w kinie kontroli wystarczy przy svs. Ale do niczego nie namawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura jeśli chodzi o bas w miejscu odsłuchu to problem z akustyką. Poczytaj co to mody pomieszczenia, strzałki i węzły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura jeśli chodzi o bas w miejscu odsłuchu to problem z akustyką - zawsze miałem ten sam problem. Poczytałem w necie o lekarstwie na ten problem. Kilka dni temu zakupiłem 2x svs sb 2000 pro. Na każdym z subwooferów za pomocą aplikacji wklepałem korekcję 3 buczących częstotliwości poniżej 50hz. Odcięcie 50hz 24db  jak w internetowej firmowej instrukcji SVS dedykowanej do moich kolumn Infinity R90.

Wrzuciłem subwoofery dokładnie w rogi pomieszczenia i głośność sub. wyregulowałem na słuch aby bas nie dominował . Aha.. wywaliłem wszelkie dyfuzory i bastrapy z przedniej ściany aby odzyskać energię bo pomieszczenie zaczęło być głuche i suche bez wybrzmień.

Jaka jest różnica ?  wszystko poukładane bas w każdym miejscu taki sam i super dokładny, szybki i ciekawe scena - stereo idealna. I o co tu chodzi??? Dla mnie od wielu lat ten poziom jakościowy był tylko fikcją....Warto spróbować. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krell69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy na full defie. Zrobiłem kalibrację Denonem, poustawialo mi audyssey, suba mocno scielo  także musiałem ręcznie się bawić. 

Od defa w apce zmieniłem tylko room comp na slope 6db i 25hz. 

Efekty? 

Nie do opisania względem starego suba. Żona nie brzęczy by ściszać a to znak że jest ok.

W miejscu odsłuchu jest najwięcej niskich tonów, a stoi dokładnie w tym samym miejscu co stary sub. Nic nie niesie się po schodach do góry. Jest punktowo i bez żadnych wybrzmień. Szybko i sprężyście. Póki co słabe źródła bo canal+, HBO i netflix, choć netflix po światełku biedy nie ma. Podobnie HBO z oryginalną ścieżką.

Na ten moment tyle. 

Pytanie 

Czy sub też musi się wygrzać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tomek 1685 napisał:

W takim stanie zlokalizowanie skąd dobiegają niskie tony jest niemożliwe i dodawanie drugiego suba nie ma sensu. 

a założysz się ? po za tym co ma piernik do wiatraka ? może go nie lokalizujesz bo go po prostu nie ma..

4 godziny temu, JaroBot napisał:

U mnie na szczęście nie ma dużego problemu z akustyką pokój w przybliżeniu 4mx5m gruby dywan grube zasłony masywny narożnik po drogiej stronię.

tak Ci się tylko wydaje

 

8 godzin temu, Butler napisał:

Jeśli się mylę w postawionych tezach niech ktoś mnie kulturalnie wyprowadzi z błędu, jak widać nie każdy potrafi. Mam w rodzinie za oceanem instalatora z wieloletnim doświadczeniem w branży. Jasno mi przedstawił że w przypadku problemów z sąsiadami korzystniej dublować niskotonowe głośniki. Nie odnoszę się do innych pozytywów z powielenia subów - żeby nie było - nie twierdzę że to jedyny plus.

Nie tylko z sąsiadami, im mniejsze pomieszczenie tym większe problemy i mniej miejsca na ustroje. Kolejny problem to przewymiarowanie suba (czytaj  SB4000 w 16mkw) i zbyt mocne wybudzenie pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj pracuje svs pb-1000 pro podpięty po tv Sony bo do tej roli był mi potrzebny.

Bardzo wygodne ustawienia przez smartfona ,3 ustawienia korekcji dla 3 miejsc.Robi robotę ,musi jeszcze trochę pograć ,u mnie w 18 metrach pracuje.

Jakieś MTV czy eski ogląda się przyjemnie,w filmach też może być aczkolwiek do czeluści nie zchodzi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.