Skocz do zawartości
IGNORED

PILNE!! Arcam vs NAD - pomóżcie w wyborze ... :-)


Mieciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, długi89 napisał:

Coś Ci się poj…o!

Zastanów się dwa razy za nim coś napiszesz.

28 minut temu, długi89 napisał:

Dla mnie Arcam w kinie jest zbyt słodki nawet słuchając z Klipschem, tam jest potrzebna zadziorność, drapieżność a nie granie jak za koca😂😂😂 które to prezentuje. Śmiem twierdzić że świst kul nie będzie i nie jest świstem, tylko zaokrąglonym cukiereczkiem… w którym brakuje życia. 

No właśnie dla Ciebie.

39 minut temu, długi89 napisał:

Miłego ciepłe kluchy🤣

Może i ciepłe kluchy ,ale które czerpią przyjemność ze swoich zestawów w porównaniu do Ciebie Martin.

Patrząc na Twoją cała karierę na tym forum to sam nie możesz się określić co Cie w pełni zadowoli,bo ileż razy już to było "Mi pasuje,nic nie zmieniam"

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hank napisał:

Może i ciepłe kluchy ,ale które czerpią przyjemność ze swoich zestawów w porównaniu do Ciebie Martin.

Daj spokoj, gosciu co watek to co innego pisze, zaprzeczajac sam sobie, emocjonalnie do tego mocno  🙂 Poza tym cos takiego jak "Dla mnie Arcam w kinie jest zbyt słodki nawet słuchając z Klipschem, tam jest potrzebna zadziorność, drapieżność a nie granie jak za koca" moze napisac ino ktos kto nigdy Arcama nie slyszal porzadnie 🙂 Pierwsze co jak pierwszego Arcama podpialem to byla mysl "ale to ma p*******cie", a to byla starowinka AVR 350 porownana z jakas wysoka Yamacha ktora wtedy mialem 🙂 A od tego czasu w miare jak zmienialem na coraz wyzsze modele, bylo juz tylko lepiej 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T napisał:

PS. dodam oczywista oczywistosc ze nie ma czegos takiego jak kolumna 4 omowa czy 8 omowa itepe, impendancja sie zmienia podczas odsluchu a w labie przy takich testach uzywa sie stalego obciazenie do pomiaru mocy

zdaję sobie z tego sprawę, czasem pasmo kolumny ma chwilowy dołek a czasem niska impedancja rozciąga się na dużym obszarze pasma... i to są trudne kolumny dla końcówek mocy, testy laboratoryjne mają swoje procedury i muszą raczej używać stałego obciążenia.

Nie twierdzę, że Arcamy są przereklamowane, raczej należą do wyższej średniej półki, a przerobiłem swego czasu mnóstwo literatury, dostępnych testów. Arcamy miały dobre opinie. parę lat temu wybrałem jednak Rotela jako źródło prądu dla głośników, Arcam też był w kręgu zainteresowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, T napisał:

cos takiego jak "Dla mnie Arcam w kinie jest zbyt słodki nawet słuchając z Klipschem, tam jest potrzebna zadziorność, drapieżność a nie granie jak za koca" moze napisac ino ktos kto nigdy Arcama nie slyszal porzadnie 🙂

Ależ gdyby nie to, iż sam użyłbym (i użyłem we wcześniejszych postach) innych sformułowań, to mogę się podpisać swoim uchem pod tym co w cudzysłowie, więc widzę to tak, że jak ktoś ma inny gust, to nie znaczy że nigdy Arcama nie słyszał porządnie. 😉

42 minuty temu, T napisał:

"ale to ma p*******cie", a to byla starowinka AVR 350 porownana z jakas wysoka Yamacha ktora wtedy mialem 🙂

Widać przedkładasz makrodynamikę Arcama nad szybkością dźwięku Yamahy - no i dobrze, ważne że znalazłeś to co lubisz. 🙂 Też uważam, że Arcam - w przypadku moich doświadczeń 550-tka - ma większą dynamikę od Yamahy 2050, ale już nie większą od Marantza 7010, a do Cambridge 751R to żaden ampli się nie umywa, ale co się dziwić po poborze 1400W (albo 1700W, różne są źródła). Ale to tylko jeden aspekt brzmienia - dynamika, a są jeszcze inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miś1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ro35 napisał:

zdaję sobie z tego sprawę, czasem pasmo kolumny ma chwilowy dołek a czasem niska impedancja rozciąga się na dużym obszarze pasma... i to są trudne kolumny dla końcówek mocy, testy laboratoryjne mają swoje procedury i muszą raczej używać stałego obciążenia.

Nie twierdzę, że Arcamy są przereklamowane, raczej należą do wyższej średniej półki, a przerobiłem swego czasu mnóstwo literatury, dostępnych testów. Arcamy miały dobre opinie. parę lat temu wybrałem jednak Rotela jako źródło prądu dla głośników, Arcam też był w kręgu zainteresowań.

Ano dokladnie, powinno byc napisane ze kolumna ma okolo 8 Ohm czy 4 Ohm w takim i w takim pasmie a spada maksymalnie do tylu i tyle, no ale kto by to zrozumial z konsumentow 🙂 Wiec testy sa jak najbardziej przydatne, laboratoryjne, ale w realiach zycia nieco jest inaczej 🙂 Tak czy siak ja nie mialem nigdy problemow z niska impendancja i Arcamem, acz tak jak mowie, 550 tez nie mialem 🙂 850tka z tej serii definitywnie sobie radzi 🙂 Z Rotelem nie mialem duzo do czynienia, mialem kiedys koncowke, RMB 1075 czy cos takiego 🙂 Wspominam milo, acz majac teraz Arcama i dzwiek jaki mam, nie mysle zupelnie o zmianie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, miś1185 napisał:

Ależ gdyby nie to, iż sam użyłbym (i użyłem we wcześniejszych postach) innych sformułowań, to mogę się podpisać swoim uchem pod tym co w cudzysłowie, więc widzę to tak, że jak ktoś ma inny gust, to nie znaczy że nigdy Arcama nie słyszał porządnie. 😉

Widać przedkładasz makrodynamikę Arcama nad szybkością dźwięku Yamahy - no i dobrze, ważne że znalazłeś to co lubisz. 🙂 Też uważam, że Arcam - w przypadku moich doświadczeń 550-tka - ma większą dynamikę od Yamahy 2050, ale już nie większą od Marantza 7010, a do Cambridge 751R to żaden ampli się nie umywa, ale co się dziwić po poborze 1400W. Ale to tylko jeden aspekt brzmienia - dynamika, a są jeszcze inne.

Odpowiem Ci tak - oczywista ze sa rozne gusta, ludzie lubia inne rzeczy itp itd, wiec roznice w opiniach sa jak najbardziej normalne 🙂 ALE jesli komus Arcam nie gra dynamicznie albo jak przez koc, to to wykracza nieco poza roznice w gustach i swiadczy o tym ze albo ktos nie slyszal Arcama, albo slyszal w kiepskim systemie/akustyce, bo to po prostu nie jest mozliwe 🙂 W sensie nie jest mozliwym ze mnie doslownie wyrywa z fotela, i nie bas tylko srednie tony i "moc" dzwieku z kolumn wokolo, a komus gra jak przez koc i nie dynamicznie czy z pazurem 🙂 To jest przepasc miedzy odczuciami, a nie tylko kwestia gustu 🙂 Jesli jestes w okolicach Wawy do zapraszam - jesli pokaze Ci co Arcam potrafi i powiesz mi ze "gra jak przez koc" to pojedziemy od razu razem do laryngologa, bo z ktoryms z nas jest definitywnie mocno cos nie tak 🙂

Opinii dlugiego89 nie biore pod uwage, On co watek pisze co innego i ma bardzo emocjonalne podejscie do tematu, trzeba wiec z dystansem podejsc do tego co pisze 🙂

Wspomne jeszcze tylko na koniec, ze mialem to szczescie (jesli chodzi o audio/kd) mieszkac wiekoszc zycia w stanach i miec dobrego znajomego dilera audio 🙂 Co za tym idzie mam dosc pokazne doswiadczenie jesli chodzi o kino domowe i to nie jest tak ze mialem jedna Yamahe, zmienilem na Arcama i juz wszystko wiem 🙂 Mialem 21 lat jak nabylem pierwsze kino domowe 5.1 na glosnikach Magnepana, sub Paradigm PS1000, amplituner Sony 777ES, wzmacniacz do przednich Musical Fidelity A300 - kino marzen na dzisiejsze czasy, a to bylo 27 lat temu 🙂 Od tego czasu troche sie tego przewinelo, lacznie z koncowkami mocy do kina Adcoma, Parasound, Rotela i Nakamichi 🙂 Jedyne ampli ktorych nigdy nie mialem do Harman Kardon i Onkyo, poza tymi byly wysokie modele wszystkich popularnych firm 🙂 A, przepraszam, nie mialem tez Anthema nigdy, mam zamiar wypozyczyc i porownac z moim Arcamem 🙂


Innymi slowy gusta gustami, oczywiscie, ale majac porownanie dosc dobre do innych sprzetow, Arcam grajacy jak przez koc to po prostu jakies nieporozumienie, nie rzecz gustu 🙂

PS. z Cambridge Audio nie mam duzego doswiadczenia, moja dziewczyna ma ich wzmacniacz stereo, modelu nie pamietam, jakis sredni 🙂 Przyjemny dzwiek w stereo 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, długi89 napisał:

Jak już to wzmacniacz AV bo był bez tunera, tez go miałem i cała serie z tamtych lat… 

Cos Ci sie znow pomylilo, jak najbardziej to byl amplituner 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabrałem ochoty na tego arcama.
W moim przypadku był by to procesor AV 40.
Tym bardziej mnie zaciekawił, bo widzę że ma Auro3d.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Arcama słuchałem wzmacniacz gdy wybierałem dla siebie , przegrał z Roksanem dlatego iż zbyt mocno wysuwał średnice do przodu i ja ocieplał. Wysokie tony były delikatne, cukierkowate, słodziły… nie dla mnie to brzmienie, na Roksanie było tego znacznie mniej, owszem grał jak na angielski wzmacniacz przystało z tym ze nie był tak Ciepły, głośniki które mu towarzyszyły to Dynaudio DM 3/7

5 minut temu, T napisał:

Cos Ci sie znow pomylilo, jak najbardziej to byl amplituner 🙂

https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/W001/W0010526M.pdf

Ha ha ja o jednym ty o drugim😂😂😂

Proszę Ta -VA777ES 

https://www.audio-high-store.com/sony-ta-va777es/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, długi89 napisał:

Arcama słuchałem wzmacniacz gdy wybierałem dla siebie , przegrał z Roksanem dlatego iż zbyt mocno wysuwał średnice do przodu i ja ocieplał. Wysokie tony były delikatne, cukierkowate, słodziły… nie dla mnie to brzmienie, na Roksanie było tego znacznie mniej, owszem grał jak na angielski wzmacniacz przystało z tym ze nie był tak Ciepły, głośniki które mu towarzyszyły to Dynaudio DM 3/7

Czyli jednym slowem slyszales gdzies w sklepie STERO Arcama z Dynaudio kolumnami, i na tej podstawie twierdzisz, cytuje:

"Bez urazy ale do Klipscha się nie opłaca Arcama czy Anthema. Nie maja adekwatnej jakości do tych firm. Ja bym wybrał Denona lub Marantza."

"Dla mnie Arcam w kinie jest zbyt słodki nawet słuchając z Klipschem, tam jest potrzebna zadziorność, drapieżność a nie granie jak za koca😂😂😂 które to prezentuje. Śmiem twierdzić że świst kul nie będzie i nie jest świstem, tylko zaokrąglonym cukiereczkiem… w którym brakuje życia. "

Idealnie odwzorowywuje to uzytecznosc opinii opartych na teoretyzowaniu, wyczytanych na forach 🙂

12 minut temu, długi89 napisał:

Arcama słuchałem wzmacniacz gdy wybierałem dla siebie , przegrał z Roksanem dlatego iż zbyt mocno wysuwał średnice do przodu i ja ocieplał. Wysokie tony były delikatne, cukierkowate, słodziły… nie dla mnie to brzmienie, na Roksanie było tego znacznie mniej, owszem grał jak na angielski wzmacniacz przystało z tym ze nie był tak Ciepły, głośniki które mu towarzyszyły to Dynaudio DM 3/7

Ha ha ja o jednym ty o drugim😂😂😂

Proszę Ta -VA777ES 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przeca napisalem ze amplituner 777ES, tylko jeden taki amplituner byl 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, T napisał:

Przeca napisalem ze amplituner 777ES, tylko jeden taki amplituner byl 🙂

Ja nie słyszałem o DA-777ES u nas to były jak już 333/555 z tunerem jak i 30/50es 

17 minut temu, T napisał:

Czyli jednym slowem slyszales gdzies w sklepie STERO Arcama z Dynaudio kolumnami

Nie, miałem go w domu na testach jednego jak i drugiego… Aha i bym zapomniał porównywane były w tedy jeszcze kolumny Monitor Audio RX-8 z tymi Dynaudio DM 3/7 jest gdzieś tutaj zdjęcie na forum, ale nie chce mi się szukać bo to było bodajże ze 4 lata temu 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T napisał:

jesli pokaze Ci co Arcam potrafi i powiesz mi ze "gra jak przez koc" to pojedziemy od razu razem do laryngologa, bo z ktoryms z nas jest definitywnie mocno cos nie tak 🙂

Dziękuję za serdeczne zaproszenie, gdyby to było trochę bliżej Łodzi to w sumie z przyjemnością. 😉 Ja brak pazura i granie przez koc rozumiem jako spowolnienie ataku dźwięku, nie jako brak dynamiki - jej mi nie musisz udowadniać, bo na przykładzie 550-tki określam jej poziom na powyżej Yamahy 2050, Onkyo RZ900, porównywalnie z Marantzem 7010, i zdecydowanie słabiej niż Cambridge Audio 751R.

Jednak brzmienie to nie tylko dynamika, i tak to porównam, że Arcam to taki duży gumowy młot walony przez koc, a Yamaha to średni stalowy młot walony o stal. Mimo że gumowy i przez koc - to uderzy mocniej niż mniejszy stalowy, ale i efektu należy się spodziewać innego. Bo - poważnie - nie wyobrażam sobie pomylić dźwięku "stal o stal" odtwarzanego na Arcamie czy Marantzu z prawdziwym, a na Yamasze - jak najbardziej.

A czy taka prawdziwość tego typu dźwięków jest potrzebna w muzyce, filmach? Instrumenty perkusyjne, tłuczone szkło, a z subtelniejszych przykładów choćby dzwonienie zastawy stołowej, w całej gamie innych instrumentów - sposób wydobycia dźwięku, artykulacja, dokładne rozróżnienie między akcentem, sfz a fp, itd, co lepiej oddaje charakter muzyki, przez co i scen filmowych. To wszystko ampli Yamahy pokaże lepiej, za to ma mniejsze dociążenie i mniejszą dynamikę od Arcama. Zatem - do znudzenia - co kto lubi. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, miś1185 napisał:

Dziękuję za serdeczne zaproszenie, gdyby to było trochę bliżej Łodzi to w sumie z przyjemnością. 😉 Ja brak pazura i granie przez koc rozumiem jako spowolnienie ataku dźwięku, nie jako brak dynamiki - jej mi nie musisz udowadniać, bo na przykładzie 550-tki określam jej poziom na powyżej Yamahy 2050, Onkyo RZ900, porównywalnie z Marantzem 7010, i zdecydowanie słabiej niż Cambridge Audio 751R.

Jednak brzmienie to nie tylko dynamika, i tak to porównam, że Arcam to taki duży gumowy młot walony przez koc, a Yamaha to średni stalowy młot walony o stal. Mimo że gumowy i przez koc - to uderzy mocniej niż mniejszy stalowy, ale i efektu należy się spodziewać innego. Bo - poważnie - nie wyobrażam sobie pomylić dźwięku "stal o stal" odtwarzanego na Arcamie czy Marantzu z prawdziwym, a na Yamasze - jak najbardziej.

A czy taka prawdziwość tego typu dźwięków jest potrzebna w muzyce, filmach? Instrumenty perkusyjne, tłuczone szkło, a z subtelniejszych przykładów choćby dzwonienie zastawy stołowej, w całej gamie innych instrumentów - sposób wydobycia dźwięku, artykulacja, dokładne rozróżnienie między akcentem, sfz a fp, itd, co lepiej oddaje charakter muzyki, przez co i scen filmowych. To wszystko ampli Yamahy pokaże lepiej, za to ma mniejsze dociążenie i mniejszą dynamikę od Arcama. Zatem - do znudzenia - co kto lubi. 🙂

Powiem Ci ze dla mnie to chyba za gleboko idace porownania i opisy niuansow, ja jestem z tych prostych ludzi co musza zobaczyc i uslyszec, nie wyobrazac sobie 😄

Do Cambridge Audio 751R sie nie odniose, bo nie mam zadnego doswiadczenia, ale niuanse dzwiekowe niuansami, tonalnosci tonalnosciami ale Japonczyki dla mnie sa po prostu za slabe 🙂 Bo gusta gustami, ale dla mnie efekt w kinie to glownie cisnienie akustyczne ktore aby wytworzyc, potrzebujesz odpowiednio mocnych glosnikow i odpowiednio mocnego wzmacniacza 🙂 Jak bysmy porownywali wzmacniacze o tej samej mocy no to ok, mozemy mowic o niuansach, ale wzmacniacz z tej samej polki jakosciowej majacy dwa razy wiecej mocy, zawsze da lepszy efekty w kinie niz ten slaby 🙂 Znaczy pisze oczywiscie z mojej perspektywy, lubiacego potezny dzwiek i duzo decybeli 🙂 Jak ktos lubi srednia glosnosc czy tym bardziej ciszej ogaldac filmy, no to wtedy jest inna pilka 🙂

Niuanse doceniam w muzyce, dla tego nigdy nie zamienilem Magnepanow na nic innego, bo nic tak wokalii nie odtwarza jak Magnepany 🙂 Choc z nimi ta sama historia, zeby graly potrzebuja duzo mocy i pradu, 430W na kanal w moim przypadku 🙂

Tyle odemnie w temacie, milego wieczorku 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, T napisał:

Dirac to mus, tu masz tutorial - 

I ty na podstawie takich filmów budujesz swój system i zdobywasz wiedzę ? jak to mówisz "kolejny filozof teoretyk"

UMIK-1 do pomiaru wielokanałowego ustawiasz pionowo i używasz innego pliku kalibracyjnego, większość mikrofonów tak ustawiasz, również tych dostarczonych ze sprzętem. Nawet małe gówienka dostarczone z tanimi amplitunerami biją w sufit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

4 godziny temu, miś1185 napisał:

Jednak brzmienie to nie tylko dynamika, i tak to porównam, że Arcam to taki duży gumowy młot walony przez koc, a Yamaha to średni stalowy młot walony o stal. Mimo że gumowy i przez koc - to uderzy mocniej niż mniejszy stalowy, ale i efektu należy się spodziewać innego. Bo - poważnie - nie wyobrażam sobie pomylić dźwięku "stal o stal" odtwarzanego na Arcamie czy Marantzu z prawdziwym, a na Yamasze - jak najbardziej.

A czy taka prawdziwość tego typu dźwięków jest potrzebna w muzyce, filmach? Instrumenty perkusyjne, tłuczone szkło, a z subtelniejszych przykładów choćby dzwonienie zastawy stołowej, w całej gamie innych instrumentów - sposób wydobycia dźwięku, artykulacja, dokładne rozróżnienie między akcentem, sfz a fp, itd, co lepiej oddaje charakter muzyki, przez co i scen filmowych. To wszystko ampli Yamahy pokaże lepiej, za to ma mniejsze dociążenie i mniejszą dynamikę od Arcama. Zatem - do znudzenia - co kto lubi. 🙂

Dla mnie Marantz jest bardzo syntetyczny (sr7014 chyba), stereo jedynie w pure direct jest znośne ale warunkiem i tak jest zewnętrzny DAC.

Jest naprawdę bardzo mało filmów z dobrą ścieżką dźwiękową, niektóre filmy są wręcz tragiczne i co najgorsze puste, czuć że dźwięk jest generowany cyfrowo więc skupianie się na niuansach czy dobrych sprzęcie trochę traci sens. Trzeba dojść do satysfakcjonującego nas poziomu i zacząć się cieszyć z kina anie ciągle szukać.

Problem mają ludzie, którzy łączą kino ze stereo... sam to przerabiam i współczuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fetek napisał:

Jest naprawdę bardzo mało filmów z dobrą ścieżką dźwiękową, niektóre filmy są wręcz tragiczne i co najgorsze puste, czuć że dźwięk jest generowany cyfrowo

Być może podświadomie przy zakupach płyt Blu-ray kieruję się dźwiękiem, stąd w swojej kolekcji doświadczam innych proporcji między filmami z dobrą i złą ścieżką. 😉

Natomiast dźwięk generowany cyfrowo... hm... - Jeśli pod tym hasłem masz na myśli to co ja przez to rozumiem, to winny jest sprzęt (z kablem HDMI włącznie - wg mojej opinii 😉 ). Nie bez przyczyny zwrot "analogowe brzmienie" jest pochwałą dla sprzętu grającego z cyfry.

Filmy ze słabą ścieżką dźwiękową rozumiem jako jakoś dziwnie, niekonsekwentnie nagrywane, łopatologicznie pomontowane, gdzie słychać momenty wklejania kwestii poszczególnych aktorów, słychać że wypowiadali je w różnych pomieszczeniach, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, fetek napisał:

I ty na podstawie takich filmów budujesz swój system i zdobywasz wiedzę ? jak to mówisz "kolejny filozof teoretyk"

Sorry, ale nie widzialem tego filmu, jak rozmawialem gdzies na grupie o zakupie 850tki to ktos tam go podlinkowal, wiec zostawilem w ulubionych 🙂 Ja sam nie robilem jeszcze kalibracji, sub nie wybrany i nie ustawiony, nie mam wszystkich paneli do akustyki, wiec kino nadal w budowie 🙂 Jesli sa jakies niescislosci w filmie no to prosze o wybaczenie, w imieniu autora filmu 🙂

Ja buduje swoj system czy wiedze na podstawie wlasnych uszu i doswiadczen z pierwszej reki 🙂 Pytam na forach o doswiadczenia innych (z pierwszej reki, nie teoretycznych wywodow i polskich na chlopski rozum), robie liste tego co mnie interesuje, kupuje wszystko z listy i porownuje u siebie 🙂 To co mi pasuje zostawiam, to co nie sprzedaje 🙂 Na szczescie zmieniam sprzet raz na pare lat, wiec nie jest to ogromnym problemem 🙂 Niebawem bedzie wyprzedaz subow SVS tych ktore nie zostana, jak skoncze porownanie 🙂

P.S. Jedyny gosc ktorego "slucham" na necie to Anthony Grimani, swietny specjalista i jest masa filmow z nim gdzie bardzo przystepnie tlumaczy wiele rzeczy 🙂 Akustyke robie na podstawie Jego wytycznych wlasnie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, T napisał:

Sorry, ale nie widzialem tego filmu,

spoko, ja dopiero teraz puściłem z dźwiękiem i koleś mówi że ma być wertykalnie ale robi pomiar do stereo gdzie potem ustawia central i resztę...

2 godziny temu, T napisał:

nie mam wszystkich paneli do akustyki, wiec kino nadal w budowie

wszystkim się przeciąga.... ja nie planowałem ekranu transparentnego ani 5.2.4

2 godziny temu, T napisał:

Ja buduje swoj system czy wiedze na podstawie wlasnych uszu i doswiadczen z pierwszej reki 🙂 

potem dochodzisz do wniosku że ludzie na forach g*** wiedzą. 

2 godziny temu, T napisał:

P.S. Jedyny gosc ktorego "slucham" na necie to Anthony Grimani, swietny specjalista i jest masa filmow z nim gdzie bardzo przystepnie tlumaczy wiele rzeczy 🙂 Akustyke robie na podstawie Jego wytycznych wlasnie 🙂

Ja już nikogo, wole programy, kalkulatory i kartkę papieru. Filozofii w tym wielkiej nie ma a nadmiar wiedzy szkodzi.

2 godziny temu, miś1185 napisał:

Filmy ze słabą ścieżką dźwiękową rozumiem jako jakoś dziwnie, niekonsekwentnie nagrywane, łopatologicznie pomontowane, gdzie słychać momenty wklejania kwestii poszczególnych aktorów, słychać że wypowiadali je w różnych pomieszczeniach, itp.

Bardziej miałem na myśli super produkcje, typowe efekciarskie kino z dynamiką na poziomie głodnego leniwca, oczekujesz jebnięcia a dostajesz klapsa, szukasz efektywnych przejść, strzałów, lotów, zaskoczeń a nic Ci nad głowa nie lata, głośniki grają i ot tyle, zero emocji.

2 godziny temu, miś1185 napisał:

Natomiast dźwięk generowany cyfrowo... hm... - Jeśli pod tym hasłem masz na myśli to co ja przez to rozumiem, to winny jest sprzęt (z kablem HDMI włącznie - wg mojej opinii 😉 ). Nie bez przyczyny zwrot "analogowe brzmienie" jest pochwałą dla sprzętu grającego z cyfry.

Nie, chodzi o to że dźwięk jest pusty, słyszysz jakby pierwszy maksymalnie drugi plan tego co widzisz a reszta świata nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, fetek napisał:

potem dochodzisz do wniosku że ludzie na forach g*** wiedzą. 

Ja nigdy nie powiedzialem ze ludzie na forach g wiedza, sa ludzie ktorzy maja wiedze 🙂 To co mnie zawsze rozbraja to ze jest u nas niezmiernie popularnym ze czyjas wiedza teoretyczna jest zdecydowanie wiecej warta dla owej osoby innych niz wiedza  praktyczna, z uporem maniaka i czesto arogancko wciskana czy sie ma racje czy nie 🙂 W mojej pracy zawodowej mam czesto do czynienia z takimi madralskimi teoretykami - moze z 10-15 osob na swiecie robi to co ja, ale nie ma tygodnia zeby jakis klient z naszej krainy glownie wmawial mi swe teorie, bo przeciez kazdy polak zna sie na wszystkim najlepiej 😄 Dla tego wlasnie polskie fora sa takie meczace i na niewiele uzyteczne, sami fachowcy teoretycy 🙂 Acz oczywiscie zdarzaja sie wyjatki i czasem dobre info mozna znalezc, acz nie za czesto 🙂Dobrej nocki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, T napisał:

Ja nigdy nie powiedzialem ze ludzie na forach g wiedza, sa ludzie ktorzy maja wiedze

byli, kilka lat temu i pozostawili po sobie bardzo dużo cennej głęboko zakopanej wiedzy. Jedynie działy DIY jakąś tam żyją. Z wieloma osobami mam kontakt i większość z nich już odwykło od for.

22 minuty temu, T napisał:

Dla tego wlasnie polskie fora sa takie meczace i na niewiele uzyteczne, sami fachowcy teoretycy 🙂

Nie prawda, wszędzie jest ten sam problem, do wiedzmy musisz się dokopać a scenariusz jest zawsze ten sam. To czy dane forum jest przyjazne często zależy od samej moderacji, która potrafi lub nie opanować userów. Niestety ale czasem łatwiej sięgnąć po literaturę niż szukać na forach.

Nie znam drugiego takiego forum jak AS, nigdzie w publicznych rejonach nie znalazłem tylu obelg i wrogiego nastawiania.

Może tu jest jak w z BMW, wsiadasz i dostajesz małpiego rozumu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 4.12.2021 o 01:32, fetek napisał:

Może tu jest jak w z BMW, wsiadasz i dostajesz małpiego rozumu...

Tu Ci przyznam racje, sam miałem nie jedna BM-kę i za każdym razem banan na ryju🤣 teraz poluje na taka stara ale jarą e60 V10 ale nie z Polski bo zajechane szroty a ze stanów/japonii 

Edytowane przez stench
zaczepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mieciu napisał:

Arcam zakupiony, dziękuję za debatę 🙂

Podziel się wrażeniami jak się osłuchasz.

Czy  będziesz zostawiał czy sprzedawał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Troszkę minęło. Zapoznałem się z nowym towarzyszem i ... od niedawna to mój najlepszy przyjaciel! :D

O ile obsługa jest mocno toporna i brakuje mi jednak trochę gadżetów typu Wifi srifi, tak dźwięk - dźwięk jest przepotężny!! To jest masakra jak bardzo ożywiło się kino w pokoju, jak mocno teraz gra sufit i tyły. Jak bardzo światło przygasa jak go uruchamiam :D (żart, ale zasilacz robi wrażenie). 
W kinie jest potężnie, ale co mnie zaskoczyło - tryb stereo bez wspomagania suba, czy stereo. JESTEM W SZOKU. Ten Arcam powoduje opad szczęki od miesiąca za każdym razem jak go włączam. 

Teraz jeszcze dokupiłem router Apple z wyjściem audio, więc muza leci prosto z telefonu i nie trzeba TV włączać. 

Zanabyłem do niego także Monster Cable OMC-500. Miód malina! 

Powiem Wam, że to najlepszy zakup w moim życiu jeśli chodzi o sprzęty audio. Klipsche merdają ogonkami, a stare Onkyo .. no cóż, Dacia nie może się równać z Ferrari :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania Arcam z Nad... Nie miałem, sam bym chciał posłuchać Nada bo też ma końcówki w klasie AB, ale w odróżnieniu do Arcama pobiera o wiele mniej prądu, ma więcej bajerów i kosztuje mniej a to pewnie bardzo się przekłada na jakość. 

Jeżeli chodzi o jakość i szczegóły w Kinie to wszystko bardzo dokładnie słychać. Strzał z pistoletu jest tak realny, że nie raz się podskoczyło że strachu, gdy pada deszcz w filmie to się człowiek zastanawia, czy nie zaczęło lać na zewnątrz a wiatr tak realnie dmucha, że do żony wczoraj powiedziałem, że jest niezła wichura dziś... Do tego ta szeroka scena że szczegółami, rysują duża przestrzeń wychodząca daleko za ściany jakby ich nie było wcale. Dźwięk tłuczonego szkła... Nic nie jest przesłodzone. 

Przesiadłem się z Marantz sr6010 do Arcam avr360... Jeżeli chodzi o moc basu to podobnie, schodzą podobnie nisko, ale Marantz nie ma takiego kopa i dybamiki. Co do wysokich... Marantz brzmiał jakby ktoś wziął i odciął wysokie przy Arcamie. Te szczegóły są nie do porównania. Arcam miażdży Marantz. 

Jeżeli chodzi o przesiadkę na wyższy model (avr450) to rzeczywiście jak pisali bas staje się mocniejszy, bardziej kontrolowany i mięsisty. Staje się to dzięki transformatorowi toridalnemu, który ma większy zapas mocy. Dźwięk zyskuje, ale jakieś rewolucji nie można się spodziewać. W wyższym modelu zauważalna na przykład jest poprawa jakości że źródła hdmi, lepsza synchronizacja dźwięku z obrazem. Najwyższy model (na przykład 850) już różni się tylko tym, że ma końcówki grające w klasie G, ale to i tak tylko do pewnej mocy, pozniej przełącza się do klasy AB. Dlatego też wszystkie modele są tak prądożerne. Pewnie też jest lepsza jakość z hdmi, w dźwięku przestrzennym no i w dynamice. Mają też i lepsze terminale. Poza tym wszystkie są zbudowane bardzo podobnie, nowe czy stare modele. 

Co do napędzenia kolumn typu Jamo, klipsch i tak dalej to i tak warto przejść na lepszy amplituner. Arcam na moich byłych Jamo dodał dużo czystych, które zaczęły brzmieć jakby ktoś odsłonił wysokotonowe, instrumenty zaczęły brzmieć jak instrumenty a wokal zrobił się przyjemny. Dźwięki przestały się mieszać a stereo zrobiło się bardziej precyzyjne. W kinie tylne kolumny dostały w końcu także czystych i precyzji, w końcu dźwięk stał się zrozumiały i można było usłyszeć szczegóły. Elementy poruszały się w jednej wysokości i lini. Bez porównania. Arcam, nawet ten najsłabszy, miał o wiele większy zapas mocy niż Marantz. Nie było w końcu widać takiej różnicy osłabienia frontów (głównie bas) po przełączeniu na 5 głośników ze stereo. 

Jeżeli chodzi o hierarchie to było 380, 450 i 750. Później było 390 550 i 850.

Jedyny minus Arcama to problemy z połączeniem z TV. Sam się włącza czasami po wyłączeniu tv, jak się Włączy tv to potrafi być brak dźwięku, potrafi się przełączyć na inne źródło i tak dalej. W starszym modelu to samo. Z tego co czytałem to inni nawet w nowszych modelach mieli podobne a nawet gorsze problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, raiwan napisał:

Jedyny minus Arcama to problemy z połączeniem z TV. Sam się włącza czasami po wyłączeniu tv, jak się Włączy tv to potrafi być brak dźwięku, potrafi się przełączyć na inne źródło i tak dalej. W starszym modelu to samo. Z tego co czytałem to inni nawet w nowszych modelach mieli podobne a nawet gorsze problemy

Piszesz o problemach z hdmi cec/arc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bl4ck napisał:

Piszesz o problemach z hdmi cec/arc?

Dokładnie, ale inni użytkownicy mieli też problemy typu brak dźwięku z urządzeń hdmi, kiedy to obraz normalnie widać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja właśnie niedawno wymieniłem swojego harmana avr660 na nad 758 v3 i mam wrażenia bardzo podobne do raiwana z jego arcamem. Mam również porównanie ze starszym onkuo 805 i nad jest wg mnie wyraźnie lepszy od obydwu wcześniejszych moich modeli amplitunerów. Pojawiło się mnóstwo szczegółów, super wysokie tony, dźwięk jest zdecydowanie bardziej kontrolowany, bas twardy. Dźwięk wielokanałowy rewelacja.

W stereo natomiast dopiero przekierowanie zewnętrznych końcówek do kolumn dało odpowiednią dawkę mocy i konturowość. Kolumny to Tannoy sensys DC2
Super wynalazkiem jest Blue OS i bezpośredni streaming z Tidal hifi do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez haleem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.