Skocz do zawartości
IGNORED

głośniki DOLBY ATMOS podwieszane pod sufitem


dad66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.12.2021 o 22:45, długi89 napisał:

@dad66 jeżeli jeszcze nie kupiles kolumn na Atmos i Tył to polecam Dali Zensor jako tyły i Dali fazon sat jako Atmosy później sobie dokupisz centralny i wymienisz również fronty na Zensory 7

Bardzo fajne muzykalne brzmienie w połączeniu z Denonem 

Dziekuje Bardzo - Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie , z powodu choroby troche sie opozni wymiana glosnikow na nowe , chcialbym zapytac - moje Sony ss-b1000 chce zmienic i pytam - DALI ZENSOR 1 czy klipsch reference r-41 na tylne surroundy - co jest jakosciowo lepsze ?

POZDRAWIAM

Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pragne jeszcze dołożyc pytanie o tą firme : Definitive Technology Demand D7 - wujek google ma dobre opinie - a Wy Kochani ?

Dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest odpowiedz na pytanie - ale dziekuje

Pytalem  : Panowie , z powodu choroby troche sie opozni wymiana glosnikow na nowe , chcialbym zapytac - moje Sony ss-b1000 chce zmienic i pytam - DALI ZENSOR 1 czy klipsch reference r-41 na tylne surroundy - co jest jakosciowo lepsze ?    pragne jeszcze dołożyc taka firme : Definitive Technology Demand D7 - wujek google ma dobre opinie - a Wy Kochani ?

 

Dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch serii Reference nie należy do moich faworytów, jak już to RP są fajne ale są droższe. Dochodzi kwestia gustu, to bardzo popularny produkt, często kupowany. Jak sam nie odsłuchasz to się nie dowiesz czy Ci pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale co tu słuchać. Co za różnica jakie kolumny kupi skoro z tego co wyczytałem to każda kolumna to innej firmy. Trzeba w końcu się zdecydować na jedna firmę i serie. Jeżeli brak gotówki to po co w ogóle wymieniać. Słuchać jak jest i zapomnieć o jakimkolwiek upgradzie systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Groot napisał:

Ale co tu słuchać. Co za różnica jakie kolumny kupi skoro z tego co wyczytałem to każda kolumna to innej firmy. Trzeba w końcu się zdecydować na jedna firmę i serie. Jeżeli brak gotówki to po co w ogóle wymieniać. Słuchać jak jest i zapomnieć o jakimkolwiek upgradzie systemu. 

Jak już skonczysz krytykowac co kto ma w domu , to napisz coś na temat - szukam opinii w ktore modele głośnikow wejsc - Elac , Quadral , Dynavoice, Dali ( alr tylko chyba Oberon), Definitive Technology, Q Acoustics, Canton, AUDIO MONITOR -  to sa modele firm , ktorych wyższa półka nie zabija tak bardzo 

dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę tak. Szukasz dźwięku od dłuższego czasu, wiele razy podawałem Ci co mógłbyś kupić, co brzmi dobrze. Kolejne pytanie praktycznie o to samo w Twoim wydaniu zaczyna mnie po prostu irytować bo mam wrażenie że wszystko co pisałem wcześniej nie miało kompletnie sensu.

a) Określ budżet na całość

b) Przyjmij jakiego typu głośniki chciałbyś użyć biorąc pod uwagę pomieszczenie. Wolnostojące, podstawkowe, ścienne, instalacyjne.... No pisałem Ci to już.

c) Na podstawie zaleceń Dolby i warunków lokalowych określ jakiego rodzaju system chciałbyś mieć w domu. Zakładam że przy Denonie 2700H (jeśli dobrze pamiętam) to albo 5.1.2, albo 7.1

I nie szukaj wszystkiego z innej parafii, tylko zdecyduj się na konketny kierunek. A kierunek wskaże Ci salon do którego pojedziesz i posłuchasz jakiego typu dźwięku oczekujesz. Mi się podoba Klipsch, drugiemu KEF, trzeciemu Dali itd. Wybierzesz sprzęt z polecenia anonimowej osoby z forum która najbardziej barwnie opisze zalety czy wady?

Jak nie masz możliwości odsłuchu to patrz punkt a), rozejrzyj się jakie zestawy są najbardziej popularne w sieci i strzelaj w ciemno.

Ja odpadam z dalszej części dyskusji bo mam wrażenie że to co napiszę i tak spłynie po Tobie i za kilka tygodni spytasz o to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, Butler napisał:

Ja odpadam z dalszej części dyskusji bo mam wrażenie że to co napiszę i tak spłynie po Tobie i za kilka tygodni spytasz o to samo.

Bardzo dobrze napisane👍👌 przeczytałem cały temat i mam takie same podejście jak ty dlatego napisałem w poście nr 66 „Misz Masz” 

Koleś sam nie wie czego chce, zasłania się teraz chorobą i ponownym szukaniu. Dla mnie podejście to takie iż przynieś, pomaluj, posprzątaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Groot napisał:

Bardzo dobrze napisane👍👌 przeczytałem cały temat i mam takie same podejście jak ty dlatego napisałem w poście nr 66 „Misz Masz” 

Koleś sam nie wie czego chce, zasłania się teraz chorobą i ponownym szukaniu. Dla mnie podejście to takie iż przynieś, pomaluj, posprzątaj.

Słowo Koleś , swiadczy że jestes prymitywem - Zegnam

 

27 minut temu, Butler napisał:

To ja napiszę tak. Szukasz dźwięku od dłuższego czasu, wiele razy podawałem Ci co mógłbyś kupić, co brzmi dobrze. Kolejne pytanie praktycznie o to samo w Twoim wydaniu zaczyna mnie po prostu irytować bo mam wrażenie że wszystko co pisałem wcześniej nie miało kompletnie sensu.

a) Określ budżet na całość

b) Przyjmij jakiego typu głośniki chciałbyś użyć biorąc pod uwagę pomieszczenie. Wolnostojące, podstawkowe, ścienne, instalacyjne.... No pisałem Ci to już.

c) Na podstawie zaleceń Dolby i warunków lokalowych określ jakiego rodzaju system chciałbyś mieć w domu. Zakładam że przy Denonie 2700H (jeśli dobrze pamiętam) to albo 5.1.2, albo 7.1

I nie szukaj wszystkiego z innej parafii, tylko zdecyduj się na konketny kierunek. A kierunek wskaże Ci salon do którego pojedziesz i posłuchasz jakiego typu dźwięku oczekujesz. Mi się podoba Klipsch, drugiemu KEF, trzeciemu Dali itd. Wybierzesz sprzęt z polecenia anonimowej osoby z forum która najbardziej barwnie opisze zalety czy wady?

Jak nie masz możliwości odsłuchu to patrz punkt a), rozejrzyj się jakie zestawy są najbardziej popularne w sieci i strzelaj w ciemno.

Ja odpadam z dalszej części dyskusji bo mam wrażenie że to co napiszę i tak spłynie po Tobie i za kilka tygodni spytasz o to samo.

Rozumiem , ale Dziekuje za Wszystko

10 minut temu, Groot napisał:

Bardzo dobrze napisane👍👌 przeczytałem cały temat i mam takie same podejście jak ty dlatego napisałem w poście nr 66 „Misz Masz” 

Koleś sam nie wie czego chce, zasłania się teraz chorobą i ponownym szukaniu. Dla mnie podejście to takie iż przynieś, pomaluj, posprzątaj.

Nie jestem dla ciebie Koleś - Kultura to u ciebie wyraz obcy - zegnam prymitywy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już wolę żeby mi ktos napisał wprost że jestem prymitywem niż ubierając "dziękuję" w piękne słowa miał mnie totalnie w dupie. Żegnam Pana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2021 o 11:59, dad66 napisał:

Dziekuje za pomoc , ja tylko pytam o głosniki do podwieszenia , a dostaje hejt . Staram sie bronić i tą osobe bede juz ignorowć , ale wsparcie jest czymś ,co daje wiarę w ludzi , dlatego zapytałem na tym forum.

Dziekuje raz jeszcze Mr.Raf77

Pozdrawiam

Darek

Teraz wiesz, czemu tak rzadko tu bywam. Na moich oczach audiostereo zmieniło się z forum wymiany myśli na sponsorowany kącik do plemiennych ustawek i poprawiania hejtem samooceny. Mniej więcej od 2 strony znika wartość merytoryczna.

Napiszę Ci, co wynika z moich doświadczeń, gdy zawsze musiałem brać efektywność finansową pod uwagę.

Stereo stanowi u mnie część kina (obsługuje fronty - preamp stanowi przelotkę dla amplitunera). Na początku też przejmowałem się integracją głośników. Jednak fronty częściej zmieniałem niż resztę. No i teraz wylądowałem z Audio Physicami na twardych membranach z przodu i Wharfedalami DFS (dipole) z miękkimi membranami w efektach. Powinienem wszystkie wymienić, najlepiej na AP? Nerek by mi nie starczyło. I co? Ano kurna nic. Czułość ucha maleje na boki i do tyłu. A jeszcze bardziej do góry. O ile fronty, centralny i boczne (te mogą być słabsze) powinny być jak najlepsze, o tyle efektowe tylne i górne nie wymagają ani takiej jakości ani takiego pasma. Pobaw się odłączając poszczególne głośniki. Zobaczysz, JAKIE informacje trafiają do poszczególnych sekcji. Z frontów i centrala leci muzyka, głosy, wystrzały. Tu im lepsze tym lepiej. Za to z efektowych czasem tylko muzyka (zwłaszcza, gdy sztucznie odzyskiwana ze stereo) ale przede wszystkim odgłosy (deszcz, przelot samolotów i rakiet, klaskania, otwarcia drzwi, kroki, ryk atakujących armii).
W praktyce wystarczyło, że wymieniłem centrala na Focala Chorusa CC800V i dyskomfort zniknął.
Wszystkie współczesne amplitunery wyrównują autokalibracją nie tylko opóźnienia, fazę, ale i charakterystyki częstotliwościowe. Jeśli głośniki są wystarczająco dobre, dają się bez problemu zintegrować.
Na razie do górnego atmosa nie mam podwieszanych głośników. Mam pokój 21 m2 i głośniki stoją na górze regałów książkowych (blisko sufitu) w odległości 1/5 szerokości od narożników. To zwykłe, tańsze kolumny centralne Wharfedale (po 100-200 zł szt.), i to różne na przodzie i tyle. Od tyłu  mają na spodzie wysokie kolce, od przodu gumowe podkładki, przez co kierują dźwięk w dół. Amplituner wyrównał wszystko ładnie. Może w przyszłości kupię podwieszane, bo czuje się od góry pewne „rozrzedzenie”. Jednak bardzo rzadko (np. świst strzał w Dwóch Wieżach).

Na koniec rada, nie inwestuj większej kasy, póki nie będziesz pewny, czego chcesz. Pytanie „na sucho” na takich forach tylko wpędzi Cię we frustrację i biedę. Różne koguciki będą porównywać prącia i wytworzą u Ciebie paranoję wydawania jak najwięcej. Najlepiej sam sprawdź. Przecież jeśli kupisz używane, za niewiele taniej (jeśli w ogóle) sprzedasz. Możesz próbować wiele razy. Za każdym razem będziesz lepiej wiedział, czego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Większych bredni nie słyszałem. To tak samo jak by na lewy kanał podłączyć Bowers&Wilkins 804D4 a na prawy Sonus Faber Aida2, zrobić kalibrację i nie odróżnić w ogóle barwy, charakterystyki, brzmienia itp. 
 

Właśnie przez takich jak kolega większość nie wie co i jak. Idź do kina i zobacz że tam wszystkie kanały są takie same które dają spójny dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2022 o 18:43, dad66 napisał:

pragne jeszcze dołożyc pytanie o tą firme : Definitive Technology Demand D7

Definitive ma bardzo dobre kolumny półaktywne, ale nie są tanie i u nas mało znane. Demand to chyba seria klasyczna, bez dodatkowego zasilania. Tyle o nich wiem, pewnie mało kto ich tutaj słuchał.

Nie czytałem całego wątku, widzę, że ostro się zrobiło pod koniec. Trzeba ustalić budżet i próbować wymieniać wszystko pod jednego producenta albo chociaż na coś co gra podobnie. Każda kolumna od innego producenta to nie jest dobra droga w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Woodolec napisał:

Na moich oczach audiostereo zmieniło się z forum wymiany myśli na sponsorowany kącik do plemiennych ustawek i poprawiania hejtem samooceny. Mniej więcej od 2 strony znika wartość merytoryczna.

Piszesz to do dorosłego faceta który bez powodu wyzwał mnie od prymitywów. Podziękował za wszystko i powiedział papa prymitywy na sam koniec. Trzeba mieć tupet. Starałem się jakoś pomóc i łagodzić dyskusję, mam jednak swoje granice.

58 minut temu, Woodolec napisał:

Pytanie „na sucho” na takich forach tylko wpędzi Cię we frustrację i biedę. Różne koguciki będą porównywać prącia i wytworzą u Ciebie paranoję wydawania jak najwięcej.

To jakiś absurd co piszesz. Od początku wątku piszemy w większości o budżetowych rozwiązaniach, a Ty wlatujesz na koniec i głupoty piszesz o paranoi wydawania pieniędzy. Przeczytaj może wątek od początku. Taki Hi-End był proponowany że głowa boli.

27 minut temu, qbakos napisał:

Nie czytałem całego wątku, widzę, że ostro się zrobiło pod koniec.

Może i mnie poniosło, ale dawno się tak nie zirytowałem. Wydawało mi się że to poważny facet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zawsze uśmiech na twarzy jak przychodzą nowi i się dziwią jak tak można traktować jednego czy drugiego. Jacy są twardzi i uczą innych pokory. Oczywiście do czasu. Każdy nie raz już się tu irytował podejściem innych. Tak to już u nas jest.
Idziemy dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja przeczytałem cały temat. Padło tutaj pare ciekawych propozycji ale założyciel tematu zamiast wyciągnąć wnioski to dalej kręci ten sam temat. Sam powinien już dojść do wniosku że trzeba by posłuchać czegoś i samemu wyrobić zdanie i wiedzieć czy iść w tą stronę czy w drugą. Nikt go za rączkę ciągnąć nie będzie jak 5-cio latka.

Dlatego napisałem misz masz bo tak naprawdę to jest jakieś nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2021 o 21:52, długi89 napisał:

Krótko, masz misz-masz… obojętnie co zamontujesz będzie to grało…

Martin pisał misz-masz 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie sugeruję przecież. Powtórzyłeś tylko kogoś opis i mi się tak tylko skojarzyło... A tak w ogóle to 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2022 o 14:46, Groot napisał:

Większych bredni nie słyszałem. To tak samo jak by na lewy kanał podłączyć Bowers&Wilkins 804D4 a na prawy Sonus Faber Aida2, zrobić kalibrację i nie odróżnić w ogóle barwy, charakterystyki, brzmienia itp. 
 

Właśnie przez takich jak kolega większość nie wie co i jak. Idź do kina i zobacz że tam wszystkie kanały są takie same które dają spójny dźwięk. 

Wyczuwam tu brak praktyki. Ani kolega, autor wątku, ani tym bardziej ja, nie sugerowaliśmy wymiany POJEDYNCZYCH kolumn. Rozumieliśmy sami, że pary. Napisałem też, że akurat fronty mają znaczenie i centralny. Za to efektowe górne atmosa o wiele mniej. Nawet opisałem, że zmieniłem fronty.

Żałuję, że nie jestem w wieku, w którym by mi się chciało zaprosić kolegę na prosty, ślepy test. Spróbowałby kolega odróżnić na podstawie dowolnej ścieżki dźwiękowej, czy górne kolumny atmos są z tej samej serii co fronty, czy nie. Użyłbym tylko kalibracji MCACC Pro. Owszem, wyczułem jakąś różnicę, gdy początkowe maleńkie głośniczki zastąpiłem większymi. Ale już gdy większe zastąpiłem innymi, nie. Mogłbym się założyć o dowolną kwotę, że nie. Niech sobie kolega sam spróbuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2022 o 14:46, Groot napisał:

Ja przeczytałem cały temat. Padło tutaj pare ciekawych propozycji ale założyciel tematu zamiast wyciągnąć wnioski to dalej kręci ten sam temat. Sam powinien już dojść do wniosku że trzeba by posłuchać czegoś i samemu wyrobić zdanie i wiedzieć czy iść w tą stronę czy w drugą. Nikt go za rączkę ciągnąć nie będzie jak 5-cio latka.

Dlatego napisałem misz masz bo tak naprawdę to jest jakieś nieporozumienie. 

widze wpisy i sie odezwe - moze coś zle napisałem ,ok, ale ostatnie pytanie dotyczyło tego , że z powodu choroby plan wydania kasy sie zmienił tak , że zaczne wymieniać swoje glosniki od tyłu ,czyli od surroundów ,a nie jak chciałem wcześniej od Frontow. I pytałem podajac nazwy firm czy kolumn ( nie wiem bo sie dopiero ucze )jakich firm szukac , o jakich czytać ,na co sie nastawic itp. Narazie podałem kilka modeli.

ale jak ktoś nie chce mnie probować zrozumiec  tylko krytykować , to niech sie nie dziwi , że jest moment kiedy mowie dośc - i tyle

Pozdrawiam Serdecznie

Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.