Skocz do zawartości
IGNORED

Sens kupowania odtwarzacza sieciowego


Dziuras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ponad roku, po zakupie nowego zestawu stereo zacząłem streamować muzykę, głównie z Tidala.  Streamuje chromecastem do DAC  audiolaba 6000a. Uważam, że jego DAC jest całkiem niezły w tej półce cenowej.  Zastanawiam się czy jest sens kupować odtwarzacz sieciowy maksymalnie w cenie bluesound node 2i. 

Czy podlaczajac taki odtwarzacz w DAC wzmacniacza jakość audio będzie lepsza od chromecast?

Nigdy nie miałem streamera, więc nie mam nawet porównania. 

Nie chodzi mi o jakość  obsługi, tylko o samą jakość audio i z czego to wynika.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pomyśl o transporcie na Androidzie, czy PIE, sygnal wypuść po USB do jakiegoś dobrego Daca z MQA (a nawet jak nie ma dekodowania dac, to może mieć aplikacja) , i potem po analogu do wzmacniacza.
Na bank będzie fajniej niż po chromcascie który nie transportuje MQA.
Prosto, tanio, i sądzę że porównywalnie dźwiękowo do dużo droższych rozwiązań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym już zmieniać DACa.  Niestety w moim wzmacniaczu nie ma wejścia usb do DACa. 

No chyba, że faktycznie byłoby to tańsze i lepsze rozwiązanie od streamera.

Mam rozumieć,  że wtedy do streamowania z telefonu czy z komputera muszę mieć jakieś specjalne oprogramowanie?

Tak btw, pewnien uzytkownik forum w pw odradził mi noda. Ponoć są z nim problemy. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele rozwiązań aplikacyjnych. Znam pare na androidem. Dobrze współpracują z kośćmi ess. Rozwiązania wręcz darmowe, a np USB audio player pro to wręcz kombajn do wszystkiego.
Nie mam zbyt wiele doświadczenia z renomowanymi dacami, ale miałem parę chińszczyzn, w klasie cenowej do 2.5k PLN i nikt nie narzekał. Tu w zasadzie należy zacząć skupiać się na kablach, żeby ich nie ograniczyć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że najlepiej dokupić drugi, zewnętrzny DAC z usb i do tego np na telefon USB audio player plus.

Szkoda, że w moim audiolabie jest tylko optyk i koaksjal do DACa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co konkretnie chodzi. Co potrzebuję mieć i jak to podłączyć.

A co myślicie o czymś takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie te wszystkie sztuczki z usb, dac, aplikacjami na androida lub ios, streamery, mqa, kuźwa i jeszcze do tego pośrednie kabelki, przejściówki, zasilacze prowadzą do niepotrzebnych wydatków, plątaniny przewodów...

ludzie a gdzie muzyka? nie można najkrótszą drogą? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
wg mnie te wszystkie sztuczki z usb, dac, aplikacjami na androida lub ios, streamery, mqa, kuźwa i jeszcze do tego pośrednie kabelki, przejściówki, zasilacze prowadzą do niepotrzebnych wydatków, plątaniny przewodów...
ludzie a gdzie muzyka? nie można najkrótszą drogą? 
Jakbyś wiedział o czym pisze ... to byś wiedział, że nie ma żadnej plataniny przewodów, a muzyka gra zadziwiająco dobrze ....
I nawet baaardzo wysokiej klasy cdki maja kłopot z pokazaniem wyższości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega robi Ci wodę z mózgu. Nie ma sensu zastępować jednej improwizorki - następną. Chromecast ma zalety użytkowe - ale i wady(brak gapless). Bluesound ma gapless. Chyba ma też Tidal Connect. I dostęp do innych serwisów w rezerwie. Jeśli lubisz aplikację Tidal - to najlepiej szukać czegoś z Tidal Connect. Może być Bluesound. Może być iFi Zen Stram(poniżej 2 kpln).

Jeśli nie zależy Ci na gapless oraz MQA to najlepiej porównać w odsłuchu i sprawdzić czy słyszysz różnicę i czy jest warta dopłaty. Można też próbować z dodaniem zasilacza. Generalnie nie jestem fanem Chrome jako głównego źródła ale pamiętam, że nawet zasilacz iFi za 250 zł poprawiał granie zarówno klasycznego Chromecasta Audio jak i MiBoxa z wbudowanym Chromecastem. Brzmienie Chrome można też poprawić przez USB Audio Player Pro, który od niedawna ma opcje Cast - i można puszczać muzykę z gapless i do 24/96. Z tym, że to eksperymentalna funkcja i nie w każdej konfiguracji zadziała.
Jakby Tidal był dla mnie głównym źródłem muzyki to poszedłbym w streamer. Ale potrzeby są różne. Najlepiej nie oglądać się na innych - tylko samemu potestować i wybrać opcję optymalną dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Dziuras napisał:

Witam,

Od ponad roku, po zakupie nowego zestawu stereo zacząłem streamować muzykę, głównie z Tidala.  Streamuje chromecastem do DAC  audiolaba 6000a. Uważam, że jego DAC jest całkiem niezły w tej półce cenowej.  Zastanawiam się czy jest sens kupować odtwarzacz sieciowy maksymalnie w cenie bluesound node 2i. 

Czy podlaczajac taki odtwarzacz w DAC wzmacniacza jakość audio będzie lepsza od chromecast?

Nigdy nie miałem streamera, więc nie mam nawet porównania. 

Nie chodzi mi o jakość  obsługi, tylko o samą jakość audio i z czego to wynika.

Pozdrawiam 

Do tej zabawki kupujesz takie coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I wskakujesz 2 levele wyżej. Mam od 3 lat. Łączy sie po optyku z Chromecastem. Potem możesz to wykorzystać z innym źródłem. Przyjmuje też sygnał spdif.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałbym to podłączyć do audiolaba coaxialem, a chromecast optykiem? Częstotliwość próbkowania się nie zmieni, bo chromecast jest ograniczony do 96kHz, a przez aplikację Tidala do 48, przynajmniej u mnie tak jest.

Ciężko mi sobie wyobrazić jak to pudełko zmieni jakość przesyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kolega robi Ci wodę z mózgu. Nie ma sensu zastępować jednej improwizorki - następną. Chromecast ma zalety użytkowe - ale i wady(brak gapless). Bluesound ma gapless. Chyba ma też Tidal Connect. I dostęp do innych serwisów w rezerwie. Jeśli lubisz aplikację Tidal - to najlepiej szukać czegoś z Tidal Connect. Może być Bluesound. Może być iFi Zen Stram(poniżej 2 kpln).

Jeśli nie zależy Ci na gapless oraz MQA to najlepiej porównać w odsłuchu i sprawdzić czy słyszysz różnicę i czy jest warta dopłaty. Można też próbować z dodaniem zasilacza. Generalnie nie jestem fanem Chrome jako głównego źródła ale pamiętam, że nawet zasilacz iFi za 250 zł poprawiał granie zarówno klasycznego Chromecasta Audio jak i MiBoxa z wbudowanym Chromecastem. Brzmienie Chrome można też poprawić przez USB Audio Player Pro, który od niedawna ma opcje Cast - i można puszczać muzykę z gapless i do 24/96. Z tym, że to eksperymentalna funkcja i nie w każdej konfiguracji zadziała.
Jakby Tidal był dla mnie głównym źródłem muzyki to poszedłbym w streamer. Ale potrzeby są różne. Najlepiej nie oglądać się na innych - tylko samemu potestować i wybrać opcję optymalną dla siebie.




Panowie. Można sterowac chromecastem, można sterować mconnectem serwer postawiony na usb audio player pro i to nawet streamuje mqa w przeciwieństwie do innych aplikacji które potrafią jedynie flaga, , a można sobie użyć klawiatury z myszką czy touchpadem do boxa .
Na razie nie ma innych lepszych rozwiązań.
Nawet uapp wprowadził teraz funkcje chromcasta, co jest w sumie zbędne, ale jak ktoś lubi sterować z aplikacji tidala flac... voila.
Dobry dac z xmosem 216 na usb i na porządnych kościach 9038pro, i xlrem czy rca wypuszczacie sygnał z danych po usb taki jakiego ja żadnym coaxialem nie uzyskałem. Nie mówiąc o optyku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dziuras napisał:

Czyli miałbym to podłączyć do audiolaba coaxialem, a chromecast optykiem? Częstotliwość próbkowania się nie zmieni, bo chromecast jest ograniczony do 96kHz, a przez aplikację Tidala do 48, przynajmniej u mnie tak jest.

Ciężko mi sobie wyobrazić jak to pudełko zmieni jakość przesyłu.

Tak wepniesz cygaro IFI w wejscie coaxialne  Audiolaba a Chromecasta połączysz optykiem z Ifi . Są specjalne przejściówki zakładane na wtyki kabla optycznego ( dołączane zresztą do Ifi) . Nic nie tracisz jak kupisz przez internet masz 14 dni na testowanie w tym czasie możesz zwrócić. Ifi będzie ograniczone możliwościami Chromecasta i wyższego próbkowania nie "stworzy" . Jakość będzie jednak dużo lepsza. Samo Ifi ma limit 196 khz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2021 o 07:03, Dziuras napisał:

 

Tak btw, pewnien uzytkownik forum w pw odradził mi noda. Ponoć są z nim problemy. 

 

 

Interesujące. Mógłbyś napisać jakiego rodzaju to są problemy? Używam Node2 już wiele lat i nigdy z nim nie miałem żadnego problemu. Słucham głównie Tidala, okazjonalnie Radio Paradise i czasem z usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że chodzi o to, że po włączeniu, BS zaczyna automatycznie odtwarzać to co ma w kolejce. 

Jeśli jesteś zadowolony z DAC'a w Audiolabie i nie zależy ci na MQA to nie kombinuj. Ja bym zainwestował te 2 tys. np w  upgrade kolumn.

Ale...kiedyś sam bylem zadowolony z DAC'a w moim starym wzmacniaczu. Kombinowalem za to z transportem:  Pie, Mac, Chromecast...Dopiero wpięcie zewnętrznego, taniego Toppinga D50s. przyniosło dużą zmianę na plus. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, że chodzi o to, że po włączeniu, BS zaczyna automatycznie odtwarzać to co ma w kolejce. 
Jeśli jesteś zadowolony z DAC'a w Audiolabie i nie zależy ci na MQA to nie kombinuj. Ja bym zainwestował te 2 tys. np w  upgrade kolumn.
Ale...kiedyś sam bylem zadowolony z DAC'a w moim starym wzmacniaczu. Kombinowalem za to z transportem:  Pie, Mac, Chromecast...Dopiero wpięcie zewnętrznego, taniego Toppinga D50s. przyniosło dużą zmianę na plus. 
 
 
Czyli potwierdzasz co piszę. Transport na androidzie UAPP, po USB do np bardzo fajnego smsl su9, i dalej analog.... Sprawdza się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Node ma problemy z softem - choroby wieku dziecięcego 😉

Mam od ponad roku Node 2i - ten jest stabilny jak beton - zero problemów 👍.

Więc na pewno w tym nowym też będzie stabilnie, kwestia poczekania na dopracowanie softu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy to MQA odczuję.

Ten Topping to DAC do którego można podłączyć pc czy android?

Upgrade kolumn czyli zmiana przetwornikow, zwrotnice, kabli w środku etc? Czy całkowita zmiana?

Mam teraz heco aurora 700.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wiem czy to MQA odczuję.
Ten Topping to DAC do którego można podłączyć pc czy android?
Upgrade kolumn czyli zmiana przetwornikow, zwrotnice, kabli w środku etc? Czy całkowita zmiana?
Mam teraz heco aurora 700.
 
Przecież same głośniki to nie wszystko. Napisz czym to napędzasz, jakie kable. Na pewno polepszenie źródła da efekty, ale musisz wyeliminować "wąskie gardła" w systemie jeśli chcesz aby on zagrał na poziomie do którego był stworzony. Z drugiej strony nie spodziewaj się cudów bo te heco to budżetowy zestaw. Ja bym zaczął od źródła, na głośniki i tak przyjdzie czas, a na słabym źródle to i dobre głośniki nie zagrają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wiem czy to MQA odczuję.
Ten Topping to DAC do którego można podłączyć pc czy android?
Upgrade kolumn czyli zmiana przetwornikow, zwrotnice, kabli w środku etc? Czy całkowita zmiana?
Mam teraz heco aurora 700.
 
Strasznie meandrujesz. Jesteś zadowolony z brzmienia - czy nie? Zasada jest taka, że zawsze można lepiej. Ale pierwsze primo - lepiej dla każdego znaczy co innego. Drugie primo - lepsze jest wrogiem dobrego.

Już dostałeś propozycje od sasa do lasa - a zapytałeś tylko o streamer. Brakuje tylko, żeby ktoś jeszcze napisał, żebyś kuł ściany i wymieniał instalację elektryczną.
Umów się na odsłuch streamera i weź Chrome do porównania albo pożycz coś do domu. Inaczej będzie tylko męczenie buły i kolejka wykluczających się wariantów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable to chords clearway.

Wiem, że heco to nie hi end, ale wg mnie nie są złe w tej cenie.

Tak zrobię, wezmę coś do przetestowania.

A i tak w tym wszystkim u mnie największą rolę spełnia adaptacja akustyczna,  która jak na zwykły salon jest dość duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Dziuras napisał:

No właśnie nie wiem czy to MQA odczuję.

Na budżetowym sprzęcie MQA daje radochę, bo dla takiego sprzętu jest stworzone 😉.

Sprzęt wyższej klasy pokazuje sztuczne pompowanie dźwięku przez MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z MQA jest zupełnie odwrotne. Na budżetowym sprzęcie nie słyszałem żadnych różnic. Dopiero upgrade toru ( i to słuchawkowego ) na bardziej wyrafinowany dał słyszalną zmianę.  

Jak widzisz @Dziuras. Ilu ludzi tyle opinii. 

Moja jest taka, że w twoim systemie wymiana transportu wniesie niewiele. Jak już miałbym się uprzeć, to pewnie spóbowałbym iFi Stream. Bluesound jest fajny funkcjonalnie ale dopłacasz też w tym przypadku za mizerny DAC. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.