Skocz do zawartości
IGNORED

Upgrade z Roksana Kandy K3 - przestrzeń, separacja, kontrola, ale też więcej barwy


Jacgues
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie mam połączenie Roksan Kandy K3 wraz z Focal Aria 926. Brzmi to juź nieźle, ale mam dalszą ochotę gonić króliczka i poprawić pewne parametry, najlepiej w obrębie tych samych kolumn. 

Co mi się podoba: Kontrola, dynamika, niezła separacja, dobra scena (we wszystkich wymiarach), niezła szczegółowość, neutralność brzmienia.
Co chciałbym poprawić: Prawdopodobnie wszystko inwestując w sprzęt z wyższej półki, ale najbardziej brakuje mi barwy w dźwięku.  Do tego lepsze granie od niższych poziomów głośności (Roksan pokazuje pełnię magię dopiero gdy jest dość głośno).

Ostatnia testowałem Atoll 200IN Signature. 
Na plus: cieplejsze brzmienie, więcej barwy.
Na minus: nadmiar basu, bardziej bezpośredni przekaz (scena była słaba w płaszczyźnie pionowej, brzmienie dość ciężkie i nie wypełniało tak pomieszczenia z taką swobodą jak w Roksanie). Generalnie brzmienie mniej szlachetne i pospolite, mniej szczegółowe. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jacgues napisał:

Cześć,

Obecnie mam połączenie Roksan Kandy K3 wraz z Focal Aria 926. Brzmi to juź nieźle, ale mam dalszą ochotę gonić króliczka i poprawić pewne parametry, najlepiej w obrębie tych samych kolumn. 

Co mi się podoba: Kontrola, dynamika, niezła separacja, dobra scena (we wszystkich wymiarach), niezła szczegółowość, neutralność brzmienia.
Co chciałbym poprawić: Prawdopodobnie wszystko inwestując w sprzęt z wyższej półki, ale najbardziej brakuje mi barwy w dźwięku.  Do tego lepsze granie od niższych poziomów głośności (Roksan pokazuje pełnię magię dopiero gdy jest dość głośno).

Ostatnia testowałem Atoll 200IN Signature. 
Na plus: cieplejsze brzmienie, więcej barwy.
Na minus: nadmiar basu, bardziej bezpośredni przekaz (scena była słaba w płaszczyźnie pionowej, brzmienie dość ciężkie i nie wypełniało tak pomieszczenia z taką swobodą jak w Roksanie). Generalnie brzmienie mniej szlachetne i pospolite, mniej szczegółowe. 

 

Pewnie pisze to juz 10 raz tutaj. K3 tylko jako końcówka mocy/by pass!. Jak wybór wyjścia wybierasz wideo.  Z tyłu  przełączasz z tego co pamiętam mały przelacznik na bypass i masz końcówkę mocy. Uwaga!  Musisz podłączyć źródło z regulacja głośności lub przedwzmacniacz. U mnie idealnie jak źródło i pre grał Audio Gd NFB 28. Nim sterowałem głośnością. W takim zestawieniu możesz nie poznać Roksan.

Atoll In200 to gniot. Omijaj takie muły bagienne szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777 Bardzo dziękuję za propozycję, akurat szukałem DACa do mojego zestawu, więc siwetnie się składa.

Jak u Ciebie zmieniło się brzmienie po dodaniu NFB 28? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacgues
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jacgues napisał:

@Tomek1777 Bardzo dziękuję za propozycję, akurat szukałem DACa do mojego zestawu, więc siwetnie się składa.

Jak u Ciebie zmieniło się brzmienie po dodaniu NFB 28? 

Wielu nie docenia budżetowych daków z Chin licząc że "europejskie" marki 😉 zaoferują im lepszy dźwięk. Bez urazy ale ten NFB 28 to lepszej klasy urządzenie niż K3. Kiedy spinamy je razem i Roksan robi za końcówkę mocy Audio-Gd narzuca swoje cechy całości. Dźwięk zyskuje dynamikę, detaliczność, lepszy wgląd w nagranie. Możesz dojść do wniosku że wcześniej  Roksan bardziej przypominał Atola 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

W dniu 4.12.2021 o 01:25, Jacgues napisał:

Co mi się podoba: Kontrola, dynamika, niezła separacja, dobra scena (we wszystkich wymiarach), niezła szczegółowość, neutralność brzmienia.

Pod te wymagania polecam sprawdzenie NuPrime IDA-16. W jego graniu jest kontrola niskich tonów, całkiem niezła dynamika. Separacja dźwięków, przestrzeń bardzo dobra. Średnica to mocny punkt tego wzmacniacza, odtwarzana bardzo realnie, choć z lekkim ociepleniem. Szczegóły na górze nie są gubione, choć odtwarzanie tego zakresu nie jest wyeksponowane. Dużo naszych klientów wybierało ten wzmacniacz, do swoich systemów, gdzie wysokie tony były wręcz ostre i ten wzmacniacz tutaj pomagał. Jak ktoś szuka mocno detalicznego grania na górze, to IDA-16 się nie sprawdzi.

Bardzo dobry jest też wbudowany DAC, który nie jest w nim potraktowany po macoszemu. Dobrze jest zaimplantowane złącze USB, jeżeli są różnice między nim a złączami Coaxial i optycznym to niewielkie.

Zapraszam do naszego salony na odsłuch lub do kontaktu z naszym sklepem w celu wypożyczenia, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2021 o 12:47, Tomek1777 napisał:

Wielu nie docenia budżetowych daków z Chin licząc że "europejskie" marki 😉 zaoferują im lepszy dźwięk. Bez urazy ale ten NFB 28 to lepszej klasy urządzenie niż K3. Kiedy spinamy je razem i Roksan robi za końcówkę mocy Audio-Gd narzuca swoje cechy całości. Dźwięk zyskuje dynamikę, detaliczność, lepszy wgląd w nagranie. Możesz dojść do wniosku że wcześniej  Roksan bardziej przypominał Atola 😉


Kupiłem w ciemno NFB 28 i kable Xindak FS-1. Fakt, jest lepiej, szczególnie basy się poprawiły. Poziom szczegółowości ani scena nie ucierpiały, a brzmienie zyskało tam, gdzie wydawało się najbardziej wybrakowane. Nie jest to progress we wszystkich aspektach, ale stosunek plusów i minusów na pewno jest pozytywny. 

Nie wiem tylko na ile to kwestia kabli a na ile NFB 28, będę to jeszcze porównywać i spróbuję też innych kabli, które ewentualnie odrobinę mniej będą łagodziły wyższe częstotliwości. Może srebrne... 

Roksan Kandy K3 ma dla mnie jedną olbrzymią wadę. Nie da się go wyłączyć z pilota, a jest prądożerny. Po wyłączeniu z prądu muszę później zawsze wstać i fizycznie kliknąć "mode" oraz przełączyć na odpowiednie źródło, inaczej nie zagra. Pilotem też się tego nie da zrobić (serio, co to za kretyński pomysł z pilotem bez podstawowywhc funkcjonalności?)

Dlatego też myślę o innej końcówce mocy do zestawu. Budżet 10k. Co polecasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.