Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór wysokiej klasy odtwarzacza Blu Ray 4K Ultra HD


piotrella41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, piotrella41 napisał:

To przykre, ale SONY w Polsce nie ma wsparcia.

 

Dlatego tak ostrożnie podchodzę do X800 M2. W serwisie powiedzieli mi, że gwarancja nie obejmuje błędów w oprogramowaniu! Niby była zakładka „Polskie znaki” (czy jakoś tak) ale odtwarzacz nie zapamiętywał wyboru. Nie chcieli mi zwrócić kasy ani wymienić, więc nie wiem, czy to przypadek jednostkowy.

Z tym końcem epoki BD, mam nadzieję, że przetrwa choćby w niszy. Śmiało mogę powiedzieć, że różnica jakości między plikem a BD jest łatwo wyczuwalna. Najlepszym przykładem reedycja LOTR, którą obejrzałem w święta. Mam na pliku (po 60GB) i na płycie. Plastyka kolorów, drugiego planu, namacalność wyraźnie się różnią. Podobnie Blade Runner 2049. Chcę mieć wszystkie większe widowiska na płytach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Woodolec napisał:

Nie chcieli mi zwrócić kasy ani wymienić, więc nie wiem, czy to przypadek jednostkowy.

Przerabiałem już niestety rozmowę ze specami z SONY. Napiszę tak, Twój przypadek nie należy do incydentalnych jest jedynie potwierdzeniem na traktowanie rynku europejskiego po macoszemu. 

 

17 minut temu, Woodolec napisał:

Chcę mieć wszystkie większe widowiska na płytach.

Ja również i dlatego poszukuję wyjątkowego odtwarzacza na długie lata bezawaryjnej eksploatacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woodolec

Nie ma żadnego obecnie odtwarzacza UHD który radzi sobie z plikami.

Panasonic był i jest najgorszym w tej kwestii wyborem, szkoda sobie zaprzątać głowę tym tematem tylko po prostu kupić dune hd lub zidoo, shield tv itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że panas 820 jest najlepszym wyborem...
Chyba, że ktoś filmy zalicza, a nie ogląda. Ja oglądam 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, długi89 napisał:

Zapomniałeś dodać w swojej cenie😉

Ja oglądam i kolekcjonuje☺️

Rozumie się samo przez się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w odniesieniu do plików, do plików kupuje się plikowca.

Do płyt kupuje się "płytowca". tyle.

21 minut temu, długi89 napisał:

Nie wiem🤷‍♂️ Taki bl4ck może se pomyśleć że jest lepszy od Reavona 200

Reavon to szrot w swojej cenie nic więcej. A co do panasa mam dwa ub424 i ub824 po własnych przeróbkach.

A co do ub9000/ub9004 dawać ponad 4 tys za odtwarzacz z tak gównianym softem... musiało by mnie przygrzać ostro 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Woodolec napisał:

Kiedyś miałem Sony w wersji bez M2 i mimo polskiej dystrybucji, nie czytał polskich znaków w napisach z plików srt.

Widocznie nie potrafiłeś przygotować poprawnie pliku i jego kodowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
46 minut temu, bl4ck napisał:

Pisałem w odniesieniu do plików, do plików kupuje się plikowca.

Do płyt kupuje się "płytowca". tyle.

Reavon to szrot w swojej cenie nic więcej. A co do panasa mam dwa ub424 i ub824 po własnych przeróbkach.

A co do ub9000/ub9004 dawać ponad 4 tys za odtwarzacz z tak gównianym softem... musiało by mnie przygrzać ostro 🙂

Co do plikowca masz racje🙂 Stawiam na nowe Zappiti Neo z Nas-em 

Co do płytowca to wole jednak Panasa 9004, a co mnie soft interesuje? Ważne że jest niezawodny… młóci filmy i muzę na płytach aż miło☺️Jak by policzyć ilość godzin przepracowanych to było by grubo ponad 20tys h w ciągu trzech lat. I liczę na to że po modyfikacji wytrzyma drugie tyle albo i nawet więcej… 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piotrella41 napisał:

chińskim klonem Oppo francuskiego producenta firmy Reavon brak jest konkurencji

Nie kolonem oppo tylko klonem pioneera, soft w reavonie to soft pioneera ze zmienioną grafiką.

x200 to dokładnie to samo co giec g5800 tylko w innej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pioneery lx500/800 nie mają hdr10+ i tak samo jego klony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, RobertG7 napisał:

Gdyby ktoś się decydował na UB-820 Panasonica to w RtvEuro jest za 1799zł, w ratach wychodzi za 1680zł

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że to jedynie możliwie słuszny wybór plastiku dla kolekcjonerów tradycyjnej płyty. Jak nie ująć to szantaż ze strony firm, które aby przetrwać tę nadmuchaną sytuację ekonomiczną łączą się w monopol potężnych koncernów audio. Armagedon. Nie ma co prawić jak pozostają wybory z przymusu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nikt nie zmuszał do kupna tego odtwarzacza, był to mój wybór. Uważam, że to najlepszy sprzęt na rynku za te pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, burz napisał:

Mnie nikt nie zmuszał do kupna tego odtwarzacza, był to mój wybór. Uważam, że to najlepszy sprzęt na rynku za te pieniądze.

Wolny kraj, wolne decyzje. Jeśli spełnia on Twoje oczekiwania, a jak piszesz o nim w samych superlatywach to oznacza że tak, to pozostaje tylko gratulować i życzyć dalszej satysfakcji z jego użytkowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, burz napisał:

Nie ma na stanie

Racja, natomiast na Ceneo dostępny u 14 sprzedawców w kosztach od 1 990 do 2 199 zł. Rzeczywiście rarytas, nie ma co. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, burz napisał:

Nie ma na stanie.

Faktycznie już nie ma, zamawiałem we czwartek i dziś dostałem,jest za to UB9000 w ratach za 4500zł 🙂.

Tylko się zastanawiam czy nie zwrócić 820-tki i nie wziąć UB450, bo wyjścia analogowego nie potrzebuję i wyświetlacza również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobertG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

820 ma lepsze menu wiecej ustawien i wyjsc, ale obraz daje taki sam jak 450 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria ub450 to ogólnie całkiem inna już budowa odtwarzacza, brak procesora obrazu HCX, zewnętrzny zasilacz.

Myślę że porównanie dobrze byłoby zrobić na dużym ekranie ~ 80-120 cali. Ja na 50 calach nie dostrzegam różnic między ub424 a ub824 które są zbudowane bliźniaczo na identycznych procesorach zresztą ub9000 tak samo. Na plus dla ub420/820/9000 jest możliwość wgrania zmodyfikowanego firmware pomijanie reklam, wchodzenie bezpośrednio do menu, napisy z usb dla płyt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bl4ck napisał:

ub424 a ub824 które są zbudowane bliźniaczo na identycznych procesorach zresztą ub9000 tak samo.

Kupiłem na polskim Amazonie 820 i 420  w dobrych cenach z myślą, że porównam oba i odeślę 820, gdy nie będzie różnicy. 420-ka została u mnie. Jakość video na 110 calowym ekranie praktycznie jest identyczna. Czas włączania taki sam. Obsługa plików tak samo przeciętna. Ogólnie do plików nie polecam. Można sobie poradzić z wyborem ścieżek audio i napisów z USB,DLNA czy napędu sieciowego na kilka sposobów, lecz jak ktoś nie lubi "majstrować" przy plikach to zdecydowanie  niech wybierze dedykowane odtwarzacze. Ważne było dla mnie jako użytkownika projektora z obsługą HDR, że 420-ka tak jak wyższe modele ma także  HDR Opimiser. W konfiguracji z projektorem , oczywiście biorąc pod uwagę ograniczenia projektorówi pod kątem HDR, optymalizacja HDR oferowana przez odtwarzacze Panasa jest jednak bardzo przydatna. Dodam, że mam teraz taką dziwną (może nawet unikalną) konfigurację, że Panas 420 pracuje jako napęd zewnętrzny podpięty pod HDMI IN w Oppo 203 i robi za optymalizator dla treści z HDR (płyty UHD, pliki z sieci) i odtwarzacz streamujący z Netflixa , Amazon i YouTube. Kiedy odtwarzam materiały bez flagi HDR wykorzystuję tylko OPPO. Oppo jest zdecydowanie lepsze jako odtwarzacz plików (ma szybszy LAN, świetną obsługę  napisów) lecz nie ma optymalizatora HDR.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ub420/ub424 jest idealny do projektorów bo nie mają obsługi DV, a ty powinieneś się zainteresować płatnym softem do panasa który udostępni ci tryby jakie są w ub9000 mowa dokładnie o trybach "Basic (350 nits) / High (500 nits)".

Przy standardowym sofcie jest tylko tryb high.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bl4ck napisał:

a ty powinieneś się zainteresować płatnym softem do panasa który udostępni ci tryby jakie są w ub9000 mowa dokładnie o trybach "Basic (350 nits) / High (500 nits)".

Wiem, że istnieje alternatywne oprogramowania. Jednak odtwarzacz jest bardzo świeży a modyfikacja softu na alternatywny 1.69A nie pozwala na powrót do softu fabrycznego. Nie jestem tego pewny, lecz może to mieć znaczenie w  aspekcie gwarancji. Może zdecyduję się na ten zabieg po upływie gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwala mógł byś to zrobić pod warunkiem że panasonic wypuści wyższą wersję, ale znając pana zrobi to za xx lat, bo właśnie tak 1.69 wyszła nie dawno po przerwie prawie 2 letniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.12.2021 o 10:54, bl4ck napisał:

Pioneer lx to tak samo wysoki poziom jak oppo i panasonic.

bl4ck ; ) 

Przez przypadek natrafiłem na You Tube na taki oto odtwarzacz Blu - Ray UHD. Jak coś więcej wiesz na temat tego odtwarzacza lub inni tutaj Maniaki filmowe coś więcej wiedzą na temat tego odtwarzacza ... Piszcie : ) 

Z wyglądu przypomina OPPO UDP 205 ciekawe czy multimedia też tak samo obsługuje ?

Nie znalazłem ( tak na szybko ) ceny gdyby był oferowany w Polsce. 

Pannde PD6 ...  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem na chińskie fora, ale tak wygląda na kolejny klon oppo, soft jest z oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I taka ciekawostka, dwa softy.

The player is based on a MediaTek MT8581 system chip and uses a Sony disc loader. Curiously, Pannde lists PD-6 as having a 'dual operating system' based on Oppo UDP-205 and Pioneer LX800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.