Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór wysokiej klasy odtwarzacza Blu Ray 4K Ultra HD


piotrella41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może banalny na obecne czasy zdominowane przez cyfrowe pliki i platformy audio wizualne, niemniej z uwagi na posiadanie sporej ilości płyt stanąłem przed dylematem wyboru. Posiadałem już w swojej historii wiele odtwarzaczy w tym tych od SONY kończąc na 1100 ES. Niestety wadliwość produktów od tego starego gracza zmusiła mnie do poszukiwań. Próżno szukać dobrego urządzenia, szczególnie po opuszczeniu rynku przez OPPO czy też Pioneer. Rynek padł, a francuska alternatywa w postaci klona OPPO mianowicie REAVON nie bardzo budzi moje zaufanie mając już spore doświadczenie z francuską manufakturą od Atoll. Natomiast uwagę moją skupił dostępny jeszcze na rynku odtwarzacz od Panasonica, chodzi o model DP-UB9000EG1 sporo kosztujący, ale może wart zainteresowania i finalnie decyzji o jego zakupie. Co istotne zależy mi na solidnej konstrukcji i bajecznym obrazie. Kwestie audio rozstrzyga u mnie typowy, lampowy analog, więc kino mam oddzielone i niezależne. Nie słucham kina z pomocą procesorów, czy tez amplitunerów. Zatem może wśród Kolegów, znawców tematu znajdzie się jakaś konkretna i ciekawa propozycja. Uprzedzam tylko, że znam tricki branży audio video , także w przypadku wypowiedzi ze strony sprzedawców proszę o obiektywizm, niekoniecznie oparty na polityce zysków. Z góry dziękuję za istotne dla mnie informacje.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz Panasonic oferował zawsze bardzo dobrą i nie ma nic lepszego obecnie w sprzedaży od ub9000/ub9000.

Co się z Sony stało?

Masz rację reavonem sobie nie zawracaj głowy tam siedzi w środku płytka i zasilacz od chińskiego bida klona pioneera który z chin jeszcze nie dawno za 1800zł można było kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sony obcowałem prawie od zawsze i jak sięgnę pamięcią było dla mnie niezawodne. Jednak ostanie doświadczenia i to z serią ES pozwoliły dramatycznie zmienić moje dotychczasowe zdanie. Wspomniany ES co jakiś czas blokował się definitywnie i w celu dalszego funkcjonowania wymagał resetu sieciowego. Poza tym kwestia oprogramowania i zwieszania urządzenia był drugorzędna jednak na tyle istotna że wpłynęła na decyzje o jego zbyciu. Szkoda bo Sony był dla mnie ikoną. Do chwili obecnej posiadam dobry i sprawny model telewizora od SONY z 2014 i to z 4K który miał jeszcze wbudowane po trzy głośniki w obudowie. Jest rewelacyjny i strach pomyśleć co będzie gdy padnie. Co do Panasonica to jestem prawie pewny, że jest dość dobry. Rozgoryczony jestem jednak, że to koszt ponad 4 500 złotych, a wg opinii graczy audio biznesu kwestie ewentualnych negocjacji nie wchodzą w rachubę ponieważ Panasonic twardo trzyma politykę cenową. No cóż zobaczymy. Pozdrawiam 

   

12 minut temu, bl4ck napisał:

Masz rację reavonem sobie nie zawracaj głowy tam siedzi w środku płytka i zasilacz od chińskiego bida klona pioneera który z chin jeszcze nie dawno za 1800zł można było kupić.

Zgadza się. Trafiłeś w punkt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Posiadam od trzech lat Panasonic 9004 i nie miałem z nim nigdy najmniejszego problemu, owszem jest powolny ale działa bardzo stabilnie, nie ma żadnych problemów z odczytem płyt z muzyka czy filmami. Nie sprawdzałem go jeszcze nigdy pod kątem odtwarzania sieciowego bo mi na tym nie zależy, mam Apple TV4K do tego i tu się to sprawdza wyśmienicie. Za tą cenę co ten odtwarzacz oferuje nic lepszego nie znajdziesz na rynku z procesorem obrazu🙂 owszem jakiś jego starszy brat bez to miał na pokładzie ale to plastik w porównaniu do tego odtwarzacza. Kiedyś miałem pancernego Blu Ray-a od Sonego model 5000ES i gdyby nie fakt że zaczęto wprowadzać 4K stałby dalej u mnie… później miałem Pioneer-a LX-500 ale dla mnie to taki nijaki sprzęt był, nie powalał ani wyglądem, ani jakością wykonania, ani dźwiękiem, ani obrazem zwykle g….o! Gdy się dowiedziałem że tanim klonem Oppo jest odtwarzacz Cambridge Audio CXUHD zostały wszystkie modele nagle wyprzedane i wybór padł właśnie na Panasonic-a wtedy i Ci powiem że nie żałuje wydanych pieniędzy do dnia dzisiejszego. Nie mam go zamiaru nawet sprzedawać , chyba że go kompletnie szlak trafi. 

Edytowane przez Gość
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, długi89 napisał:

Za tą cenę co ten odtwarzacz oferuje nic lepszego nie znajdziesz na rynku z procesorem obrazu🙂

Choć mnie nie pocieszyłeś to trudno się z Tobą nie zgodzić. 

 

3 minuty temu, długi89 napisał:

owszem jakiś jego starszy brat bez to miał na pokładzie ale to plastik w porównaniu do tego odtwarzacza.

I tutaj też trafiłeś w 10 tkę. Totalny plastik. No ale co wymagać za cenę niespełna 2 tysięcy złotych. 

 

4 minuty temu, długi89 napisał:

Kiedyś miałem pancernego Blu Ray-a od Sonego model 5000ES i gdyby nie fakt że zaczęto wprowadzać 4K stałby dalej u mnie…

No właśnie stara dobra i poczciwa klasa ES od SONY. Jedyne w tym co dobre to sentyment który pozostanie na lata. 

 

5 minut temu, długi89 napisał:

później miałem Pioneer-a LX-500 ale dla mnie to taki nijaki sprzęt był, nie powalał ani wyglądem, ani jakością wykonania, ani dźwiękiem, ani obrazem zwykle g….o!

O mały włos stałbym się jego posiadaczem gdyby nie dziwny zbieg zdarzeń. Rzekłbym opatrzność. 

 

7 minut temu, długi89 napisał:

wybór padł właśnie na Panasonic-a wtedy i Ci powiem że nie żałuje wydanych pieniędzy do dnia dziejącego. Nie mam go zamiaru nawet sprzedawać , chyba że go kompletnie szlak trafi. 

No i bardzo dobrze się stało. Gratuluje zakupu no i życzę satysfakcji z użytkowania. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ewentualnego uzupełnienia tematu napotkałem kilka opinii nabywców Panasonic DP-UB9000 wg których występuje w tym konkretnym modelu wada wyświetlacza. W jednym z tych przypadków wadliwy egzemplarz wymieniono na nowy natomiast w dwóch pozostałych zwrócono poniesione koszty z tytułu zakupu na odległość. No cóż moje obawy rosną lecz może któryś z Kolegów ma w tym temacie wiedzę popartą faktami. Być może na próżno szukać ideałów jak mamy obecnie erę tandety i braku szacunku do jakości. Oczywiście zawsze może trafić się bubel nawet w Mercedesach, jednak wada wykazana w trzech przypadkach to już nie jest przypadek incydentalny. Miałem podobne doświadczenia z odtwarzaczami CD od Atoll. I to była wada producenta. No niestety za te pieniądze należy oczekiwać przynajmniej przyzwoitości. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer lx to tak samo wysoki poziom jak oppo i panasonic. Pionner zawsze był lepszy dźwiękowo.

Panasonic ub9000 powinieneś kupić za 3900 ostatnio były obniżki.

 

Zapraszam na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tą ceną niezły cyrk bo widzę że poszła znów do góry ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bl4ck napisał:

Panasonic ub9000 powinieneś kupić za 3900 ostatnio były obniżki.

Może jakiś namiar na priv. Odnośnie trzeciego linku podanego przez Ciebie to trafiłeś. Dużo tam zostało wyjaśnione i to w mojej ocenie konkret. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, piotrella41 napisał:

wada wyświetlacza

Pierwsze słyszę… nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło. Jak wspomniałem wcześniej użytkuje go od 3 lat, cały czas płyty 4K, Blu Ray, muzyka CD czy z dysku twardego… posiadam około 600 płyt z filmami gdzie niektóre widziałem już po 10 i nawet więcej razy, płyty CD z 1000 sztuk z których tez większość słyszałem nie jeden raz z tego odtwarzacza, podłączony był pod różne amplitunery i różne zestawy głośnikowe i nigdy mnie nie zawiódł. Ja osobiście Polecam!

2 minuty temu, piotrella41 napisał:

Odnośnie trzeciego linku podanego przez Ciebie to trafiłeś

A gdzie on jest? Też bym poczytał, choć swoje zdanie mam wyrobione na temat tego odtwarzacza 

23 minuty temu, bl4ck napisał:

Pionner zawsze był lepszy dźwiękowo

W porównaniu do 9004 to nie, miałem oba i słyszałem jak grają. Zreszta już z kolega na ten temat była wymiana zdań pare miesięcy temu lub dalej. Dalej będę twierdził że jest i był lepszy od Pioneer-a, natomiast lepszy od Panasonic-a był Oppo i jego klon CA

Nie wiem czy Ci się uda gdzieś znaleźć ten odtwarzacz taniej. Tu masz przykład z zagranicy :

https://www.md-sound.de/index.php?a=15633

Sprzęt poszedł do góry i to mocno, obniżek bym się nie spodziewał, chyba że jakieś promo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, długi89 napisał:

A gdzie on jest? Też bym poczytał, choć swoje zdanie mam wyrobione na temat tego odtwarzacza 

Trzeci link to informacje z forum filożerców podane przez Kolegę bl4ck. Jest tam ciekawe porównanie kilku odtwarzaczy.

7 minut temu, długi89 napisał:

Pierwsze słyszę…

Tutaj są dwie opinie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzecią wyczytałem gdzieś na forum. Jak znajdę to dam znać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, długi89 napisał:

W porównaniu do 9004 to nie, miałem oba i słyszałem jak grają

Przecież ty grasz po cyfrze to co ty tam słyszałeś... nie przesadzajmy.

10 minut temu, piotrella41 napisał:

Może jakiś namiar na priv

No już nie ma tych cen widocznie to była tylko chwilowa promocja.

1 godzinę temu, piotrella41 napisał:

konkretnym modelu wada wyświetlacza

To kup ub424 😛

potrzebujesz analogi wyjścia czy wystarczy optyczne bo masz daca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bl4ck napisał:

No już nie ma tych cen widocznie to była tylko chwilowa promocja.

No to wielka szkoda 

 

1 minutę temu, bl4ck napisał:

To kup ub424 😛

Bardzo śmieszne. Już się ubawiłem i lecę kupić. Spoko 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, bl4ck napisał:

Przecież ty grasz po cyfrze to co ty tam słyszałeś... nie przesadzajmy.

Muzyki słucham po analogu. Filmy po HDMI wcześniej, teraz tez analog w budżetowym systemie Taty… gdzie on już nawet Video wykorzystuje do nagrywania muzyki i słuchania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, długi89 napisał:

@piotrella41 nagrałem filmik odnośnie wyświetlacza.

TYLKO MI SIĘ TU NIE ŚMIAĆ I WYTYKAĆ PALCAMI!!!

No powiem tak, pełen szacunek. Zaimponowałeś mi. Lubię konwersacje na argumenty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotrella41 napisał:

Bardzo śmieszne. Już się ubawiłem i lecę kupić. Spoko 

To nie jest śmieszne mam ub424 mam ub820 i nie ma żadnych różnic..

8 minut temu, piotrella41 napisał:

Tutaj są dwie opinie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiesz jak ktoś nie wie że w ustawieniach można ustawić jasność albo wyłączyć automatyczne przyciemnianie/wyłączenie wyświetlacza to później może pisze takie kwiatki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bl4ck napisał:

Wiesz jak ktoś nie wie że w ustawieniach można ustawić jasność albo wyłączyć automatyczne przyciemnianie/wyłączenie wyświetlacza to później może pisze takie kwiatki...

Niemniej sprzęt został zwrócony po weryfikacji reklamacji. Uwierz na słowo, że nie jest tak łatwo zwrócić zakupiony sprzęt z tytułu reklamacji. Oczywiście łatwiej gdy został zakupiony na odległość. To co innego. Ja po prostu jestem wyczulony na takie właśnie kwiatki, bo mówiąc wprost pieniążki nie rosną na drzewach.  

3 minuty temu, bl4ck napisał:

To nie jest śmieszne mam ub424 mam ub820 i nie ma żadnych różnic..

W takim razie przepraszam jeśli Kolegę uraziłem, ale tak jak na wstępie i w tytule wątku mowa o wysokiej klasy odtwarzaczach. A więc wytyczną co do zasady jest pułap cenowy. Wybacz jeśli kogoś uraziłem. Nie twierdzę przy tym, że inne odtwarzacze odbiegające cenowo są gorsze. To kwestia subiektywnej oceny danego odbiorcy.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, długi89 napisał:

Muzyki słucham po analogu. Filmy po HDMI wcześniej,

Dlatego nie wiesz ja LX gra po analogu 🙂 już nie wspominając o cambridge cxuhd który analogów nie ma w ogóle..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bl4ck napisał:

Dlatego nie wiesz ja LX gra po analogu 🙂

Przepraszam, że wtrącę się nieproszony w tym konkrecie ale miałem sposobność testować ten odtwarzacz Pioneer UDP-LX 500 w swoim zestawie. Napiszę szczerze, szału nie ma. Do prawdziwego analogu jest przepaść w stosunku np. do austriackiego odtwarzacza od Pro Ject nie wspomnę o typowym analogu z winyla. W zetknięciu z lampą wychodzą wszelkie niedoskonałości które można zatuszować przy pomocy DAC czy też tranzystorowego toru audio. Wiem bo siedzę w analogu od dekad. Co wcale nie oznacza, że inny Kowalski nie uzna tego dźwięku za doskonały. To odróżnia nasze preferencje brzmienia. Ale nie będę zanudzał bo nie o to tutaj chodzi.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, bl4ck napisał:

Dlatego nie wiesz ja LX gra po analogu 🙂 już nie wspominając o cambridge cxuhd który analogów nie ma w ogóle..

Jak nie wiem? Przecież napisałem! Muzyki słuchałem po analogu na jednym jak i drugim. Gdy mialem Pioneera to był odsłuchiwany na wzmacniaczu Roksan K2 z kolumnami Monitor Audio RX-8 oraz Dynaudio DM3/7 tak samo Panasonic po sprzedaży stereo mialem Denona AVR3200, Pioneer VSX-933, Marantza SR5013, Denona AVR2600 i jako ostatni Denon AVC-X4700

Test był w tedy robiony na wzmacniaczu stereo wspomnianym wcześniej i tylko wtedy miałem dwa owe modele w jednym czasie…

 

A tak mam teraz:

D93541BD-278F-400C-96AD-6708E3AAC588.thumb.jpeg.267c89800d7e07a806070e55ac87e79a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, długi89 napisał:

Jak nie wiem? Przecież napisałem! Muzyki słuchałem po analogu na jednym jak i drugim. Gdy mialem Pioneera to był odsłuchiwany na wzmacniaczu Roksan K2 z kolumnami Monitor Audio RX-8 oraz Dynaudio DM3/7 tak samo Panasonic po sprzedaży stereo mialem Denona AVR3200, Pioneer VSX-933, Marantza SR5013, Denona AVR2600 i jako ostatni Denon AVC-X4700

Test był w tedy robiony na wzmacniaczu stereo wspomnianym wcześniej i tylko wtedy miałem dwa owe modele w jednym czasie…

 

A tak mam teraz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale się u Ciebie zagmatwało, jak na wielkiej magistrali. Grunt to się nie pogubić. 😀  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, piotrella41 napisał:

Ale się u Ciebie zagmatwało, jak na wielkiej magistrali. Grunt to się nie pogubić. 😀  

Wybacz. Tak czasami mam gdy chce coś na szybko napisać. Wychodzi z tego jeden wielki bałagan później jak to czytam. Film nagrywałem gdy byłem przez chwile w domu, teraz jestem w trasie kierując wiec ciężko się skupić na prowadzeniu i pisaniu. Ale myśle że chyba wiadomo o co chodzi. Zdjęcia gdzieś tutaj są na forum tylko pod innym nickiem ( Stivi89 )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, długi89 napisał:

Wybacz. Tak czasami mam gdy chce coś na szybko napisać. Wychodzi z tego jeden wielki bałagan później jak to czytam. Film nagrywałem gdy byłem przez chwile w domu, teraz jestem w trasie kierując wiec ciężko się skupić na prowadzeniu i pisaniu. Ale myśle że chyba wiadomo o co chodzi. Zdjęcia gdzieś tutaj są na forum tylko pod innym nickiem ( Stivi89 )

Spoko prowadź ostrożnie i bezpiecznie dotrzyj do celu. Szerokiej drogi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek, przypomniałem sobie moje przerażenie z początku roku jak moje OPPO zaczęło freezować dźwięk i dziwnie piszczeć w głośnikach. Po godzinnych poszukiwaniach przerażenie zmieniło się w panikę, jak dotarło do mnie, że specjalnie zamienników już nie ma rynku.

Myślałem o Reavonie, ale potrzebuje wyjścia analogowe, czyli UBR-X200. Z ceną się pogodziłem, ale jak zobaczyłem zdjęcia wnętrza to ręce mi opadły - 8 tysięcy za takie dziadostwo.

Na szczęście OPPO działa i ma się bardzo dobrze-problemem była wysunięta taśma łącząca moduł wyjść analogowych z płytą główną. Uffff...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Panasonica i wlasciwie zlego slowa nie moge powiedziec. Obraz referencyjny i dzwiek jak to dzwiek tez b. dobry choc do tego mam Pioneera Elite DV-59AVi (tez obsluguje SACD bo mam ich troche...). Drobna uwaga - naped nie jest idealnie cichy bo slychac (tylko z 20cm) i szuflada mogla by byc 'lepsza'. Ogolnie wyglada ze to sprzet na lata i godny polecenia. Rozwazalam tez Pioneera o ktorym mowiliscie i zadecydowalo ze go po prostu nie bylo (glowna przewaga Pioneera bylo to ze obslugiwal SACD a Panasonic nie). Acha to co napisalem powyzej odnosi sie wylacznie jako do odtwarzacza (BD & CD). Inne bajery sa dla mnie nieistotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2021 o 23:11, gimza napisał:

Myślałem o Reavonie, ale potrzebuje wyjścia analogowe, czyli UBR-X200. Z ceną się pogodziłem, ale jak zobaczyłem zdjęcia wnętrza to ręce mi opadły - 8 tysięcy za takie dziadostwo.

U mnie podobne doznania. Nic dodać nic ująć. Upadek moralności technologicznej i wszechobecna tandeta. Dość zgrabnie opakowany bubel na czasy posuchy rynku i nagiętej sytuacji na świecie. Dziadostwo jak nazwałeś to komplement ja przeszedłbym do konkretu mianowicie fuszerka, amatorszczyzna i miernota. To synonimy partactwa francuskiej firmy wspieranej przez chińską prowizorkę i knot. Szkoda tylko, że wiele wspaniałych firm, m.in. posiadane przez Ciebie OPPO zakończyło żywot w tym rodzaju elektroniki. Masakra   

W dniu 15.12.2021 o 23:46, jackk napisał:

Rozwazalam tez Pioneera o ktorym mowiliscie i zadecydowalo ze go po prostu nie bylo (glowna przewaga Pioneera bylo to ze obslugiwal SACD a Panasonic nie).

Pozostaje tylko czekać co wykluje się z wielkiego przejęcia m.in. PIONEER przez amerykańskiego gracza audio na świecie. Może nic i będzie kolejne przejęcie i ratowanie kolegi w zamian za utrzymanie i zyski. Zobaczymy na razie jest totalny dramat.  

W dniu 15.12.2021 o 23:46, jackk napisał:

Drobna uwaga - naped nie jest idealnie cichy bo slychac (tylko z 20cm) i szuflada mogla by byc 'lepsza'.

I to jest też argument z kierunku rozważenia ewentualnego zakupu tego japońskiego odtwarzacz przez zainteresowanych. Użyty w nim napęd jest przecież autorstwa samego Panasonica wiec winno być ponad przeciętnie. Powodzenie i zadowolenia życzę z jego użytkowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 15.12.2021 o 23:46, jackk napisał:

Drobna uwaga - naped nie jest idealnie cichy bo slychac (tylko z 20cm

Siedzisz przy tym odtwarzaczu? Bo ja z 2,5 metra nic nie słyszę a te 20 cm to można w buty wsadzić! To jest szukanie na sile wad! Jak tak chcecie patrzeć to nigdy nie kupicie nic!!!

eot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 14.12.2021 o 09:17, długi89 napisał:

Posiadam od trzech lat Panasonic 9004 i nie miałem z nim nigdy najmniejszego problemu, owszem jest powolny ale działa bardzo stabilnie, nie ma żadnych problemów z odczytem płyt z muzyka czy filmami.

Cześć, a jak jest z filmami z plików? Testowałem kiedyś Panasonic UB820 i były straszne kłopoty. Nie zaciągał napisów, połowy plików nie chciał odtwarzać, zawieszał się w trakcie. Szkoda, bo obraz z BD był świetny. Szukam następcy mojego Samsunga ubd-m9500, tyle że z Atmosem. Nie chcę wydawać kilku tysięcy na odtwarzacz, który będzie wykorzystywał tylko tor video (nie potrzebuję „audiofilskiego” toru audio) i który za 3 lata będzie przestarzały. Na rynku z rozsądnych widzę  tylko SONY UBP-X800 M2 i Panasonic UB920. Kiedyś miałem Sony w wersji bez M2 i mimo polskiej dystrybucji, nie czytał polskich znaków w napisach z plików srt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Woodolec napisał:

Nie zaciągał napisów, połowy plików nie chciał odtwarzać, zawieszał się w trakcie. Szkoda, bo obraz z BD był świetny

I niestety są spotykane opinie o powolnym czytaniu płyt i problemach z napisami przy odtwarzaniu niektórych plików. 

 

43 minuty temu, Woodolec napisał:

Nie chcę wydawać kilku tysięcy na odtwarzacz, który będzie wykorzystywał tylko tor video (nie potrzebuję „audiofilskiego” toru audio) i który za 3 lata będzie przestarzały.

Oczywiście to rozsądne rozwiązanie i stanowisko w przypadku posiadania odrębnego zestawu do odtwarzania typowego hi fi, mowa o stereo. Też jestem przeciwnikiem mieszania wszystkiego w jednym. Do odtwarzania muzy mam typowy analog oparty na lampach. 

 

43 minuty temu, Woodolec napisał:

Na rynku z rozsądnych widzę  tylko SONY UBP-X800 M2 i Panasonic UB920. Kiedyś miałem Sony w wersji bez M2 i mimo polskiej dystrybucji, nie czytał polskich znaków w napisach z plików srt.

To przykre, ale SONY w Polsce nie ma wsparcia. Przerabiałem już odtwarzacze tego producenta i to ostatniego z serii ES. I pozbyłem się go z powodu poważnych problemów z oprogramowaniem. Co do Panasonica podchodzę jednak ostrożnie a na rynku poza chińskim klonem Oppo francuskiego producenta firmy Reavon brak jest konkurencji czyli rozsądnej alternatywy. To nic innego jak agoniąa płyt Blu Ray, nie mówiąc o 4K Ultra HD. Patrząc na wnętrze Reavon 100 można doświadczyć audiofilskiej pustki. O zgrozo, dochodzimy do czasu wypierania tradycyjnych nośników na rzecz ery plików oraz platform streamerowych. Apokalipsa 

 

47 minut temu, Woodolec napisał:

Panasonic UB920

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.