Jump to content
IGNORED

Audiofilska prewencja - MPC


audioman

Recommended Posts

Pozwólcie koledzy że w trosce o zdobywany w pocie czoła autorytet audiofila pozwolę sobie poprosić szanowne grono o konsultację aby nie zostać zaskoczonym przez nieopierzonych szczyli (pokolenie PC) próbujących wszelkimi sposobami szargać i podważać ww autorytet. Krążąc po sieci napotkałem następujące teksty...... jest to format, trochę podobny do MP3, ale dający znacznie wyższą jakość dźwięku, nieodróżnialną od CD. Pliki MP3 zwykle nie są w stanie tego osiągnąć. Musepack osiąga to zawsze. Zostało to sprawdzone poprzez bardzo rygorystyczne testy, przeprowadzone przez audiofili na wysokiej klasy sprzęcie i nie przy użyciu muzyki klasycznej, która kompresuje się bardzo dobrze i łatwo, ale przy użyciu normalnych piosenek, które można usłyszeć w radiu oraz specjalnych fragmentów rzeczywiście istniejącej muzyki, sprawiających różnym formatom gigantyczne kłopoty, używanych do testowania "w ciężkich warunkach". :) i dalej ......Jakość dźwieku, która jest nie do pobicia. :) Przy bitracie 160-190 kbps osiąga jakość CD. Żaden audiofil nie jest w stanie odróżnić pliku MPC od oryginału.

I co wy na to koledzy ?

Link to comment
Share on other sites

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Wynika z tego , ze wsrod uzytkownikow MP3 sa tacy ktorym jakosc dzwieku nie odpowiada;-) MPC - algorytm kompresji plikow muzycznych do sluchania na komputerze a po przekonwertowaniu na MP3 takze w odtwarzaczach przenosnych. Upowszechni sie wsrod audiofilow sluchajacych z CPU/HDD oraz podczas joggingu. Kompresja stratna umozlwiajaca przesylanie plikow po sieci. Moze wiec znalezc zastosowanie jako format sluzacy do sprzedawania muzyki przez Internet. Ale wydaje mi sie ze ludzie ktorzy propaguja MPC nie mowia nic o kupowaniu...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.