Skocz do zawartości
IGNORED

Sala kinowa w piwnicy


Gmow1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Dokładnie, ja sobie na taki zabieg nie mogę pozwolić więc u mnie będzie częściowo zabudowany od połowy w stronę sufitu oraz połowa będzie za odgroda co da pobór zimnego powietrza z dworu a ciepłe będzie dmuchało do pokoju, inaczej nie mogę tego zrobić choć taka kasta by się przydała a najlepiej ścina i za nią projektor. 
 

Gmow będziesz jeszcze wygłuszał wloty i wyloty by nie szumiało od wentylatorów? Jeżeli nie to polecam na pewno się sprawdzi😎

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, STELVIO napisał:

Ja wszystko rozumiem. Każdy robi pod siebie. Ale skąd w ogóle pomysły, żeby zabudowywać projektory? Co to ma dać? W salce dedykowanej ma być nie widoczny czy o co chodzi?

Po pierwsze ma być niewidoczny ,po drugie przy wysokości 2.2m i odległości od oglądającego ok. 1.5m będzie go dość mocno słychać.Sczegulnie w Dynamik Mode gdzie wentylator jest naprawdę głośny .Mi to przeszkadza ...dlatego taki zabieg .Po trzecie tak jak wspominałem  wcześniej projektor będzie w pomieszczeniu za salką w kantorku z narzędziami wypełnionym po brzegi  .Chcę go w ten sposób uchronić przed przypadkowym ruszeniem lub uszkodzeniem jak tam coś będę wyciągał....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Groot napisał:

Gmow będziesz jeszcze wygłuszał wloty i wyloty by nie szumiało od wentylatorów? Jeżeli nie to polecam na pewno się sprawdzi😎

Mam zamiar tylko nie wiem za bardzo czym?Sklejka sama w sobie to cholernie ciężki materiał a co za tym idzie sam w sobie izoluje dobrze ,ale zostało mi tego podkładu pod panele ponoć wygłusza 22db .Chyba  nim wykleję środek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Po pierwsze ma być niewidoczny ,po drugie przy wysokości 2.2m i odległości od oglądającego ok. 1.5m będzie go dość mocno słychać.Sczegulnie w Dynamik Mode gdzie wentylator jest naprawdę głośny .Mi to przeszkadza ...dlatego taki zabieg .Po trzecie tak jak wspominałem  wcześniej projektor będzie w pomieszczeniu za salką w kantorku z narzędziami wypełnionym po brzegi  .Chcę go w ten sposób uchronić przed przypadkowym ruszeniem lub uszkodzeniem jak tam coś będę wyciągał....

 

Ok. Ale wynika z tego, że projektor nie będzie nad miejscem odsłuchowym. Tylko na dodatek w innym pomieszczeniu. Więc nie za bardzo widzę powód zabudowy. Później kombinacje z wentylowaniem. Ale spoko. Robisz u siebie i dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, STELVIO napisał:

Ok. Ale wynika z tego, że projektor nie będzie nad miejscem odsłuchowym. Tylko na dodatek w innym pomieszczeniu. Więc nie za bardzo widzę powód zabudowy. Później kombinacje z wentylowaniem.

To pomieszczenie to tak naprawdę odgroda Baffle wall. Na środku wejście do niego  które zostanie wykonane jako absorber pierwszych odbić czyli max 10cm grubości.nad wejściem  tunel projekcyjny zabudowany też ze sklejki.Także nie będzie to tak dobrze odizolowane jak  w prawdziwym murowanym pomieszczeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa sama w aobie ciekawa. Tylko wyciszamy projektor ale dajemy wentylatory, ktore tez halasuja? Co to za projektor ze taki glosny? Ja mam stara Optoma HD20 i jej nie słyszę. Moze dlatego ze nie oglądam kina niemego..-taki zart, wybacz. 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, KotSylwester napisał:

Zabudowa sama w aobie ciekawa. Tylko wyciszamy projektor ale dajemy wentylatory, ktore tez halasuja? Co to za projektor ze taki glosny? Ja mam stara Optoma HD20 i jej nie słyszę. Moze dlatego ze nie oglądam kina niemego..-taki zart, wybacz. 😜

Nie chce mi się każdemu odpisywać dlaczego na co ,po co ... to napisałem wyżej.Kto ma jaki projektor i jak głośny ,też mnie nie interesuje. Każdy ma inne preferencje w oglădaniu filmów .Jednemu rozrusznik od Stara też nie będzie przeszkadzał innemu  komar już tak .Ja mam takie "zboczenie ",że jak oglądam ciche sceny ,to mają być ciche sceny .A jak głośne są te maszyny w Dynamik mode czy tryb eco ,to każdy niech sobie sam na to odpowie . Czy mu to przeszkadza czy nie.Ja zdecydowałem ,że zrobię bo...patrz wyżej . Wentylatory  będą ciche  i w miejscach ,które jeszcze bardziej je wygłuszą.Patrz zamieszczony rysunek ....

Pozdrawiam serdecznie😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, burz napisał:

Powodzenia w realizacji ambitnego projektu.
Ale pytanie o projektor zasadne, w końcu na tym stoi kino 😉

Projektor jaki na dzień dzisiejszy posiadam to:

Epson EH TW 9200 W ....mam nadzieję, że jeszcze trochę pochodzi.Za jakiś czas może jakkis JVC... 💪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, KotSylwester napisał:

Czy to iest autorska konstrukcja czy kopia z jakiegos forum i sprawdzone plany?

Raczej autorska.😅Ujmę to tak:

Śledzę wiele różnych stron poświęconych temu hobby w tym zachodnie,które  przodują.Po przeanalizowaniu tematów różnych projektów wybrałem najczęściej stosowany .Wymiary dobrałem pod moją indywidualną sytuację .Każdy ma inne preferencje ,które trzeba zastosować.Jaki projektor? Gdzie zasysa powietrze ? Gdzie je wywala? Główna zasada to kanały powietrzne.Muszą posiadać przekrój 2 razy większy od zasysającego w projektorze. Poza tym trzeba uwzględnić  montaż i wielkość wentylatorów , które muszą nadążyć z cyrkulacją powietrza oraz umieścić je w miejscu ,gdzie będą spełniały jak najlepiej swoje zadanie. Ja wybrałem firmę Ac Infinity to sprawdzony producent tego typu rozwiązań. Pozwala na stały monitoring  temperatury i automatyczną włącz wyłącz jak i funkcja alarm.Mój Epson nie ma jeszcze automatycznego Lensshiftu.Od tyłu wykonałem klapę rewizyjną otwieraną do góry .Przez nią mogę ręcznie ustawić zoom i Lensshift zostawiłem więcej miejsca na wsadzenie dłoni do korekcji . Komora ma wymiary:

szer 65cm x gł 62cm x wys30 cm w środku.Do tego kanały po 6cm szer i 30cm wys.Przy projektowaniu komory projektora   uwzględniłem wymiary innych Projektorów  zapewni to przyszłościowy Upgrade na lepszy model. Wówczas wszystko tylko pilotem.Kolejna sprawa to okno w komorze projektora.Tu zostanie zamontowana specjalna szyba do takich Hushbox'ów.Nie wiem jak to nazywać po polsku...Szkło muzealne? Antyrefleksyjne ?Zapewnia ona prawidłowe oddawanie obrazu na ekran bez refleksów i przebarwień.Pochylenie ok. 10' pozwoli dodatkowo uniknąć efektu odbić na ekranie.Jej wielkość 30cm szerx25cm wys dobrałem tak,zeby nie przeszkadzała w projekcji  Dodatkowo stosuje sie piankę wygłuszającą w komorze jak i w kanałach....z tym poczekam do pierwszych testów.Skrzynia jest ze sklejki wielowarstwowej(Grusza) bardzo twardy i ciężki materiał co zapewnia sam w sobie dobrą izolację akustyczną .Ostatnia sprawa to przepust na kable jeszcze nie zrobiłem ,ale wyląduje gdzieš na górze z tyłu .Łatwiej poprowadzić kable dalej do centralki.To chyba na tyle ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały Update 

Hashbox wisi ...uff  było trochę z nim zabawy,ale wszystko jak narazie idzie w dobra stronę 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220312_205914.jpg

Wewnątrz całe okablowanie .

4 wentylatorki,2 tłoczące 2 wydmuchujące .Centralka z automatyką, kabel Hdmi orZ zasilający pod Projektor.

Jeszcze szyba frontowa ant?refleksyjna ,ale to następny razem.

Taka ciekawostka 

Scanery lub kopiarki domowe posiadają  ponoć taką w obudowie.Tak się składa ,że mam stary scaner....jutro posłuży za dawcę organów😎😁  Przekonam się czy zda to egzamin...

Agrowłuknina na froncie .Zszyfki potraktowałem  matowym sprajem,co by nie świeciły . Agro dałem jedną warstwę.Nie wiem dać podwójnie? Czy wystarczy jedna warstwa ?Ta którą zastosowałem ,jest bardzo cienka .Dmuchając przez nią praktycznie 0 oporu . Druga warstwa? Ma to jakiś wpływ na akustyka? Doradźcie....

20220312_205937.jpg

20220312_210001.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj ze środka gdzieś wcieło...

To jeszcze raz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

O widzę że post się zmienił😂

Ja kupowałem agrowłukninę w OBI, dałem podwójna warstwę, na to pójdzie rama  z materiałem końcowym więc i zszywek nie będzie widać. 
 

A powiedziałem sobie że nie będę tu się udzielał🤦‍♂️

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Groot napisał:

A powiedziałem sobie że nie będę tu się udzielał🤦‍♂️

Przecież pisałem ,że szybko zmienisz zdanie....

Nic nie szkodzi wpadaj, ja ci 🚪 nie pokażę....👋

 Co do Agro ?2 warstwy dlaczego ?Nie za grubo? Ktoś ci tak doradził?Czy sam tak wymyśliłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mały Update 

Kable pod kolumny  rozprowadzone 

Pomieszczenie pomalowane na czarno .Ściana przednia obita Agro.Projektor siedzi w swoim gnieździe . Szybka na pierwszy rzut oka wygląda dobrze ,ale za wcześnie na zachwalanie .Na próbę odpaliłem proja ,co by przetestowć ,czy wszystko jest na swoim miejscu i czy obraz jest prosty ,czy zoom starcza jak i pierwsze przymiarki do tunelu projekcyjnego.Jak narazie wszystko super😎.Zoom z zapasem . Proj siedzi  równiutko,cichutki jak nigdy😁.Teraz ledy .... Niestety z braku czasu trochę zwolniłem, ale zbieram siły do dalszej pracy.Zdjęć ścian nie zrobiłem bo ciemno a że jeszcze trochę cięcia mam to przysłoniłem folią by nie kurzyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220401_235616.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to już super wyglądać 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miły komentarz ...😁.

Może przed świętami uda mi się zakończyć ledy i wykonam jakieś  pomiary . Niestety nawał roboty nie pozwala mi na dalsze prace w salce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt. Widzę, że kolega zaciąga doświadczenia z wielu stron i ma wszystko przemyślane. Za kilka miesięcy będę miał podobne wyzwanie, ale na poddaszu, więc powodzenie tego projektu będzie dla mnie mocną inspiracją. Trzymam kciuki, aby wszystko wyszło zgodnie z planem. Ja bym tylko wcześniej odpalił choćby 2.1 aby usłyszeć jak dźwięk rozchodzi się po całym domu, aby ocenić konieczność wygłuszenia pomieszczenia. Druga sprawa to akustyka samego wydzielonego pomieszczenia. Zabudowy można tak zrobić, aby móc dopasować ilość wełny, dodając albo ujmując jej ilość. Jednym słowem zrobić łatwo rozbieralnie ściany, przynajmniej na początkowym etapie. To tylko takie moje przemyślenia.

pozdrawiam i czekam na dalsze relacje z postępów prac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DrWredman napisał:

Bardzo fajny projekt. Widzę, że kolega zaciąga doświadczenia z wielu stron i ma wszystko przemyślane. Za kilka miesięcy będę miał podobne wyzwanie, ale na poddaszu, więc powodzenie tego projektu będzie dla mnie mocną inspiracją. Trzymam kciuki, aby wszystko wyszło zgodnie z planem. Ja bym tylko wcześniej odpalił choćby 2.1 aby usłyszeć jak dźwięk rozchodzi się po całym domu, aby ocenić konieczność wygłuszenia pomieszczenia. Druga sprawa to akustyka samego wydzielonego pomieszczenia. Zabudowy można tak zrobić, aby móc dopasować ilość wełny, dodając albo ujmując jej ilość. Jednym słowem zrobić łatwo rozbieralnie ściany, przynajmniej na początkowym etapie. To tylko takie moje przemyślenia.

pozdrawiam i czekam na dalsze relacje z postępów prac.

Dziękuję za miłe słowa 

Tak śledzę różne strony w celu edukacyjnym jak i poszukiwania inspiracji.Co do akustyki i jej  adaptacji to pisałem o tym wyżej .Podstawy z szablonu  plus pierwsze odbicia ,a po pierwszych pomiarach dodatkowe adaptacje.Co do zabudów ...zachęcam do dokładnego "studiowania "poszczególnych zdjęć. Zabudowy  są tak skonstruowane aby można było na każdym etapie dołożyć lub zabrać poszczególne ustroje . Co do wygłuszenia pomieszczenia powiem tak ...Część piwnicy gdzie będzie salka znajduje się pod tarasem  czyli cześć niezamieszkana .Ściana wydzielająca salkę wykonana jest w technologi szkieletowej "Kanapki".Czyli szkielet na piance akustycznej potem na stelarz pianka pomiędzy stelarz 80mm wełny kamiennej potem GK 12.5  następnie mata akustyczna 4mm i znów GK12.5mm .Drzwi do salki,choć wmiarę masywne to  zostaną jeszcze wygłuszone  wełną na progu dojdzie  uszczelka opadająca.Żona musi się za każdym razem pofatygować osobiście jeśli mnie woła z góry ...nie słychać nic.

Ale pewności nie mam.Przekonam sie jak odpalę sprzęt ale to jeszcze chwilę 

Pozdrawiam serdecznie 😎 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Święta święta i...po świętach 

U mnie małe zmiany. LEDY prawie skończone.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220420_212857.jpg

20220420_212702.jpg

20220420_212800.jpg

20220420_212923.jpg

20220420_212949.jpg

20220420_213013.jpg

Oświetlenie led  podzieliłem na 6 sekcji.

Gòra 

Dòł

Żagiel 

Panele ścienne 

Ekran Ambiente 

Ekran od środka 

Sterowanie Philips Hue dowolna konfiguracja scen odcieni włącznie ze ściemnianiem  finalnie sterowanie za pomocą logitech Harmony. 

Dodatkowo dojdą 3 halogeny przed ekranem oraz 4 halogeny nad sofą . Ogólnie poszło ok.60 mb ledów ,ale dzięki temu mogę sobie pozwolić na różną konfigurację oświetlenia .Choć to jeszcze surowa zabudowa  powiem szczerze ,że nawet już teraz to fajnie wygląda.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2022 o 23:18, DrWredman napisał:

Bardzo fajny projekt. Widzę, że kolega zaciąga doświadczenia z wielu stron i ma wszystko przemyślane. Za kilka miesięcy będę miał podobne wyzwanie, ale na poddaszu, więc powodzenie tego projektu będzie dla mnie mocną inspiracją. Trzymam kciuki, aby wszystko wyszło zgodnie z planem. Ja bym tylko wcześniej odpalił choćby 2.1 aby usłyszeć jak dźwięk rozchodzi się po całym domu, aby ocenić konieczność wygłuszenia pomieszczenia. Druga sprawa to akustyka samego wydzielonego pomieszczenia. Zabudowy można tak zrobić, aby móc dopasować ilość wełny, dodając albo ujmując jej ilość. Jednym słowem zrobić łatwo rozbieralnie ściany, przynajmniej na początkowym etapie. To tylko takie moje przemyślenia.

pozdrawiam i czekam na dalsze relacje z postępów prac.

Jak bedziesz dzialal na poddaszu daj znac, bo tez mam dylemat u siebie czy robic czy nie 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ryback napisał:

Jak bedziesz dzialal na poddaszu daj znac, bo tez mam dylemat u siebie czy robic czy nie 😄

 

Panowie .....

Łapcie wiatr w żagle i do działania 💪💪💪.Żyje sie raz i mażenia trzeba spełniać bo życie jest za krótkie by czekać i czekać...Tematem kina domowego interesuję się od 10 lat .Startowałem w salonie,ale żona grymasiła coraz więcej .Teraz mam ten komfort ,że pojawiła sie Piwnica i możliwość zadoptowania w dedykowane pomieszczenie WIĘC ? Ani kroku wstecz. Pomału systematycznie i konsekwentnie.Wiele tematów tu na forum wystartowało z kopyta lecz po chwili umierało śmiercią naturalną.Nie ukrywam ,że takie tematy jak mòj podpowiadają wiele i ułatwiają wiele w podejmowaniu decyzji: robić nie zrobić ? No i najważniejsze ...jak zrobić.Ten kto jest trochę rozgarnięty bez problemu da radę.Podstawowe narzędzia no i trochę złotyszy też jest niezbędne .Efekt jaki można uzyskać daje największą satysfakcję a to najważniejsze. Kasę wydacie raz i zapomnicie a doznania zostaną  i tego nikt wam nie odbierze.A w tym hobby chyba o to chodzi....

Gorąco zachęcam do roboty oraz zakładania tematów i pokazywania postępów bo to na pewno przyda się innym i zainspiruje do pracy 

To fajne hobby dla spełnionych ludzi....

Pozdrawiam serdecznie 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gmow1977 napisał:

Panowie .....

Łapcie wiatr w żagle i do działania 💪💪💪.Żyje sie raz i mażenia trzeba spełniać bo życie jest za krótkie by czekać i czekać...Tematem kina domowego interesuję się od 10 lat .Startowałem w salonie,ale żona grymasiła coraz więcej .Teraz mam ten komfort ,że pojawiła sie Piwnica i możliwość zadoptowania w dedykowane pomieszczenie WIĘC ? Ani kroku wstecz. Pomału systematycznie i konsekwentnie.Wiele tematów tu na forum wystartowało z kopyta lecz po chwili umierało śmiercią naturalną.Nie ukrywam ,że takie tematy jak mòj podpowiadają wiele i ułatwiają wiele w podejmowaniu decyzji: robić nie zrobić ? No i najważniejsze ...jak zrobić.Ten kto jest trochę rozgarnięty bez problemu da radę.Podstawowe narzędzia no i trochę złotyszy też jest niezbędne .Efekt jaki można uzyskać daje największą satysfakcję a to najważniejsze. Kasę wydacie raz i zapomnicie a doznania zostaną  i tego nikt wam nie odbierze.A w tym hobby chyba o to chodzi....

Gorąco zachęcam do roboty oraz zakładania tematów i pokazywania postępów bo to na pewno przyda się innym i zainspiruje do pracy 

To fajne hobby dla spełnionych ludzi....

Pozdrawiam serdecznie 😎

Checi moze i sa bo to jakby nie bylo dla kogos kto siedzi w tym temacie tyle lat to jakies tam marzenie, gorzej z finansami, ja dopiero sie wprowadzilem do nowo wybudowanego domu, jeszcze troche wody uplynie zanim sakwa sie napelni :DDD a tu jeszcze ogrodzenie i kostka do zrobienia wiec 100 nie moja 😄 wiec pewnie taka salka??? wlasnie jak koszta teraz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ryback napisał:

tu jeszcze ogrodzenie i kostka do zrobienia wiec 100 nie moja 😄 wiec pewnie taka salka??? wlasnie jak koszta

Doskonale Ciebie rozumiem .Ja też jestem w trakcie "Wykańczania " domu /ogrodu .Trzeba tylko umiejętnie podzielić te prace na etapy. Wszystkiego naraz mieć nie można 😔Sprzęt pewnie już jakiś posiadasz a co za tym idzie na start jest ...Tylko druga połowę trzeba urobić 😎.Moja kręci nosem bo reszta piwnicy zawalona kartonami łatami sprzętem po sufit ...ale od początku zaznaczyłem dom tak ale salka również....no i na razie znosi w milczeniu 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ryback napisał:

wlasnie jak koszta teraz

Szczerze to nie liczyłem .To też zależy co się chce mieć....

Cześć sprzętu posiadałem ale zostanie tylko Epson i Denon 

Epson Eh Tw 9200w 

Denon AVC-X4700H 

Automatyka maskowania do ekranu

Logitech harmony Hub

Synlogy Nas 6TB

 

Kupiłem

Głośniki Dali on wall 3000€

,Dali Alteco c1 500€

Używane końcówki mocy 2sztuki

Rotel 960 mk II(Na początek ).300€

Wentylacja rury izolowane 30mb  kolanka obejmy wentylator z centralką oraz kratki 7 szt  450€

Fliselina 100mb  50€

Pianka akustyczna 50€

Drewno do zabudów 1500€

Materiał na żagiel wraz z listwami 500€

Materiał  na ściany 600€

Okablowanie 300m kabla Klotz 350€

SBA Głośniki JBL CS 1240 4sztuki  240€ 

Wełna kamienna Rockwool Termarock 50 2 paczki 200€ 

Wełna Rockwool Sonorock 10 paczek 300€ 

Elektryka 300€

Oświetlenie led 2000€

Mikrofon umik 120€

Ekran Center stage XD 320×190 370 €Jutro dostawa 😁😁😁

 

Dojdzie jeszcze

wykładzina ?

Kanapa ?  

Jakieś Dyfuzory  ?

Ogromny nakład pracy z mojej strony ....ale już widać światełko w tunelu 😁

Na szybko ok 12000€ 

A ja głupi w pierwszych postach na adaptacje  pomieszczenia liczyłem 3000€ Ach 

To jak przy budowie domu ...ruszasz z rozmachem , a na końcu budrzet przekroczony wielokrotnie ...ale zrobi się raz i koniec.zapomniane 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gmow1977 napisał:

Szczerze to nie liczyłem .To też zależy co się chce mieć....

Cześć sprzętu posiadałem ale zostanie tylko Epson i Denon 

Epson Eh Tw 9200w 

Denon AVC-X4700H 

Automatyka maskowania do ekranu

Logitech harmony Hub

Synlogy Nas 6TB

 

Kupiłem

Głośniki Dali on wall 3000€

,Dali Alteco c1 500€

Używane końcówki mocy 2sztuki

Rotel 960 mk II(Na początek ).300€

Wentylacja rury izolowane 30mb  kolanka obejmy wentylator z centralką oraz kratki 7 szt  450€

Fliselina 100mb  50€

Pianka akustyczna 50€

Drewno do zabudów 1500€

Materiał na żagiel wraz z listwami 500€

Materiał  na ściany 600€

Okablowanie 300m kabla Klotz 350€

SBA Głośniki JBL CS 1240 4sztuki  240€ 

Wełna kamienna Rockwool Termarock 50 2 paczki 200€ 

Wełna Rockwool Sonorock 10 paczek 300€ 

Elektryka 300€

Oświetlenie led 2000€

Mikrofon umik 120€

Ekran Center stage XD 320×190 370 €Jutro dostawa 😁😁😁

 

Dojdzie jeszcze

wykładzina ?

Kanapa ?  

Jakieś Dyfuzory  ?

Ogromny nakład pracy z mojej strony ....ale już widać światełko w tunelu 😁

Na szybko ok 12000€ 

A ja głupi w pierwszych postach na adaptacje  pomieszczenia liczyłem 3000€ Ach 

To jak przy budowie domu ...ruszasz z rozmachem , a na końcu budrzet przekroczony wielokrotnie ...ale zrobi się raz i koniec.zapomniane 

 

 

 

 

 

czyli u mnie nie majac nic, sprzedalem z mieszkaniem jak zaczolem budowac dom, to lekko 100k
a powiedz te glosniczki car audo do basu to daja rade?:> bo widze ze to bedzie fajne budzetowe rozwiazanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.