Skocz do zawartości
IGNORED

EMM Labs DAC2X v2 czy DCS Bartok ?


Mgrzybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy musicie się tak przepychać i wyzywać w wątkach? Niech każdy ma swoje zdanie. Jeśli są to merytoryczne dyskusje to fajnie ale osobiste przepychanki to już średnio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma miejsca na merytoryczne dyskusje. Takie małe polskie piekiełko. Każdy wie lepiej. A prawda jest taka ze nasze systemy są w stanie zagrać kompletnie odmiennie w zależności od urządzeń towarzyszacych, akustyki czy naszych psychofizycznych uwarunkowań. Jako przykład podam pewnego uznanego konstruktora, który byl bardzo zaskoczony jak w moim systemie zagrała Lyra Delos bo w innych systemach było zawsze za jasno.
To że nasze hobby jest tak overpriced że szkoda gadać to chyba wszyscy to wiemy. Audio Note wyglada w środku jak dyi, a gra super i mnóstwo bełkotu pseudonaukowego że niby kable X przyspieszają ruch elektronow. A i tak wszyscy kupujemy na słuch.
Dla mnie cena nie ma znaczenia, i mógłbym mieć dużo droższy sprzet niż mam, ale to nie o to chodzi. Chodzi o to żeby kiedyś się zatrzymać i cieszyć choć trochę tym co mamy. Życie upływa i Kumple z ławki szkolnej są już na nekrologach.
Oby w tym 2022 bylo trochę lepiej na audiostereo, tego wszystkim życzę.
W kwestii tego wątku to słuchalem Daca Meitnera v2 i chętnie posłuchalbym u siebie v3. Bartok krótko i w systemie z tubami na Aer nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatecznie ofertę na Bartoka i Kaliope w satysfakcjonujących cenach. Wezmę jeden albo drugi. Chciałbym tak zbiorczo moze jeszcze poprosic osoby które znają oba DAC o napisanie skrótowo w czym jeden od drugiego różni się dźwiękowo i na ile to są duże różnice. Hodzi o główne cechy np. barwa, przestrzeń, rozdzielczość, scena, szczegółowość.

 

Z góry dziękuję 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mgrzybek napisał:

Mam ostatecznie ofertę na Bartoka i Kaliope w satysfakcjonujących cenach.

 

Ja mam Kaliope i słuchałem Bartoka w swoim systemie. Jak pisałem wcześniej nie ma o czym mówić Kaliope to inna liga, dodatkowo Kaliope katalogowo kosztuje dwa razy więcej niż Bartok więc jak masz go za porównywalne pieniądze to się nie zastanawiaj ani sekundy. Osobiście kupując takie urządzenie posłuchał bym obu u siebie, bardzo bym się zdziwił gdybyś z tej dwójki wybrał DCSa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
błąd gramatyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Kalliope ale nie miałem Bartoka. Kalliope lubiłem i cenie. DCS to ogólnie nie jest mój dźwięk, choć są systemy, gdzie wpasowuje się dobrze. Ryzykując bez odsłuchu, brałbym Gryphona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko dodać, żebyś czasem nie był w przyszłości rozczarowany, że Gryphon Kaliope nie potrafi przyjąć po SPDIF sygnału DSD (DoP). Czyli jesli chcesz odtwarzać DSD pozostaje Ci tylko port USB i streamer lub PC-et, który takowe WYJSCIE posiada.

Np. dla mnie jest to podstawowa wada funkcjonalna i ten DAC zostałby skreślony z mojej listy.

Stawiam też, że wiesz, że Kaliope to "tylko" DAC, a dCS Bartok to DAC, streamer i pre w jednym. Ja stawiałbym na dCS Rossini ale to już większe pieniądze. Słuchałem z monosami d'Agostino i było wspaniale.

I jeszcze jedno: stawiam, że te 32 bity w tym urządzeniu są ... zmiennoprzecinkowe, niestety producent pominął to milczeniem. Jesli jest inaczej prosze mnie poprawić.

 

Na koniec, żeby jednak troszke dCSa obrzydzić, zastanawiac może na audio-merkt.de dość duży wysyp do sprzedaży używanych Bartoków.

 

Życzę dobrego wyboru. Myślę, że jednak warto u siebie posłuchać, a nie brać w ciemno. Tym bardziej, że Audiofast z Łodzi ma obie marki na stanie. Jesli nie u siebie to przynajmniej posłuchałbym ich u dystrybutora. Ja zanim podjąłem decyzję o zakupie dCS Debussy'ego, słuchałem go w swoim systemie ... trzy miesiące.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. zobaczcie do czego doprowadzają wyścigi na bity i herze: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

 

61bCnARfDIL._AC_SL1400_.jpg

32 bit/768 kHz DSD512 XMOS za 679 zł !!!

 

🙂 🙂 🙂 .

 

Dlatego bazując na odsłuchach polecę na koniec jeszcze dwa DACki, który w tych wyścigach udziału nie biorą, a grają ... i to jak 🙂 :

 

Alpha_back.gif

Alpha.gif

i

7tgF4HjU4m7kMWTWsTIl76b43G3vxJvvSvEOFBIc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność Bartoka jest większa ale to mogę pominąć zależy mi na dźwięku a gram pliki i tak w 90 % po USB. 

Co do odsłuchu to słuchałem Bartoka nie u siebie ( w dwóch konfiguracjach w salonie ) i teoretycznie mógłbym przesłuchać u siebie. Mam tylko ograniczony czas na to, bo co do Gryphona musiałbym  decydować się do jutra. Na pewno go nie odsłucham przed decyzją. Więc on byłby brany zupełnie w ciemno.

Cena jest praktycznie taka sama więc ten stosunek w odniesieniu do ceny sklepowej przy Kalliope jest rzeczywiście dużo lepszy. Bardziej biorę pod uwagę czy utrata wartości nie będzie tu większa bo to jednak Dac konstrukcyjnie 8 letni, jeszcze na starych Sabre . Coś czuję, że lada moment Gryphon wypuści na rynek nowy przetwornik i wtedy będzie wysyp Kalliope.

Bartok pewnie poprzez upgrade oprogramowania może być poprawiony dźwiękowo i daje jednak dodatkowe możliwości konfiguracji systemu np. w oparciu o serwer . Niby teraz o tym nie myślę ale to kusi. Rossiniego bym chętnie kupił gdyby nie ograniczenia budżetowe na ten moment. Pewnie dzisiejszy zakup pogra u mnie maksymalnie ze dwa lata i wtedy rzeczywiście znaczenie będzie miało na ile jeden czy drugi z nich straci na wartości. 

Jeszcze pytanie czy prawdą jest, jak było to opisane w jednej z recenzji, że z upsamplingiem DSD Kalliope gra przejrzyściej, " bardzie wyczynowo" z mniejszym dociązeniem niż bez upsamplingu ? Dla mnie byłby to pewien wentyl bezpieczeństwa gdyby coś się tu nie zgrało z moim systemem i "podstawowe brzmienie" było zbyt gęste . Szukam otwartości i powietrza w dźwięku może nawet trochę analitycznego grania ale w zdrowej opozycji do stawiania tylko na barwę i kolor. Tutaj boję się tylko czy Gryphon nie gra zbyt ciemno.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2022 o 10:32, Adi777 napisał:

Co ma DAC za 30 -50 tysięcy i więcej vs DAC za 3 - 10 tysięcy? Pomijając wagę urządzenia, bardziej wymyślny lub pancerny/potężny wygląd? Pytam się całkiem poważnie.

Nic nie ma więcej. Wszędzie siedzą te same podzespoły, te same czipy. DAC za 50 tysięcy do użytku audiofilskiego (tfu) pochodzi zapewne z manufaktury czy innej piwnicznej działalności albo robiony jest u podwykonawcy w niskich ilościach. To wszystko kwestia skali - produkt wytwarzany w dużej ilości na linii zrobotyzowanej jest tańszy niż produkt wytwarzany w ilościach jednostkowych czy (nierzadko o zgrozo ręcznie) w warunkach piwniczno-warsztatowych. 
Wytworzenie obudowy na potrzeby jednostkowego produktu to koszt większy niż suma tych wszystkich podzespołów wewnątrz (hurtowa). Producent wielkonakładowy zamawia obudowę w ilościach XXX więc wychodzi tanio. Tak samo wszystkie części typu trafo czy kondensatory czy inne. Sony czy Denon czy Yamaha czy inny Wielki kupuje/zamawia takie części na kilogramy a piwniczno-warsztatowy twórca nabywa części w ilościach jednostkowych na rynku powszechnym.
Spróbuj złożyć sobie w piwnicy super nowoczesny telewizor 48'' LCD. Kup sobie części w elektroniku, ręcznie wytwórz płytkę PCB (albo zamów u jakiegoś wytwórcy), polutuj ręcznie czipy i wszystkie podzespoły, kup matrycę i najważniejsze - zbuduj albo zamów obudowę!! Choćbyś się wściekł to koszt będzie kilkakrotnie większy niż cena telewizora w MediaMarkt czy innym Saturnie a i z całą pewności nie będzie nowszy i bardziej zaawansowany technologicznie. Poza tym przy produkcji ręczno niskonakładowej można zapomnieć o powtarzalności i o utrzymywaniu standardu. Robot się nie myli a pracownik już tak - poza tym taki ręczny składacz może mieć zły dzień, może być na kacu, może być wkurzony bo żona go zdradza itp. No i potem można dostać gniot za 50 tyś bo pracownik miał zły dzien 🙂 
A jak złożenie w piwnicy przerasta możliwości to zamów taki telewizor w chińskiej fabryce wedle swojego projektu w ilości sztuk 100/rok - na pewno nie dostaniesz ceny $500 per sztuka.

Przetwornik DAC to elektronika użytkowa, to nie jest biżuteria czy zegerek (męska biżuteria) gdzie wartości użytkowe nie mają znaczenia a liczy się samo posiadanie.
Elektronika się starzeje i po kilku latach jest zabytkiem technologicznym. Tu nie ma żadnej magii - podzespoły są takie same i jak spojrzysz na bebechy to każdy DAC ma w środku niemal to samo. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, Mgrzybek said:

Mam tylko ograniczony czas na to, bo co do Gryphona musiałbym  decydować się do jutra. Na pewno go nie odsłucham przed decyzją. Więc on byłby brany zupełnie w ciemno

Tak jak Kaviter, polecam Kalliope (Bartoka nie słuchałem). Mam go już 5 lat i też w 90% gram z plików. DSD po USB (nawiasem mówiąc świetna implementacja tego wejścia) gra natywnie, gdybyś jednak za źródło miał maca to odtworzysz „tylko” do DSD128. PCM bez ograniczeń do 384kHz. Jednak zanim się zdecydujesz, koniecznie wypożycz do odsłuchów w swoim pokoju i z resztą Twojego setupu. W ciemno bym nie brał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, robana napisał:

Tak jak Kaviter, polecam Kalliope (Bartoka nie słuchałem). Mam go już 5 lat i też w 90% gram z plików.  

A jak jest właśnie z tym upsamplingiem . Czy rzeczywiście zmienia on charakter brzmienia w kierunku wiekszej otwartości, rozdzielczości itp. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, yayacek napisał:

Elektronika się starzeje i po kilku latach jest zabytkiem technologicznym. Tu nie ma żadnej magii - podzespoły są takie same i jak spojrzysz na bebechy to każdy DAC ma w środku niemal to samo

Tak tak, a jedna z najbardziej muzykalnych kości to starusieńki PCM1704 Burr-Brown. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mgrzybek napisał:

A jak jest właśnie z tym upsamplingiem . Czy rzeczywiście zmienia on charakter brzmienia w kierunku wiekszej otwartości, rozdzielczości itp. ?

Jak sie da to wyłącz filtry DSD upsampling, poprawi sie przejrzystość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Mgrzybek said:

A jak jest właśnie z tym upsamplingiem .

U mnie upsampling do 210kHz daje efekt zwiększenia rozdzielczości i powietrza. Generalnie hi-resy gram natywnie a red book z upsamplingiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minutes ago, Mgrzybek said:

Na pewno go nie odsłucham przed decyzją. Więc on byłby brany zupełnie w ciemno.

Wydac 40tys w ciemno? Zastanow sie dwa razy. Chyba, ze masz mozliwosc zwrotu w przeciagu 30 dni po zakupie. 

Gryphon to czolowka dac, ale nawet najlepszy dac moze zagrac zle w Twoim systemie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Wydac 40tys w ciemno? Zastanow sie dwa razy. Chyba, ze masz mozliwosc zwrotu w przeciagu 30 dni po zakupie. 

Gryphon to czolowka dac, ale nawet najlepszy dac moze zagrac zle w Twoim systemie. 

W pełni sięz tym zgadzam. Kasa już dosyć spora, nawet najlepszy komponent musi się "wpasować" i nie zawsze zagra w jakimkolwiek towarzystwie. Bez odsłuchu - RYZYKO. Kupowanie emocjami często kończy się problematycznie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yayacek napisał:


Elektronika się starzeje i po kilku latach jest zabytkiem technologicznym. Tu nie ma żadnej magii - podzespoły są takie same i jak spojrzysz na bebechy to każdy DAC ma w środku niemal to samo. 
 

Jeśli chodzi o starzenie technologiczne to co do cyfry masz 100% racji. Co do analogu już nie.

A co do bebechów DACów są firmy, które nie korzystają z gotowych kości DAC czy płytek R2R więc "niemal" jest jak najbardziej na miejscu. Bo te inne firmy mozna policzyć na palcach jednej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, gothric napisał:

W pełni sięz tym zgadzam. Kasa już dosyć spora, nawet najlepszy komponent musi się "wpasować" i nie zawsze zagra w jakimkolwiek towarzystwie. Bez odsłuchu - RYZYKO. Kupowanie emocjami często kończy się problematycznie.

 

To wszystko prawda. Natomiast nie do końca chodzi o same emocje. Nad zmianą trochę jednak myślałem i szukałem określonego brzmienia. Rozmawiałem też wcześniej z osobami które miały doświadczenia w oparciu o swoje systemy ale nikt nie miał doświadczeń z Emm Labs. Na forum bardziej chodziło mi o  bezpośrednie porównanie Bartoka z Emm Labs bo tu jest większa możliwość dotarcia do szerszego grona. Wiem jak gra u mnie system i raczej dobrej klasy urządzenie które będzie miało cechy soniczne takie a nie inne wpasuje się w niego. Miałem początkowo rzeczywiście na uwadze EmmLabsa i Bartoka wiedząc, że to trochę inny przekaz i oba urządzenia zagrają inaczej. Po analizach i odsłuchu mam pewność, że Bartok nie sprawdzi się tak jakbym oczekiwał. Rzeczywiście będzie za chudo i za detalicznie . Chcąc go zatrzymać pewnie zacząłbym kombinacje z innymi elementami toru i nie obyło by się bez zmiany kolumn czy wzmacniacza.   Kalliope nie brałem pod uwagę bo cenowo wydawał mi się nieosiągalny w tym momencie ale już teraz po cennych opiniach kolegów nie mam specjalnych obaw, że on się nie wpasuje. Może być 90 % satysfakcji a nie 100 % ale kiedy osiągamy 100 % ? .Zresztą przy moich obecnych możliwościach finansowych uważam, że to będzie najbardziej optymalny wybór.

A ryzyko ? W tym hobby zawsze jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozejrzyj się za AMR DP777 SE, niedoceniane urządzenie i tanie w s/h.

AMR ma problem z usterka której nie mozna naprawić jeśli wystąpi, nie wiem czy ta wersja ale z pewnością model 777. Było pisane o tym na zagranicznych forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki yayacek. Gerard, audiofilskie napinanie się wcale nie było potrzebne, ale Ty tak chyba masz zawsze. Może już czas, żeby się nad sobą zastanowić? Może jako postanowienie noworoczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli się grzebie w urządzeniu lub wciska w szafkę. Kupiłem używane i korzystam przeszło 2 lata i nic się nie dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Adi777 napisał:

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki yayacek. Gerard, audiofilskie napinanie się wcale nie było potrzebne, ale Ty tak chyba masz zawsze. Może już czas, żeby się nad sobą zastanowić? Może jako postanowienie noworoczne?

Najlepiej jak każdy zacznie pilnować i rozgrzeszać sam siebie

Jeżeli zależy ci na standardowym DACu to yayaceknie ma racje,
ale
(zasilanie) było udowodnione ze lepszy układ i zadbanie o zasilanie daje lepsze efekty,
(moduł DAC) to coraz nowsze procesory i zastosowanie większej ich ilości daje efekty np. lepszej rozdzielczości, przejrzystości, całkiem innej prezentacji

Roznice "grania" DACow sa słyszalne, to jest zabawa dla tych których to interesuje,
Wtrącanie i porównywanie cen ze można taniej mieć "to samo" ma się tyle samo co upominanie mnie o zachowaniu

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mial ktos okazje posluchac (najlepiej w swoim systemie) dac Mola Mola Tambaqui i moglby podzielic sie wrazeniami? Jest w sieci troche enuzjastycznych recenzji i filmow na YouTube, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W testach okazal sie gorowac nieznacznie nad Bartokiem. W kraju jest dostepny w PlanetaDzwieku, gdzie maja tez w ofercie przetworniki DCSa. Tambaqui jest wyraznie tanszy. 

Nie moge go jednoznacznie polecic, bo osobiscie nie sluchalem, dlatego chcialbym, przy okazji poruszenia watku dot. dac'ow zapytac szanownych kolegow, czy ktos sie z nim juz 'nausznie' zetknal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RCD napisał:

Do autora wątku, jaki masz transport do DAC? 

Korzystam ze zbudowanego samodzielnie PC. Zrezygnowałem ok rok temu od fizycznych nośników

 

Godzinę temu, poohatek napisał:

czy ktos sie z nim juz 'nausznie' zetknal.

Też byłem zainteresowany ale ciężko było o informację od użytkowników. Poza tym lubię kupić z drugiej ręki a ich nie ma na rynku wtórnym. To stosunkowo nowa konstrukcja

4 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

(zasilanie) było udowodnione ze lepszy układ i zadbanie o zasilanie daje lepsze efekty

Potwierdzam. Korzystam z Exogala Comet Plus i po wymianie zasilacza impulsowego na liniowy jest wyraźnie słyszalna różnica w jakości grania. Co więcej testowałem  i porównywałem swój zasilacz Farad Super 3 ze zbudowanym samodzielnie przez kolegę z dobrych elementow i też była słyszalna różnica. Nawet wpięcie bezpiecznika SR Orange w zabezpieczenie wejścia zasilacza dawało różnicę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2022 o 21:28, yayacek napisał:

Nic nie ma więcej. Wszędzie siedzą te same podzespoły, te same czipy. DAC za 50 tysięcy do użytku audiofilskiego (tfu) pochodzi zapewne z manufaktury czy innej piwnicznej działalności albo robiony jest u podwykonawcy w niskich ilościach. To wszystko kwestia skali - produkt wytwarzany w dużej ilości na linii zrobotyzowanej jest tańszy niż produkt wytwarzany w ilościach jednostkowych czy (nierzadko o zgrozo ręcznie) w warunkach piwniczno-warsztatowych. 
Wytworzenie obudowy na potrzeby jednostkowego produktu to koszt większy niż suma tych wszystkich podzespołów wewnątrz (hurtowa). Producent wielkonakładowy zamawia obudowę w ilościach XXX więc wychodzi tanio. Tak samo wszystkie części typu trafo czy kondensatory czy inne. Sony czy Denon czy Yamaha czy inny Wielki kupuje/zamawia takie części na kilogramy a piwniczno-warsztatowy twórca nabywa części w ilościach jednostkowych na rynku powszechnym.
Spróbuj złożyć sobie w piwnicy super nowoczesny telewizor 48'' LCD. Kup sobie części w elektroniku, ręcznie wytwórz płytkę PCB (albo zamów u jakiegoś wytwórcy), polutuj ręcznie czipy i wszystkie podzespoły, kup matrycę i najważniejsze - zbuduj albo zamów obudowę!! Choćbyś się wściekł to koszt będzie kilkakrotnie większy niż cena telewizora w MediaMarkt czy innym Saturnie a i z całą pewności nie będzie nowszy i bardziej zaawansowany technologicznie. Poza tym przy produkcji ręczno niskonakładowej można zapomnieć o powtarzalności i o utrzymywaniu standardu. Robot się nie myli a pracownik już tak - poza tym taki ręczny składacz może mieć zły dzień, może być na kacu, może być wkurzony bo żona go zdradza itp. No i potem można dostać gniot za 50 tyś bo pracownik miał zły dzien 🙂 
A jak złożenie w piwnicy przerasta możliwości to zamów taki telewizor w chińskiej fabryce wedle swojego projektu w ilości sztuk 100/rok - na pewno nie dostaniesz ceny $500 per sztuka.

Przetwornik DAC to elektronika użytkowa, to nie jest biżuteria czy zegerek (męska biżuteria) gdzie wartości użytkowe nie mają znaczenia a liczy się samo posiadanie.
Elektronika się starzeje i po kilku latach jest zabytkiem technologicznym. Tu nie ma żadnej magii - podzespoły są takie same i jak spojrzysz na bebechy to każdy DAC ma w środku niemal to samo. 
 

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie doświadczyłeś, nie sprawdziłeś. Żyjesz jedynie we własnych wyobrażeniach bynajmniej jeśli o temat Dac`ów idzie - Twój wybór. Pytanie jedynie dlaczego poszukujących merytorycznej wiedzy, rozeznania wprowadzasz w błąd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2022 o 15:47, Mgrzybek napisał:

Mam ostatecznie ofertę na Bartoka i Kaliope w satysfakcjonujących cenach. Wezmę jeden albo drugi. Chciałbym tak zbiorczo moze jeszcze poprosic osoby które znają oba DAC o napisanie skrótowo w czym jeden od drugiego różni się dźwiękowo i na ile to są duże różnice. Hodzi o główne cechy np. barwa, przestrzeń, rozdzielczość, scena, szczegółowość.

 

Z góry dziękuję 

 

Miałem je obydwa, zarówno Kalliope jak i Bartok`a i przez kilka miesięcy użytkowałem równocześnie. Gra u mnie z TAD-CR1 oraz końcówką Mephisto. Wybór nie jest łatwy, jeden i drugi ma zalety. Kalliope to granie gęściejsze, bardziej soczyste, z body. Jednak w żadnym wypadku ciemne. Roździelczość na bardzo wysokim poziomie. Próbuje nieco czarować słuchacza. Bartok jest nieco lżejszy, bardziej doświetlony. Jednak to nie są duże różnice. Moje wskazanie jeśli chodzi o sam Dac w kierunku Kalliope. Tematu funkcjonalności nie podejmuję, sprawa oczywista.

U mnie na dziś decyzja była prosta: Vivaldi pozamiatał dylematy. Inny level, i być może to jest odpowiedź jeśli chodzi o przyczynę podaży Bartoka na rynku wtórnym. Oczywiście nie wiem - spekuluję.

Vivaldi to jednak zupełnie inny poziom cenowy i brak ofert na rynku wtórnym. Obojętne na którego zdecydujesz się, myślę że to jedne z top wyborów w tej cenie. Nie zawiedziesz się. Jednocześnie całkowicie zgadzam się z opiniami recenzentów obydwu urządzeń, które masz ogólnie dostępne w branżowej prasie i internecie.

Jeśli masz pytania zapraszam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Profi napisał:

Pytanie jedynie dlaczego poszukujących merytorycznej wiedzy, rozeznania wprowadzasz w błąd...

Przecież to nie merytoryczna wiedza, tylko subiektywne odczucia, alchemia i voodo 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Profi napisał:

Miałem je obydwa, zarówno Kalliope jak i Bartok`a i przez kilka miesięcy użytkowałem równocześnie. Gra u mnie z TAD-CR1 oraz końcówką Mephisto. Wybór nie jest łatwy, jeden i drugi ma zalety. Kalliope to granie gęściejsze, bardziej soczyste, z body. Jednak w żadnym wypadku ciemne. Roździelczość na bardzo wysokim poziomie. Próbuje nieco czarować słuchacza. Bartok jest nieco lżejszy, bardziej doświetlony. Jednak to nie są duże różnice. Moje wskazanie jeśli chodzi o sam Dac w kierunku Kalliope. Tematu funkcjonalności nie podejmuję, sprawa oczywista.

 

Generalnie chodzi o te body. Napisałem maila z prośbą o telefon na priv. Jeśli można zadzwoniłbym i pogadał kilka minut już bardziej szczegółowo. U mnie sam system jest chłodniejszy niż ten który Ty użytkowałeś z DCS i to jest istot a wyboru tak naprawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.