Skocz do zawartości
IGNORED

Lumin D2-transport vs U1 mini


Staszor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Sbooster w porównaniu do impulsowki jest wyraźnie lepszy, ale generalnie jest słabym zasilaczem. Mam lumin x1 i choć nie próbowałem innego zasilacza niż oryginalny fabryczny, to już zmiany kabli ac, dc i bezpiecznika są wyraźnie słyszalne. 

Tak to prawda. X1 ma zasilacz o niebo lepszy od U1 mini. Kable AC mają też istotny wpływ na pracę zasilacza i urządzenia. Porównywałem na X1 różne kable zasilające u znajomego. Był też zdziwiony ile sieciowka wprowadza zmian w odbiorze muzyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, jkir said:

Tak to prawda. X1 ma zasilacz o niebo lepszy od U1 mini. Kable AC mają też istotny wpływ na pracę zasilacza i urządzenia. Porównywałem na X1 różne kable zasilające u znajomego. Był też zdziwiony ile sieciowka wprowadza zmian w odbiorze muzyki. 

Jeśli będzie miał możliwość spróbowania to polecam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Będzie uszy przecierał.

Jest jeszcze kabel DC od WestminsterLabs.
Podobno jeszcze lepszy, ale nigdy go nie miałem.

Do tego jeszcze dobry fiber i powinno zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Jeśli będzie miał możliwość spróbowania to polecam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Żart. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, pmcomp said:

Żart. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Żartują ludzie.

Sam kupiłem i wiem co słyszałem.

Dobra sieciówka, DC i fiber w przypadku x1 to konieczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Sam kupiłem i wiem co słyszałem

No co ty Seth. Jestem oburzony. Przecież trole wiedzą lepiej co ty slyszales. Mylisz się i nie masz racji. 🤭🤭🤭

Sam zrobilem sobie kabelek dc ze srebra Sonus Oliva i wiem że robi różnicę. 😉

Na trole nie powinno się zwracac uwagi. Tego co pisze już mam w ignorowanych i nie widzę jego wypocin. Proponuję to samo. Jest przyjemniej 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Żartują ludzie.

Sam kupiłem i wiem co słyszałem.

Dobra sieciówka, DC i fiber w przypadku x1 to konieczność.

No właśnie. Kupiłeś i usłyszałeś. Dokładnie w tej kolejności. Trzeba było spróbować usłyszeć bez kupowania. Wynik mógłby być wtedy diametralnie inny. A najlepiej w slepym teście, który akurat w przypadku takiego kabelka jest dziecinnie prosty do wykonania.

Ale zawsze można oszukiwać samego siebie 🙂 .

 

BTW jak już chcecie wymieniać kabelki to polecam zacząć od takich, które mają wpływ na brzmienie. Np. okablowanie wewnątrz kolumn. O wymianie tam innych drucików w postaci cewek, rezystorów czy kondensatorów już nawet nie wspominam. To jest pole do popisy tylko ... jest trudną i żmudą drogą. A tutam bam ... kupujesz i masz, płacisz i lepszy dźwięk 🙂 . Zupełnie jak z placebo. Wiara potrafi czynić cuda.

W innych klockach też jest dużo drucików do wymiany, także tych DC idących od zasilania do płyt. Druciki sygnałowe pomiedzy płytami. Albo wymiany transformatorów ... to też są druciki. Długa droga przed Wami. Powodzenia.

Przykro mi ale moja wiedza inżynierska i nawet wiara w "dobre brzmienie audio" i możliwość ulepszenia systemu we własnym zakresie nie dają mi podstaw do wpływu drucika długości 50 cm nie robiącego nic innego jak "dostarczenie" prądu stałego o napięciu 12V !!! Innym drucikiem za 1 zł ten prąd zostanie tak samo dobrze dostarczony.

Aż dziw, że w dzisiejszych czasach kościół nie ma ludzi takiej wiary. Może powinniście załozyć własny kościół tak jak to dzieje się np. w USA? Kościół audiowyznawców 🙂 .

46 minut temu, Mikelas76 napisał:

 

Na trole nie powinno się zwracac uwagi. Tego co pisze już mam w ignorowanych i nie widzę jego wypocin. Proponuję to samo. Jest przyjemniej 👍

No popatrz, jakoś jednak zauważyłeś, he, he, he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Jeśli będzie miał możliwość spróbowania to polecam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Będzie uszy przecierał.

Jest jeszcze kabel DC od WestminsterLabs.
Podobno jeszcze lepszy, ale nigdy go nie miałem.

Do tego jeszcze dobry fiber i powinno zagrać.

Zaproponuję przesłuchanie w/w kabli DC a w szczególności firmy Westminster Labs. Nie posiadam Lumina X1 tylko U1 mini . Kabel ultra Mk II Sbooster został w systemie po przeróbce a zasilacz zastąpiłem innym LPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Seth_A_Rider said:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Żartują ludzie.

Sam kupiłem i wiem co słyszałem.

Dobra sieciówka, DC i fiber w przypadku x1 to konieczność.

Guzik prawda 😄

 

4 hours ago, Mikelas76 said:

Na trole nie powinno się zwracac uwagi. Tego co pisze już mam w ignorowanych i nie widzę jego wypocin. Proponuję to samo. Jest przyjemniej 👍

Pisząc trole masz oczywiście na myśli np. tych co wierzą. że sieciówka jest w stanie zmienić brzmienie 😄

 

Czyli takich jak ten cytowany powyżej 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bum1234 napisał:

sieciówka jest w stanie zmienić brzmienie

oczywista oczywistosc

A jeszcze dodam że niestety widac tektsy ignorowanych w komentarzach innych użytkowników. A szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Mikelas76 said:

oczywista oczywistosc

A jeszcze dodam że niestety widac tektsy ignorowanych w komentarzach innych użytkowników. A szkoda.

No właśnie. A przecież wszyscy wiedzą, że to czyste voodoo 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bum1234 napisał:

No właśnie. A przecież wszyscy wiedzą, że to czyste voodoo 😄

Kogo obchodzi co tu piszesz ? Od kilkunastu lat piszesz to samo. Nie masz żadnych zajęć? Hobby? Kumpli? Co z tobą jest nie teges? Nie masz kumpli? Jak można siedzieć na forum tyle lat i to w zakładce high end, tylko po to by obrzydzać innym to hobby? To jakiś rodzaj dewiacji. To nie jest normalne. 

3 godziny temu, bum1234 napisał:

Guzik prawda

Na oczy nie widziałeś tych sprzętów, więc do kogo ta mowa? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sly30 napisał:

Kogo obchodzi co tu piszesz ? Od kilkunastu lat piszesz to samo. Nie masz żadnych zajęć? Hobby? Kumpli? Co z tobą jest nie teges? Nie masz kumpli? Jak można siedzieć na forum tyle lat i to w zakładce high end, tylko po to by obrzydzać innym to hobby? To jakiś rodzaj dewiacji. To nie jest normalne

Frustraci którym "w życiu znowu nic nie wyszlo"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, sly30 said:

Kogo obchodzi co tu piszesz ? Od kilkunastu lat piszesz to samo. Nie masz żadnych zajęć? Hobby? Kumpli? Co z tobą jest nie teges? Nie masz kumpli? Jak można siedzieć na forum tyle lat i to w zakładce high end, tylko po to by obrzydzać innym to hobby? To jakiś rodzaj dewiacji. To nie jest normalne. 

Na oczy nie widziałeś tych sprzętów, więc do kogo ta mowa? 

Ty też od wielu wielu lat klepiesz te same bzdury o "grających" kablach. W odróżnieniu od moich tekstów twoje są nieprawdziwe 😄

 

 

Miałem Lumina w domku. Sprzedałem, bo ma fatalną aplikację do sterowania. A jeśli chodzi o brzmienie, nie będę się wypowiadał, bo to kwestia gustu i przekonań.

Sieciówki nie "grają", bo to sprzeczne z fizyką. A fizyka to coś więcej niż audio i nawet milion sly'ów tego nie zmieni, ku ich rozpaczy 😄

 

3 minutes ago, Mikelas76 said:

Frustraci którym "w życiu znów nic nie wyszlo"

Rozumu nie stało, by pojąć podstawowe rzeczy, to bzdury się wypisuje 😄

 

Jest prosty sposób - można moje wypowiedzi zignorować. Ale coś jest na rzeczy, bo jak widać spokoju wam one nie dają.

Po co na nie reagujecie?

😄 😄 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bum1234 napisał:

Ty też od wielu wielu lat klepiesz te same bzdury o "grających" kablach. W odróżnieniu od moich tekstów twoje są nieprawdziwe 😄

Ale ja pisze w temacie tego forum i tej zakładki. I moje wpisy są prawdziwe, czy się to tobie podoba czy nie.

 

16 minut temu, bum1234 napisał:

Miałem Lumina w domku. Sprzedałem, bo ma fatalną aplikację do sterowania

Aplikacja jest ok. Zawsze może być lepiej ale nie jest zła.

 

16 minut temu, bum1234 napisał:

Sieciówki nie "grają", bo to sprzeczne z fizyką.

Bzdura. Gdybyś miał jakiś sprzęt audio, dostęp do dobrych kabli i chęci na testy, to wiedziałbyś że kable AC czasem dają większe zmiany niż kable sygnałowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, sly30 said:

Ale ja pisze w temacie tego forum i tej zakładki. I moje wpisy są prawdziwe, czy się to tobie podoba czy nie.

 

Aplikacja jest ok. Zawsze może być lepiej ale nie jest zła.

 

Bzdura. Gdybyś miał jakiś sprzęt audio, dostęp do dobrych kabli i chęci na testy, to wiedziałbyś że kable AC czasem dają większe zmiany niż kable sygnałowe. 

Śmieszny jesteś w tym swoim uporze. Swoją drogą tak długie trwanie w błędnym przekonaniu jest cokolwiek dziwne.

Po drugie - masz pretensje do mnie, że ciągle piszę to samo. Skoro uważasz, że nie dasz się przekonać, bo wiesz swoje i "słyszysz" swoje, to co cię obchodzą wpisy takiego typka jak ja? Dlaczego koniecznie chcesz mnie przekonać do swoich, błędnych zresztą poglądów? Jakiż to autorytet stoi za tobą? Dlaczego nie daje ci to spokoju?

 

Co do aplikacji lumina to jest ona po prostu niewygodna. Ale każdy może mieć inne zdanie na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ciebie do niczego przekonać. Tylko po co nękasz ludzi tym samym pisaniem do zrzygania. Idź na piwo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, sly30 said:

Nie chce ciebie do niczego przekonać. Tylko po co nękasz ludzi tym samym pisaniem do zrzygania. Idź na piwo. 

A ty po co to robisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bum1234 napisał:

Ty też od wielu wielu lat klepiesz te same bzdury o "grających" kablach. W odróżnieniu od moich tekstów twoje są nieprawdziwe 😄

 

 

Miałem Lumina w domku. Sprzedałem, bo ma fatalną aplikację do sterowania. A jeśli chodzi o brzmienie, nie będę się wypowiadał, bo to kwestia gustu i przekonań.

Sieciówki nie "grają", bo to sprzeczne z fizyką. A fizyka to coś więcej niż audio i nawet milion sly'ów tego nie zmieni, ku ich rozpaczy 😄

 

Rozumu nie stało, by pojąć podstawowe rzeczy, to bzdury się wypisuje 😄

 

Jest prosty sposób - można moje wypowiedzi zignorować. Ale coś jest na rzeczy, bo jak widać spokoju wam one nie dają.

Po co na nie reagujecie?

😄 😄 😄

 

Aplikacja Lumina jest najbardziej  intuicyjną i bogata wizualnie sposób przeglądania , wybierania odtwarzania kolekcji muzycznej. Według mojej opinii jest fantastyczna i działa wyjątkowa dobrze całkowicie intuicyjnie.

Kable zasilające AC wnoszą istotny wpływ na przekaz muzyki. Kabel posiada rezystancję pojemność oraz indukcyjność czyli nie  jest to sprzeczne z prawami fizyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Kogo obchodzi co tu piszesz ? Od kilkunastu lat piszesz to samo. Nie masz żadnych zajęć? Hobby? Kumpli? Co z tobą jest nie teges? Nie masz kumpli? Jak można siedzieć na forum tyle lat i to w zakładce high end, tylko po to by obrzydzać innym to hobby? To jakiś rodzaj dewiacji. To nie jest normalne. 

Na oczy nie widziałeś tych sprzętów, więc do kogo ta mowa? 

 

54 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Frustraci którym "w życiu znowu nic nie wyszlo"

A niech sobie piszą, olać ciepłym moczem i pisać swoje.

Sylwek, są jeszcze tacy, co to krasnoludki w kablach widzą zwłaszcza tych cyfrowych, a teraz powiedz im, że oprócz kabli zasilających bezpieczniki audio w sprzęcie mogą równie namieszać jak kable zasilające.

Ciekawe ile takich krasnoludków mieści się w 20mm bezpieczniku 😂

U mnie w systemie od zajebania krasnoludków 😂😂😂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, bum1234 napisał:

Sieciówki nie "grają", bo to sprzeczne z fizyką.

każda zmiana fizyczna - powoduje zmianę w układzie odniesienia w którym występuje, a nawet w otoczeniu niezwiązanym pozornie - tzw "efekt motyla"

jest tylko kwestią czy obserwator jest w stanie efekt zmiany wychwycić

problem jest więc wyłącznie w organie rejestrującym (np przyrządzie pomiarowym czy zdolności odbiorcy) - zmiana jest oczywista bo BYĆ MUSI - i właśnie TO WYNIKA Z FIZYKI

gdyby wierzyć takim inteligentom jak ty - że nie ma sensu badać wpływu fotonów, kwarków i innych cząstek subatomowych (bo przecież ich nikt wpływu nie rejestruje osobiście) - to nadal siedzielibyśmy w jaskini

 

i kto się tu powołuje na fizykę? 🙂

tak btw: weź sobie poczytaj o niemożliwych (dla ciebie) zdarzeniach prosty popularyzatorski artykuł o fizyce 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiograde

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, jkir said:

Aplikacja Lumina jest najbardziej  intuicyjną i bogata wizualnie sposób przeglądania , wybierania odtwarzania kolekcji muzycznej. Według mojej opinii jest fantastyczna i działa wyjątkowa dobrze całkowicie intuicyjnie.

To jest twoja opinia i masz oczywiscie do niej prawo. Każda aplikacja ma swoje wady i zalety. 

11 minutes ago, jkir said:

Kable zasilające AC wnoszą istotny wpływ na przekaz muzyki. Kabel posiada rezystancję pojemność oraz indukcyjność czyli nie  jest to sprzeczne z prawami fizyki.

A to zdanie jest pozbawione wartości. Kabel posiada rezystancję pojemność oraz indukcyjność. Ale jakie są relacje tych wartości, tzn. jaką wielkość  zmian w płynącym prądzie można uzyskać przy takim poziomie tych parametrów? A przede wszystkim jaki jest mechanizm oddziaływania kabla zasilającego na sygnał audio? Odpowiedź na te pytania mogłaby ewentualnie dać jakieś podstawy do stwierdzenia w pierwszym zdaniu. Inaczej są to tylko przypuszczenia, o których każdy fachowiec powie ci, że są błędne.

4 minutes ago, audiograde said:

każda zmiana fizyczna - powoduje zmianę w układzie odniesienia w którym występuje, a nawet w otoczeniu niezwiązanym pozornie - tzw "efekt motyla"

jest tylko kwestią czy obserwator jest w stanie efekt zmiany wychwycić

problem jest więc wyłącznie w organie rejestrującym (np przyrządzie pomiarowym czy zdolności odbiorcy) - zmiana jest oczywista bo BYĆ MUSI - i właśnie TO WYNIKA Z FIZYKI

gdyby wierzyć takim inteligentom jak ty - że nie ma sensu badać wpływu fotonów, kwarków i innych cząstek subatomowych (bo przecież ich nikt wpływu nie rejestruje osobiście) - to nadal siedzielibyśmy w jaskini

 

i kto się tu powołuje na fizykę? 🙂

tak btw: weź sobie poczytaj o niemożliwych (dla ciebie) zdarzeniach prosty popularyzatorski artykuł o fizyce 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

No właśnie. Poproszę zatem, żebyś podał mi przykład takiej ilościowej analizy zjawiska, o którym mowa

I nie mieszaj do tego kwantów w popularnym ujęciu, bo wątpię, byś rozumiał o co chodzi w tym dziale fizyki. 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 minut temu, sly30 napisał:

Tylko po co nękasz ludzi tym samym pisaniem do zrzygania. Idź na piwo. 

Bo pije właśnie piwo i robi sobie jaja z reagujących na jego wypowiedzi. Odbija piłeczkę w Twoją stronę a Ty sam się ogrwasz.  Jest takie powiedzenie: nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. A bum nie jest idiotą i lubi słownego ping ponga a w zakładzie hi-end zawsze znajdzie kogoś do pogrywania. 

Ty lubisz przepychanki z @pmcompem a on lubi gierki z kablarzami. Tym są one łatwiejsze, że większość z nich nie ma pojęcia dlaczego kable wpływają na dźwięk i rzucają pustymi hasłami o których nic nie wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, sir.jax said:

 

A niech sobie piszą, olać ciepłym moczem i pisać swoje.

Sylwek, są jeszcze tacy, co to krasnoludki w kablach widzą zwłaszcza tych cyfrowych, a teraz powiedz im, że oprócz kabli zasilających bezpieczniki audio w sprzęcie mogą równie namieszać jak kable zasilające.

Ciekawe ile takich krasnoludków mieści się w 20mm bezpieczniku 😂

U mnie w systemie od zajechania krasnoludków 😂😂😂

 

Najwięcej krasnoludków i to bardzo złośliwych siedzi w audiofilskiej głowie 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUM

zdarzenia fizyczne to nie tylko zjawiska ilościowe ale i JAKOŚCIOWE

możesz mieć dwa flakony perfum - i każdy z nich będzie miał takie same MIERZALNE parametry - stężenie, skład itd - tylko jeden będzie odczuwalny w tej samej ilości zaaplikowany na tej samej skórze pół dnia, a drugi - pół godziny

instrumentem pomiarowym jest tu nos - bo niczym innym tego NIE STWIERDZISZ

 

tak btw: pies zrobi to za ciebie 1000 X lepiej 🙂

musisz mu wytłumaczyć - że jest w błędzie 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, audiograde said:

BUM

zdarzenia fizyczne to nie tylko zjawiska ilościowe ale i JAKOŚCIOWE

możesz mieć dwa flakony perfum - i każdy z nich będzie miał takie same MIERZALNE parametry - stężenie, skład itd - tylko jeden będzie odczuwalny w tej samej ilości zaaplikowany na tej samej skórze pół dnia, a drugi - pół godziny

instrumentem pomiarowym jest tu nos - bo niczym innym tego NIE STWIERDZISZ

 

tak btw: pies zrobi to za ciebie 1000 X lepiej 🙂

musisz mu wytłumaczyć - że jest w błędzie 🙂

 

 

Pięknie, ale człowiek nie jest ani psem iani nietoperzem i aparatura pomiarowa jest mnóstwo rzędów precyzyjniejsza od ludzkiego słuchu. 

Ale to nie wszystko. Dobrze wiesz, że sygnały akustyczne przetwarzane są przez mózg, a ten, czy ci się to podoba, czynie przetwarzając informację bierze pod uwagę także sygnały z innych zmysłów oraz to co ma w pamięci. Nie da się tego wyeliminować. Aparatura pomiarowa może reagować na jeden typ bodźców, mózg ludzki nie. Bez odpowiedniej metody eliminowania tych "zakłóceń" nie ma mowy o jakimkolwiek obietywizmie. Próby i "testy" audiofilskie nie mogą być podstawą do jakichkolwiek obiektywnych wniosków, prowadzą do częstych błędów. JEdnym z takich jest twierdzenie o bezwarunkowym wpływie na brzmienie np. kabli sieciowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bum1234 napisał:

To jest twoja opinia i masz oczywiscie do niej prawo. Każda aplikacja ma swoje wady i zalety. 

A to zdanie jest pozbawione wartości. Kabel posiada rezystancję pojemność oraz indukcyjność. Ale jakie są relacje tych wartości, tzn. jaką wielkość  zmian w płynącym prądzie można uzyskać przy takim poziomie tych parametrów? A przede wszystkim jaki jest mechanizm oddziaływania kabla zasilającego na sygnał audio? Odpowiedź na te pytania mogłaby ewentualnie dać jakieś podstawy do stwierdzenia w pierwszym zdaniu. Inaczej są to tylko przypuszczenia, o których każdy fachowiec powie ci, że są błędne.

No właśnie. Poproszę zatem, żebyś podał mi przykład takiej ilościowej analizy zjawiska, o którym mowa

I nie mieszaj do tego kwantów w popularnym ujęciu, bo wątpię, byś rozumiał o co chodzi w tym dziale fizyki. 😄

Prąd elektryczny ma charakter dryftu drgających elektronów na zasadzie wahadła Newtona o łącznej prędkości mniejszej niż 1mm/s spowalnianego włąsciwościami danego kawałka metalu-obecnymi w nim zanieczyszczeniami, strukturą włókien, temperaturą podnoszoną  się wraz z natężeniem przepływu, efektem naskórkowym, dyfuzją magnetyczną i całą gamą innych zjawisk, w tym zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych. W tym  miejscu należy dodać , że zjawisko konkretnego  przepływu prądu w danym metalu nie jest tożsame z idealnym abstrakcyjnym ruchem światła fali elektromagnetycznej  w próżni. Również nie osiąga  on bynajmniej teoretycznej szybkości c. W praktyce przyjmuje się , że  wynosi 0,65-08c. Dla najlepszych przewodów wynosi 0,9 c.

Lepsze kable szybciej zatem przewodzą prąd i pozwalają unikać niechcianych interakcji  między elektronami a przewodnikiem. Ponadto lepszy kabel dedykowany do do audio  szybciej potrafi reagować na chwilowe wzrosty zapotrzebowania na energię niż może to zrobić standardowy kabel przewód . Dlatego też wyrażnie słychać różnicę w działaniu między poszczególnymi  przewodami zasilającymi. Reasumując dobry kabel zasilający nie jest żadną fanaberią , tylko racjonalnym działaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, jkir said:

Prąd elektryczny ma charakter dryftu drgających elektronów na zasadzie wahadła Newtona o łącznej prędkości mniejszej niż 1mm/s spowalnianego włąsciwościami danego kawałka metalu-obecnymi w nim zanieczyszczeniami, strukturą włókien, temperaturą podnoszoną  się wraz z natężeniem przepływu, efektem naskórkowym, dyfuzją magnetyczną i całą gamą innych zjawisk, w tym zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych. W tym  miejscu należy dodać , że zjawisko konkretnego  przepływu prądu w danym metalu nie jest tożsame z idealnym abstrakcyjnym ruchem światła fali elektromagnetycznej  w próżni. Również nie osiąga  on bynajmniej teoretycznej szybkości c. W praktyce przyjmuje się , że  wynosi 0,65-08c. Dla najlepszych przewodów wynosi 0,9 c.

Lepsze kable szybciej zatem przewodzą prąd i pozwalają unikać niechcianych interakcji  między elektronami a przewodnikiem. Ponadto lepszy kabel dedykowany do do audio  szybciej potrafi reagować na chwilowe wzrosty zapotrzebowania na energię niż może to zrobić standardowy kabel przewód . Dlatego też wyrażnie słychać różnicę w działaniu między poszczególnymi  przewodami zasilającymi. Reasumując dobry kabel zasilający nie jest żadną fanaberią , tylko racjonalnym działaniem.

Pięknie odrobiłeś lekcje w wikipedii - nie chce mi się szukać skopiowanego tekstu 😄

Niestety w twoim tekście nie ma niczego, na podstawie czego można by wnioskować o tym, że np. sieciówka wpływa na brzmienie systemu audio.

Jest tam cały szereg enigmatycznych twierdzeń - np.: cóż znaczy "Ponadto lepszy kabel dedykowany do do audio  szybciej potrafi reagować na chwilowe wzrosty zapotrzebowania na energię" 

Nie ma też odpowiedzi na podstawowe pytanie z mojego wcześniejszego wpisu:

"jaki jest mechanizm oddziaływania kabla zasilającego na sygnał audio?"

Dopiero odpowiedź na to pytanie, poparta stosowną analizą ilościową dałaby podstawę do jakiejś dyskusji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 minut temu, jkir napisał:

Ponadto lepszy kabel dedykowany do do audio  szybciej potrafi reagować na chwilowe wzrosty zapotrzebowania na energię niż może to zrobić standardowy kabel przewód

Na chwilowe wzrosty zapotrzebowania na energię jeśli już ma coś odpowiadać to są to kondensatory, dławiki czy stabilizatory a nie kabel. Tym bardziej, że w sieci jest napięcie przemienne i sto razy na sekundę jego wartość wynosi zero co oznacza, że w tej chwili nie można uzyskać z niego żadnej energii.

Kiedyś miałem na serwisie wzmacniacz (który przynajmniej wg. pewnych redaktorów można zaliczyć do hi-endu) jaki jest kabel AC podpięty do niego można było stwierdzić nawet gdy nie grał na jednych bziuczał na innych buczał a na kolejnych bzykał - w końcu została z niego tylko obudowa bo reszta więcej miała z generatora jak wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bum1234 napisał:

Sieciówki nie "grają", bo to sprzeczne z fizyką

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.