Skocz do zawartości
IGNORED

Czym odtwarzać pliki 4K, h.265, HDR i jednocześnie wyprowadzić analogowy sygnał audio 5.1...? Tani PC czy coś innego?


Vendeur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio pytałem o tani amplituner, ale wybito mi to z głowy, więc od tygodnia boli mnie głowa od myślenia, jak podłączyć mój stary amplituner Technics SA-AX7, który ma wyłącznie analogowe wejścia sygnału i jednocześnie skonfrontować to z sygnałem 4K, h.265, HDR. Dodatkowo musi to mieć możliwość zainstalowania aplikacji UPC TV GO, aby odtwarzać TV z internetu.

Przeglądałem różne oferty htpc, nawet coś znalazłem, ale nie wiedziałem, że bitrate filmu może mieć taki wpływ na wydajność odtwarzania i jakkolwiek mój stary laptop z i7-2630QM odtwarza filmy 4K w h.265 (zajmujące do 15GB i na swojej matrycy 1600x900), tak pewnie przy filmach z większym bitrate, np. 50Mb/s wzwyż zacznie mieć problemy z racji braku sprzętowej obsługi h.265...

Chciałbym prosić o pomoc i nakierowanie, w którą stronę mam iść.

1. Jakim najtańszym kosztem mogę złożyć mini PC do odtwarzania filmów, a dokładniej jaki najtańszy procesor z wbudowaną kartą graficzną spełni moje wymagania. Na ten moment wydaje mi się, że minimum to Pentium G4500 lub G4600, które mają wbudowane karty HD 530 lub HD 630. Tylko nie potrafię znaleźć informacji, czy one obsłużą HDR... Niestety instalacje z kartą graficzną GT 1030 odpadają, z racji jej chorej ceny obecnie... Chociaż gdybym znalazł w dobrej cenie htpc, to może i mógłbym taką kartę za 350 zł dokupić, aby go dostosować do odtwarzania filmów, niezależnie od mocy samego htpc... No i takiego Pentiuma G trzeba jeszcze umieścić na płycie z analogowym wyjściem 5.1, co też nie jest częste...

2. Czy istnieje jakaś alternatywa? Żadna przystawka TV, jaką widziałem, nie ma możliwości wyprowadzenia dźwięku analogowego. Musiałbym wtedy kombinować albo z jakimiś przejściówkami SPDiF/HDMI => 5.1 RCA albo zmieniać amplituner na taki, który posiada jakieś wejścia cyfrowe. Ale czy wtedy nie będzie z tym jeszcze więcej zabawy i czy nie wyjdzie to drożej?

Generalnie nie chciałbym na taką instalację przeznaczać więcej, niż 500-700 zł, im mniej, tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1030 nie obsługuje HDR. GTX 1050 już tak.

HD630 w górę obsłuży, ale... jeśli chcesz pełne 4K 60hz (a nie obcięte do 30) z HEVC i HDR musisz mieć płytę główną z chipem LSPCON, który umożliwi wyjście DisplayPort na HDMI 2.0. To będzie meczące bo możesz mieć problemy z przepustowością. Najlepiej szukać płyty z DisplayPort 1.4 i HDMI 2.0.

W tym linku facet miał podobny dylemat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja mam mikro komputerek HP ProDesk 600 G3 DM z Intelem i5 7500T z HD630 i DisplayPort - to nie działa w 60hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT1030 naprawdę nie wspiera HDR?

Do czego mi potrzebne 60Hz? Komputer służyłby wyłącznie do oglądania filmów 4K/24fps oraz TV z UPC GO, która nie jest i pewnie długo nie będzie nawet 4K... I nie sądzę, aby była 60Hz.

Wychodzi na to, że potrzebuję procesor z HD630 + do tego jakąś płytę główną mATX, która ma wyjścia 5.1, co wcale takie częste nie jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmienić platformę na AMD. 

Procesory z serii Ryzen że zintegrowaną grafikaą Vega. 

Płyta - może nawet mini itx. 

Zasilacz pico psu i gotowe 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby lepiej zmienić na AMD z Vegą? Pisałem, że to ma być tanio... Najtańszy Ryzen 2200G to koszt 500 zł, czyli 2x więcej, niż Intel z HD630.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio to kup sobie cokolwiek z HD630, jakąć płytę z HDMI albo DP, kartę dźwiękową i tyle. Będziesz odtwarzał 4K, ale HDR nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vendeur napisał:

Dlaczego niby lepiej zmienić na AMD z Vegą? Pisałem, że to ma być tanio... Najtańszy Ryzen 2200G to koszt 500 zł, czyli 2x więcej, niż Intel z HD630.

bo w AMD jest realnie HDR a w Intelu tylko na papierze.

Chcesz tanio, dobrze, hdr ? wybierz dwie opcję z tych trzech, inaczej się to nie uda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Vendeur napisał:

Do czego mi potrzebne 60Hz? Komputer służyłby wyłącznie do oglądania filmów 4K/24fps oraz TV z UPC GO, która nie jest i pewnie długo nie będzie nawet 4K... I nie sądzę, aby była 60Hz.

Tu się zgadzam. 60 Hz jest dla graczy, filmów nie ma w takim formacie, chyba że ktoś zalicza do nich jakieś dema.

Płyta główna z wyjściami 5.1 to porażka. Tam nikt nie dba o jakość. Myślisz, że instalują audiofilskie przetworniki? Nie mówiąc o zakłóceniach z sekcji zasilania. Lepiej wyjść dźwiękiem przez HDMI na zewnętrzny przetwornik (też nie ma ich wiele, bo wszystko stereo, ale jak dobrze poszukasz...)

Poza tym radzę zainwestować w jakąś lepszą grafikę. Będziesz mógł wykorzystać madVR - na HTPC aż się o to prosi, ale to wymaga zasobów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że HD 630 wspiera HDR, czyżby to była nieprawda?

HDR nie wiem, czy jest faktycznie warte zachodu. Nigdy nie oglądałem takiego filmu, więc nie jestem przekonany.

 

Albo ewentualnie kupić jakiś amplituner w okolicach 500 zł z wejściami cyfrowymi i do niego wyprowadzić dźwięk z TV, a filmy odtwarzać z TV. Pozostaje wtedy tylko kwestia aplikacji UPC TV GO, do której bym potrzebował jakiegoś TV sticka...

1 minutę temu, qbakos napisał:

Tu się zgadzam. 60 Hz jest dla graczy, filmów nie ma w takim formacie, chyba że ktoś zalicza do nich jakieś dema.

Płyta główna z wyjściami 5.1 to porażka. Tam nikt nie dba o jakość. Myślisz, że instalują audiofilskie przetworniki? Nie mówiąc o zakłóceniach z sekcji zasilania. Lepiej wyjść dźwiękiem przez HDMI na zewnętrzny przetwornik (też nie ma ich wiele, bo wszystko stereo, ale jak dobrze poszukasz...)

Poza tym radzę zainwestować w jakąś lepszą grafikę. Będziesz mógł wykorzystać madVR - na HTPC aż się o to prosi, ale to wymaga zasobów.

Dźwięk porażka pewnie jest dla "wyjadaczy", zawsze tak oglądałem filmy i na ten moment mi to wystarczało :)
O jakim przetworniku piszesz, możesz podać przykład?

Filmy odtwarzałem zawsze po prostu przez MPC-HC. Nie będę inwestował tysięcy na dodatkowy PC, aby używać madVR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vendeur napisał:

Albo ewentualnie kupić jakiś amplituner w okolicach 500 zł z wejściami cyfrowymi i do niego wyprowadzić dźwięk

Taki amplituner będzie raczej stary i wykastruje Ci HDMI do 1.3, więc to jest porażka, a podłączając go przez coaxiala stracisz formaty dźwięku HD, więc też słabo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vendeur napisał:

Wyczytałem, że HD 630 wspiera HDR, czyżby to była nieprawda?

HDR nie wiem, czy jest faktycznie warte zachodu. Nigdy nie oglądałem takiego filmu, więc nie jestem przekonany.

HD 630 owszem wspiera, ale dopiero spełnieniu wszystkich warunków, które opisałem w moim pierwszym poście. Po taniości uzyskasz tylko tyle, że otworzy 4K nie dostając ciężkiej zadyszki.

Jaki dokładnie masz telewizor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tu się zgadzam. 60 Hz jest dla graczy, filmów nie ma w takim formacie, chyba że ktoś zalicza do nich jakieś dema.
Płyta główna z wyjściami 5.1 to porażka. Tam nikt nie dba o jakość. Myślisz, że instalują audiofilskie przetworniki? Nie mówiąc o zakłóceniach z sekcji zasilania. Lepiej wyjść dźwiękiem przez HDMI na zewnętrzny przetwornik (też nie ma ich wiele, bo wszystko stereo, ale jak dobrze poszukasz...)
Poza tym radzę zainwestować w jakąś lepszą grafikę. Będziesz mógł wykorzystać madVR - na HTPC aż się o to prosi, ale to wymaga zasobów.
Za 500-700zl, to sobie można palcem w bucie pomachać

A nie komputer budować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam karty muzycznej USB Sound Blaster X3 podpietym do starego Della. Z Sound Blastera wyjściami analogowymi na końcówki mocy. Do tego Sound Blastera jest software w którym zrobisz kompletny setup kina domowego(no poza kalibracja). HDMI z kompa tylko do obrazu. W zeszłym roku za te Sound Blastera ze 400 stówki dałem chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, gimza napisał:

Ja używam karty muzycznej USB Sound Blaster X3 podpietym do starego Della. Z Sound Blastera wyjściami analogowymi na końcówki mocy. Do tego Sound Blastera jest software w którym zrobisz kompletny setup kina domowego(no poza kalibracja). HDMI z kompa tylko do obrazu. W zeszłym roku za te Sound Blastera ze 400 stówki dałem chyba.

Ciekawy pomysł, ale to taniej mnie wyjdzie opcja z ekstraktorem, o której piszę poniżej.

 

Godzinę temu, konradskala napisał:

HD 630 owszem wspiera, ale dopiero spełnieniu wszystkich warunków, które opisałem w moim pierwszym poście. Po taniości uzyskasz tylko tyle, że otworzy 4K nie dostając ciężkiej zadyszki.

Jaki dokładnie masz telewizor?

Ale tam pisałeś o warunkach dla 60Hz, czy może to jednak warunki ogólnie dla HDR?
Obecnie posiadam stary TV SAMSUNG UE40K5600AW ( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ), jedynie FHD, który będzie zmieniany w ciągu kilku mies. na coś nowego i dużego, 4K. W TV jest wyjście optyczne. Czyli kupując jakiś tani amplituner z wejściem optycznym teoretycznie mogę przesłać dźwięk z TV, na którym bym odtwarzał filmy.

Tylko kurcze jak teraz czytam o tych toslinkach z TV, to podobno czasami obcinają dźwięk z 5.1 do stereo i trudno to sprawdzić bez podłączenia naocznie... (zakładam, bo tak wyczytałem, że kwestie ARC i eARC dotyczą wyłącznie HDMI, nie sygnału optycznego...)

Bo to teoretycznie byłoby najprostsze rozwiązanie, amplituner w okolicach 500 zł z HDMI i Toslink, aby dać mu sygnał audio z TV, na którym odtwarzałbym sobie filmy. Do tego TV stick, aby używać UPC TV GO w telewizorze. Całkowity koszt w okolicach 600 zł. Po wymianie TV niewiele by się zmieniło, odtwarzanie 4K byłoby na nim i tylko dźwięk do amplitunera.

Jest tylko jedno ale... No bo jeśli dźwięk byłby w formacie DTS, Atmos albo jakimś innym, to z kolei, aby amplituner je odtworzył, to musi zapewne wszystkie formaty obsługiwać, prawda? A w tych tańszych nie zawsze tak jest... Chociaż podstawowy DTS to raczej mają z tych co przeglądałem.

To jest właśnie minus zabawy z amplitunerami, kodeki. Na PC odtwarzam wszystko zawsze, wystarczy odpowiedni soft i tyle.

___________________________________________________________________________________________

I druga opcja, z komputerem.

Procesor najtańszy, typu G4560 z HD610 to 150-200 zł, G4600 200 zł. Do tego RAM, SSD, obudowa i jakaś płyta gł. która miałaby HDMI (ale wtedy trzebaby go rozdzielić i tak, aby wyprowadzić osobno audio). Generalnie zbliżamy się do 1000 zł... Nic kompletnego na Allegro taniej nie znalazłem w małej obudowie, a dużego PC koło TV nie postawię.

___________________________________________________________________________________________

No i trzecia opcja - szlag mnie zaraz trafi i zamówię po prostu ekstraktor HDMI-AUDIO, niby 4k, tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . I filmy oraz TV będę puszczał prosto ze starego laptopa, którego podłączę przez ten ekstraktor do obecnego amplitunera... Całkowity koszt 130 zł.

Minus taki, że laptop musiałby być włączony do oglądania TV, no chyba, że zostawię sobie Amazon Sticka Fire 4K MAX  kupionego niedawno w promocji i na nim zainstaluję UPC.

_________________________________________________________________________________________

Najważniejsza kwestia, pytanie, to czy TV przekazuje dźwięk po wyjściu optycznym bez wpływu na niego, bez ingerencji, niezależnie od kodeków etc...

Bowiem docelowo opcja z wymianą amplitunera wydaje się najrozsądniejsza (sprzedając swój bym pewnie wyszedł na 0), ale na pewno nie będzie on miał ARC ani tym bardziej eARC w HDMI. Np. coś takiego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  albo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - raptem 400 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vendeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, RAF77 napisał:
Godzinę temu, pmcomp napisał:
OPPO 203

Widziałeś budżet?

Takie rzeczy to tylko w Erze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Vendeur napisał:

Czyli kupując jakiś tani amplituner z wejściem optycznym teoretycznie mogę przesłać dźwięk z TV, na którym bym odtwarzał filmy.

Możesz tak zrobić.

53 minuty temu, Vendeur napisał:

Do tego TV stick, aby używać UPC TV GO w telewizorze.

Ja kupisz nowy TV z androidem nie trzeba Ci przystawki. Zainstalujesz na TV

53 minuty temu, Vendeur napisał:

Jest tylko jedno ale... No bo jeśli dźwięk byłby w formacie DTS, Atmos albo jakimś innym, to z kolei, aby amplituner je odtworzył, to musi zapewne wszystkie formaty obsługiwać, prawda? A w tych tańszych nie zawsze tak jest... Chociaż podstawowy DTS to raczej mają z tych co przeglądałem.

Nistety prawie żadne nowe TV nie mają dekodera DTS. Podłączysz dysk twardy przez USB w TV i nic nie usłyszysz. Co gorsza TV nie ma opcji przepuszczenia "przez siebie" tego sygnału do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Vendeur napisał:

I druga opcja, z komputerem.

Procesor najtańszy, typu G4560 z HD610 to 150-200 zł, G4600 200 zł. Do tego RAM, SSD, obudowa i jakaś płyta gł. która miałaby HDMI (ale wtedy trzebaby go rozdzielić i tak, aby wyprowadzić osobno audio). Generalnie zbliżamy się do 1000 zł... Nic kompletnego na Allegro taniej nie znalazłem w małej obudowie, a dużego PC koło TV nie postawię.

Ja mam takie maleństwo tylko z i5 7500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na 65 calach 4K chodzi, obsługi HDR brak - za uboga płyta.

Godzinę temu, Vendeur napisał:

No i trzecia opcja - szlag mnie zaraz trafi i zamówię po prostu ekstraktor HDMI-AUDIO, niby 4k, tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . I filmy oraz TV będę puszczał prosto ze starego laptopa, którego podłączę przez ten ekstraktor do obecnego amplitunera... Całkowity koszt 130 zł.

Zapomnij. Twój stary laptop stanie dęba przy wyższych rozdzielczościach, o ile w ogóle jest wstanie wyjść z rozdziałką powyżej Full HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Vendeur napisał:

O jakim przetworniku piszesz, możesz podać przykład?

U chińczyków masz tego pełno, tylko trzeba dokładnie czytać co kupujesz. Przykład: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś telewizory z DTS, to jeszcze są ale o atmosie to Ty zapomnij.
DD 5.1 i DTS 5.1, to wszystko, co prześlesz optykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RAF77 napisał:

Chyba jakieś telewizory z DTS, to jeszcze są ale o atmosie to Ty zapomnij.
DD 5.1 i DTS 5.1, to wszystko, co prześlesz optykiem.

Jeśli tylko to potrafią. Stara plazma Samsunga puszcza DTS do amplitunera bez problemu, nowy LCD już nie che.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, konradskala napisał:

Możesz tak zrobić.

Ja kupisz nowy TV z androidem nie trzeba Ci przystawki. Zainstalujesz na TV

Nistety prawie żadne nowe TV nie mają dekodera DTS. Podłączysz dysk twardy przez USB w TV i nic nie usłyszysz. Co gorsza TV nie ma opcji przepuszczenia "przez siebie" tego sygnału do amplitunera.

Ja wiem, że do TV z Androidem przystawki bym nie potrzebował, ale nie wiem jeszcze, czy nowy TV będzie miał Androida no i obecny też nie ma...

Więc obecnie albo muszę przystawkę, albo odtwarzać z laptopa, co będzie nieco mniej wygodne, głośniejsze i bardziej prądożerne.

Przy obu opcjach ekstraktor HDMI-analog albo konwerter SPDIF-analog.

Co do przystawki samej w sobie, to chyba sprzedam Amazon Fire TV STICK 4K MAX i kupię Canal + BOX 4K, bo jest praktyczniejszy z racji wyjścia optycznego dźwięku (choć też DTS nie wspiera), obsługuje też 4K w HDR, HEVC etc., ma wejście USB 3.0. Rozumiem i mam nadzieję, że także odtwarza pliki h.265.

9 minut temu, konradskala napisał:

Ja mam takie maleństwo tylko z i5 7500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na 65 calach 4K chodzi, obsługi HDR brak - za uboga płyta.

Zapomnij. Twój stary laptop stanie dęba przy wyższych rozdzielczościach, o ile w ogóle jest wstanie wyjść z rozdziałką powyżej Full HD.

Ten komputerek ciekawy w sumie, choć jak widzę, to ma wyjście tylko DP, więc kolejna przejściówka i także ekstraktor...

Mój laptop na swoim ekranie (1600x900) pliki 2160p odtwarzał, ale to był 12MB/s, przy 17MB/s dźwięk był już lekko spóźniony. Nie wiem, czy ma znaczenie, że obraz nie szedł przez HDMI na prawdziwe 4K. No ale i tak zakładam, że laptopa bym jednak do tego nie używał.


Wychodzi na to, że dopóki nie mam 4K, to pozostaję przy laptopie i kupuję ekstraktor audio, ewentualnie dokupię Canal+ BOX 4K i może z niego będę puszczał wszystko, bo byłoby wygodniej.

Gdy kupię TV 4K, to wtedy bym po prostu z niego Toslinka do analoga przekonwertował.


Dla wszystkich powyższych przypadków założenie jest, że nie będę ściągał filmów z DTS niestety, ale w sumie i tak takich nie oglądałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vendeur napisał:

Ten komputerek ciekawy w sumie, choć jak widzę, to ma wyjście tylko DP, więc kolejna przejściówka i także ekstraktor...

Ja mam kabel DP - HDMI i tak to podłączyłem do telewizora.

3 minuty temu, Vendeur napisał:

Mój laptop na swoim ekranie (1600x900) pliki 2160p odtwarzał, ale to był 12MB/s, przy 17MB/s dźwięk był już lekko spóźniony. Nie wiem, czy ma znaczenie, że obraz nie szedł przez HDMI na prawdziwe 4K. No ale i tak zakładam, że laptopa bym jednak do tego nie używał.

Rozdzielczość 1600x900 to lata świetlne do 3840x2160. Zresztą sprawdź jakie możliwości ma Twoja karta graficzna i jaką masz wersję HDMI w laptopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Vendeur napisał:

Co do przystawki samej w sobie, to chyba sprzedam Amazon Fire TV STICK 4K MAX i kupię Canal + BOX 4K, bo jest praktyczniejszy z racji wyjścia optycznego dźwięku (choć też DTS nie wspiera), obsługuje też 4K w HDR, HEVC etc., ma wejście USB 3.0. Rozumiem i mam nadzieję, że także odtwarza pliki h.265.

Dosłownie kilka dni temu kupiłem dla kumpla Savio Silver za śmieszne 100 zł. Ma USB 3.0, 2.0. najnowsze HDMI 2.1, WI-Fi, Bluetooth,, kartę sieciowa LAN, wyjście optyczne, czytnik kart. To wszystko na Android 9. Specjalnie kupiłem takie maleństwo bo jego nowy TV nie ma dekodera DTS, a ma sporo filmów na dyskach właśnie w tym formacie. Interfejs jest bardzo prosty, ale nie oto chodzi. Zainstalowaliśmy MX Playera i po chwili ustawień zabawka była gotowa do pracy. Mało tego - nieskompresowany, niezmieniany żadnymi kodekam film 4K (zajmuje blisko 90 GB) poszedł na 65 calach w HDR bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, konradskala napisał:

Dosłownie kilka dni temu kupiłem dla kumpla Savio Silver za śmieszne 100 zł. Ma USB 3.0, 2.0. najnowsze HDMI 2.1, WI-Fi, Bluetooth,, kartę sieciowa LAN, wyjście optyczne, czytnik kart. To wszystko na Android 9. Specjalnie kupiłem takie maleństwo bo jego nowy TV nie ma dekodera DTS, a ma sporo filmów na dyskach właśnie w tym formacie. Interfejs jest bardzo prosty, ale nie oto chodzi. Zainstalowaliśmy MX Playera i po chwili ustawień zabawka była gotowa do pracy. Mało tego - nieskompresowany, niezmieniany żadnymi kodekam film 4K (zajmuje blisko 90 GB) poszedł na 65 calach w HDR bez problemu.

Wygląda fajnie i ma NORMALNEGO pilota, a nie te wybrakowane dla millenalsów z kilkoma przyciskami i asystentem głosowym. Dzięki, zerknę na niego! :)

Ma kilka USB, to plus, 8K niepotrzebne. Ale na stronie producenta tak na szybko patrząc i wyszukując słowami, nie widzę nic o HDR ani DTS.

PS. Gdzie kupiłeś w takiej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tylko to potrafią. Stara plazma Samsunga puszcza DTS do amplitunera bez problemu, nowy LCD już nie che.
Bo w Samsungu już nie ma DTS.
Dosłownie kilka dni temu kupiłem dla kumpla Savio Silver za śmieszne 100 zł. Ma USB 3.0, 2.0. najnowsze HDMI 2.1, WI-Fi, Bluetooth,, kartę sieciowa LAN, wyjście optyczne, czytnik kart. To wszystko na Android 9. Specjalnie kupiłem takie maleństwo bo jego nowy TV nie ma dekodera DTS, a ma sporo filmów na dyskach właśnie w tym formacie. Interfejs jest bardzo prosty, ale nie oto chodzi. Zainstalowaliśmy MX Playera i po chwili ustawień zabawka była gotowa do pracy. Mało tego - nieskompresowany, niezmieniany żadnymi kodekam film 4K (zajmuje blisko 90 GB) poszedł na 65 calach w HDR bez problemu.
Niby fajny ale dali HDMI 2.1 które do filmów całkowicie nie potrzebne a zaoszczędzili na sieciówce, zamiast dać 1Gbit, dali 100Mbit i z serwera już sobie filmu takiego 90GB, nie obejrzysz, tylko z dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Vendeur napisał:

Wygląda fajnie i ma NORMALNEGO pilota, a nie te wybrakowane dla millenalsów z kilkoma przyciskami i asystentem głosowym. Dzięki, zerknę na niego! 🙂

Ma kilka USB, to plus, 8K niepotrzebne. Ale na stronie producenta tak na szybko patrząc i wyszukując słowami, nie widzę nic o HDR ani DTS.

PS. Gdzie kupiłeś w takiej cenie?

Na aukcji, ale jest np. tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lepszy, droższy i zapewne szybciej działający jest Savio Platinum - dwa razy więcej wbudowanej pamięci, dwa razy więcej RAM, ponadto dual WI-Fi 2,4 i 5Ghz, karta sieciowa LAN nie 100 a 1000.

Sprawdziliśmy - po przestawieniu w MX Player dekodera SW na HW lub HW+ (lub na odwrót, niepamiętam) "niemy" wcześniej film stał się udźwiękowionym, a telewizor od strzału rozpoznaje HDR.

Tak teraz jeszcze patrzę na ten konwerter co podałeś. Jeżeli jak na obrazku on faktycznie przepuszcza sygnał HDMI jednocześnie "podkradając" sygnał audio na wyjścia analogowe to z TV boxem miałbyś sprawę rozwiązaną całkiem po taniości.

Widzę, że są także modele z wejściami optycznymi zamiast HDMI.

28 minut temu, RAF77 napisał:

Bo w Samsungu już nie ma DTS.

W moim OLED LG też nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Takie bardziej egzotyczne marki dają jeszcze DTS.
Hisens, bodajże...
Ale kupować tv pod DTS, to głupota. Od odtwarzania są odtwarzacze, nie telewizor.
No chyba że o apki wbudowane chodzi, to wtedy tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, konradskala napisał:

Na aukcji, ale jest np. tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lepszy, droższy i zapewne szybciej działający jest Savio Platinum - dwa razy więcej wbudowanej pamięci, dwa razy więcej RAM, ponadto dual WI-Fi 2,4 i 5Ghz, karta sieciowa LAN nie 100 a 1000.

Sprawdziliśmy - po przestawieniu w MX Player dekodera SW na HW lub HW+ (lub na odwrót, niepamiętam) "niemy" wcześniej film stał się udźwiękowionym, a telewizor od strzału rozpoznaje HDR.

Tak teraz jeszcze patrzę na ten konwerter co podałeś. Jeżeli jak na obrazku on faktycznie przepuszcza sygnał HDMI jednocześnie "podkradając" sygnał audio na wyjścia analogowe to z TV boxem miałbyś sprawę rozwiązaną całkiem po taniości.

Widzę, że są także modele z wejściami optycznymi zamiast HDMI.

W moim OLED LG też nie ma...

No właśnie tak się zastanawiam, czy jest sens dopłacać do tego droższego modelu, czy pozostać przy Silver. No bo skoro piszesz, że wszystko wspiera, no to chyba wystarczy. Po sieci raczej nie będę nic odtwarzał w najbliższym roku, a i pewnie latach, nie mam NASa. Prędzej przez pendrive lub dysk zewnętrzny. Procesor oraz grafika mają te same, różnią się głównie pamięcią, co raczej nie będzie mi potrzebne, kartą sieciową, to też nie, ale Platinum ma BT, a Silver chyba nie. I nad tym się trochę zastanawiam, bo wtedy mógłbym używać swojej klawiatury BT.
Na stronie producenta dla modelu Premium jest podanych sporo kodeków audio ( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ), z kolei dla Silver i Platinum tego nie wypisali, ale to może niedopatrzenie. Zapytam ich.

Ale na Allegro widzę trochę negatywnych opinii o nich...

Fajne klawiatury mają dodatkowe i niedrogie :) Choć na Ali te same po 25 zł są. Przystawki też podobne znalazłem, to samo wnętrze, ale inne obudowy.

Co do konwertera z AliExpress to właśnie zastanawiam się, jaki byłby lepszy, czy ten, który wyciąga audio z HDMI, czy po prostu konwertuje z optycznego. No bo w przypadku HDMI to zawsze może mieć jakiś wpływ na sygnał, DTS niby obsługuje. W przypadku konwertera samego toslinka chyba sytuacja byłaby bezpieczniejsza i zawsze mógłbym go kiedyś użyć też z TV. Jest też znacznie tańszy, 75 zł, opinie świetne. Więc chyba w tę stronę pójdę - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.