Skocz do zawartości
IGNORED

Czym odtwarzać pliki 4K, h.265, HDR i jednocześnie wyprowadzić analogowy sygnał audio 5.1...? Tani PC czy coś innego?


Vendeur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Vendeur napisał:

No właśnie tak się zastanawiam, czy jest sens dopłacać do tego droższego modelu, czy pozostać przy Silver. No bo skoro piszesz, że wszystko wspiera, no to chyba wystarczy.

Obejrzyj recenzje Silver i Platinum, faktycznie Platimum na bluetooth a Silver nie. Ponadto nie chciałbym Cię wrzucić na minę jeśli ta zabawka jakiegoś tam programu nie obsługuje.

 

 

Tu są jeszcze jakieś testy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Vendeur napisał:

Co do konwertera z AliExpress to właśnie zastanawiam się, jaki byłby lepszy, czy ten, który wyciąga audio z HDMI, czy po prostu konwertuje z optycznego. No bo w przypadku HDMI to zawsze może mieć jakiś wpływ na sygnał, DTS niby obsługuje. W przypadku konwertera samego toslinka chyba sytuacja byłaby bezpieczniejsza i zawsze mógłbym go kiedyś użyć też z TV. Jest też znacznie tańszy, 75 zł, opinie świetne. Więc chyba w tę stronę pójdę - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Patrząc wprost - czego można się spodziewać od urządzonka za kilkadziesiąt złotych. Ma z optyka zdekodować "starodawny" Dolby Digital, AC3 lub DTS i wypuścić na analog, więc pewnie to robi. Wersja z HDMI ma zrobić to samo.

Trochę martwi mnie natomiast jak to się zachowa przy współczesnych materiałach 4K, plikach z sieci itp. Tam ścieżka AC3 występuje właściwie jedynie w wersji z lektorem, a oryginalne ścieżki są np. w DTS-HD Master.

11 godzin temu, RAF77 napisał:

Niby fajny ale dali HDMI 2.1 które do filmów całkowicie nie potrzebne a zaoszczędzili na sieciówce, zamiast dać 1Gbit, dali 100Mbit i z serwera już sobie filmu takiego 90GB, nie obejrzysz, tylko z dysku.

Tak, wersja Silver ma 100Gbit, ale wersja Platinum już taką jak trzeba czyli 1Gbit. Wiedziałem o tym, ale nie to było priorytetem - nie ma NAS tylko kilka zwykłych, twardych dysków w obudowach podłączanych do wejść USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli chodzi o odtwarzanie HDR na windows 10 to jeszcze nie jest to dopracowane raz filmy wyglądają super a raz mają przejaskrawione kolory bądź ich niedobór, sprawdzane na różnych playerach.

Te same filmy odtworzone na LG CX wyglądają już poprawnie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, wersja Silver ma 100Gbit, ale wersja Platinum już taką jak trzeba czyli 1Gbit. Wiedziałem o tym, ale nie to było priorytetem - nie ma NAS tylko kilka zwykłych, twardych dysków w obudowach podłączanych do wejść USB.
Rozumiem. Nie wiedziałem, że jest wersja Platinum.
Ale jak jest, to każdy może sobie wybrać, co mu potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTS jest tak sprytnie pomyślany, że zawiera strumień "zwykły" DTS i rozszerzenie typu HD-MA. Dzięki temu dekoder DTS bez obsługi HD-MA odtworzy podstawę czyli zwykły DTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 22:02, konradskala napisał:

Na aukcji, ale jest np. tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupiłem go, zbiłem cenę do 70 zł, co jest świetną ofertą i pozostawia mi zapas, gdybym nie był zadowolony i chciał odsprzedać :). Ale mam nadzieję, że UPC TV GO będzie działało bez problemów. Teraz dokupię jeszcze tamten konwerter Toslink-RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie ale największym mankamentem tego urządzenia jest os - stoi na "tabletowej" wersji androida więc może być problem z uzyskaniem najwyższej jakości z serwisów VOD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 22:02, konradskala napisał:

Sprawdziliśmy - po przestawieniu w MX Player dekodera SW na HW lub HW+ (lub na odwrót, niepamiętam) "niemy" wcześniej film stał się udźwiękowionym, a telewizor od strzału rozpoznaje HDR.

@konradskala

Hej,

w czym ten MX Player jest lepszy od VLC, którego używam bezproblemowo od dawna na Androidzie? Czytałem sporo narzekań na reklamy w nim.

Podobno interfejs SAVIO jest ociężały i można go zmienić na inny ze sklepu Google - czy chodzi o instalację standardowych laucherów jak na telefonach? Bawiłeś się coś? Dla mnie ten interfejs może nie jest ładny, ale chyba jest wystarczający. Trochę brakuje mi możliwości przesuwania ikon i segregowania ich wedle własnego uznania, a nie tylko alfabetycznie... No i ta tapeta, którą ustawiłem w opcjach to nigdzie się nie pojawia, myślałem, że będzie w tle.

Na ten moment wszystko działa. UPC TV GO daje dobrą jakość, choć obsługa aplikacji jest średnia nawet klawiaturą i myszką (w myszce nie działa kółko) - po prostu trzeba przytrzymywać "click" i wtedy przesuwać menu programów, aby zobaczyć kolejne (strzałki na klawiaturze tu nie działają).

Tylko w Chrome mam nie wiedzieć czemu język angielski, pomimo zalogowania na swoje konto i tego, że choćby w sklepie play i w YT jest polski prawidłowo.

Dźwięk 5.1 sprawdzę dopiero, gdy dojdzie do mnie ten konwerter z Ali. Zakupiłem też na Shopee klawiaturkę z podświetleniem za 22 zł.

Kiedyś pobawię się z jakimiś ciekawymi grami android na dużym ekranie (coś w stylu Samorost, Machinarium), ciekawi mnie jaki efekt będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vendeur napisał:

@konradskala

Hej,

w czym ten MX Player jest lepszy od VLC, którego używam bezproblemowo od dawna na Androidzie? Czytałem sporo narzekań na reklamy w nim.

Podobno interfejs SAVIO jest ociężały i można go zmienić na inny ze sklepu Google - czy chodzi o instalację standardowych laucherów jak na telefonach? Bawiłeś się coś? Dla mnie ten interfejs może nie jest ładny, ale chyba jest wystarczający. Trochę brakuje mi możliwości przesuwania ikon i segregowania ich wedle własnego uznania, a nie tylko alfabetycznie... No i ta tapeta, którą ustawiłem w opcjach to nigdzie się nie pojawia, myślałem, że będzie w tle.

Na ten moment wszystko działa. UPC TV GO daje dobrą jakość, choć obsługa aplikacji jest średnia nawet klawiaturą i myszką (w myszce nie działa kółko) - po prostu trzeba przytrzymywać "click" i wtedy przesuwać menu programów, aby zobaczyć kolejne (strzałki na klawiaturze tu nie działają).

Tylko w Chrome mam nie wiedzieć czemu język angielski, pomimo zalogowania na swoje konto i tego, że choćby w sklepie play i w YT jest polski prawidłowo.

Dźwięk 5.1 sprawdzę dopiero, gdy dojdzie do mnie ten konwerter z Ali. Zakupiłem też na Shopee klawiaturkę z podświetleniem za 22 zł.

Kiedyś pobawię się z jakimiś ciekawymi grami android na dużym ekranie (coś w stylu Samorost, Machinarium), ciekawi mnie jaki efekt będzie.

Szczerze to nie robiłem nic więcej niż instalacja MX Playera. Może VLC jest lepszy w obsłudze, nie próbowaliśmy. MX Player robi to co powinien czyli odtwarza ścieżki DTS z twardych dysków. Nie instalowałem nic więcej bo telewizor jest nowy i ma chyba wszystko co jest potrzebne do normalnego użytkowania - Netflix, Amazon, Youtube itd. więc nie było potrzeby dublowania tych samych aplikacji. 

Domyślny język aplikacji prawdopodobnie zmienia się gdzieś głębiej w ustawieniach tego Savio, poszperaj.

Możliwe, że można zmienić soft w tym Savio, ale ja jestem do tego trochę zrażony. Bawiłem się  kiedyś w podmianki wsadów w telefonach, ale zawsze były jakieś niedociągnięcia, coś nie działało, nie chciało się instalować itd i dałem sobie spokój. Możesz co najwyżej sprawdzić jaką masz wersję oprogramowania, bo na stronie Savio jest do pobrania aktualne oprogramowanie, plik coś około 500 Mb, może coś zmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, konradskala napisał:

na stronie Savio jest do pobrania aktualne oprogramowanie, plik coś około 500 Mb, może coś zmienia?

Zaczyna mnie trochę drażnić ich nieprofesjonalne podejście. Gdzie tam niby jest podane czego dotyczy ta aktualizacja i jaki ma wpływ na działanie urządzenia? Wypadałoby to napisać, cokolwiek. A nie tylko, że zalecają, w związku ze zmianami na Google Play. Bo równie dobrze może być zbędna. A nie chce mi się w ciemno pobierać, aby nic nie zyskać i stracić czas, który poświęciłem na konfigurację urządzenia.

Od 4 dni nie potrafią mi odpowiedzieć mailowo na proste pytanie - jakie kodeki dźwięków obsługują ich produkty Silver i Platinum. Bo w modelu Premium napisali o kodekach DTS i innych, a w tych już nie. Pewnie równie "profesjonalny" pracownik przygotowywał opisy i zapomniał dodać. I pewnie po prostu nie miał pojęcia, o czym pisze. Tak samo jak inny pracownik, który 4 dni temu mi odpisał twierdząc, że na stronie są podane, po czym skopiował mi rozszerzenia plików... Ręce opadają. I tu nie chodzi o to, że każdy powinien wiedzieć, znać specyfikację produktów na pamięć (choć wypadałoby...), ale żeby przez 4 dni nie potrafić odpowiedzieć na proste pytanie? Przecież wystarczy pewnie zerknąć do instrukcji, a już na pewno wystarczy po prostu włączyć urządzenie i zerknąć w ustawienia (bo tam to znalazłem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia Shield dostała android 11 a w nim aptx hd, np po BT.

To jest sprytne urządzenie i do 1000zł dalej nie ma sobie równego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rambo54 napisał:

To jest sprytne urządzenie i do 1000zł dalej nie ma sobie równego

Już dawno miałem to napisać. Nie wiem po co bawić się w takie dziwne rozwiązania, zamiast trochę dopłacić i kupić coś solidnego i sprawdzonego. Nie szkoda czasu, żeby męczyć się z niedopracowanym produktem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, qbakos napisał:

Już dawno miałem to napisać. Nie wiem po co bawić się w takie dziwne rozwiązania, zamiast trochę dopłacić i kupić coś solidnego i sprawdzonego. Nie szkoda czasu, żeby męczyć się z niedopracowanym produktem?

To trochę jak niezrozumienie o czym jest dyskusja...  Gdybyś uważnie przeczytał wątek i zrozumiał moje potrzeby (podobnie jak kolega wyżej), to pojęlibyście bezsens tej propozycji... Swoje problemy rozwiązałem w cenie 130 zł... To ułamek kwoty, jaką trzeba zapłacić za NV. Która, nota bene, nie mając wyjścia optycznego, stanowiłaby kolejny problem.

Wcześniejszego komentarza o Androidzie 11 i aptx nawet mi się nie chciało komentować, bo jest nie na temat.

A to moje poprzednie czepianie się jest trochę na siłę, bo po prostu nie lubię takiego olewania i braku profesjonalizmu. Choć zdaję sobie sprawę, że jest powszechne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć, mój znajomy jest zainteresowany zakupem kolumn TAWO ode mnie, w związku z tym, chciałbym się jeszcze raz zapytać i upewnić...

1. Czy TOSLINK przekazuje dźwięk 5.1, czy tylko stereo... Zakładam, że 5.1 też, bo przecież byście mi napisali, że nie, gdy takie rozwiązanie dla siebie opracowałem :), no ale właśnie w internecie na jakiejś stronie audio znalazłem informację, że nie obsługuje...
2. Czy, jeśli TV odtwarza jakiekolwiek źródło z dźwiękiem 5.1, to może ten dźwięk przekazać dalej za pomocą TOSLINK? Zakładam, że za pomocą HDMI ARC przekazuje bez problemu...
3. Czy amplituner ze ZWYKŁYMI (nie ARC) wejściami HDMI, może odebrać wyłącznie sygnał audio przewodem HDMI z telewizora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Vendeur napisał:

Cześć, mój znajomy jest zainteresowany zakupem kolumn TAWO ode mnie, w związku z tym, chciałbym się jeszcze raz zapytać i upewnić...

1. Czy TOSLINK przekazuje dźwięk 5.1, czy tylko stereo... Zakładam, że 5.1 też, bo przecież byście mi napisali, że nie, gdy takie rozwiązanie dla siebie opracowałem :), no ale właśnie w internecie na jakiejś stronie audio znalazłem informację, że nie obsługuje...
2. Czy, jeśli TV odtwarza jakiekolwiek źródło z dźwiękiem 5.1, to może ten dźwięk przekazać dalej za pomocą TOSLINK? Zakładam, że za pomocą HDMI ARC przekazuje bez problemu...
3. Czy amplituner ze ZWYKŁYMI (nie ARC) wejściami HDMI, może odebrać wyłącznie sygnał audio przewodem HDMI z telewizora?

1. Tak, stereo PCM, Dolby Digital i DTS. Żadnych gęstych formatów.

2. Tak, może przesłać toslinkiem. Zwykły HDMI ARC nie przepuszcza wszystkiego, dla gęstych formatów musi być nowsze eARC. Poza tym HDMI z ARC lub nawet eARC to nie jest takie "prawdziwe" HDMI OUT tylko w dalszym ciągu "HDMI IN" z obsługa dwukierunkową. Wątpię żeby to zadziałało jeśli po drugiej stronie będzie urządzenie bez ARC.

3. Amplituner ze zwykłym wejściem HDMI odbierze sygnał z bluray, konsoli, tunera kablówki itd. zwykłym HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

3. Amplituner ze zwykłym wejściem HDMI odbierze sygnał z bluray, konsoli, tunera kablówki itd. zwykłym HDMI.

To wiem, ale czy taki ampli odbierze sygnał AUDIO bezpośrednio z TV wysłany po HDMI ARC? Czyli, czy amplituner bez HDMI ARC może odebrać sygnał z TV wysłany po HDMI ARC, osobnym przewodem, jako jedyne połączenie z TV (który to odtwarzałby np film z pendrive lub z sieci itp.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Vendeur napisał:

To wiem, ale czy taki ampli odbierze sygnał AUDIO bezpośrednio z TV wysłany po HDMI ARC? Czyli, czy amplituner bez HDMI ARC może odebrać sygnał z TV wysłany po HDMI ARC, osobnym przewodem, jako jedyne połączenie z TV (który to odtwarzałby np film z pendrive lub z sieci itp.).

Według mnie nie odbierze. Obydwa urządzenia muszą mieć ARC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

Według mnie nie odbierze. Obydwa urządzenia muszą mieć ARC.

W sumie możesz mieć faktycznie rację, zapomniałem, że TV nie ma wyjścia HDMI, tylko wejścia i pewnie dlatego. Co innego, gdyby miał wyjście, aby przekazać sygnał dalej.

PS. Nie wiem, jak to możliwe, że mój ponad 20-letni amplituner, sprzedaje się obecnie na Allegro w kosmicznych cenach, w takich jak był dostępny w sklepach w zeszłym wieku... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  To nie jedyna taka oferta zakończona. 1900 zł??? Wiem, że on super wygląda, ma wzmacniacz do subwoofera, no ale mimo wszystko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To wiem, ale czy taki ampli odbierze sygnał AUDIO bezpośrednio z TV wysłany po HDMI ARC? Czyli, czy amplituner bez HDMI ARC może odebrać sygnał z TV wysłany po HDMI ARC, osobnym przewodem, jako jedyne połączenie z TV (który to odtwarzałby np film z pendrive lub z sieci itp.).
Nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Vendeur napisał:

PS. Nie wiem, jak to możliwe, że mój ponad 20-letni amplituner, sprzedaje się obecnie na Allegro w kosmicznych cenach, w takich jak był dostępny w sklepach w zeszłym wieku... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  To nie jedyna taka oferta zakończona. 1900 zł??? Wiem, że on super wygląda, ma wzmacniacz do subwoofera, no ale mimo wszystko...

Dla fanatyka tej firmy cena pewnie jest sprawą drugorzędna. Nie raz widziałem w sieci zdjęcia "wież" a raczej całych ołtarzy z ponastawianymi klockami Technicsa. Ten model to totalny golas, ale świeci na niebiesko czyli jest git.

Zerknij na to: praktycznie te sama zabawka, ale jednak ma już dekoder Dolby Digital i DTS. Czyli jakby nie patrzeć lepszy sprzęt. Ale brak neonu niebieskiego = cena 600 zł mniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to w sumie dobrze, mogę sprzedać swojego SA-AX7 i w tej samej cenie kupić coś dobrej klasy, z obsługą 4K, ARC etc. Albo jeszcze na tym zarobić... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Vendeur napisał:

Dla mnie to w sumie dobrze, mogę sprzedać swojego SA-AX7 i w tej samej cenie kupić coś dobrej klasy, z obsługą 4K, ARC etc. Albo jeszcze na tym zarobić... 🙂

W teorii tak, w praktyce kupno nowego amplitunera może być problematyczne (braki na rynku)

Miałem kiedyś tego ampa, ale wieki temu sprzedałem za mniejszą kasę niż chodzi teraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, vader44 napisał:

Miałem kiedyś tego ampa, ale wieki temu sprzedałem za mniejszą kasę niż chodzi teraz...

No tak, ja go kupiłem w 2000 we Francji w Tesco za 1000 zł, w Polsce chodziły za ponad 2k. Około 2010 roku sprzedawały się w okolicach 1000 zł lub poniżej.

PS. Jak go wspominasz? Technicznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Vendeur napisał:

PS. Jak go wspominasz? Technicznie 🙂

 

W tamtych latach  u nas był niewielki wybór sprzętu, więc mam sentyment do tego sprzętu.

Szkoda, że dziś Technics nie robi amplitunerów - mogło by być ciekawie 😀

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też za kilkaset złotych kupić odtwarzacz multimedialny np. Zidoo, earget itp. Dokupić za ok 100 złotych konwerter audio. Podłączyć z odtwarzacza optycznym, a z konwertera RCA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2022 o 22:33, rambo54 napisał:

Nvidia Shield dostała android 11 a w nim aptx hd, np po BT.

To jest sprytne urządzenie i do 1000zł dalej nie ma sobie równego

 

Czy na Shield można odtwarzać muzykę bez włączania ekranu? Coś jak Raspberry Pi z zainstalowanym volumio/moode audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mateusz Wielgos napisał:

Czy na Shield można odtwarzać muzykę bez włączania ekranu? Coś jak Raspberry Pi z zainstalowanym volumio/moode audio. 

Mozna. Ja tak slucham przez spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale poza Spotify to nie bardzo jest czym. Mam wrażenie że Shield gra lepiej niż np laptop ale Spotify to takie średnie źródło muzyki. Opłacam o korzystam ale słyszę że to nie jest FLAC/WAVE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rambo54 napisał:

Tak, ale poza Spotify to nie bardzo jest czym. Mam wrażenie że Shield gra lepiej niż np laptop ale Spotify to takie średnie źródło muzyki. Opłacam o korzystam ale słyszę że to nie jest FLAC/WAVE

A Bubble UPNP? W opisie aplikacji jest Shield. Ciekawe czy może być rendererem czy tylko z Shielda można wtedy castowac na inne urządzenia. Może ktoś z Was testował lub mógłby sprawdzić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.